jaki olej>?

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez Saymoon, Lipiec 1, 2009.

1. Saymoon

Saymoon Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Bournemouth/Kraków/Chrzanów
    Motocykl:
    gsxr 750 k7
    :confused:bezlito?nie zbli?a mi sie czas na wymiane oleju
    ale zupe?nie nie mam pojecia jak by do mojej suni nala? macie jakies propozycjie ?
    motor:suzuki 2007 gsxr

2. jacek8811

jacek8811 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    SHL M-11
    Taki temat ju? istnieje, niema potrzeby powiela? go i robi? zamieszanie.

3. Bigos

Bigos Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    Yamaha FJ1200 3XW, FZS600
    Przede wszystkim olej do silnika motocyklowego, czterosuwowego, najlepiej identyczny z tym, jaki by? zalewany poprzednio. Je?eli nie wiesz jaki olej by? poprzednio w tym silniku, to sprawd?, jaki olej zaleca producent (podejrzewam, ?e 10W/40) i wybierz taki, który jest ci ?atwo dost?pny (w UK to b?dzie Castrol, który kupisz w Halfords'ie). Je?eli jest to nowy motocykl to mo?esz ?mia?o zala? olej syntetyczny, ale je?li motocykl ma ju? swoje lata, nie znasz w 100% jego historii to bezpieczniej b?dzie zala? olej semisynthetic (np. Castrol GPS Power). W dzisiejszych czasach raczej nie ma gorszych i lepszych olejów silnikowych wi?c mo?esz zala? olej innego producenta i te? b?dzie dobrze. Wa?ne tylko, aby przestrzega? przebiegów mi?dzy zmianami oleju.

4. MaxSoftcore

MaxSoftcore Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    SV650
    dzisiaj mialem dylemat.
    Moge lac pierwszy lepszy olej, w moim przypadku, 10w40 czy do motorow s? jakies specjalne oleje, z jakims , powiedzmy, symbolem motora albo go?? bab? chocia?by?

5. Bigos

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    heHE, z go?? bab?.Wa?ne ?eby to by? olej motocyklowy, najlepiej taki sam, jak by? lany poprzednio. Masz do wyboru olej mineralny, semisynthetic, lub full synthetic, oraz oczywi?cie ró?nych producentów. Oczywi?cie do silnika czterosuwowego nie lej oleju przeznaczonego dla dwutaktów, bo takie te? istniej? i w ?adnym wypadku oleju samochodowego. Potem wrzuc? linki do artyku?u na temat olejów motocyklowych.

6. MaxSoftcore

MaxSoftcore Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    SV650
    dzieki- wlasnie o to pytalem. Czy samochodowy i motocyklowy to rozne bajki.
    W wolnej chwili wrzuc te linki poki co zasluzyles na medal w postaci podziekowania:)
    Lady Gaga

7. Bigos

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    Ju? to gdzie? na forum pisa?em, ale przypomn?, bo to si? przydaje: olej samochodowy nie zawiera specjalnych dodatków antypieni?cych. Jak wiadomo silniki wspó?czesnych motocykli osi?gaj? dosy? wysokie obroty i przy takich obrotach olej samochodowy zaczyna si? pieni? przestaj?c skutecznie smarowa? silnik motocykla. Druga sprawa to to, ?e sprz?g?o motocyklowe (przewa?nie) jest w k?pieli olejowej i taki spieniony olej samochodowy jest dla niego zabójczy (sprawdzone przeze mnie w praktyce niestety, na szcz??cie dawno temu),

8. Szafiq

Szafiq Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    już Polska
    Motocykl:
    GSX-R 1100
    po za tym olej motocyklowy smaruje równie? skrzynie biegów,w wi?kszo?ci przypadków bo s? wyj?tki jak HD gdzie skrzynia jest oddzielnie
    ja ca?y czas u?ywam oleju Motula i jestem zadowolony

9. Bigos

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    Oto skany artyku?ów ze "?wiata motocykli". Artyku?y s? dosy? ogólnikowe, ale dla przeci?tnego motocyklisty powinny by? jasne i wystarczaj?co wyja?niaj?ce zagadnienie.

Attached Files:

10. adam

adam Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    READING
    Motocykl:
    1000RR
    jesli lubicie swoj motor to tylko syntetyczny olej jak najdluzej lac a i jesli motocykl jest w dobrym stanie a poprzedni wlasciciel uzywal polsyntetyku to smailo mozna wlac syntetyczny olej wiem ze kraza jakies mity ze nie mozna ale to sa bzdury wyssane z palca

11. Bigos

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    No nie do ko?ca takie bzdury. Je?eli motocykl jest wzgl?dnie nowy i mamy 100% pewno?ci co do jego historii, oraz do tego, ?e poprzedni w?a?ciciel faktycznie dba? o motocykl i o regularn? wymian? oleju, to nie mamy si? czego obawia?. Jednak w przypadku wiekowej maszyny, która ma ju? dziesi?tki tysi?cy na liczniku, wielu w?a?cicieli w swojej historii, a tak?e nie mo?emy mie? ?adnej pewno?ci co do jej perypetii, lepiej uwa?a? z olejem syntetycznym. Olej syntetyczny jest oczywi?cie najlepszym olejem silnikowym, ale ma równie? wysokie w?a?ciwo?ci oczyszczania silnika z wszelkich osadów. Kiedy olej taki oczy?ci stary silnik mo?e doj?? do sytuacji powi?kszenia wszelkich luzów i jednostka nap?dowa b?dzie wymaga?a od razu generalnego remontu. Ja do moich 20-letnich maszynek lej? olej pó?syntetyczny i wszystko jest w porz?dku. Jestem pewien, ?e olej syntetyczny by im nie zaszkodzi?, jednak sprawdza? tego nie b?d?.

12. Pavelsky

Pavelsky Guest

Ja wla?em syntetyczny do mojego Blackbirda z przebiegiem 34k mil i na razie nic sie nie dzieje. Zauwa?y?em za to popraw? pracy skrzyni biegów, bo wcze?niej to mia?em k?opoty z biegami. Poza tym motocykl nie przegrzewa si? jak poprzednio i temperatura spad?a o jakie? 10C.

Poleć forum