Barcelona jakas w sierpniu? ;)

Temat na forum 'Zloty, Imprezy, Wyjazdy' rozpoczęty przez snix, Styczeń 30, 2014.

1. snix

snix Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Hiszpania
    Motocykl:
    ZZR600
    no coz, ZIMA SIE POWOLI KONCZY :))))))))))))) wiec czas zaczac drobne organizacje.
    Jak ktos mnie juz zna to wie ze hiszpania jest moja miloscia takze i w tym roku planuje zawitac.
    Czego sie spodziewac po wyjezdzie ze mna mozna mniejwiecej obczaic tutaj:

http://www.polishbikers.com/showthread.php?t=19637&highlight=portugalia

Coz, 19 sierpnia konczy mi sie kontrakt i Prom odplywa z Portsmouth 18sierpnia o 17.15 i ja odplywam razem z nim. (do Santender).
    Calkowity koszt promu to 174 funty ze spaniem na podlodze. Z Santanderu mysle zeby sie kierowac na Barcelone tym razem.
    Jestem otwarty na propozycje co robic dalej. W kazdym badz razie powrot musicie sobie dokrecic sami bo ja chyba zostaje w Hiszpanii.
    (w zeszlym roku plynalem promem a wracalem przez francyje)

Tak wiec chce sie zorientowac czy ktos z was w tym roku bedzie chcial dolaczyc czesciowo lub calosciowo czy znowu lece sam.

rowniez mile widziane proady w zakresie, ktora trase wybrac itp.
    Jakies ciekawe miejscowy (xxtreme cos pisal o ciekawym miejscu na nurkowanie), trasy i inne.

Jesli chodzi o mnie to znalazlem hostel w barcelonie za 8f za noc czyli 40f za tydzien mozna sie juz ulokowac i pojezdzic w okolo albo wbic sobie inna misje. Jak zawsze - wyjazd budzetowy.

#1 snix, Styczeń 30, 2014
    Ostatnia edycja: Styczeń 30, 2014
  2. Loboo

Loboo Kat Komarków

Browary:
    30
    Miasto:
    Reading
    Motocykl:
    KAWASAKI ZX10 R wsbk Tom Skyes replica
    Ja na bank
    Będę jechał
    Za granicę w tym roku
    Planowałem w podobnym terminie Polskę ale
    Teraz się zastanawiam
    Czy nie pisać się na tą Hiszpanie z Tobą a Polska nie ucieknie.
    Jesteś w stanie nakreślić mi jaki byłby całkowity koszt
    Takiej wycieczki
    Ale z Santander przez Madryt do Barcelony?
    I powrot przez Francję.
    I ile czasu potrzebuje żeby na spokojnie zobaczyć kilka miejsc.
    A jeszcze jedno pytanie ile godz prom płynie i czy to jest najtańsza opcja?

3. kenniGT

kenniGT Beztroski Posiadacz

Browary:
    70
    Miasto:
    East Croydon
    Motocykl:
    Honda VFR800
    2 lata temu wracajac z europy zrobilem odcinek w druga strone. Barcelona - przez pireneje do Saragossy - Santander - prom - Londyn. Co moge powiedziec to jak juz chesz Hiszpanie to trzymaj sie gor jak najwiecej. Barcelona/Madryt/Saragossa to poprostu duze miasta, z korkami i kupa roznych aut ciezarowek... ok pare miejsc do zwiedzania jest, czy plaza ale jako wyprawa aby pojezdzic to nie bardzo.

Prom plynie ponad 24h, takze kajuta ($$), albo dostaniesz cos jak kino z fotelami do spania z ladnym zapachem zmeczonych motocyklistow (lazienka jest ale wspolna dla wszystkich). Pociag do Calais jest sporo tanszy i tylko pol godziny.

4. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    377
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    W sierpniu do Hiszpanni motocyklem? :lol:

5. Loboo

Loboo Kat Komarków

Browary:
    30
    Miasto:
    Reading
    Motocykl:
    A co za zimno? ;-)
    Jak nie to kiedy?

6. kenniGT

Browary:
    70
    Miasto:
    East Croydon
    Motocykl:
    Honda VFR800
    Z madrytu ludzie uciekaja w sierpniu, podchodzi pod 40stopni ;] W skorze jajka wyparuja :lol:

7. Loboo

Loboo Kat Komarków

Browary:
    30
    Miasto:
    Reading
    Motocykl:
  8. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    538
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Pomijając to, że July to nie sierpień;) to do około 30-stopniowej temperatury dochodzi zaj... wilgotność powietrza.
    W uk wilgotność jest też wysoka i co się dzieje jak temperatury dochodzą do 27-8 stopni.

9. archie_1989

archie_1989 Beztroski Posiadacz

Browary:
    2
    Miasto:
    Londyn, Perivale
    Motocykl:
    HONDA XR650R :] , Honda CBR 1100 XX 04'
    Teraz jeszcze nie wiem co i jak ale chyba tez bede cos kombinowal w tym roku z Hiszpania. Tylko wiesz jak to u mnie wyglada...:D
    Czym lecisz Kapitanie?;)

P.S.
    Patrze na te bilety ale 18 sa niedostepne na aferry, gdzie patrzyles?

10. snix

snix Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Hiszpania
    Motocykl:
    ZZR600
    Siemanko Lobo:

Nie jestem bo to wszystko zalezy przeciez od tego ile kilometrow zrobimy, ile pali ci motocykl, ile damy za noclegi.
    Dla mnie to glownie wyjazd budzetowy czyli tani. Ciezko jest mi Tobie powiedziec ile wydasz bo jeden pije 4 browary a inny 1. jednemu motocykl pali 5 a innemu 9 po podliczeniu wychodza calkowicie inne kwoty. Wyjazd ma byc z gory ekonomiczny :)) w zeszlym roku w 3 tygodnie wydalem z 1500f ale moja trasa byla wieksza i melanz byl gruby, pogubione buty, pogubione dni. Teraz planuje troche zwolnic bo za duzo najebalem kilometrow dlatego slusznie pytasz ile czasu potrzebujesz zeby na spokojnie zobaczyc kilka miejsc ;))) trzeba zdefiniowac 'spokojnie' , i 'kilka' ;)) ja w zeszlym roku bylem w jednym miescie 1-2 dni i caly czas na****ialem trase, teraz wlasnie wole np. wziac na tydzien na spokojnie hostel w barcelonie i sobie zwiedzac okolice juz bez bagazu itp.

Jezeli chodzi o najtansza opcje transportu z UK do Hiszpani to jest kilka opcji:
    ta ktora wydaje sie najtansza (z cyklu ' chytry dwa razy traci') to opcja jazdy przez calais czy dunkierke czy eurotunel. za prom czy eurotunel placisz minimalnie 30f do tego z owej dunkierki do santanderu jest ponad 1300 km. jak sobie policzysz ile motocykl Ci spali przy 1300km i doliczysz koszt autostrad lub noclegu po drodze to wyjdzie ci wiecej do tego trasa jest dosc uciazliwa (ja wracalem przez francje mialem szczescie bo zero deszczu i dobre przygody po drodze, kupilem sobie gitare na pchlim targu za 2euro i zarzucilem na plecy a spalem u jakiejs wloszki ktora zaoferowala nocleg za free) ale slyszalem historie niejednej osoby jak to ich deszcz zlapal i mieli 1300km w deszczu i nigdy wiecej.

takze opcja promu britany ferries wychodzi lepiej i tutaj sa dwie opcje. czyli opcja droga z kabina i opcja tania bez kabiny.
    bez kabiny w tym okresie wychodzi 176f za podroz, spi sie faktycznie na fotelu lotniczym lub na dywanie. ja wzialem karimate i spiwor i sobie kimalem na dywanie. mozna wziac kabine (dodatkowe 100f) jesli ktos lubi komfort. ja lubie komfort ale 100f wole zostawic w hiszpanskim barze i tyle w tym temacie. prom plynie jakos 22 h. prom cumuje kolo wieczora wiec podlecial bym do bilbao czy san sebastian i tam przekimal i z rana 500km do barcelony i w barcy bym sobie wzial nocleg w hostelu (okolo 40f na tydzien) i na spokojnie zwiedzal okolice, plazing, relaxing, przygoda, taki styl podrozy

Jezeli ktos ma zle doswiadczenia ze wspolna lazienka to faktycznie moze sobie wykupic kajute, jego sprawa;]
    Ja kimam na podlodze z reszta ludzi albo na fotelu lotniczym. a spie w hostelach z 10 innymi osobami w pokoju i tak sie wlasnie zaczyna dobra przygoda.

Moj blad. chodzilo mi o 19 sierpnia (a nie 18) a bookuje sie na:
    http://www.brittany-ferries.co.uk/

Jeszcze zamkne tylko temat promu. Relacja Portsmouth-Santander to jedyna relacja na ktorej nie trzeba wykupywac kabiny a tylko fotel lotniczy za 10f czyli caloc wychodzi za 174 (w zeszlym roku znalazlem jeszcze voicher to bedzie kilkanascie funtow mniej jak znajde go rowniez w tym roku)
    jesli bierze sie promy na innych trasach typu portsmouth-bilbao to kabina jest przymusowa (przynajmniej w zeszlym roku)

Ja w tym roku chyba bede jechal z plecakiem ale jest wytrenowana do odpowiednich warunkow
    (miesiac temu bylismy na teneryfie na 6 tygodni i spakowala sie w podreczny 5 (slownie: piec) kg.
    tak, mozecie pozazdroscic :D

Ucinam ta glupia dyskusje na temat temperatury Hiszpanii podajac kilka faktow a pierwszy z nich jest taki, ze:
    Tak w Hiszpani jest cieplo :)))))))) a szczegolnie w sierpniu. Jezeli ktos nie lubi slonca to prosze bez hejtow, sa inne wycieczki na bunkry np. czy inne gdzie sie ludzie tarzaja w sniegu, blocie itp.

Jesli chodzi o Bacelone to jest w niej duzo 'chlodniej' niz w Andaluzji dlatego w sierpniu chce pozostac u gory a dopiero po miesiacu zaczac zjezdzac ' w dol' bo prawdopodobnie jade tam na dluzej.

W zeszlym roku faktycznie juz w czerwcu bylo mega goraco, w skorach jest dosc ciezko

11. kenniGT

Browary:
    70
    Miasto:
    East Croydon
    Motocykl:
    Honda VFR800
    Zgadza sie, jak chesz hiszpanie zwiedzac to santander najlepsza opcja. Z calais porownywalem ceny same uslugi. Co do kajut, to po dlugiej podrozy milo jest sie wyciagnac. I mozna troche przycwaniakowac. Nie wiem czy wszystkie ale... jedynki maja w suficie drugie lozko. wiec mozna po cichu wyciagnac deala 2 for 1 ;)

12. Loboo

Loboo Kat Komarków

Browary:
    30
    Miasto:
    Reading
    Motocykl:
    Ja to chyba na pierwszy raz to pojadę przez Francję w dwie strony
    Na dwa tygodnie i bardziej to potraktuje jako odpoczynek aniżeli ciągle jeżdżenie i zwiedzanie.
    Udostępni mi ktoś fajna trasę z callies do Barcelony a także ciekawe miejsca po drodze.

13. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    377
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    Bylem latem i uwierz, ciezko wytrzymac. Wiecej takiego bledu nie popelnie. To nie jest siedzenie w hotelu i wypady nad morze czy na basen. Jazda motocyklem w 40C jest nie przyjemna.
    Imo maj/czerwiec lub wrzesien to najlepsze miesiace dla takich ludzi z polnocy jak my :lol:

14. april82

april82 Beztroski Posiadacz

Browary:
    3
    Miasto:
    Coventry (już nie Londyn :) )
    Motocykl:
    Honda CBR 600f
    My byliśmy w Hiszpanii i na południu Francji na przełomie sierpnia i września. Było gorąco ale na pewno nie 40 stopni. W skórach jednak nie dałam rady jeździc - wybrałam zwykła bluzę i jeansy więc w razie czego to nieźle bym sie obdarła. Polecam jeansy z ochraniaczami i jakąś zbroję motocyklową na bluzę/koszulkę - np. cos takiego http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/zbroja-motocyklowa-gareth-street-p-7371.html Wtedy robi się przewiewnie a bezpiecznie :) Sama muszę sie w coś zaopatrzyc w tym roku bo planujemy zrobic Portugalię i Hiszpanie ale raczej w czerwcu.

Loboo nie polecam jechania przez Francję. Drogi na północy raczej nudne a koszt wychodzi ten sam jak doliczysz paliwo i jakiś nocleg.

W samej Hiszpanii olecam trasę przez Pireneje N-260 i oczywiście wszystkie drogi w pobliżu tej trasy. Piękne zakręty a pogoda raczej gwarantowana (nie tak jak w Alapch :/ )

15. kenniGT

Browary:
    70
    Miasto:
    East Croydon
    Motocykl:
    Honda VFR800
    Ja bylem w hiszpani polowa czerwca i bylo juz za goraco. W gorach jeszcze dalo sie zyc bo sie jedzie ale jak zjedzie sie na rowniny i trafi sie wieksze miasto, to maly dramat. Jeansy i kurtka skorzana to bylo za duzo :/

Co do Pireneji to ja raz ulewe trafilem ;)

16. w00cash666

w00cash666 Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Feltham
    Motocykl:
    2007 Honda HORNET, 1999 Cagiva Planet (poszla do Zyda)
    Qrwa, ze tez dziecko mi sie musi rodzic we wrzesniu, tak bym sie zabral :D

17. MUSKETEER

MUSKETEER Beztroski Posiadacz

Browary:
    114
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    CBR1000RR
    Ja chciałem się wybrać do Hiszpanii w tym roku ale obawiam się jazda po torach pochłonie mi całą kasę. Osobiście to bym wybrał prom do Santander i po Hiszpanii raczej pojeżdził niż tłukł się przez całą Francję na motocyklu.

18. kostan77

kostan77 Szalony Wulkanizator

Browary:
    231
    Miasto:
    London/SW16
    Motocykl:
    BMW R1200 GS
    Nie trzeba bylo wsadzac kija:]:lol::lol:

19. Waldek

Waldek Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Romet 49
    Ciekawy spontan ...

Ja wybieralbym sie w tamte rejony pocz listopada 2014 ...kiedy zaczyna byc juz zimno w UK :)

20. hbt666

hbt666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    SLONCOLANDIA
    Motocykl:
    JEST JEST...
    Witam.

Czyli ze co zostajesz tu po wycieczce ?

A nawiasem mowiac dwucylindrowka "gnana wiatrem" w sierpniu.... odwazny jestes...

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!