Co po VFR800?

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez kenniGT, Kwiecień 27, 2019.

1. kenniGT

kenniGT Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Powoli przychodzi czas wymiany Hondy VFR800vtec i szukam godnego nastepcy w klasie sportowego turystyka.
    I tu okazuje się ze sprawa jest problematyczna. VFRka spelnia wszystkie zadania jak nalezy ,a problem pojawia sie jedynie z pasazerem, przy jezdzie pod gore po alpejskich drogach, czy bardziej dynamicznej jezdzie, bo po prostu brakuje mocy.
    Dlugo myslalem ze nastepca bedzie zzr1400 (i moze bedzie) ale wczoraj bylem przymierzyc na szybko u dealera i przy moich 186cm nogi wydaly mi sie lekko bardziej podkurczone niz na VFR. Z odlegoscia do kierownicy ok za to, pasuje jak ulal. To doswiadczenie sklonilo mnie do przemyslenia sprawy i sprawdzenia jakie sa inne opcje. Dzis przymierzalem KTM SuperDuke 1260 GT a tu znowu pozycja ktora znam z jazdy na rowerze z dziecinstwa (kierownica tez ala wigry 3 ;)) czyli dosc pionowo, ale hmm moze to i nie glupi pomysl? Czterdziestka sie zbliza w tym roku i plecy dokuczaja czasem.
    Generalnie jestem w kropce i nie wiem w ktora strone pojsc. Moto musi miec ponad 150koni. Musi byc po sportowej stronie. Musi nadawac sie na wypraway w Alpy. I musi tez spelniac role motocykla na codzien, czyli zakupy, wycieczki za miasto, dojazd do pracy. Aha mieszkajac na poludniu praktycznie nie jezdze za duzo po miescie, takze to nie jest wazny czynnik dla mnie. Nie chce kupowac nowego motocykla, 2-3 latek z malym przebiegiem, budzet do 10k.

2. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    1000
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Jak każdy, polecę to co sam mam: o Z1000SX nie myślałeś? Przymierz się. To moto naprawdę sporo potrafi jak kierownik ogarnia. Taki trochę GS nie udający, że zjeżdża z asfaltu

Overwhelmed lubi to.
  3. Ciaho

Ciaho Beztroski Posiadacz

Browary:
    7
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda Hornet 600,Honda ST1300 Pan European,Honda CBR1000RR7,Honda VFR1200F
  4. kenniGT

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Myslalem, tylko nie wiem czy moc wystarczy na jazde z pasazerem po gorskich drogach. Hondzia 107KM i podjazdy pod gore po nawrocie 180 na pierwszym biegu trzeba... i to jak sam jezdze. Troche dramat jak sie go nie wrzuci przez zakretem.

Tak, to by byla naturalna droga, gdyby nie istniala zzr1400 ;)

Ciaho lubi to.
  5. psyhu

psyhu Beztroski Posiadacz

Browary:
    68
    Miasto:
    Weybridge
    Motocykl:
    FZ1
    jak mowi staropolskie przyslowie baba z wozu koniom lzej :p ... wyslij zone do matuli na wakacje a sam jedz w alpy i VFRka Cie pokocha :)

6. kenniGT

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Aha ale z tymi podjazdami to bez pasazera pisalem ;D 800tka na 1dyneczce musi, z pasazerem tez, ale o wtedy szybszej jezdzie mozna zapomniec ;)

7. jarzymek

jarzymek Beztroski Posiadacz

Browary:
    35
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    A co powiesz na Yamahe FJR 1300

8. Slavik

Slavik Beztroski Posiadacz

Browary:
    60
    Miasto:
    Fakenham
    Motocykl:
    BMW
    Co by dużo nie pisać do pozycji przyzwyczaisz się też miałem ten problem po przesiadce z bmw K1300S[​IMG][​IMG]

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

9. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    428
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    KENNI

Masz Honde, wiec prosi sie abys zamienil na Honde.
    Mowisz, ze chcesz miec spocone dlonie od mocy i stresu oraz komfort podrozy.

Krol jest tylko jeden .... (nazwy nie wymieniam bo i po co odgrzewac zupe na forum kolejny raz) .

Malo tego - za gaznikowego potwora (czy nawet wtrysk), ktory na dwojce zrzuci Twoja ukochana z kanapy nie zaplacisz z pewnoscia 10-11 K jak za zielonego Performance Sport.

Moze warto przemyslec Panie.

Odgrzebiesz jakiegos dealera, ktory ma jeszcze dopieszczonego Ptaka ze smiesznym przebiegiem 15.000 - jak na ten motocykl (z pelnym zestawem GIVI do podrozy) i jeszcze Ci zostanie na wyprawe zycia. A przy Twoich 1-2 wyprawach rocznie bedziesz jezdzil dlugie lata (sam znasz przebiegi).

Pytanie czy jestes koneserem, czy idziesz z postepem coraz nowszych futurystycznych owiewek, ha ha.
    Powodzenia, pozdrawiam

CezaaR i Begiet lubią to.
  10. Begiet

Begiet Kierowca Kosiarki

Browary:
    62
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    FZS600 Fazer
    Zadbany Xx czarny ptak i ni ma gadki <3

11. Zyzu

Zyzu Beztroski Posiadacz

Browary:
    317
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    Zygzak
    Jezeli byłbyś zainteresowany to możemy sie spiknąć,przymierzysz sie i mozemy pogadac...ponegocjowac itp ;-)
    Mam pare cm więcej od Ciebie i przez ponad 6 sezonów (prawie 90kkm na ZZRach) nigdy nie narzekałem na sylwetkę,ból pleców,nóg,rąk itp-SERIO!!! Z plecakiem też robiłem jednodniowe przeloty grubo ponad 1kkm i kobitka dawała radę.
    https://www.polishbikers.com/threads/zzr1400-performance-sport-2016r.34257/
    Ps-miesiąc temu założyłem nowe opony Pirellki Angel GT i nowe klocki EBC

#11 Zyzu, Kwiecień 28, 2019
    Ostatnia edycja: Kwiecień 28, 2019
    Piotr i CezaaR lubią to.
  12. kenniGT

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Nie rusza ten motor jakos mojego serca, potrzebuje cos co sprawi mi usmiech na gebie jak na niego wsiadam ;)

Dzieki, tak tez wlasnie przypuszczam. Pamietam vfr1200f pasowala jak ulal jak przymierzalem, a zzr tylko troszke nizej kierownica. A ja mam dlugie rece, powinno byc ok ;)

--- Post updated ---
    Na parkingu w pracy parkuje obok mnie czarny ptak i ehh fajny motocykl ale juz czuc ze ma swoje lata. Honda dala dupy ze nie kontunuowala tego modelu. Jakby to zrobili to tak, to by byl motocykl dla mnie.

Jak wyzej ;)

13. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    126
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Nie jestem za tym aby swego konia chwalić ale w 2015 roku miałem podobny dylemat,zakochałem się w oddawaniu mocy oraz uniwersalności kierowania w FireBlade z 2000roku maszyna marzenie ...tylko nie ta pozycja „dla mnie” do turystyki.Już pisałem Na forum ze Kawasaki w 2011 wypuściła na rynek motocykl którym możesz podjechać po bułki i się wybrać na Szwajcarię.Myslalem o Bułce i 14-tce ale to klamoty (w takim przedziale mocy proponuje h2sx-nie dla mnie bo pozycja za sportowa-testowałem inna historia) poczytaj informacje o Kawasaki z1000sx ale od modelu 2017 up,nigdy nie byłem za Kawasaki po moim pierwszym w życiu motocyklem Z400 postanowiłem nigdy nie wsiadać na zielonych do 2011.Teraz mam 2017 rocznik i przejechałem Europę pare razy na nim.Dla mnie po 30 latach jazdy różnymi motocyklami jest to pojazd bardzo dobry.Poczytaj wady i zalety na forum polskim.
    Pozdrawiam i udanego wyboru.

kenniGT lubi to.
  14. kenniGT

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Czyli wzrost nie jest problemem.
    Dzieki Zyzu ,ale jak pisalem w pierwszym poscie, bede bral cos z malym przebiegiem. Wiem jak moja honda z wiekszym licznikiem sie zachowywala i teraz chce cos prawie nowego.

15. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1029
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    27k w Zyza maszynie to ledwie dotarty :)
    Co fakt tego moto na oczy nie widzialem, ale widzialem poprzednie (jak dla mnie takie samo, ale Zyzu widzi roznice) i moto zapewne wyglada jak nowka.

16. Zyzu

Zyzu Beztroski Posiadacz

Browary:
    317
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    Zygzak
    A ja wiem jak sie "zachowuje" Zygzak (który jest użytkowany jak się należy) z przebiegiem niskim i wyższym.........tak samo!!!!
    Nic nie jest zużyte-wszystko bangla tak samo kiedy odbierałem go z salonu.
    Mam kumpli z którzy natrzaskali ZZRami 70-80kkm iiiiiii........tylko serwisowali moto wg instrukcji.
    Tam za bardzo nie ma co się zyebać.
    Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą oleju w lagach bo juz trzy lata minęły,ale kurde nic się nie dzieje,więc pierdole nie ruszam bo po co-tylny Ohlins to samo-reguluje sobie pokrętełkiem solo/plecak/po bułki/ciut sportowo i tyle w temacie.
    Przez te 30k mil które teraz mam oprócz części ekspoatacyjnych wymieniłem oring w pompie sprzęgła za 5funtów a tak zero problemów.
    Jeżeli o moto sie dba to kolejne kilkadziesiąt tysi zrobi bezproblemowo.
    U mnie miałbyś "gotowca" stelaże,kufry,navi itp. Wsiadasz i jedziesz solo/z plecakiem/po bułki,na Donington Park itp ;-)

Piotr, CezaaR i kenniGT lubiąto.
  17. apal

apal Beztroski Posiadacz

Browary:
    306
    Miasto:
    Kingston
    Motocykl:
    R6 5SL
    Cos duzo tych bulek jecie :D

18. psyhu

psyhu Beztroski Posiadacz

Browary:
    68
    Miasto:
    Weybridge
    Motocykl:
    FZ1
    Wlasnie wczoraj nie wytrzymalem i musialem odpalic maszyne zeby pojechac po te "bulki" ... Fakt ze jechalem bardzo okrezna droga i troche mi zeszlo ale w koncu przywiozlem 6 bulek za 7£ ze znizka 50p :)

Musze ciapatemu wystawic dobre review na google ze takie ma promocje :D

19. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    188
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Jest fajny tool do czysto teoretycznego porównywania pozycji na motocyklach.
    http://cycle-ergo.com/

Wybierasz markę/model, ustawiasz wzrost i w wyniku dostajesz coś takiego jak na ilustracji ponizej.
    Dodaj kilka maszyn i porównaj :)
    cycleergo.JPG

Begiet, komarecki i kenniGT lubiąto.
  20. kenniGT

Browary:
    101
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    zmieniam
    Super sprawa dzieki! W sumie zzr podobnie tylko lekko bardziej do przodu pochylenie.
    Capture.JPG
    --- Post updated ---
    W sumie to jestem rozdarty pomiedzy SuperDuke 1290 GT a zzr1400. Ogladam troche zzr na alpejskich szlakach i dosc słoniowato to wyglada w zakretach, ktm wrzuca sie w nie ponoc, a to pewnie daje wiecej radochy z jazdy i w sumie moze to jest cos czego szukam? Chyba bede musial sie przejechac i tym i tym ,aby to zrozumiec.

Przy okazji, fajna czesc u podnoza alp na poczatku tego filmu, trzeba bedzie zaliczyc:

A tu widac ze dziala to jako GT na dwie osoby

#20 kenniGT, Kwiecień 28, 2019
    Ostatnia edycja: Kwiecień 29, 2019

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!