Firma kurierska - uszkodzony motocykl.

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Marek, Sierpień 20, 2019.

1. Marek

Marek Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Northeast
    Motocykl:
    Honda VFR1200X Crosstourer Highlander
    Prosze o informacje jesli ktos byl w podobnej sytuacji.
    Firma przewozowa dostarczyla moj motocykl przewoz PL do UK po 22:00. Na drugi dzien rano po dokladnych ogledzinach zauwazylem ze motocykl ma sporo uszkodzen powstalych w transporcie. Skontaktowalem sie z firma i przedstawilem im sytuacje. Powiedzieli ze musza porozmawiac z kierowca i sie odezwa. Pojechalem tez do serwisu i szkody wycenili na troche ponad £2700!
    Moja przeczucie jest takie ze bedzie bardzo ciezko wyrwac ta kase od nich i moze sie nie obyc bez prawnika i drogi sadowej?
    Tak jak pisalem wczesniej jesli byliscie w podobnej sytuacji dajcie znac prosze.

2. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    257
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    A jaki to motocykl? Mozesz wrzucic pare zdjec?
    Prawdopodobnie oplacaloby sie w obecnosci kuriera (podczas odbioru) pstryknac kilka fotek dla zabezpieczenia.... ale to tak na przyszlosc..... a teraz to faktycznie moze byc lipa z kasa.

3. Marek

Browary:
    0
    Miasto:
    Northeast
    Motocykl:
    Motocykl to Honda Crosstourer VFR1200XE, Highlander 1237 Edition. Po 22 niewiele mozna zobaczyc niestet bez oswietlenia i przy padajacym deszczu.

Attached Files:

4. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    204
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Przesyłki, jeśli to była prawdziwa firma kurierska są ubezpieczone i to z ubezpieczalnia a nie z kurierem bexiez się dochodził

5. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    372
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Raczej marne szanse teraz jak odebrałeś moto. Jak byś przy odbiorze zrobił zdjęcia, zrobił jakiś protokół uszkodzeń i kurier by się podpisał to by były szanse z ubezpieczenia ładunku dostać odszkodowanie jeżeli takowe posiada.
    Teraz firma raczej wypnie się nią ciebie twierdząc ze jak odbierałes to nic nie zgłaszałeś.

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą gołębia :))

6. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1862
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Miałem podwodna sytlacjie
    Szkoda mniejsza
    Złamał a klamka sprzęgła
    Rysy na tłumiku

Firma mnie olala
    --- Post updated ---
    I wysłała klamkę po miesiącu

7. Pablocarlos

Pablocarlos Beztroski Posiadacz

Browary:
    218
    Miasto:
    London SW
    Motocykl:
    Yamaha FZ6 Fazer S2
    Dotychczas wszystkie firmy przewozowe jakie transportowaly moj obecny i poprzedni motocykl, tzn. ich kierowcy sporzadzali raport odbioru motocykla z zaznaczeniem wszystkich uszkodzen przed zaladunkiem i z moim podpisem, po rozladunku i ogledzinach podpisywalem formularz godnosci ze stamen przy zaladunku i zawsze motocykl by zabezpieczony w srodku vana, z uchwytami przystosowanymi do transport jednosladów, zabezpieczony dwoma, czasem nawet trzema pasami, zeby zminimalizowac wychyly. Moze lepiej zaplacic £50 wiecej za profesjonalny transport, niz pierwszego lepszego kuriera za najnizsza cene? (nie twierdze, ze wybrales najtanszego akurat w tym przypadku, ale sa jeszcze oceny klientów, ogólna renoma firmy, specjalizacja firmy itp., mozna sprawdzic przed wyborem)

Powodzenia w dzialaniach i wiecej szczescia na przyszlosc :) Pozdrawiam

8. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1862
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Jak byś zapłacił i 500 to z fujary, księcia nie zrobisz

9. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    920
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Panie za picset byl zrobil z nie jednej kobiety ksiecia

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

10. Marek

Browary:
    0
    Miasto:
    Northeast
    Motocykl:
    Update w mojej sprawie.
    Firma kurierska z ktora zalatwialem transport jest z siedziba w PL. Teraz sie dowiedzialem ze w tym terminie nie mieli transportu na polnoc anglii i oddali moje zlecenie jednej zaprzyjaznionej firmie z siedziba w UK.
    Dzis dostalem maila z informacja i danymi tej firmy ktora wiozla bajka. Mam zlozyc note obciazeniowa a oni wysla mi numer polisy ubezpieczeniowej.
    Tak wiec bede potrzebowal prawnika ktory mi tutaj wszystko ogarnie. Jesli znacie kogos dajcie znac PW.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!