Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Browary
    2
    Moto
    Yamaha xj 600 S Diversion

Domyślnie Jaki olej do Yamahy xj600s z 2002r.

Witam
    Mam maly dylemat odnosnie oleju. Musze dolac oleju do mojego moto bo jest niewiele ponad minimum. Poprzedni wlasciciel lal do niego putoline 10w40 pelen syntetyk. Na ebaju znalalzlem ten olej ze sprzedajacy proponuja go do mojego modelu i rocznika w 2 wersjach jako polsyntetyk i pelen syntetyk. Jak myslicie ktory powinienem wybrac? wolalbym zostac przy putoline jako ze ten sam olej ale co do lepkosci nie jestem pewien czy ten co byl czyli pelen czy lepiej polsyntetyk. wydaje mi sie ze ma to znaczenie do przebiegu motoru. obecnie ma 8900mil (udokumentowany serwisami i mot-ami zeby nie bylo ) . z gory dzieki za pomoc.

Browary
    6
    Moto
    Suzuki GSXR 750 k2/Triumph speedtriple 1050

Domyślnie

lej co bylo wczesniej jesli wiesz dokladnie co bylo i dobrze jezdzilo

Browary
    0
    Moto
    Triumph Daytona 600 2003r

Domyślnie

Tak jak pisze wysol2. Jeśli poprzedni właściciel lał syntetyk to najlepiej zrobisz jak wlejesz syntetyk. Jest bogatszy od półsyntetyka w składniki które lepiej smarują i chronią silnik. Lepiej dla pieca przy odpalaniu kiedy jest jeszcze zimny i podczas wysilonej pracy.
    Szczęść Boże na motorze...

Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą, błogosławionaś Ty między kolektorami
    i błogosławiony owoc żywota Twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi teraz i w godzinę braku wachy, amen.

Browary
    62
    Moto
    VFR 800 V-tec

Domyślnie

Ja osobiscie bym sie przeniosl na pol syntetyk. Silnik z 8900 mil i z 2002 roku nie jest jakos nowym silnikiem, i jako ze to jest XJ to raczej tez nie jest bardzo wysilony i pewnie po torze tez nie lata. Ale jak wiadomo kazdy ma swoja opinie
    Jak krasc to miliony, jak ruchac to ksiezniczki, jak jezdzic to HONDA

Browary
    2
    Moto

Domyślnie

Cytat Napisał wrobel Zobacz post
    Ja osobiscie bym sie przeniosl na pol syntetyk. Silnik z 8900 mil i z 2002 roku nie jest jakos nowym silnikiem, i jako ze to jest XJ to raczej tez nie jest bardzo wysilony i pewnie po torze tez nie lata. Ale jak wiadomo kazdy ma swoja opinie
    no wlasnie i z tego wzgledu przeniosl bym sie na polsyntetykl. musze dolac bo tak nie powinno sie jezdzic ze ledwo ponad minimum jest a z drugiej strony poprzedni wlasciciel zmienil olej i filter tej wiosny przy 7000. a jak dolac to znaczy zostac przy pelnym syntetyku bo nie ma sensu wymieniac oleju po 1900 milach. dokrece do 15000 mysle i wtedy zmienie na polsyntetyk co??

Browary
    1
    Moto
    yamaha xj 900 diversion

Domyślnie

Jak chcesz zmienic na pol syntetyk to nie ma problemu, ale nie mieszaj ich ze soba. Nie wskazane jest mieszanie syntetyka z pol syntetykiem. Dolej taki sam na razie albo wymien caly.

Browary
    62
    Moto
    VFR 800 V-tec

Domyślnie

Cytat Napisał xwiewiurx1983 Zobacz post
    no wlasnie i z tego wzgledu przeniosl bym sie na polsyntetykl. musze dolac bo tak nie powinno sie jezdzic ze ledwo ponad minimum jest a z drugiej strony poprzedni wlasciciel zmienil olej i filter tej wiosny przy 7000. a jak dolac to znaczy zostac przy pelnym syntetyku bo nie ma sensu wymieniac oleju po 1900 milach. dokrece do 15000 mysle i wtedy zmienie na polsyntetyk co??
    Ja bym wlasnie tak zrobil. Bym dolal syntetyka ile tam potrzeba, a przy 15 000 bym zmienil na pol syntetyk.

Browary
    2
    Moto

Domyślnie

no wlasnie chcialem pytac czy mozna mieszac. cos mi switalo ze nie powinno sie, wiec dobrze ze to kolega samuraj to potwierdzil. chcialem kupic od razu 4l na wymiane wiec w takim razie kupie literek. czy musi to byc tez putoline czy moze byc inny 10w40 pelen syntetyK? np samochodowy? i czy w motorze w tym okienku to jest tak jak w samochodzie na bagnecie ze od minimum do maksimum to 1 litr?

Browary
    62
    Moto
    VFR 800 V-tec

Domyślnie

Oleje sie niby nie powinny zwazyc ale jednak czasami moga. Kup poprostu litr Putoline (i tak, musi byc do motocykli) i ci w zupelnosci wystarczy na dolewke.

Browary
    2
    Moto

Domyślnie

odswieze lekko temat i mam nadzieje ze wywolam mala burze tzn dyskusje. naczytalem sie o mieszalosci olejow i wyczytalem ze mozna. jedyne mineralny nie mozna mieszac z syntetykiem i polsyntetykiem.
    mam 10w40 polsyntetyk ale do samochodow. i pytanie czy mozna dolac takiego do motocykla (doslownie 200 ml)? wrobel twierdzi ze nie... nie zebym podwazal ale moze ktos ma inne zdanie.
    z 2giej strony musze przyznac ze te wszystkie posty o mieszalnosci olejow znalazlem na forach saamochodowych. na jednym ktm-owskim znalazlem ze mozna ale nikt nie zaznaczyl ze musi do byc do motocykli tylko poprostu polsyntetyk z syntetykiem. co o tym myslicie?