6 pkt w ciągu dwóch lat, license revoked

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez goodvibez, Czerwiec 13, 2019 o godzinie 19:02.

1. goodvibez

goodvibez Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    -
    Siemanko wszystkim.
    Moja sytuacja nagle bardzo się skomplikowała, byłbym wdzięczny za jakieś porady.

Przyjeżdżając do UK złożyłem wniosek o provisional driving license na kat. B, które zostało mi przyznane. Nie miałem wtedy przy sobie polskiego prawka, na którym miałem już 6 lat bezwypadkowej jazdy, więc nie wymieniłem go na angielskie. Półtora roku temu temu zrobiłem CBT, a po roku jazdy na 125cc, full cat. A. W styczniu złapano mnie na speedingu w centrum Londynu, 40 mph na limicie 20 mph (długa prosta, sucho, zerowy ruch, przyczaili się z suszarką). Miesiąc temu przyszedł papier z decyzją sądu, przyznałem się do winy i odesłałem. Dostałem 6 punktów i ponad 700 funtów mandatu. Trudno, zdarza się, już się z tym pogodziłem i miałem jutro wysłać przelew. Dzisiaj natomiast dostałem papier, że 6 punktów otrzymane w ciągu 2 lat od otrzymania prawka dyskwalifikuje moje uprawnienia, za 5 dni nie będę mógł już legalnie prowadzić sprzęta.

Jestem zszokowany, nie wiedziałem że w UK są takie rzeczy. Czy któs z Was miał podobną historię? Można coś w tym wypdaku zrobić? Sąd nie zaproponował dodatkowego szkolenia z przepisów ruchu, od razu punkty i licence revocation.

2. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1780
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Takie jest prawo W UK.
    Jak miałeś naukę to gość ci nie tłumaczyl ze 2 lata na cenzurowanym

A może tam zdzwon i jakoś się odwolasz

3. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3229
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Generalnie to walnales 40 na 20 co oznacza dubelt.....a to z tego co do tej pory mi sie wydawal z gory oznacza bana....nie zaleznie od reszty. Ale juz sam niewiem ....i wiedziec niechce

4. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1374
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Za przekroczenie 100% jest chyba rok bana i 5 lat ubezpieczenie w kosmicznej cenie .

5. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    634
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    popjebane te kary ,pusto nic nie ma i tak karac .komunistyczny kraj

adi moto-bunkry i Bartosz lubią to.
  6. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    452
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
    w komunistycznym kraju mozna bylo zalatwic bez wypisywania. I jedynym problemem bylo ze kasy ubylo. ;)

Rob lubi to.
  7. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    634
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    komunistyczny tak w przenosni ,moze panstwo policyjne gdzie niedlugo zeby sie wysrac tzreba bedzie o pozwolenie urzedaow pytac .Rozumie tlum ludzi ktos tam jezdzi za szybko- karac ale pusto nic nie ma paranoja I to jeszcze tyle .Ostatnio znajomy dostal 3pkt bo 3mile na autostradzie za szybko bylo I to gdzie pusto dookola pola I nic wiecej -smiac sie czy plakac ,coraz bardziej to chore sie staje

8. goodvibez

goodvibez Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    -
    Nie jest rok bana, tylko license revocation (unieważnienie prawka). Od razu jak mi zabiorą będę mógł robić od nowa.

Nie dość, że mandat mega wysoki, to jeszcze koszta nowego prawka i koszta poniesione na transport przez okres braku prawka. Już o ubezpieczeniu nie mówiąc.

Tak, był dubel, 40 na 20. Ale chore jest to, że taka sama kara byłaby za zrobienie 100 na limicie 50, a to już zuepłnie co innego.

9. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    869
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Nie chce Cię martwić ale jest niestety dokładnie odwrotnie niż myślisz. Zresztą ktoś już o tym wcześniej pisał.

10. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1088
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Wiesz chore nie chore, 20 po coś jest: domy, dzieci na drodze, a może i wzmożony ruch pieszych i rowerzystów. Albo ludzie tam jeździli szybko i rezydenci skargi składali bo strach dziecko przed dom wypuścić żeby przeszło na druga stronę do parku ;)

Lekcja na przyszłość spieszmy się powoli.
    Jakbyś jechał 25 to pewnie dostał bys mandat albo szkolenie ale jw napisali przekroczyłeś 100% i to na 20 a to podbiega już pod dangerous driving wg ich.
    Wydaje mi się tutaj ze jedynie opcja skrucha jakbyś miał sprawę w sądzie ale pewnie jej nie było bo z automatu 6pkt w dwa lata.

06CEDBFD-3CC3-4DC3-9B51-3F5C305FF623.jpeg

Subby i Rob lubią to.
  11. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    355
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    HONDA:CB500Fy, CBR 1100 XX , CRF 1000 AT, CRF 50
    Dlatego bardziej polubilem off road. Mam nadzieje ze prawkiem na chleb nie zarabiasz....
    Ps tez kiedys tutaj prawko oddalem .
    Reszta szczesciazy uczcie sie na czyjis bledach.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!