Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Browary
    4
    Moto
    Fazerek

Domyślnie

Cytat Napisał Mr.Honda Zobacz post
    Nie bede tutaj rozpoczynal zadnych debat Huan, ale mimo wszystko sie nie zgodze. Motocykl to nie samolot ktorego mozna nie opanowac.... Pojedzie tylko tyle ile chcesz, chcesz jechac 200 jedziesz 200 chcesz jechac 40 jedziesz 40. A jesli mam isc tokiem rozumowania 600 to predkosc i smierc to jak sie ma do tego rs 125 ? ktora 130 robi na luzie ? Tak samo sie mozesz zabic jak na 600 jak i na 125. Ale tak jak wspomnialem wczesneij dla tych ktorzy zaczeli na 125, 125 bedzie idealnym startem i tak samo dla tych drugich.

Ale nie mow mi ze 600sty to jakies bestie na ktore wsiadasz i sie rozbijasz... kazdy ma mózg i czyms roznimy sie od malp, miedzy innymi tym ze potrafimy myslec i przewidywac.
    Tutaj sie z toba zgadzam, ze pewnie kazdy bedzie mial rozne odczucia na ten temat ze wzgledu na to jak zaczynal. To sie oczywiscie nazywa budowanie opinii w oparciu o wlasne doswiadczenia i przemyslenia. Ja zwyczajnie uwazam, ze nie ma sie co spieszyc przy podejmowaniu tego typu decyzji. Wiekszosc z nas zaczynajac zabawe z moto ma od 15-40 lat wiec to wszystko mlodzi ludzie, ktorzy maja jeszcze kupe zycia na to zeby dojsc do upragnionych 1000cc-1300cc a w miedzyczasie nauczyc sie roznych technik jazdy. W moim mniemaniu wszystko co moze uratowac zdrowie lub nawet ludzkie zycie jest dobre. Mozna zawsze mowic, ze nawet na 50cc da rade sie zabic - i owszem! - nawet na rowerze mozna sie zabic! tylko nie zapominajmy ze jak ktos zaczyna, wsiada 1 raz na moto to nie ma zupelnie zadnych nawykow i zerowe pojecie na temat tego jak motocykle sie zachowuja. Zgodze sie rowniez, ze nie jestesmy malpami (przynajmniej wiekszosc z nas) i potrafimy sami nauczyc sie kontrolowac maszyne ale nie zapominajmy rowniez, ze to wlasnie poczatkowy czas jest najbardziej niebezpieczny bo po pierwszych tygodniach wydaje nam sie, ze mozemy juz wszystko, ze opanowalismy juz wszelkie techniki jazdy itd. i wlasnie wtedy przytrafiaja sie pierwsze szlify (slynne powiedzenie "jak jeszcze nie lezales to predzej czy pozniej bedziesz lezal" najczesciej odnosi sie wlasnie do tego okresu) i wtedy czlowiek dochodzi do wniosku, ze ma jeszcze bardzo dluga droge do opanowania wszystkiego i niewykluczone, ze nigdy tego nie opanuje w pelni. NIe chce umoralniac czy odgrywac swietoszka bo i mnie sie zdarzy zapierdalac a jazda na motorze to jedna z lepszych rzeczy, ktore mnie w zyciu spotkaly ale motongi to nie samochody i to nie cos w co sie wskakuje ot tak i jezdzi.

Co do 600 i bestii to wcale takie slabe ani wolne nie sa chociaz z czasem i mnie zaczyna brakowac mocy pomimo, ze jezdze na 600cc od jakichs 2 miechow niemniej sa to nadal maszyny, ktore sa kilka lub kilkanascie razy mocniejsze od standardowych samochodow. A co do 125tek...mialem na mysli te, ktore nie sa odblokowane zreszta czy to jest w ogole legalne zeby jezdzic z L-kami na odblokowanym? no chyba, ze autor watku ma juz pelne prawko

Browary
    55
    Moto
    Fajne...

Domyślnie

Cytat Napisał Huan Zobacz post
    Tutaj sie z toba zgadzam, ze pewnie kazdy bedzie mial rozne odczucia na ten temat ze wzgledu na to jak zaczynal. To sie oczywiscie nazywa budowanie opinii w oparciu o wlasne doswiadczenia i przemyslenia. Ja zwyczajnie uwazam, ze nie ma sie co spieszyc przy podejmowaniu tego typu decyzji. Wiekszosc z nas zaczynajac zabawe z moto ma od 15-40 lat wiec to wszystko mlodzi ludzie, ktorzy maja jeszcze kupe zycia na to zeby dojsc do upragnionych 1000cc-1300cc a w miedzyczasie nauczyc sie roznych technik jazdy. W moim mniemaniu wszystko co moze uratowac zdrowie lub nawet ludzkie zycie jest dobre. Mozna zawsze mowic, ze nawet na 50cc da rade sie zabic - i owszem! - nawet na rowerze mozna sie zabic! tylko nie zapominajmy ze jak ktos zaczyna, wsiada 1 raz na moto to nie ma zupelnie zadnych nawykow i zerowe pojecie na temat tego jak motocykle sie zachowuja. Zgodze sie rowniez, ze nie jestesmy malpami (przynajmniej wiekszosc z nas) i potrafimy sami nauczyc sie kontrolowac maszyne ale nie zapominajmy rowniez, ze to wlasnie poczatkowy czas jest najbardziej niebezpieczny bo po pierwszych tygodniach wydaje nam sie, ze mozemy juz wszystko, ze opanowalismy juz wszelkie techniki jazdy itd. i wlasnie wtedy przytrafiaja sie pierwsze szlify (slynne powiedzenie "jak jeszcze nie lezales to predzej czy pozniej bedziesz lezal" najczesciej odnosi sie wlasnie do tego okresu) i wtedy czlowiek dochodzi do wniosku, ze ma jeszcze bardzo dluga droge do opanowania wszystkiego i niewykluczone, ze nigdy tego nie opanuje w pelni. NIe chce umoralniac czy odgrywac swietoszka bo i mnie sie zdarzy zapierdalac a jazda na motorze to jedna z lepszych rzeczy, ktore mnie w zyciu spotkaly ale motongi to nie samochody i to nie cos w co sie wskakuje ot tak i jezdzi.

Co do 600 i bestii to wcale takie slabe ani wolne nie sa chociaz z czasem i mnie zaczyna brakowac mocy pomimo, ze jezdze na 600cc od jakichs 2 miechow niemniej sa to nadal maszyny, ktore sa kilka lub kilkanascie razy mocniejsze od standardowych samochodow. A co do 125tek...mialem na mysli te, ktore nie sa odblokowane zreszta czy to jest w ogole legalne zeby jezdzic z L-kami na odblokowanym? no chyba, ze autor watku ma juz pelne prawko
    +1 Zgadzam sie w 100%

Just because you're breathing doesn't mean you're alive.

Browary
    21
    Moto
    GSX-R 600 K7

Domyślnie

Huan dobrze napisal, lub probowal przekazac.

Ze troche na 125 dobrze Ci zrobi jezeli nei jezdzilas wczesniej.

A co do straty na 125... nie zawsze sie traci ja np. za moja aprilke kupilem gixera xd nwm how

Browary
    63
    Moto
    Coming soon.

Domyślnie

Cytat Napisał DominiqRS Zobacz post
    To chyba nigdy nie jezdziles na 125 w 2 sowie jak mowisz ze to jest slabe... pozdro.
    Jak sie kiedys przesiadziesz (o ile juz nie jezdziles) na wieksze moto to bedziesz wiedzial ze 125 ccm jakie by nie bylo poprostu ma mala moc. Z cylindra o wikosci duzej "literatki" duzo nie wyciagniesz. Pozdro
    Jak krasc to miliony, jak ruchac to ksiezniczki, jak jezdzic to HONDA

Browary
    55
    Moto
    Fajne...

Domyślnie

Cytat Napisał wrobel Zobacz post
    Jak sie kiedys przesiadziesz (o ile juz nie jezdziles) na wieksze moto to bedziesz wiedzial ze 125 ccm jakie by nie bylo poprostu ma mala moc. Z cylindra o wikosci duzej "literatki" duzo nie wyciagniesz. Pozdro
    Dokladnie, moze wydawac sie obecnie ze jest moc itp ale moc to dopiero poczujesz na 600secie.

Browary
    13
    Moto
    Aprilia Caponord ETV 1000

Domyślnie

Cytat Napisał PRETTYPAULA Zobacz post
    A jezdzi sie tak samo. Czy to 125 czy 600. Jak masz sie zabic albo wypierd... to i na 50tce dasz rade
    Ja zawsze i wszystkim pocz?tkuj?cym polecam Suzuki SV 650 - fakt, ?e niesamowicie brzydki, ale wspaniale ?aczy w sobie kompromis mi?dzy osiagami a bezpiecze?stwem oraz spalaniem.
    Osobi?cie nigdy nie mia?em czego? takiego, bo zacz??em od 1000 cm3, ale gdybym móg? cofn?? czas, to wybra?bym w?asnie SV 650 lub Hond? Transalp 700 (troch? inna klasa, ale bardzo niskie ubezpieczenie).
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Browary
    0
    Moto
    NC700X

Domyślnie

Cytat Napisał Huan Zobacz post
    mozna i od litra zaczynac...ale prawdopodobienstwo zrobienia sobie wiekszej krzywdy wzrasta wraz z moca maszyny. Chyba nie musze tutaj tlumaczyc, ze napalony nowicjusz wsiadajac na 600tke czy litra i wkrecajac maszyne na wysokie obroty i rozpedzajac sie znacznie bardziej niz na 125cc/50cc moze zrobic sobie wiecej krzywdy (brak doswiadczenia i reakcji w okreslonych sytuacjach) i zabije siebie i postronne osoby o wiele szybciej niz na malym moto...tzn tak mi sie wydawalo ze nie musze tlumaczyc powiem inaczej...jezdzac na 125 mialem kilka dziwnych akcji po ktorych moglem wyladowac w czyims bagazniku czy na przydroznej lampie ale dzieki temu, ze nie zapierdalalem jeszcze bardziej jakos udalo mi sie tego uniknac. Gdybym w tamtych sytuacjach lecial swoja aktualna 600tka to juz tak kolorowo mogloby nie byc. Zreszta niech kazdy robi jak uwaza a ja przy swojej opinii dalej bede obstawal. Nie dlatego, ze jestem z polski i jezeli ktos cos mowi to musze postawic na swoim tylko dlatego, ze wiem ze statystyki wypadkow i moje osobiste doswiadczenia nie wziely sie z nikad. Zycie jest na tyle dlugie, ze mozna spokojnie zaczynac nawet od 50cc i sukcesywnie zwiekszac pojemnosc nawet co roku jezeli ktos ma na to ochote natomiast jest za krotkie zeby dac sie zabic bo nie mialo sie wystarczajaco cierpliwosci do opanowania jazdy i wyuczenia nawykow.
    zgadzam sie w 110%, dodam, ze na YZF R125 mialem wiecej niebezpiecznych sytuacji niz na obecnym CB1000R glownie ze wzgledu na brak doswiadczenia, poza tym na R125 zrobilem ponad 8tys mil i sprzedajac ja nic nie stracilem gdyz cena nowej poszla w gore.Jak kupowalem nowa R125 kosztowala £3000 a jak sprzedawalem rok pozniej nowa w salonie kosztowala juz £4300. Polecam YZF R125 na poczatek.Super moto, piekna stylistyka, bezawaryjne i ekonomiczne (ponizej 3L/100km). Nie znam dokladnych danych nowej Aprilii ale tez wyglada ciekawie.

Browary
    0
    Moto
    Bandit

Domyślnie

Dodam od siebie 2 centy, nie czytalem poprzednich postow zakladam ze nadal szukasz moto pierwszego.
    Podobaja ci sie ala sporty? Odrzuc aprilie na bok i popatrz kilka Honda nsr'ow 125(zakladajac ze masz jeszcze L-ki), czemu?
    Otoz jako 3 moj motor kupilem honda nsr 125, zobaczyc jak sie jezdzi, jak sie zachwouja 2 suwy i upewnic sie co do silnik rebuilda ze naprawde az tak slabo wytrzymale sa jak Aprilie.
    Kupilem honde nsr jak miala zrobione 15k mil, zrobilem 7k po czym silnik padl, dla samego faktu ze juz sie powoli gotowal po zrobieniu 3k bo nigdy nie mial silnik rebuilda zrobionego, co w nsr(w suwie) ma niby byc czeste, bullshit. Kosztowalo mnie to godzina czasu i 80 funtow(robione w garazu), zaden majatek, a jak na 125cc dalo sie pociagnac do 100mph przy dobrej pogodzie i pozycji na moto, do 80mph rozpedza sie zajebiscie szybko, mialem 182cm wzrostu i waga 85kg takze nie bylem wagi lekkiej.
    Brat tez kupil nsrke zrobil z 10k mil i nadal zadnych wskazowek ze ma zamiar gdzies zgona zaliczyc silnik, poprostu jest beast.

Oczywiscie o 2 suwa trzeba dbac, czesty refill 2stroke oleju, zapomnienie refilla moze kosztowac
    rebuild silnika. Rozgrzewanie conajmniej 2 mile przed wskakiwaniem na obroty powyzej 7k rpm.

Wbijasz w cornery rzucajac motorem, jest lekki i zwinny, zrywny, szybki(jak na 125), wytrzymaly silnik, brzmi dosc zachecajaco po 6,5-7k rpm jak sie otwiera power valve
    Jak na pierwszy moto dla niektorych nawet zbyt agresywny po wskoczeniu na 7tys rpm .

@Edit: Zapomnij o jakimkolwiek zapierdalaniu kupujac 4 suwa 125cc, dobrze mowia poprzednicy
    Ostatnio edytowane przez Heretic ; 22-12-2011 o 14:47

Browary
    55
    Moto
    Fajne...

Domyślnie

Tez mialem kupic nerke na pierwsze moto bo zajebisty moto w klasie 125 rs i nsr to liderzy z tym ze ten drugi zostal zastapiony modelem cbr i niestety najnowsze roczniki to 2001 o ile sie nie myle. Mito 125 tez fajny wloski moto, wyglada jak dukacz, zajebiscie sie wkreca na obroty i osiagi tez jak rs 125 a chyba i lepsze nawet. W wersji sp masz osprzet typu steering dumper itp. Jedyna wada w mito to dostepnosc czesci i w razie jakiegos problemu trza czekac az z itali dotra.

Ja osobiscie nie kupil bym 2 suwa z prostych powodow... Drogi publiczne to nie tor i nie potrzebujesz nie wiadomo jakich osiagow.. spkojnie yzf 125 wystarczy zeby dojechac do szkoly, pracy itp Za miasto tez mozna sie wybrac i z wystarczajaca predkoscia sie chill outowac. Wiadomo jebniecie musi byc jak 100 cos nie poleci to blee itp ale po ki c*** remonty, mieszanki i spalanie po 10 litrow w 125 ? Jesli mial bym miec moto ktore pali 10 litrow na 100 to zdecydowanie wolal bym juz 600 niz 125.

Browary
    0
    Moto
    Suzuki GSX 750F

Domyślnie

Angielskie przepisy, podzia? na klas? 125cc i wi?ksze, wymusi?y na rynku ciekaw? sytuacj?. Nigdy nie stracisz na kupnie i sprzeda?y moto 125. Rynek jest ch?onny na te komary i jest du?e zapotrzebowanie. A ?miem twierdzi? ?e pr?dzej sprzeda? 125cc ni? wi?kszego bike,a. Ja osobi?cie nie polecam na pocz?tek, zaraz po 125cc, motorków z silnikiem V2, typu Suzi SV650, Ducati itp...Na takich motorkach nawet dosy? do?wiadczeni mog? si? przejecha?. Nieumiej?tna redukcja biegu mo?e si? sko?czy? u?lizgiem tylnego ko?a. To motorki dla naprawd? dobrych i do?wiadczonych bikerów. Ale to tylko moje subiektywne odczucie....