Czy warto wyprowadzić się na północ UK?

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez dentysta, Lipiec 5, 2017.

1. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1934
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Ja to tylko Pakistan;) jak juz

Ja tam pomysliwuje o Tunbridge sevenaoks itp lub cos takiego
    Choc naprawde mieszkam bardzo bardzo spokojnie do Centrum 25min zelaznym koniem n.a. lotniska mam blisko ( wykreslic luton)
    Logistycznie blisko m20 nad morze padlina okole 60min

2. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3558
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Krycek bucu :D co mam zfotografowac z przodu te 100 m prywatnej drogi gdzie moge jezdzic bez kasku ubezp mot i kompletnie pijany czy tà droge za plotem gdzie nigdy w historji swiata nie stanàl korek ? I to nie autostrada by najmniej. Nie kazdy jak ty mieszka w dzielnicy slaw swiatowego rocka ;) no ale kto bogatemu zabroni....
    Z tym ...kiedys mieszkalem w londynie ....to troche jak z tymi polakami co spotykasz w polsce co to pojechal do angliji w 2004 nie znal jezyka nie dostal pracy , cwaniaki go wydupczyly na farmie i tydxien zaplakany siedzial na victoria station i czekal na powrotny autobus srajàc w parkowych krzakach....zapytasz co mysli o anglji to odpowie : angljia- syf i wyzysk polakow w niewolniczej pracy na zmywaku i ze trzeba niemiec godnosci by tam wtjechac:D:D
    Nie kazdy zakàtek londynu wyglàda jak centrum brixton:)
    Cezar- no przebiles mnie dinozaur w ogrodzie ....ho ho :)
    Ja wam tylko powiem takie powiedzonko :
    Ideal jest NIEOSIÀGALNY , ale jestesmy na prawde co raz blizej....:cool:

3. Ms B

Ms B Beztroski Posiadacz

Browary:
    156
    Miasto:
    Londyn NW9
    Motocykl:
    Suzuki SV650S
    Piotr - mam tak samo / 20 lat w tym kraju w podobnej branzy w tym 2 lata w USA / rok w Dubaju / rok w Singapurze - wszedzie ciagnelam swoja corke ze soba - teraz jest na studiach w Exeter / ten kraj moze pozwolil mi na wychowanie dziecka (samotna matka) ale tez nie pomogl bo zawsze przekraczalam ta magiczna cyfre gdze nalezalyby mi sie jakies zapomogi - cena jaka zaplacilam to dlugie godziny pracy (min 14h dziennie/ 6 dni w tygodniu). Ze wzgledu na charakter pracy brytyjski passport posiadam od 17 lat (zanim Polska weszla do UE nie moglam dostac certyfikatu etc) ale najgorsze jest to ze ani nie jestem tutaj u siebie ani tez w Polsce. Na temat economi i finansow tego kraju moglabym pisac godzinami zwlaszcza teraz na progu Brexitu - wiem jedno ze przyszedl czas zeby zwolnic i wyniesc sie poza Londyn bo z moich znajomych ktokolwiek podjal ta decyzje to nawet nie chce z wizyta wpasc do mnie tylko kazdy mowi wpadnij do nas na weekend odpoczac :) wiec szukam fajnej miejscowki / zmiana pracy sie nie przejmuje - czas pomyslec o sobie :D:D:D

4. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    378
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Z Londynu wyprowadzilem sie juz 10lat temu i napewno bym juz nie wrocil. Spokojniej, ciszej, taniej a dojazd do pracy zajmuje mi dokladnie tyle samo czasu, choc roczny bilet na pociag to wydatek rzedu 3tys. I widzac rosnace tlumy jakie wysiadaja z pociagu w Woking widac ze mnostwo ludzi przeprowadza sie na 'dalekie przedmiescia'.

5. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1496
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Ty dentysta to sie do Peterborough przeprowadz

komarecki lubi to.
  6. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    402
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    Piotr a Tobie co sie stalo ..... ?

Chcesz powiedziec, ze lepiej zyc w wielkich aglomeracjach, wygladac przez okno w srodku nocy czy auto I motor nadal tam stoja, jechac 5-8 mil do pracy grubo ponad godzine w smierdzacym scisku jak sardynka w pociagu czy bus-ie I kazdego dnia siwiec na glowie od stresu czy Twoj mlody w szkole dostanie dzis w czapke of jakiegos Kunta Kinte - czy moze jutro?

Prezes, masz super, nie narzekaj (do morza rzut beretem) a kumple to Cie jeszcze odwiedza I to juz niedlugo, wstaw lepiej na herbate I szykuj paddock-I na service.

CezaaR lubi to.
  7. Mixon

Mixon Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    Bradford
    Motocykl:
    Yamaha YBR 125
    Mieszkam w yorkshire. Raz w Bradford raz na przedmiesciach Leeds. Jesli chodzi o Bradford to nie polecam, taki maly pakistan. Ale za to przedmiescia Leeds to swietny rejon. Wystarczy dobrze dobrac dzielnice i beda Cie otaczac sami starsi anglicy koszacy trawke przed domkiem. Praktycznie rzut beretem od morza, jednego i drugiego. Yorkshire Dales, Peak District, Lake District tez okolo godzina jazdy. No i pracy tez jest duzo, w kazdej branzy. Dom moja siostra kupila za okolo 120000, wiec mysle ze tragedii nie ma w cenach, chyba ze chcesz leciec po taniosci to Bradford, 3 bedroom apt, 600 miesiecznie...

Grzesiek i Amstaff lubią to.
  8. Amstaff

Amstaff Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Tez nie narzekam a tak za ogrodka :) I ceny domów do 150k znajdziesz coś fajnego zaraz obok ))

Sent from my iPhone using Tapatalk

waldas78 lubi to.
  9. komarecki

Browary:
    3558
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    :D :D :D :D
    Myslales nad tym by zawodowo pisac scenariusze do horrorow????
    Z kàd wy to bierzecie?? Nie no inaczej gdzie wyscie w tym londynie mieszkali??? W jakis najgorszych slamsach czy jak?:confused:

:D :D :D
    Jezu z leeds rzut beretem nad morze ......tak patrze na mape to ja z londynu to prawie ze na plazy mieszkam:confused:
    Nie no chlopaki tozpedzacie sie coraz bardziej.
    Ci ze szkocji przynajmniej nie piszà ze popolodniami ida zdobywac w pobliskim parku biegun polnocny .....

ChaoticBiker lubi to.
  10. kafecz

kafecz Beztroski Posiadacz

Browary:
    110
    Miasto:
    Stąd nie widać
    Motocykl:
    szybki...był
    Tez mam dosyc Londynu. Zona konczy ostatni rok studiow i mam nadzieje w przyszlym roku zawitac w okolice Nottingham. Korki syf brud i kasaksra. Nie stac mnie niestety zeby wydac £500k+ na dom w ladnej okolicy.

11. Grzesiek

Grzesiek Szalony Wulkanizator

Browary:
    219
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    MT 09 tracer
    Przeciez Ty musisz poswiecic dwie godziny zeby wyjechac z ladka, a w 2 godziny to mozna w poprzek wyspe przejechac :p

Do wszystkich plusow zycia na polnocy dodalbym jeszcze o wiele wieksza kulture,takie male rzeczy takie jak trzymanie sobie drzwi w sklepach, czy przepuszczanie sie na skrzyzowaniach i generalnie duzo zyczliwych i milych ludzi, i to nie tylko tych ktorzy sa sasiadami ;)

Co do pracy i kasy, to wszedzie jest tak samo, jak sie chce to sie znajdzie, zyjac na polnocy da sie tez zarabiac tyle co w londynie, tylko trzeba miec glowe na karku i chciec :)

xxtreme i CezaaR lubią to.
  12. dentysta

dentysta Beztroski Posiadacz

Browary:
    179
    Miasto:
    M25 2 zjazd
    Motocykl:
    ulubiona SP1
    Komar miałeś się nie udzielać

13. Grzesiek

Grzesiek Szalony Wulkanizator

Browary:
    219
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    MT 09 tracer
    Trzeba go zaraportowac :D :D

14. dentysta

dentysta Beztroski Posiadacz

Browary:
    179
    Miasto:
    M25 2 zjazd
    Motocykl:
    ulubiona SP1
    Tak naprawdę to ja rozumiem siebie i ludzi którzy mieszkają w Londynie.
    Ja aby dojechać np. na 8 rano do pracy do ścisłego centrum muszę wyjechać o 5.30 - 5.45 choć mam tylko 13 Mill
    ALE......
    No właśnie to pieprzone ale... Czasem jestem już przed 7.00 i wolę poczekać na klientów a czasem potrafię się spóźnić co mnie kosztuje masę nerwów i kasy.

Następna sprawa jak wiecie jestem udupiony w domu bo nie pracuje gips na nodze

I ostatnio na even śpię w nocy za dobrze.
    Jak słyszę jeżdżące skutery w nocy to sobie wyobrażam jedno ze za chwilę usłyszę odgłos otwieranych drzwi do garażu lub hałas obcinanego koła zapasowego z mojego auta które niestety stoi na ulicy to mnie przeraża.

Tak więc przeprowadzka w "NORMALNIE" tereny jest raczej nie unikniona

#74 dentysta, Lipiec 6, 2017
    Ostatnia edycja: Lipiec 6, 2017
    Rob lubi to.
  15. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    62
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Ja mieszkalem ponad 6 lat w Birmingham i praca mnie przeprowadzila do Londka...
    po 7 latach w okolicach londnskich juz mysle zeby uciekac spowrotem.
    Pewnie u ciebie polnoc znaczy jeszcze wyzej.... Ja sie poprostu przyzwyczailem do West Midlands. Nie jest jakos bialo ani jakos spokojnie (sa kradzieze itp), ale mieszkasz praktycznie w srodku Anglii. Wszedzie taki sam dystans - Walia - 60-90min jazdy i jestes... Szkocja 2-3h, Londyn 2h....
    Lotniska... Oprocz Birmingham i East Midlands to niestety wszedzie indziej bedziesz mial jakis 2h jazdy

Bylem kierowca ciezarowki kiedys wiec troche po UK przejechalem (nie liczac jazdy motorem), wypowiem sie w skrocie.

Najladniejsze miejsca to Walia... Mozesz jechac do Szkocji... Jest ladnie, tylko to juz prawie koniec swiata. Problem komunikacyjny jest napewno wiekszy - jesli np latasz do Polski.
    Jesli chcesz zeby bylo "bialo" to tylko Walia lub Szkocja.
    Jesli chcesz miec spokoj to musisz celowac w mniejsze miasteczka... tyle ze tutaj oboje musicie byc mobilni zeby gdzie kolwiek dojechac...
    Napewno w strone Szkocji jadac musisz sie liczyc ze ceny domow sa zblizone do londynskich.

Pogoda - polnoc UK jest zimniejsza i opady deszczu sa czestsze....

zmudka lubi to.
  16. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    447
    Miasto:
    Nottingham / London
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX
    I wlasnie o to chodzi... 500-600 rent, a kupic moge za 120k... w Londynie pracujac w ultra stresie kazdego dnia i odpowiadajac za wszystko, tyrajac od x lat czuje sie jak osiolek podazajacy za marchewka na kijku... jak znowu cos odloze to ceny w gore... i tak do zajebania... chalupa ktora wyjmuje jest warta 1.2 banki... kto sobie na to pozwoli ?? A srednia chalupa w okolicy 500k... Ale nie w tym rzecz... czasami czlowiek potrzebuje spokoju... zmiany otoczenia a przede wszystkim spokoju dla rodziny i jak najlepszej szkoly dla dziecka... wiec po co tu siedziec... po to zeby kupic kolejne moto dla zlodzieji ??

17. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1627
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Bierzecie pod uwagę to że tam na północy też mogą ukraść moto czy dać w zęby ? ;)
    Przykład mojego kolegi z północy z Newcastle upon tyne : rano wstaje i 12 opon do wymiany
    miał 3 auta pod domem w tym jedno na polskich tablicach , wszystkie przecięte nożem.
    To fakt jest napewno bezpieczniej niż w londynie ale czujnym trzeba być wszędzie ;)

18. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1934
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Do szkocji tam nie ....
    Riddi grasuje

19. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    145
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Ale panowie mi kochani prawda jest taka ze gdzie nie pojdziesz to cos sie moze stać. Sa lepsze i gorsze dzielnice wszedzie w kazdym mieście. Ja w moim malym wiejsko-miescie mieszkalam na dzielnicy gdzie strach bylo miec okna otwarte w domu bedac jednocześnie w środku a teraz w tym samym miescie mieszkam na osiedlu gdzie dzieci sie bawia przed domem na trawniku jezdza rowerami po uliczce a ludzie wychodzac z domu zostawiaja drzwi otwarte od ogródka...

20. komarecki

Browary:
    3558
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Sluchajcie chuncfoty ( fakt ze wypowiadaja sie tu osoby ktore bardziej lub mniej znam i lubie sprawia ze nie moge rozwinac skrzydel szyderstwa :( ) ja nie twierdze ze londyn to zagubiony eden ale tez nie opowiadajcie mi o przepuszaczaniu na skrzyzowaniach czy tekst ,, u nas jest bialo " tak sie sklada ze od kilkunaatu lat moja praca polega ba zwiedzaniu tego kraju w zdloz i wszerz od wielkich miast poprzez male miasteczka , wsie i konczac na odwiedzaniu ukrytych miejsc middle of nowhere....i widze jak gdzie jest . Owszem chetnie zamieszkal bym w jakim ,;manor house" gdzies na uboczu walijskiej wsi lub gdxies w jakims cichym cotswolds .....ale tez jak mowie noe kazde miejsce ogrodzone przez m25 jest pod wladaniem szatana. Takie syfiaste dzielnice jak w londku znajdziemy w Birmingham czy innych wielkich miastach i wszystkie te molochy tak jak londek majà swoje mile peryferje gdzie mieszkajà takie mile ludki jak chocby komar...:cool:
    Grzesiek.....w 2h to ja ci nad morze dojade z palcem....ju noł łer :D.
    Dentysta.....te kropelki co stosujesz to napewno sà dobre na kosci????
    Obiecalem ĺamadze i slowa dotrzymam juz sie nie udzielam....to byl naprawde przedostatni raz
    Grzesiek w nic ci nie wierze i nie slucham la lal la la la!!!!:D Ale jak mi zalatwisz robote w tej twojej firmie , a wiesz ze mam predyspozycje , to zamieszkam next door i moze w tedy ci uwierze no wiec wszystko w twoich rekacho_O

#80 komarecki, Lipiec 6, 2017
    Ostatnia edycja: Lipiec 6, 2017
    dentysta lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!