Deauville da rade do pl?

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez DeauvilleGlasgow, Styczeń 3, 2017.

1. DeauvilleGlasgow

DeauvilleGlasgow Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    Witajcie. Tak się zastanawiam czy nie wybrać się do PL na mojej Deauvilce tylko nurtuje mnie pytanie czy ktoś ma doświadczenie z takim moto i jak się to sprawuje na takie przeloty? A może ktoś chętny dołączyć i polecieć ekipą?

2. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2235
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 xt660r
    Pytasz czy ty dasz rady czy motor da rade??
    Mialem dwa razy nt650 deauville a teraz zameczam nt700 deauville.... no coz moze to i nie jest wymazony motocykl turystyczny , napewno nie jest zbyt szybki , nie powala zdolnoscia zaladunku , znam motocykle z owiele lepszym wind protection , pewnie sa motory bardziej ekonomiczne ,chyba nie jest to miss touring bikes , na kilku motocyklach z klasy touring dupa mniej rozboli po przejechaniu 800 mil w ciagu dnia.......
    Ale jesli chodzi o trwalosc i co wazne dla mnie , zdolnosc powracania do domu zawsze o wlasnych silach , czyli jak to koniarze oceniaja swe rumaki nazywajc te kryterium '' dzielnoscia ,, wierzchowca ja temu szarakowi wystawiam jedna z najwyzszych not.
    Jesli ktos tu , szczerza potparty doswiadczeniem i wiedza wynikajaca z autopsji , wymieni jakis inny motocykl zdolny okrazyc kole ziemska najwiecej razy nim padnie na amen to ja daje se leb obciac ze deauville przejedzie przynajmniej o jeden metr dalej ;) *
    (* nie dotyczy hondy cub 90)
    Moze malo rzeczowa odpowiedz ale jak zkonkretyzujesz pytanie moge podjac dyspute.

bazyl i pioszc lubią to.
  3. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    W zasadzie to wile czytałem o nich i opinie były podobne tylko chciałem to uslyszec od kogoś kto już autopsje ma za sobą; ) a nie jakieś suche fakty i domniemania. Fakt demon prędkości to nie jest bo w zasadzie mi o to nie chodzilo, spalanie +/- 5.3/100 km to chyba nie jest tragedia jak na gaznikowca, a ze 2500km trzeba pokonac to tylek boleć musi bo i pred tv też czasem boli.
    --- Post updated ---
    Więc w takim razie pytanie o doświadczenia jak się przygotować do takiej trasy?

4. pioszc

pioszc Beztroski Posiadacz

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    poczytales juz o swoim moto. teraz wez swoja dupe na paro godzinna przejazdzke a ona ci powie prawde.
    nt 650 jest wygodnym turustykiem ale jest sprawa twojego obycia z nia.

DeauvilleGlasgow lubi to.
  5. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    po scotlandzie juz troszke pojezdzilem nawet zrobilem 1/4 road 500. ale to byly kilku / kilkunastogodzinne traski.Więc w takim razie pytanie o doświadczenia jak się przygotować do trasy na pl.?
    --- Post updated ---
    co warto ze soba wziasc a czego nie brac itp itd.

6. pioszc

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    jadac bikem najwazniejsze ale najwazniejsze jest miec pare litrow benzyny w kanistrze ,
    .zjesc mozesz pozniej , paliwa nie moze braknac
    zestaw do naprawy opony lacznie z co2 albo pompka.
    tarnobrzeg to chyba troche daleko to z motelem.
    zarowki do lampy przedniej bez tylnej bedziesz wdzial gdzie jedziesz ,
    buty o ile dobre to nie przemokna
    kombinezon i rekawice pewnie tak .
    i duzo samozaparcia sobie
    pozdrawiam

7. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    sprawa jest prosta:
    - wszystko czego potrzebujesz na noclegi (namiot itd lub tylko kartę kredytową ;) )
    - wszystko, czego możesz potrzebować w sytuacji awaryjnej: apteczka, kamizelka odblaskowa
    - kanistra nigdy nie biorę, jeśli nie jadę w dzicz, stacje znajdziesz wszędzie max co 50km, choć czasem trzeba zjechać z autostrady, popytać ewentualnie
    - sam wożę zapasowy regulator napięcia, taśmę izolacyjną, trytytki, power tape, zapasowe klamki, żarówki przedniej lampy, ostatnio także zestaw do łatania opon, ale nigdy nie potrzebowałem tych reczy

no i stosowne ubranie do pory roku, coś p-deszczowego itd., normalka, niezależnie od tego, jak daleko jedziesz ;)

8. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    1.kanisterek mam
    2.zestaw do kolkowania jest i taka pianka w butli dodatkowo
    3. myslalem o jakims moteliku badz pole namiotowe
    4. bulbsy sa zawsze ze mną to podstawa
    5 buty RST water proof ciuszki tez a co do rekawic to w razie w zapasowe wezme
    6. Samozaparcie poki co jest z samego wzgledu ze to 1wsza taka trasa dla mnie i to samo jakos mnie doprowadza do wrzenia;)
    --- Post updated ---
    apteczke i pas odblaskowy mam tez zawsze ze soba nawet ze wzgledu na to ze ktos inny moze potrzebowac pomocy. o regulatorze myslalem ale nie mam bo nie bylem pewny czy byl by taki mus a tasma i trytytki sie znajda.

9. Umbryk

Umbryk Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    Edenbridge
    Motocykl:
    Yamaha yfz600r
    A kiedy lecisz?

10. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    apteczke i pas odblaskowy mam tez zawsze ze soba nawet ze wzgledu na to ze ktos inny moze potrzebowac pomocy. o regulatorze myslalem ale nie mam bo nie bylem pewny czy byl by taki mus.
    myslalem gdzies pod koniec czerwca ale wszystko zalezy od tego jak wyjdzie z moimi kobietkami bo chyba pojada z zieciem autem bo mamy pieski i same nie zostana.
    --- Post updated ---
    a lapal bys sie?
    jak cos to mozna by tak zsynchronizowac i zawsze razniej

11. Umbryk

Umbryk Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    Edenbridge
    Motocykl:
    Yamaha yfz600r
    To zobaczymy może i ja się wybiorę gdybys jechał.Tez pierwszy raz.Będzie albo moja yzf600 ale mam nadzieje ze cbr1000rr :)

12. pioszc

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    to co mozna Ci zyczyc
    -suchego asfaltu
    -paliwa w baku.

pozdrawiam

13. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    a lapal bys sie?
    jak cos to mozna by tak zsyn
    dzieki bardzo
    LWG

14. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    z kanistrem chodzi o to, że minimum to 5l, a to już zajmuje sporo miejsca. sam też kiedyś wiozłem (do Turcji), ale i tam stacje były co kilka km.

regulator napięcia to trochę extremum, żeby brać, ale jak padnie, to wymiana prosta, ale jak nie masz, to czekasz na lawetę. w sumie to jednak nie pada codziennie ;)

to czy namiot czy pole namiotowe, to rozstrzygnij zawczasu, bo jak pole namiotowe, to rozejrzyj się za jak najmniejszym namiotem i śpiworem.

chyba nie ma sensu brać i zestawu do kołkowania opon i pianki, bo albo używasz jednego, albo drugiego

15. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    spiwor mam jakis ,namiot malutki 2 os. tez mam. jedynie musze popatrzec i zastanowic sie gdzie sie zatrzymac.
    --- Post updated ---
    wlasnie robilem maly rekonesans odnosnie kampingu a wiec znalazlem kolo venlo dwie miejscowki i to calkiem nie drogo bo jakies 10 euro za nocke wszystko obiekty chronione i blisko traski.

16. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2235
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 xt660r
    Zabieranie zapasowego reglera to nie jest glopi pomysl...... ja bym tylko dodal linke sprzegla ... czy juz ktos nadmienil o niej?

17. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    nie było nic ale dzieki i za ta rade a moze i od gazu? chyba ze w razie w da sie posluzyc systemem na tzw patyk jak kiedys sie smigalo komarem i nie tylko:)

18. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    385
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    • co zabierac jak najmniej ,ja osobiscie wszystko wysylalem kurierem tylk 17elek a na moto tylko tyle co w tankbag weszlo czyli nie wiele ,zadnych kluczy nigdy nie bralem od tego bylo breakdown cover , w razie gdyby cos sie stalo ,mam podobna trase jak ty tez ponad 2000km I zawsze robilem na raz czas to od 18h do 34h to zalyzy czy sam czy w grupie ,jedynie co bralem to wszystkie niezbedne papiery jakis kombiak prz\eciwdeszczowy dodatkowa pare rekawic jakis maly recznik by mozna bylo morde przemyc na jakims postoju I chyba tyle
    ps .ja sie wybieram ale dopiero pod koniec sierpnia musze bys w PL na 27/8/17 czyli pewnie gdzies tak okolo 22-25 bede smigal

jak to twoj pierwszy wypad to powiem tak bedziesz zjebany jak dojedziesz bedziesz mowil ze nie wsiadziesz na moto przez tydzien ale gwarantuje ze juz nastepnego dnia bedziesz znowu smigal juz po Pl trasach a jaki bedzie banan na mordzie ze taka trase zrobiles ,powodzenia

19. DeauvilleGlasgow

Browary:
    2
    Miasto:
    Tarnobrzeg / Glasgow
    Motocykl:
    Honda nt650v deauville
    Za pewne tak ale naj ważniejszy ten banan. LWG

20. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    385
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    ja pierwszy raz smigalem 600 sam praktycznie cala trase w deszczu dopiero pod Berlinem bylo slonce ,dojechalem zjebany ale ujarany jak cholera micha sie cieszyla jak nigdy teraz to robie te trase na luzaka na ale to juz bylo 12 wypadow na bajku
    --- Post updated ---
    rok temu jechalem ze znajomym on na gsx750 jechal pierwszy raz I powiem ze bylem zaskoczony zrobil trase na raz razem ze mna mial co prwada kryzys po drodze ale stanelismy I sobie odpoczal 3h ,potem juz poszlo gladko,najwazniejszy by nie przeginac

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!