Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: jaki olej>?

Browary
    0
    Moto
    gsxr 750 k7

Question jaki olej>?

:confused:bezlito?nie zbli?a mi sie czas na wymiane oleju
    ale zupe?nie nie mam pojecia jak by do mojej suni nala? macie jakies propozycjie ?
    motor:suzuki 2007 gsxr

Browary
    4
    Moto
    SHL M-11

Domyślnie

Taki temat ju? istnieje, niema potrzeby powiela? go i robi? zamieszanie.

Browary
    19
    Moto
    Yamaha FJ1200 3XW, FZS600

Domyślnie

Przede wszystkim olej do silnika motocyklowego, czterosuwowego, najlepiej identyczny z tym, jaki by? zalewany poprzednio. Je?eli nie wiesz jaki olej by? poprzednio w tym silniku, to sprawd?, jaki olej zaleca producent (podejrzewam, ?e 10W/40) i wybierz taki, który jest ci ?atwo dost?pny (w UK to b?dzie Castrol, który kupisz w Halfords'ie). Je?eli jest to nowy motocykl to mo?esz ?mia?o zala? olej syntetyczny, ale je?li motocykl ma ju? swoje lata, nie znasz w 100% jego historii to bezpieczniej b?dzie zala? olej semisynthetic (np. Castrol GPS Power). W dzisiejszych czasach raczej nie ma gorszych i lepszych olejów silnikowych wi?c mo?esz zala? olej innego producenta i te? b?dzie dobrze. Wa?ne tylko, aby przestrzega? przebiegów mi?dzy zmianami oleju.
    HIGH OCTANE BLOOD

Domyślnie

dzisiaj mialem dylemat.
    Moge lac pierwszy lepszy olej, w moim przypadku, 10w40 czy do motorow s? jakies specjalne oleje, z jakims , powiedzmy, symbolem motora albo go?? bab? chocia?by?

Browary
    19
    Moto

Domyślnie

heHE, z go?? bab?.Wa?ne ?eby to by? olej motocyklowy, najlepiej taki sam, jak by? lany poprzednio. Masz do wyboru olej mineralny, semisynthetic, lub full synthetic, oraz oczywi?cie ró?nych producentów. Oczywi?cie do silnika czterosuwowego nie lej oleju przeznaczonego dla dwutaktów, bo takie te? istniej? i w ?adnym wypadku oleju samochodowego. Potem wrzuc? linki do artyku?u na temat olejów motocyklowych.
    HIGH OCTANE BLOOD

Domyślnie

dzieki- wlasnie o to pytalem. Czy samochodowy i motocyklowy to rozne bajki.
    W wolnej chwili wrzuc te linki poki co zasluzyles na medal w postaci podziekowania
    Lady Gaga

Browary
    19
    Moto

Domyślnie

Ju? to gdzie? na forum pisa?em, ale przypomn?, bo to si? przydaje: olej samochodowy nie zawiera specjalnych dodatków antypieni?cych. Jak wiadomo silniki wspó?czesnych motocykli osi?gaj? dosy? wysokie obroty i przy takich obrotach olej samochodowy zaczyna si? pieni? przestaj?c skutecznie smarowa? silnik motocykla. Druga sprawa to to, ?e sprz?g?o motocyklowe (przewa?nie) jest w k?pieli olejowej i taki spieniony olej samochodowy jest dla niego zabójczy (sprawdzone przeze mnie w praktyce niestety, na szcz??cie dawno temu),
    HIGH OCTANE BLOOD

Browary
    0
    Moto
    GSX-R 1100

Domyślnie

po za tym olej motocyklowy smaruje równie? skrzynie biegów,w wi?kszo?ci przypadków bo s? wyj?tki jak HD gdzie skrzynia jest oddzielnie
    ja ca?y czas u?ywam oleju Motula i jestem zadowolony

Browary
    19
    Moto

Domyślnie

Oto skany artyku?ów ze "?wiata motocykli". Artyku?y s? dosy? ogólnikowe, ale dla przeci?tnego motocyklisty powinny by? jasne i wystarczaj?co wyja?niaj?ce zagadnienie.
    Załączone Obrazy
    HIGH OCTANE BLOOD

Browary
    6
    Moto
    1000RR

Domyślnie

jesli lubicie swoj motor to tylko syntetyczny olej jak najdluzej lac a i jesli motocykl jest w dobrym stanie a poprzedni wlasciciel uzywal polsyntetyku to smailo mozna wlac syntetyczny olej wiem ze kraza jakies mity ze nie mozna ale to sa bzdury wyssane z palca
    Rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia: głodni zjedzą bezrobotnych.