FAZER FZS600 opinie

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Adee, Lipiec 5, 2014.

1. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Suzi GSR 600 "el Diablo" & Suzi GSF 600 "el Bandito"
    Podjąłem decyzję już ostateczną, że kupię Fazera I gen z rocznika mniej więcej 2000-2003.

Moto ma być w 90% wykorzystywane do dojeżdżania do pracy codziennie w Londku, jak i na wypady za miasto (Bournemouth, Brighton) w ładne dni.
    Sporo poczytałem o wadach i zaletach, ale też proszę o użytkowników obecnych i byłych, aby wyrazili swoje opinie i odczucia dot. Fazerka.
    Szczególnie chodzi mi o "zużywanie się" motorka. Jak tam realne spalanie, praca silnika, skrzynia, zawiecha, czy zębatki i łańcuch szybko tracą żywot itd...

Dzięki i pozdrawiam, Adee

2. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    579
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Tego modelu chyba nie trzeba reklamowac. Co fakt ja mialem pozniejszy model fz6, i zrobilem mize z 10k ale nic nie musialem przy nim robic poza wymiana opon. Jezdzony nie bez powodu przez wielu kurierów, malo zawodny i tani w czesciach no i niezbyt skomplikowany takze kazdy z jakims tam motoryzacyjnym pojeciem moze go sobie sam serwisowac i naprawiac. Mocny silnik, jedyna roznica ze fz6 jest na wtrysku, a ten o ktorym Ty piszesz na gaźniku. Aaa i tani w ubezpieczeniu byl. Zaraz po zdaniu prawka i płaciłem bardzo malo za fully comp.

Nawet znalazlem moja w stajni, milo powspominac:)

http://www.polishbikers.com/showthread.php?t=9490

#2 piasek, Lipiec 5, 2014
    Ostatnia edycja: Lipiec 5, 2014
    just_me lubi to.
  3. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Dzięki piasek. Nie ukrywam, że jak znajdę taka wersję w dobrej cenie np. za 2k, to też kupię.
    Po zmianie wydechu duża różnica w dźwięku? Te Fazery na standardowych puszkach są bardzo ciche - chodzą jak wentylatory.

4. piasek

Browary:
    579
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Zdecydowanie lepszy dźwięk, jakby nie bylo to zamulony silnik od r6 takze bylo slychac go z daleka ;)

5. olgierd792

olgierd792 Beztroski Posiadacz

Browary:
    18
    Miasto:
    southampton-gliwice
    Motocykl:
    bmw r1200gs mz baghira
    Posiadam taka niunie I Smigam na codzień ,2002 14000 mil na liczniku ,piekny I jak dla mnie szybki ,niestety pekly mi krucce od gaznikow I narazie stoi.polecam jak ktos by miał więcej pytań to prosze pytać

6. raff113

raff113 Guest

Ja mam 2001,mam ja od pazdziernika zeszlego roku, zrobilem 13k mil,teraz ma 32k na liczniku. Moto dobre do dojazdow do pracy ale i w dluzszych trasach daje rade ( w maju zaliczylem wlochy i szwajcarie). Mocny silnik i dobre heble (ktore warto miec w oplocie). Warto szukac sztuki ze stainless steel downpipes bo te seryjne podobno szybko rdzewieja. Jak narazie tylko opony, olej i filtry. Jak chcesz wiecej info pisz na priv.

Przod i tyl jest regulowany ale tylko na preload.

7. FazerNaFazie

FazerNaFazie Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    walthamstow
    Motocykl:
    fzs600 streetfightered, Z750, daytona,st1050 "kaloryfer"
    Nie myśl tylko kupuj :) sprzęt jest wypas i cieżko znalezc jakieś wady zato zalet jest mnustwo. Pierwsze bicie do 2001 ma ochydny przód tak ze tylko przeróbka na nakeda ratuje mu wygląd :D ale 2001 up jest juz całkiem ładny. Przebiegi 60000+ jesli moto jest dobrze traktowane to standart sam na własne oczy widziałem fazerka z przebiegiem 100000+ i niemial nic grubszego robione. Nie bój sie wiec przebiegow 30000+ Jesli moto wyglada na zadbane i jeździ ok to niema co sie zastanawiać :) ja sie przesiadalem z xj600n na tzs600 i byłem w szoku przez dobre pare tygodni :D ogólnie gorąco polecam

8. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Dzięki za super opinie panowie. Decyzja zatem zapadła już w 99%. Będę szukał wersji z tym ładniejszym przodem, aczkolwiek jak trafi sie coś w superstanie z rocznika 99-00, to też wezmę. Brzydszy fairing nie ma wpływu na nic przecież :)
    Na pewno będę odzywał sę do Was na priv, jak będę miał szczegółowe pytania :)

9. ruthi

ruthi Beztroski Posiadacz

Browary:
    15
    Miasto:
    Nuneaton
    Motocykl:
    Same V-ki
    Jako pierwsze moto po przybyciu do GB w 2006 mialem Fazerka, wlasnie model po lifcie. Z plusow liftu to dlizsze lusterka - reszta to czesc gustu. Swojego nakrecilem do ok 50kmil jak sprzedawalem i nadal chodzil jak "pszczulka"...Silnik mocny i zywotny jak sie dba/ byl dbany. Minusy to krucce ssace, rdzewiejace kolektory i zdazaly sie problemy z 2 biegiem jezeli moto nie bylo nalezycie uzytkowane/serwisowane. Podobny problem mialy t-caty.
    Na swoim krecilem po 18k w sezonie, zadnych problemow poza olejami, heblami i 2x naped...

10. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    FZ6 też wchodzi w grę. Można kupić już za dobre pieniądze 2005-06 z przebiegiem 20-30k

11. trotsky

trotsky Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Basingstoke
    Motocykl:
    Yamaha FZS600
    Adee,
    jesli chodzi o Fazerka, a takowego zakupilem poltora roku temu, to jak dla mnie rewelacja, tym bardzieje jak dla mnie na pierwsze moto.
    Z problemow to tylko opony ;-)
    Naped trudno powiedziec, juz jest na wykonczeniu, ale zroblem od zakupu 10 tys mil, a nie wiem ile zrobil przede mna. Tak wiec wydaje mi sie, ze nienajgorzej.
    Regulacja gaznikow zrobiona, bo tak wypadalo z serwisowania.
    Napinacz lancuszka zaczal sie odzywac i cos tam lekko brzeczy na zimnym silniku, ale juz masa ludzi powiedziala, zeby sie tym nie przejmowac wiec pobrzeczy chwilke i przestaje. Do wymiany kiedys bedzie ale to juz na manualny i bedzie z glowy.
    Hamulce - dla mnie super. Zalozone zostaly przeowdy w oplocie i jest jeszcze jakby lepiej
    Spalanie - na baku przy normalnej jezdzie robie 200 mil, troche miasata, autostrady i troche kretych drog.
    Oponki zalozylem PR3 no i wszystko byloby super, ale maja cos w sobie, ze przyciagaja cale gowno z drogi i juz mialem dwa wkrety. Ale poza tym oponki rewelacja i trzymanie w winklach zajebiste jak na moje umiejetnosci amatorskie.
    To chyba na tyle. Jakbys mial jeszcze jakies pytanka to zapraszam.
    Pzdr
    Trotsky

12. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Same pozytywne opinie! Dzięki Trotsky :) Być może za tydzień, dwa moto będzie już zakupione :)

13. Charlie

Charlie Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Yamaha FZ6 Fazer
    Witam:)

Ja sam zakupiłem takiego FZ6 po zdaniu prawka.

Moto jest na wypasie.Nic w nim nie brakuje...naprawdę.Jest ładny...nie ma wstydu :)Jest szybki ....tylko wariatów nie dogonisz:) Niezawodny...Mój miał 10tys mil jak kupiłem a teraz 12tys. Pozmieniałem podstawowe filtry, aku i świece ,olej i śmigam> Pieknie się prowadzi i skręca.W zakręty jak trzeba a i pochylić się fajnie można.Nie pytaj , tylko szukaj w miarę zadbanego fazerka i śmigaj:) Powodzenia !

14. piasek

Browary:
    579
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    No i plus jest taki ze mozna wiekszosc rzeczy samemu bez problemu naprawic, a czesci sa w przystepnej cenie i duzo uzywek jest.

15. bumet

bumet Beztroski Posiadacz

Browary:
    3
    Miasto:
    Chatham
    Motocykl:
    honda cbr 900rr / Kawasaki Z750 Black edition ? CBR 900 streetfighter petarda
    Jestes pierwsza osoba ktora znam co gsxr nie kupuje :) fazer swietna maszyna, wielki plus za wygode. :)

16. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Hahaha, nigdy w życiu nie kupię sporta. Zupełnie nie moja liga. Wychowałem się na enduro I off-roadzie. Mam teraz MT-03 co daje mi frajde z jednego cylindra, wysokiego zawieszenia (można polatać po lekkim terenie) i fajnej, miejskiej sylwetki (miejskiej - cokolwiek to znaczy, hehehe).
    Jako że odkładam kasę na kupno łodzi, to chcę sprzedać MT i kupić tańszego Fazera. Fazer i tak jest dla mnie zbyt "sportowy", ale przymierzałem się i jest jak najbardziej OK

17. piasek

Browary:
    579
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Ale wiesz, jak fazer Ci sie spodoba to kolejny bedzie sport ;) ja po fz6 mialem gsxr 600

18. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Masz rację. NIGDY NIE MÓW NIGDY :D

19. WhiteDeath46

WhiteDeath46 Kierowca Kosiarki

Browary:
    4
    Miasto:
    Boston
    Motocykl:
    W trakcie...
    Odgrzewam kotleta i z góry za to przepraszam. :)
    Mam zamiar kupić od znajomego Fazerkę z '99 z przebiegiem 25k jako pierwsze moto.
    Na obecny moment co mi wiadomo to to, że w nim jest do zrobienia z mechaniki to regulacja gaźników i ciekawi mnie czy ktoś z was wie jaki może być przedział cenowy u mechaników za taką usługę? Podobno jest to łatwe, ale z faktu na to, że nie mam dobrej ręki do mechaniki wole się sam za to nie brać gdy Fazerka pojawi się na mojej posesji tylko być przygotowany na wydatek :D
    Z góry dziękuję ;)

P.S. Załączam link który otrzymałem od znajomego z odpalania jej. Może ktoś z was dopatrzy się jeszcze czegoś do zrobienia.

20. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    350
    Miasto:
    Richmond
    Motocykl:
    YAMAHA MT-10
    Cos w stylu mojej ulubionej czechoslowackiej bajki "Sasiedzi" :) nie krec go na zimno... to mu nie pomoze...

CezaaR lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!