home remortgage

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez MarasBR, Wrzesień 27, 2015.

1. MarasBR

MarasBR Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    Musze zrobić niebawem remortgage i mam kłopot bo nie wiem jaka opacja była by ok , no bo tak opcja na 2 lata fixed czy 5 lat ?? Tak patrząc co się dzieje teraz w EU i UK jak masa nierobów napływa to nie wiadomo co będzie za 2 lata czy oprocentowanie nie podskoczy a 5 lat to jakiś w sumie spokój róznica w cenie 2 a 5 lat to 34 funa wiecej miesięcznie....robił ktoś może ostatnio remortgage ?? jakieś podpowiedzi ??

2. Byku

Byku Guest

Ja zrobiłem opcje 5 tylko raz i już nidgy nie zrobię...Ludziska płacili 200 funa mniej za to samo przez trzy lata! Mój kolo ma 7 domów i mortgage odnawia co rok. Myślę że jak weźmiesz dwa latka, to będzie git. Znajdź sobie independent mortgage advisor, taki co pobierze opłatę z banku, a nie od ciebie. Mortgage to produkt, taki sam jak każdy inny, więc deale zmieniają się praktycznie codziennie. Tylko taki koleś znajdzie ci najlepszy deal.

3. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    dzieki za info.pzdr

4. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    465
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    jesli bedziesz robil to w innym banku to wiedz ze od nowa musisz papiery pokazywac ile zarabiasz, umowe itd.... ja od 10 lat mam w tym samym banku RBS i po probach robienia remortgage w innych bankach czy tez przez mortgage advaisora (kazdy mowil ze bedzie super oferta) to za nic nikt nie mogl przebic oferty z banku ktorego mam od samego poczatku .... jako obecny juz klient stawki sa lepsze ... i szukanie w innych bankach czy biurach okazalo sie totalna strata czasu...

na ta chwile mam oprocentowanie 1.88 i na dwa lata umowa..... zajelo to 10 min rozmowy przez telefon tylko...

P.s czytalem prognozy odnosnie stop procentowych w anglii i wiekszosc mowi ze jesli podniosa to dopiero moze gdzies w pierwszej polowie roku szacuje ze ok kwietnia lub maja i jesli to zrobia to tylko o 0.5 % zas inne osoby (oczywiscie wielcy ekonomisci tego kraju) uwazaja ze obecny stan bedzie przez najblizsze 1 lub 2 lata jeszcze..... dlatego tez podpisalem umowe na 2 lata a nie na 5...

5. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    959
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Ja wlasnie jestem na etapie skladania papierow do typa ktory mi robil za poerwszym razem. Sam sprawdzalem pare ofert pozostajac w banku bede mial nizej tylko 200 funa a zmieniajac na inny bank moge zejsc moze o 350 nizej. Jak poskladam wszystkie dokumenty moge wkleic jaka oferte mi zlozy. Ale tez chce fixa na 2 lata bo zawsze jakas extta kasa moze mi wpasc wiec mozna zrobic znowu remortgage.

6. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    Ja dopiero od 2 lat spłacam także nie zejdą mi za dużo...z 500 mniej o 200 raczej nie możliwe ;) zostało 17 lat do spłaty ogólnie nie ma tragedii
    dzieki za sugestie jutro zobaczę co mi nat west zaoferuje raz jeszcze bo juz przez fona wstepnie rozmowa była

7. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    959
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Maras a cena domu nie podskoczyla w ciagu 2 lat?!? Bo mi wskoczylo 60-55k:D wiec duzo to pomoze.

8. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    no podskoczyła....tylko ze ja nie chce dobierac zadnej kasy chce poprostu to spłacić

9. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    65
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Bierzcie tez pod uwage koszt przyznania kredytu ... Ja wzialem na 5 lat bo akurat z wyliczen to bylo najlepsze .. procent mam odrobine wiekszy niz oferta na 2 lata ale zero kosztow przeniesienia kredytu ...

10. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    w moim przypadku to ok 40 funa przynajmniej tak gadał przez fon

11. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    959
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Jak wartosc domu poszla w gore to ltv ratio sie zwieksza, ale chyba to wiesz.

12. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    no tak wiem.....ok...dzieki za podpowiedzi i pzdr

13. wiesiu46

wiesiu46 Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    HONDA CBR600Fi 2001

jak sie robi remortgage w innym banku to po prostu jest ta sama zasada co kredyt za pierwszym razem wszystko trzeba pokazac zarobki itp, sa oplaty za dostanie kredytu, robia wycene domu, plus prawnicy czyli same koszta,

pierwszy moj remortgage zrobilem w tym samym banku co wzialem kredyt SANTANDER- na 15lat umowa na 2lata (zaden inny bank nic mi nie oferowal lepszego wtedy) i zrobilem tez w 10minut przez telefon bez zadnych podpisow

ale teraz szykuje mi sie drugi remortgage i SANTANDER to porazka jak im powiedzialem ze moja chata wyceniona jest ok 15,000f wiecej niz wczesniej to koles mi powiedzial ze spoko ale bede musial zaplacic za wycene domu, prawnikow i oplata za nowy kredyt 1000f wiec pomyslalem ze debile

poszedlem wiec do lloydsa i koles mi powiedzial ze dadza mi lepszy procent od santandera, prawnikow i wycene domu bede mial za darmo bez zadnej oplaty za przydzielenie kredytu i jak szybko sie zdecyduje to dostane cash back rownowartosc raty miesiecznej ;]

wiec mam wysrane w santander ;]

najlepiej sprawdzic sobie na stronie internetowej jaki bank daje najlepszy procent i wtedy dzwonic do nich i targowac sie aby dali swoich prawnikow i robili wycene domu za free i bez oplat

http://www.moneysupermarket.com/mortgages/

http://www.moneysupermarket.com/mortgages/search/results/?ltv=56.3&goal=MOR_REM

powodzenia ;]

14. Byku

Byku Guest

Independent mortgage advisor zrobi to za ciebie, na koszt banku ;) Są oferty do których nawet nie będziesz miał dostępu, deale które są na rynku tylko dwa, trzy dni. Musiałbyś siedzieć na necie całymi dniami i tracić czas, ja go za wiele nie mam... Wolę motorem pośmigać :D

15. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    959
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    No ja tez mam typa ktory robi mi za free wiec jak ktos potrzebuje moge dac namiar.

16. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    411
    Pamietajcie ze sama rata i niski % to nie wszystko.

Nieraz sie oplaca nie placic fee i wziac troszke wyzszy %, ale na long run tyjdzie de fakto taniej.

Wrzucajcie tutaj oferty jakie dostaliscie,

Kwota kredytu
    Wartosc domu
    Na ile lat kredyt
    Fee
    Na ile lat fix
    I jaki wyszedl %

I wtedy bedziemy porownywac.

Ja w maire mam ogarniety temat kredytow i mozna znalezc w innym banku tansza rate, ale idac do nowego banku musis zapacic legal fees, valuation itp, + nieraz product fee i wyjdzie gowno bo zapalcicie wiecej;)

17. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    959
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Pisz pierwszy:D

18. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    65
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Remortgage zrobiony 2lata temu

wartosc domu 170k

kredyt na 77k na 25 lat
    5 lat fix na 3.09%
    remortgage - przeniesienie do innego bank - koszt 0 - bank pokryl prawnika, valuation, bez fee za kredyt

koszt raty: £369

toche nadplacilem I place obecnie £320

pozdr

19. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    978
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Co fakt moj fix sie jeszcze nie skonczyl, ale wartosc domu poszla w gore wiec planuje jakis mid term deal zrobic.

Pytanie do tych co sie trochę orientuja, wiem ze to troche wrozenie z fusów, ale na ile myslicie lepiej bedzie wziasc fix? 2-3 lata, czy 5 a moze 10? O ile dobrze pamietam to niedawno oprocentowanie w usa poszlo lekko w gore, nie wiem jakie to ma odniesienie do rynku uk, nie znam sie za bardzo na tych sprawach dlatego pytam.

20. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    216
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    Slyszalem juz kilka razy prognozy ze w tym roku zaczna podnosic oprocentowanie, ale nic potwierdzonego.

Moze i dla mnie czas rozgladac sie za jakims dlugim fixem? Wciaz jestem na BMR z Nationwide.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!