Mandat z Niemiec

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez mocarnik, Sierpień 9, 2009.

1. mocarnik

mocarnik Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Walthamstow /Białystok
    Motocykl:
    BMW R1200 ST
    Dosta?em w?a?nie mandacik od szkopów ;(. Jednak nic z niego nie kumam. Ca?y jest po niemiecku. Czy kto? mo?e sie zna jak to jest z mandatami u Niemców. Moze zna niemiecki. Moze powinni wys?a? go w innym jezyku? Hehe i czy trzeba zaplacic, czy sie jednak nie upiecze i wkoncu zlapia :(. Jakie? do?wiadczenia?

2. Bigos

Bigos Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    London/Lublin/Bochnia
    Motocykl:
    Yamaha FJ1200 3XW, FZS600
    Jeste?my ju? w UE, wi?c lepiej nie ryzykowa?. Podejrzewam, ?e nie przepuszcz?.

3. JestemMichal

JestemMichal Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    cykl
    Mo?esz napisa? co? wi?cej? Na jakich blachach motocykl, gdzie i po jakim czasie przyszed? mandat?

4. mocarnik

Browary:
    0
    Miasto:
    Walthamstow /Białystok
    Motocykl:
    BMW R1200 ST
    Motocykl na angielskich blachach. Z?apali mnie 30.5.2009 a przyszed? wczoraj a wystaniony zosta? 30.7.2009

5. JestemMichal

JestemMichal Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    cykl
    Niedobrze... Mam nadziej?, ?e takie niespodzianki to tylko kasa a nie ?adne punkty przeliczane w jaki? magiczny sposób na lokalne.

W Polsce si? z fotoradarami nie licz? bo wi?kszo?? i tak od przodu cyka, za granic? staram si? uwa?a? mimo wszystko ale po takim newsie mo?na si? wszystkiego, jak wida?, spodziewa?.

Powodzenia i daj zna? jak si? sprawa rozwinie (cho? ?ycz? by utkn??a w martwym punkcie).

#5 JestemMichal, Sierpień 9, 2009
    Ostatnia edycja: Sierpień 9, 2009
  6. achilles14

achilles14 Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Nottingham telefonik 07595676475
    Motocykl:
    yamaha XT660X
    brat zalapal takze w niemczech mandacik przyslali mu do polski wiec chcial olac sprawe i nieplacic po poltora roku zatrzymali go w hamburgu do kontroli sprawdzili w systemie i dostal 2 opcje placi odrazu gotowka lub aresztowanie wybor zaden zaplacil-wniosek zaplac i zglowy jak obecnie przedstawia sie sprawa z pkt. niewiem wiec niezmyslam jakichs wnioskow

7. Artur

Artur Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Stoke On Trent
    Motocykl:
    fz6
    witam mocarnik pol zycia mieszkalem przy granicy,,,i pare dobrych mandacikow i spraw mialem tam ,,wiec tak on przyszedl na twoje nazwisko? czy na dane motorku ktory jest zarejestrowany w polanie? powiem ci gdy moto jest na ciebie i mandat rowniez przy najblizszej okazji kontroli zatrzymaja cie ,,nastepnego dnia przewiza cie na krotka rozprawe zobaczysz sie z prokuratorem niem i tam takie tam,,,jesli bedziesz mial siano przy sobie mozesz wykupic swoje moto jesli nie zabiora +nalicza parking mi naliczyli za auto stalo 3 mies 550 euro,,nawet niewiedzialem otym bo mialem auta na rozne roboty poprostu goscia zawineli do aresztu gdy policja dala mi znac ze auto maja minelo 3-mies,,, a ze bylo t0 pare latek temu dalem se spokoj z tym autem.

#7 Artur, Sierpień 9, 2009
    Ostatnia edycja: Sierpień 10, 2009
  8. hcmetys

hcmetys Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    DR-Z 400s
    moge poprosic moja druga po?ówk? ?eby poczyta?a jak chcesz

9. gregski

gregski Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Costa Dell Sutton
    Motocykl:
    MTS 1100 RED
    mnie kiedys policja we francji z suszary namiezyla ale do tej pory nic nie przyszlo moze mi zdjecie nie ostre zrobili heheh. mam nadzieje ze nic nie bedzie
    ale chyba lepiej placic takie sprawy, caly system komunikacyjny pomiedzy panstwami unii jest teaz duzo szybszy i sprawniejszy, brudy i tak zostana nie wazne w jakim kraju a po co po kilku latach narazac sie na nie potrzebne koszty i sprawy sadowe ??

10. vtr250

vtr250 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    watford / czaplinek
    Motocykl:
    HD XL1200C, SUZUKI BANDIT 650, YAMAHA VIRAGO 535, YAMAHA XJ600, HONDA VTR250, JAWA350TS
    wiem to z doswiadczenia na wlasnej skorze. u niemcow w kartotekach nic nie ginie. predzej czy pozniej bedziesz musial zaplacic lub omijac niemcy :). jak juz bylo wspomniane wczesniej, przy pierwszej kontroli ze sprawdzeniem w systemie bedziesz musial zaplacic lub moga ciebie przymknac. ja kiedys dostalem 600 i 2 miesiace zakazu jazdy po niemczech. musialem wyslac swoje prawojazdy tam skad przyszlo pismo lub do ambasady niemieckiej. odeslali w ciagu tygodnia z zawiadomieniem ze licza od dnia wyslania poczta. w tym okresie mialem wakacje :). nie musialem jezdzic przez niemcy. na koncu pisma bylo napisane ze przy najblizszej kontroli w niemczech jesli nie zaplace , zostane zatrzymany. kumpel mial zakaz prowadzenia w niemczech. chcial sie przejechac po autostradzie samochodem. mial pecha bo go sciagneli i z marszu poszedl siedziec na 6 miesiecy. wybor nalezy do ciebie. powodzenia.

11. Rott

Rott Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Feltham
    Motocykl:
    Honda VFR 800F
    Mi w zeszlym roku zdjecie strzelili w Niemczech na autostradzie w drodze powrotnej z PL. Na szczescie jechalem sluzbowym autem na brytyjskich blachach, a doslownie tydzien po moim powrocie firma zbankrutowala... do tej pory nic nie doszlo do mnie. Hmmm a moze zbankrutowali przez moj mandat? ;)

12. jarecki

jarecki Szalony Wulkanizator

Browary:
    0
    Miasto:
    London RM19
    Motocykl:
    OBECNIE- GIXA 750 K7, gixa 750 k8, HONDA CBR 250, 2x BMW C1
    Ja prawie zawsze zostaje ustrzelony u szwabow a na poczatku roku jeszcze we francji mialem fotke i nigdy nic do mnie nie przyszlo . Az mnie zdziwiles ze przyszlo do ciebie na UK adres. Az sie zaczynam bac bo zawsze myslalem ze takie ze zdjec to nie przychodza jak jestes w innym kraju ale widze ze i za to sie wzieli. Co za czasy , nawet troche szybciej nie mozna pojezdzic bo zaraz mandat , nawet za granica:D

13. mocarnik

Browary:
    0
    Miasto:
    Walthamstow /Białystok
    Motocykl:
    BMW R1200 ST
    No to nast?pi? ostateczny koniec tej historii. Po paru miesi?cach dosta?em ostateczna odpowiedz i zacz?? sie okres p?acenia :(. Najlepsze jest w tym to , ?e trwa?o to tyle czasu. Telefon, e-mail i czekanie 2 miesi?ce. Potem dowiedzialem sie po kolejnym telefonie, ze osoba zajmujaca sie moja spraw? juz nie pracuje. Znowu musia?em pisa? e-maila. Potem dosta?e info, ze jednak musze po niemiecku zwraca? si? do w?adz. Po znalezieniu pomocy w t?umaczeniu i wys?aniu wiadomo?ci nie dostalem odpowiedzi. Zniecierpliwiony po braku odpowiedzi kolejny miesiac znowu list. I jest oficjalna odpowiedz :p. P?ace na raty :). Jak dosta?em manadat w czerwcu to p?acenie zacz??em w listopadzie :hahaha: Nie dziwota ?e Niemcy przegra?y wojn? skoro tak szybko dzia?aj? :)

Poleć forum