Harley czy nie Harley

Temat na forum 'Cruiser/Chopper' rozpoczęty przez janwojcik, Styczeń 17, 2018.

Tags:
  1. janwojcik

janwojcik Kierowca Kosiarki

Browary:
    11
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Kawasaki VN900
    Witajcie.
    Na czterdziestkę planuję kupić nowy motocykl. W moim przypadku standardowo - cruiser. No i tutaj pojawia się problem. Jaki wybrać ? Nie mam niestety nieograniczonego budżetu. Do 8 tysięcy elżbietek. Jeszcze kilka dni temu byłem niemal pewien, że będę kupował Harley Davidson Softail Heritage Classic ( 1690cc , rok 2006, 40k mil ) ale im dłużej przeglądam stronki z ogłoszeniami tym więcej pytań i wątpliwości. Chyba za dużo szukam i może niepotrzebnie oglądam inne firmy bo zacząłem brać pod uwagę kupno innego moto niż HD. W tej samej cenie co wspomniany wcześniej HD są przykładowo Kawasaki VN1700 z roku 2014 ( 5k mil ) , Triumph Rocket 3 lub Suzuki M1800R. Teraz bujam się na Kawasaki VN900 więc jak widzicie przeskok planuję spory. Znajomy twierdzi, że jestem cruiserowcem z krwi i kości i prędzej czy później i tak wyląduję na HD. Chyba coś w tym jest bo od dzieciaka marzyłem o Harleyu . Do tej pory jednak bez niego żyłem więc jakoś można.

Może teraz kupić jakiegoś power-cruisera i lać na kryzys wieku średniego albo po prostu nie odkładać nieuniknionego, kupić HD i odkreślić kolejne z listy marzeń ;)

Pozdrawiam

2. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Vn900 pachnie maliznà jedynie w sferze cruiser nie nabijam sie z teorji ,,minimum litr" to ma miec doly i wydzwiek.
    Co do triumpha......na milosc boskà no ma to pojemnosc i lacza wielkiego z tylu ale czy to wystyrczajàca rekompensata za posiadanie oblesnego silnika zywcem wyrwanego z jelcza???? Moim zdaniem przenigdy......
    Moim zdaniem jak nie planujesz jezdzic tym w dalekie krainy to bier hadeka z wszystkimi jego wadami i calà romantycznà duszà .....

bazyl i janwojcik lubią to.
  3. STANLEJEK1985

STANLEJEK1985 Beztroski Posiadacz

Browary:
    97
    Miasto:
    QUEENBOROUGH
    Motocykl:
    GSF1250, GL1200
    Jak piszesz o HD marzysz od dziecka to czemu nie. No fakt że za markę trzeba zapłacić ale już takie realia.

bazyl i janwojcik lubią to.
  4. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    324
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
  5. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    138
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    VN 900 B7F R.I.P. --> VN 900 B8F ---> VN1700 Classic Tourer + KTM 620 SC :P
    Miałem dwa VN900, i taki sam dylemat. Testowałem Suzuki 1800 i bardzo mi nie podeszło. Triumph fajnie się zbiera, ale ciężko dostać wersję Touring, a tylko ta wchodziła w grę. VN1700 nikt nie miał jako moto testowe, a i na rynku wtórnym w komisach niewiele było. Zaryzykowałem i wziąłem w ciemno 1.5 roczny motocykl. To było 4 lata temu... Jest ze mną cały czas, objechał Alpy, Polskę, kilka dłużsych wypadów po UK. Nie narzekam. Siedzenie wygodne, nie trzeba od razu zmieniać na Mustanga jak w VN900, mocy pod dostatkiem. Demonem prędkości nie jest, ale 135Nm daje ci przewagę nad R1 BigBang, przynajmniej do 60mph :p Kufry też sensowne, a w razie czego mój ma nawet hak holowniczy i przyczepkę pociągnie :D Na razie nie planuję zmiany.
    Jakbyś miał pytania, albo chciał się przymierzyć to wal śmiało. Ja mam Classic Tourer, znajomy mieszkający obok ma Voyager'a.

Pavelsky i janwojcik lubią to.
  6. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    No tak legende ....tylko co ten indian ma wspolnego z tamtym indianem......hmmmm nie mowie ze to zly motor i nie twierdze ze jak bym mial wybrac miedzy starym big chief a starym no np JD to wybral bym indora ale jesli chodzi o przypisanie legendy to nowy hary to dalej hary a indyk.... no i tak jego reinkarnacja wyglàda o niebo lepiej jak polskiego junaka :)
    Dywagacja dotyczy wylàcznie kwestji ,,legendy" sam sprzet pewnie jest godny.
    --- Post updated ---
    Ender ale ty piszesz o vn 900 czy vn 1700? Wydaje mi sie ze o drogim ...uscislij

janwojcik i CezaaR lubią to.
  7. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    138
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    Komarecki - Miałem VN900 (rozbity w Walii), potem VN900, a potem nabyłem VN1700, który jest ze mną do dziś.
    Wskazówka jest pod moim avatarem w polu "Motocykl" ::D

janwojcik lubi to.
  8. janwojcik

Browary:
    11
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Kawasaki VN900
    Trochę i racja z tym vulcanem. Troszkę mały jest. Bardziej by pasował dla mojej kobiety bo dla mnie trochę mini. Mam 190cm i ważę 105kilo ale i tak go lubię. Chcę teraz coś dużego. Troumphem chwilę jeździłem i muszę powiedzieć, że ma to coś. Ciężko to coś określić ale coś ma. Wygląd faktycznie nie powala ale moto nadrabia mocą i komfortem.
    Jeździłem znajomego HD Softail Heritage 1450cc. Mógłby mieć troszkę więcej mocy ale poza tym to bajka. Na chwilę teraźniejszą to najbardziej skłaniam się w stronę właśnie HD.
    Nie miałem jeszcze okazji przejechać się na HD Road King. Widziałem na żywo i też mi się podoba. Ale czy nie za duży do codziennego użytku?
    --- Post updated ---
    Hej. Szczefze to nawet nie myślałem o Indianie. Może dlatego że nigdy nie miałem okazji pomacać żadnego. A szkoda. Czy ten zaproponowany przez Ciebie nie jest trochę mały. Ze zdjęć wygląda na niewiele większego od mojego vulcana. Planuję jednak coś znacznie większego co będzie pasować do moich słusznych rozmiarów. Myślę też na przyszłość bo mięsień oddzielający klejnoty od mostka ostatnio zaczął puchnąć i mam wrażenie, że szybko mu nie przejdzie :tearsofjoy:

mirusiek lubi to.
  9. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Ender ale ty piszesz o
    Na telefonie nie widze , wiem ze masz 1.7 mimo to i chodzilo mi bys uscislil bo mozna bylo cie zrozumiec dwojako. Btw to co myslisz o vn900 bo jestem ciekaw nie zaleznie czy sie zgadzasz z mojà opinià czy nie.
    No i poza tym jak pisalem jak noe chce tym podrozowac dalekich tras to Hd z jego wadami i legendà i funem a jak chce scigac sie z pod swiatel , podruzowac nie martwic sie niczym i niezaglàdac do niego to jak najbardxiej cos jak vn1.7 to swietna sprawa.
    Jan- road king to z seryjnych harnasi moj zdecydowany faworyt.

janwojcik lubi to.
  10. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    138
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    VN900 jest naprawdę fajnym motocyklem, dającym sporo frajdy z jazdy, ale....
    To "ale" znaczy że z pasażerką i bagażami już nie jest tak wesoło. Przejechałem tak Alpy i Pireneje i się dało, ale mocy jednak brakuje. Jak ktoś jeździ sam to jest w porządku.
    A wymiarami nie jest dużo mniejszy od VN1700

janwojcik lubi to.
  11. bbruda

bbruda Kierowca Kosiarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Maidenhead
    Motocykl:
    BMW F800GT
    Fajny temat, ja tez zawsze chcialam miec harleya i na 40 zmienilam moto z VN800, na nie harleya nawet nie na cruisera i jestem mega zadowolona z tego wyboru. Ale jakbym miala miec drugi moto, taki do latania tylko w koło komina, brałabym HD nie koniecznie sportstera bo to troche male i nie wygodne dla mnie bylo. Tak btw to HD Night Rodem tez mozna fajnie z pod swiatel odjechac :) ale raczej wieszky budzet niz 8K
    Cos wielkosci Softaila to masz Honda VTX oba modele nawet 1300 to kawal dobrej maszyny dla duzego faceta. Potem jeszcze wspomniane juz Vulcany 1700 chyba ze jestes fanem tej dziwnej lampy co wyglada jak glowa pajaka w VN2000 :) Masz jeszcze Drag Stary albo chyba byla jeszcze taka wersja 1300 Royal Star (nie jestem fanka dragstarow osobiscie) Intruder 1800 nie pamietam modelu chyba MT.
    Ale to nigdy nie bedzie HD - wiec jesli mozesz spelnic swoje marzenie, spełnij je. A jak ci sie nie spodoba wymarzony HD to go sprzedaz i małe prawdopodobienstwo ze na tym stracisz :)
    Triumph chocby i mial 3litry to ze swoim dziwnym silnikiem to nigdy nie bedzie prawdziwy cruiser :) cruiser musi miec V :) jak dla mnie.

janwojcik lubi to.
  12. janwojcik

Browary:
    11
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Kawasaki VN900
    No i widzisz. Widziałem kiedyś Road Kinga na żywca z bodajże 2005 roku. Czarny mat z plastikowymi kuframi i masą chromu wyglądał obłędnie. No masakra. Niestety nie stał obok HD Softaila więc nie mogłem porównać organoleptycznie :tearsofjoy: . Wydawał mi się odrobinę większy niż Softail.
    Ja szukam moto do:
    - 75% jazdy codziennej,
    - 25% pozamiejskie wycieczki,
    to czy taki Road King nie byłby trochę zbyt tourist ? Mimo że zdażają się wycieczki po 500 mil na dzień lub kilkudniowe po 2000mil to nie jestem przekonany jak taki moloch będzie się zachowywał na codzień. W sumie znam Irola który na codzień używa Elektry Glide więc chyba można :smirk::smirk:.
    Cenowo Road King i Softail Heritage dużo się nie różnią. :smirk:
    --- Post updated ---
    Przyznam, że ta lampa w VN2000 mi się podoba. Podobnie jak w Suzuki M1800R i w HD Road King. Wkomponowana w półkę widelca.
    Triumphowi chyba podziękuję. Mojej żonie bardzo sie nie podoba a i Wy dołożyliście kilka głosów na nie. Przyznaję bez bicia, że na jego korzyść przede wszystkim przemawiała moc. Może to miało być takie przedłużenie sobie ... brody :)
    Żona mówi - bierz Harleya bo starość nie radość a młodszy już nie będziesz - i chyba tak zrobię.

just_me i bazyl lubią to.
  13. bbruda

bbruda Kierowca Kosiarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Maidenhead
    Motocykl:
    BMW F800GT
    eee tam zycie zaczyna sie po 40 przeciez, ale lepiej słuchaj zony to sie czasem przydaje :)

Pavelsky i janwojcik lubią to.
  14. janwojcik

Browary:
    11
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Kawasaki VN900
    Tym bardziej że to ona będzie prezent finansować ;););)

15. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    138
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    Jak dla mnie jedyny Harry to Fat Boy ::D

Eski lubi to.
  16. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Walnèlas literowke ......ZACINA SIE a nie zaczyna :(
    Co w fat boy.u jest ladnego , zeby rekompensowac fakt posiadania motocykla z kolami jak kapsle od piwa :confused: w dzien kiedy wymyslono ten model podejzewam ze w Milwaukke popsuly sie wszystkie tokarki to zalozyli na motor te kola prosto z odlewni a chlopaki od marketingu poratiwali lipe sloganem.
    Road king to road king nazwa sama sie broni. Ale kwestia gustu.

janwojcik lubi to.
  17. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    492
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    Spelnij marzenie bo będziesz kiedyś żałował i olewaj opinie bo tych złych jak i dobrych będzie jednakową ilość

just_me, bazyl, zet and 1 other person like this.
  18. Pavelsky

Pavelsky Nabywca Suszarki

Browary:
    10
    Miasto:
    Wigan
    Motocykl:
    Yamaha FJR 1300
    A co myślisz o Fat Bob 114 ?

19. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    138
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    Nie w moim stylu.

20. janwojcik

Browary:
    11
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Kawasaki VN900
    Dzięki ;).
    Na chwilę teraźniejszą to na 99% będzie to HD.
    Najprawdopodobniej Softail Heritage ale poszukam jeszcze troche info o Road Kingu i o Fat Boyu. Kto wie :smirk::smirk:. Do podjęcia decyzji mam jeszcze trochę czasu i może przekonam się do innego modelu. Zobaczymy.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!