CB125F brak iskry

Temat na forum 'Instalacja elektryczna' rozpoczęty przez neo2k, Listopad 28, 2019.

1. neo2k

neo2k Nabywca Suszarki

Browary:
    2
    Miasto:
    olsztyn
    Motocykl:
    CB125F
    Maja CB125F nie ma iskry.

Sprawdziłem podstawowe rzeczy jak stopkę, włącznik sprzęgła, i sygnał biegu neutralnego, wszystko działa. Podstawiłem inna cewkę i inną świece. Ponadto do cewki dochodzi plus, w sumie na obu pinach jest napięcie po zapłonie.

Przy okazji okazało się, że ułamana jest wtyczka wtryskiwacza. Czy to może być przyczyną braku iskry? Pompy paliwa też nie słychać.

Wtrysk kupię drugi, ale czy to może być przyczyną braku iskry czy szukać dalej?

2. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3560
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    A pompa w ogole sie nie wlacza nawete po przekreceniu stacyjki na 3 secundy ?
    Ten motor wcxesniej ci jezdzil jaka kest historia awarji ? Tam jest imobilaizer taki jak hiss ?

3. neo2k

neo2k Nabywca Suszarki

Browary:
    2
    Miasto:
    olsztyn
    Motocykl:
    CB125F
    Kupiłem go nie na chodzie, z urwanym tłokiem. Poskładałem całość i brak iskry. Pompy tez nie słychać. Immo chyba nie ma.

4. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3560
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Faktycznie popatrzylem chyba tam nie ma hissa.
    No coz poradzilbym ci zajzec w bezpieczniki ale z pierwszego opisu widze ze trzezwo podchodzisz do zagadnienia choc wiadomo nawwt najlepsi popelniaja glupie bledy.
    Czy ona ma czujnik pochylu ? Nie moge znalezc diagramu ale skoro to honda z wtryskiem to moze moec zobacz czy jest podlaczony i czy jest w poziomie tak jak nalezy?
    Dwa kosc od alternatora ma piny od czujnika obrotu walu z tego co pamietam bo kiedys wymienialem alternator w cbf125 masz to podlaczone? Choc brak polaczenia z czujnikiem nie wylaczylo by raczej pierwszej sekwencji pompy dopiero jej pozniejsze dzialanie by blokowalo....
    --- Post updated ---
    Ten czujnik pochylu jest napewno jiz sprawdzilem zobacz czy masz gonpodlaczonego i czy jest na swoim miejscu jest na nim strzalka ma pokazywac do gory.

5. neo2k

neo2k Nabywca Suszarki

Browary:
    2
    Miasto:
    olsztyn
    Motocykl:
    CB125F
    Bezpieczniki sprawdziłem, czujnik przechyłu także. Wiązka, wtyczki sprawdzone.
    Czekam na wtryskiwacz, założę i zobaczymy co się zmieni w temacie.

- przełamany kabel w wiązce był przyczyną.

Rozwiązane.

#5 neo2k, Listopad 29, 2019
    Ostatnia edycja: Grudzień 8, 2019 o godzinie 12:14

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!