Enduro/Off road - Przyszla pora i na mnie :D

Temat na forum 'Off-Road/Supermoto/Adventure' rozpoczęty przez Martinez, Lipiec 8, 2015.

1. Martinez

Martinez Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    Witam i o porade pytam, jak w temacie przyszla pora i na mnie najaralem sie na Off road jak szczerbaty na suchary ale ze nigdy nie mialem z tym doczynienia zwracam sie do Was - jest tu zapewne grono ludzi co to przerabiali to na wlasnej skorze.

Mam kilka pytan odnosnie wyboru motocykla, moto ma byc road legal, na poczatek nie biore pod uwage latania na torze tylko glownie greenlane-y i tory typowe enduro. Znaczenie ma tez odleglosc - dojazd do owych greenlane-ow bedzie czesto 10-20 mil a moze i lepiej. Jak bede wybieral sie dalej to przyczepka i jazda. Biore tez pod uwage montaz kol sm i latanie po czarnym (od czasu do czasu).

Kasy nie chcial bym wydawac wiele mysle ze 1200-1500 wydaje mi sie ze na pierwsze tego rodzaju moto nie ma co kupowac IGLY w idealnym stanie i pozniej sie krzywic ze a to gleba a to brudny itp.

Pytanie do was co byscie polecili na pierwszy tego typu motong 2T czy 4T ???

To za czym sie ogladam na dzien dzisiejszy to Yamaha WR (400-426-450), KTM 450exc lub KTM 300 2T

Czekam na wasze opinie

A i jeszcze jedno jak ktos mialby cos na sprzedaz to dac znac ;)

Podziekowal :D

2. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1267
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    A na swojej pomaranczy nie mozesz??

3. bartek0016

bartek0016 Beztroski Posiadacz

Browary:
    59
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650
    ja bym ci zaproponował suzuki drz 400.w tej kwocie powinienes cos znalesc, mozna tym i na codzien jak i w bloto wyskoczyc. mocy dosyc, czestotliwosc serwisow nie jak w wyczynowkach wiec i nie drogi w utrzymaniu. jakis czas temu mialem okazje w Polsce takim pojezdzic w wersji enduro i jak dla mnie calkiem fajna maszyna.

4. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    222
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    Wiataj w brudnym swiecie :)

4T, jak najwiecej cc jesli na droge, w tym budzecie to pewnie drz400e. Super na green lane i ulice a i na enduro treningu bedziesz mial frajde.

5. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1267
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    W innych tematach znowu piszecie ze suzuki za slabe i nudne?

6. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    222
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    W tym budzecie ktm bedzie szrot....

Jak dolozysz kasy to szukaj Yamaha WR450F lub KTM 400 - 450 exc 2004-07.

7. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    960
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Kto takie rzeczy pisze?
    Owszem - na drodze V-max moze być ciutkę mało, ale na gumę z dwójki z odkręcenia rolki idzie bez ruszania sprzęgła a w terenie jest lekkie i mocy wystarczy, już napewno do nauki. Ja myślę o DRZ jako drugie moto jeśli kiedyś będzie mnie stać.

8. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    A czy wr450 tez bedzie wymagala tak czestych remontow czy bedzie porownywalna do DRZ ??? No i ostatecznie ktory z tych dwoch bylby lepszym wyborem ???

I jeszcze jedno pytanie moze ktos sie orientuje jak moto z UK zostalo wyrejestrowane tzn. export to czy jest mozliwe ponowne zarejestrowanie moto bez wiekszych problemow

9. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    222
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    Sorry nie doradze ci w powyzszym. Ale, pojawil sie wlasnie 400exc na sprzedanie. Trzymaja cene, poniewaz maja legendarny juz silnik rfs. Ten sam silnik co 450 i 525 wiec nie wysilony przy tym setupie. W przyszlosci mozesz zalozyc wiekszy cylinder i tlok i zrobc z niego 450-510-580-610cc potwora jak bedzie ci brakowalo mocy.

http://www.ktmforum.co.uk/bikes-bits-sale/1069401-07-ktm-400-exc.html

10. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    222
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
  11. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    222
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
  12. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    No dobra sztuka :) tylko ze ciut za droga za te pieniadze znajomy chce mi wcisnac swojego exc z 2005 roku tez z kolami sm i full mot ale jak mowie ciut za drogo dla mnie jak na poczatkowa maszyne :)

13. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1267
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Te 450f yamahy nadaja sie na commutera i sprzet na offroad??

14. Miro

Miro Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    DONCASTER
    Motocykl:
    HONDA CRF 250R
    tez bym obstawial na DRZ w twoim przypadku. To jest sprzet co da Ci duzo frajdy w terenie a do tego jest Super jako commuter. EXC czy WR sa to sprzety juz bardziej wysilone, gdzie trzeba czesciej robic serwisy, ale fakt w terenie radza sobie lepiej niz DRZ. Ale mówie - jezeli faktycznie nie chcesz wychodzic poza £1500 to nie laduj sie w WR/EXC - za ta cene moga to byc juz dojechane sprzety.

15. Grzesiek

Grzesiek Szalony Wulkanizator

Browary:
    241
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    MT 09 tracer
    WR bedzie wymagala wiecej obslugi, ale jest znacznie mocniejsza, osobiscie w tych pieniadzach szukalbym drz-y 400 ale tylko w wersji E bo wersje SM sa za slabe. Tu moja wersja E kupiona za 1200 paundow ;)

[video=youtube;PlkrnTtTF48]https://www.youtube.com/watch?v=PlkrnTtTF48[/video]

Zalezy, jakie dystanse do pokonania itd itp, jezeli sprzet uzbrojony w kostki to po asfalcie wogole sie slabo jezdzi.

Ps ta wrka z ogloszenia w calkiem zacnych pieniadzach jezeli z takim.przelotem jak gosc opisal

16. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1267
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Grzesiek 24 mile dziennie, nie wiecej niz 16 razy w miesiacu;)

17. ADIX

ADIX Kat Komarków

Browary:
    25
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    YZF-R1 5VY, GSXR1000 K1, YZF-R1 b14, KTM 990 Adv
    To wciagaj drz i wpadaj do mnie na poligon . Sory jesli zasmiecam temat.

18. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    966
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Za 1500 to szału nie zrobisz nawet w świecie DRZ.

19. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    Plany planami a wyszlo jak zawsze :)

Trafila sie okazja - KTM 300 2T :) wiekowy juz troche ale za niewielkie pieniadze i nie bedzie mi szkoda ze sie porysuje, polamie, ubrudzi etc...
    Jak sie troche oswoje/podszkole i bedzie mi sie podobalo to bede myslal o nowszym.

W sobote bedzie juz w domku :)

20. Miro

Miro Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    DONCASTER
    Motocykl:
    HONDA CRF 250R
    Ja pierd... 300 2T!!! miejmy tylko nadzieje, ze na obecnym tloku ma zrobione 500 godzin i nie ma juz pelnej mocy ;) Moj koles mial takiego, po kilku miesiacach zrobil mu maly remont (nowy tlok itp. ) - Musial sprzedac, bo nie mógl go ujazmic. :) Ale niech Cie to nie zraza. bierz jak mozesz!!! :)
    Martinez zapraszam do Yorkshiore na tory. Np Jest taki jeden tylko £25 - latwy równiez dla poczatkujacych!!!

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!