Fire blade 1000rr 2004 Na dłuższe wyprawy

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Umbryk, Styczeń 2, 2017.

1. tomis69

tomis69 Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Gdyby nie to, że ganiam po mieście i sporo cisne się w korkach to brałbym GSa... Niby można sportem - ale po co :)

2. patryczysko

patryczysko Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Windsor
    Motocykl:
    Hayabusa
    Jak to mowia trzeba tylko chciec..Ja na fireblade z zona Hiszpanie spokojnie zrobilismy..
    upload_2017-1-3_12-10-40.jpeg
    upload_2017-1-3_12-11-9.jpeg
    upload_2017-1-3_12-11-31.jpeg

Attached Files:

PatrykVFR, Umbryk, bazyl and 2 others like this.
  3. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    379
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    no powiem tak podziwiam pasazerki/row na sporcie na takich traskach

ChaoticBiker lubi to.
  4. ChaoticBiker

ChaoticBiker Beztroski Posiadacz

Browary:
    67
    Miasto:
    Edinburgh
    Motocykl:
    Honda CB1100, do tego jednorozec, pszczólka, klex, wieprz i inne
    bo wszystko sie da, tylko po co sie meczyc.... sporty nie sluza do jezdzenia w dalekie trasy. W ogole nie sluza do jezdzenia po drogach publicznych, tylko przypadkiem maja homologacje, chyba tylko po to, by mozna bylo dojechac na tor bez przyczepy.

Ludzie na WSKach swiat dokola objezdzali.

Pytanie bardziej jest, czy do jedzenia zupy wolisz uzywac lyzki, widelca a moze jednak noza (bo widelec przecieka, a lyzka za malo ostra). Wszystkim sie da, sa nawet kombinacje tych trzech (spork?). Ale sa po prostu pewne kategorie sprzetow przeznaczone do pewnych zastosowan i nie ma co meczyc siebie i pasazerki.

A znam tez takie pasazerki, co wymuszaly zmiane motorka ;) kolega z zona jezdzili sportem i wszystko spoko ok, potem raz przejechali sie moja cb1100, juz pierwsze slowa pasazerki "uojezu jak tu duzo miejsca" i od tamtej ciagle smedzenie do kolegi pt. "a moze kup jakiegos nakeda czy klasyka" powoli skutecznie odnioslo sukces.
    Inny jak zmienil Horneta na gsxr1000 to pogonil gixa po dwoch dluzszych wypadach. Dobrze, ze horneta sprzedac nie zdazyl.

Wiec bottom line jest taki:
    Wszystko sie da i jesli uwazasz, ze dasz rade, to czemu nie, ale po jako cholere sobie na sile utrudniac zycie?

5. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Cb1100 panie to nuda, ja tam lubie sportem jezdzic bo jestem mimo wszystko anty-spoleczny.

6. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    379
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    osobiscie puki co tylko sport bike o innych nawet nie ma mowy a zeby bylo smieszniej to siedzenie w moto mam racingowe czyli kazdy wie jakie to zreszta mota jest bardziej pod tor niz na dlugie wypady ale mi to nie przeszkadza a wrecz przeciwnie ,jedyny bul na sporcie to po kilkunastu godzinach bolace troche kolana i nic wiecej tak bynajmniej w moim przypadku

7. patryczysko

patryczysko Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Windsor
    Motocykl:
    Hayabusa
    dlatego teraz jest haya!!

ChaoticBiker lubi to.
  8. ChaoticBiker

ChaoticBiker Beztroski Posiadacz

Browary:
    67
    Miasto:
    Edinburgh
    Motocykl:
    Honda CB1100, do tego jednorozec, pszczólka, klex, wieprz i inne
    @Wasal a se badz antyspoleczny ;) nikt nie zabrania. Tak btw, wybralem sie z gosciem na "zaperdalanie po zakretach", on na cbr1000rr, i jakos nie mialem problemu utrzymania jego tempa, a nawet nie musialem krecic ani cisnac, a wrecz mialem jeszcze sporo rezerwy. Roznica byla za to w spalaniu - mam mniejszy zbiornik, a po wszystkim zostalo mi w nim wiecej paliwa ;).

Co do nudy, tak, cb1100 to zawsze jakies 10-12 000 mil corocznej nudy ;) W sumie tak po prawdzie, to ja bym napisal, ze sporty to nuda - a to dlatego, ze siedzisz sobie skulony za owiewka, wiatru nie czujesz, przy predkosci 120mph to spac mozna.
    Wez sobie jakiegos nakeda i tym sproboj pozaperdalac, jak bedziesz walczyl z zywiolem przy 90-100mph to na pewno tego nie nazwiesz "nuda" :rolleyes:

No i ile macie wzrostu, bo sorry ale jak ktos ma 172cm wzrostu to wcale nie dziwno, ze go tylko "troszku kolana bola" po dluzszej jezdzie, ale jak wezmie chlop 190cm siadzie na taki motur, to niestety ale tak ladnie juz nie jest i pozycja zaczyna doskwierac duzo wczesniej.
    I nie wmowisz mi, ze sport to najwygodniejsza opcja :D A moze po prostu jeszcze nie sprobowales niczego innego
    Aczkolwiek dodam, zeby bylo fair, ze sportow to CBR zdecydowanie najwygodniejsze i "przyjazne" w codziennym uzytku - i to nie tylko moje zdanie.

Tak jak napisalem wczesniej, zupe mozna jesc nozem, trwa to dluzej, wiecej trza sie namachac i jedyny "bul" to w rece po kilku godzinac, ale za to te niedogotowane ziemniaczki i marcheweczke mozna szybko pokroic. Ewentualnie nad mieskiem tez sie poznecac.

@haya czy xx, czy inne vyfyryfy, sport turystyk to ja rozumiem :cool:

#28 ChaoticBiker, Styczeń 3, 2017
    Ostatnia edycja: Styczeń 3, 2017
  9. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    W mojej przygodzie z motocyklem, ktora trwa juz prawie 20 lat, bardzo cenie sobie to ze jezdze tym co mi sie podoba (a jezdzilem nakedami, sport-turystykami i sportami) i/lub odpowiada, gdzie mi sie podoba i z kim mi sie podoba. Mam nadzieje Chaotic ze tez sie tego kiedys nauczysz ;)

Meczyles sie na sporcie (zakladam ze jezdziles?) i zmieniles na nakeda (pieknego notabene, mialem kiedys podobny model), to super. Ale nie probuj uszczeliwiac wszystkich na sile nakedami, bo po prostu nie kazdemu musza sie podobac ;) I wybacz ale twoje 'wywody' o zupe, nozach i marchewkach sa po prostu niedorzeczne.

ChaoticBiker lubi to.
  10. tomis69

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Weźcie pod uwagę, że starsze sporty były mimo wszystko bardziej "cywilozowane" i wygodniejsze. Nowoczesne przecinaki to sprzęty bez kompromisów!

11. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    334
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    I tak wszystko sie zmieni z wiekiem :p

12. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Oczywiscie ze sa modele na ktorych pozycja, zwlaszcza dla wyzszych kierowcow, jest naprawde extremalna. Mam kolege ktory jezdzi Panigalem. Wizualnie piekny, parametry techniczne imponujace, ale po krotkiej przejazce wiedzialem od razu ze nigdy nie wybralbym sie tym w trase. Choc widze twardzieli ktorzy nimi lataja po Alpach ;)

Na szczescie Fireblade byly zawsze jednymi z najbardziej wygodnych litrow. Jezdzilem 2004, 2006 a obecnie 2009 i w moim odczuciu najwygodniej jest mi wlasnie na ostatnim modelu.

13. tomis69

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    No to ja dodam od siebie że miałem zx6r 00 i teraz mam 08 i blady oraz f4i duuużo wygodniejsze, ale ninja 08 to już nie moto na podróże :p

14. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    379
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    u mieczakow tak heee :)
    ps.ostatnio smigalem po europie z dziadkiem 60letnim on na firebladzie z 2014 roku mozna mozna
    ps.Remi zawczesnie zrobilez=s z siebie dziadka :)

15. pioszc

pioszc Beztroski Posiadacz

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    no miesiac nie minal jak sie skonczyl watek co lepsze 600 czy 1000.

jak ChaoticBiker napisal - do ziemniakow widelec , a do zupy lyzka.
    a co jak zupa z ziemniakami jest .

patryczysko
    Jak to mowia trzeba tylko chciec..Ja na fireblade z zona Hiszpanie spokojnie zrobilismy..

zeby zone wsadzic na grzechotnika to musial bym ja najpierw uspac i dobrze zwiazac, nienawidzi jezdzic jako plecak na sporcie.wszystkie kanapowce typu zzr1400 czy eFki od suzi sa dla niej okej na kazdy dystans.

Tomis69
    Nowoczesne przecinaki to sprzęty bez kompromisów!

na moto GP na torze nie ma miejsca na kompromisy w zyciu codziennym jest troche inaczej .
    juz niemal wszystkie nowe modele sa wyposarzane w systemy wspomagajace prowadzenie.
    po drugie nie da sie jezdzic 100 czy 180 mph bez konsekwencji prawnych na dluzsza mete .
    wczesniej czy pozniej cie udupia.

piotr
    W mojej przygodzie z motocyklem, ktora trwa juz prawie 20 lat, bardzo ce--- itd

zgadzam sie z toba calkowicie ,
    nie jestem wielkim fanem panaeuropejskich wypraw aczklolwiek
    zdazaja sie wyprawy po pare klockow.
    polska pare razy ale to bardziej bo na szybko i w nocy- londyn -szczecin 10 h
    kolejnej nocy powrot.
    nakedy sa swietne do pobujania sie po rondach czy po miescie ,ale jak trzeba wyleciec na otwarta trase to juz lipa. fajne na niedzielna przjazdzke latem . nie na codzien.

xxtreme
    I tak wszystko sie zmieni z wiekiem :p

jasne ze sie zmieni,
    przesiadziemy sie na GPZ-ty
    czesc z nas odpusci sobie motory
    inni zmienia na cos bardziej cywilizowanego i przyjaznego dupie.
    ale tak wlasnie dziala ewolucja.

pozdrawiam
    na 1000 codziennie do roboty.

Piotr lubi to.
  16. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Przepraszam za offtopic, ale... no wlasnie gdzie zginal post o tym 'Czy litr taki straszny...'?
    Zakladam ze Arni usunal? Slusznie zreszta :cool:

17. Umbryk

Umbryk Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    Edenbridge
    Motocykl:
    Yamaha yfz600r
    Ale to jak CBR wygląda to bajka :)

18. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    334
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    Czesciow ja ,czesciowa nie ja, a raczej wypadki. Bedziesz mial tyle co ja to i tak dupa ci zmiekknie :p

19. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    379
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4

heeee ,duzo siersci na tylku to dobrze amortyzuje :)

20. tomis69

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    @pioszc nie rozumiem tego co napisałeś pod moim cytatem

No właśnie chodzi mi o to, że jakiś Adventure to lepszy pomysł niż sport, przecież nikt nie będzie takich tras pokonywać z prędkościami zbliżającymi się do maksymalnych (mowa o sportach)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!