Insurance write-offs, HPI itp... Kolejny scam w UK?

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez Arnie, Listopad 26, 2018.

1. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Jestem w trakcie konczenia mojego projektu ktory bedzie strona na wzor HPI gdzie bedzie mozna sprawdzic historie pojazdu. Nie bede pisal jaka to moja strona bedzie zajebista itp. ze bede lepszy od HPI bo bede mila zdjecia z aukcji copart, hbc i podobnych. Ostatnio zastanowil mnie inny temat...

Jak wiecie na takich aukcjach moza kupic tez pojazdy Unrecorded, i te sa spoko bo maja jakies wady ale nikit nie robil claima i poszedl taki pojazd na licytacje i nic nie ma ukrytego.

Ale ktos z was sie zastanawial ile pojazdow ktore ma kategorie (lub ja powinno miec) zostalo wylicytowane jako cat C/D/S/N, zostalo naprawione, wrocilo na droge a teraz sprawdzajac na HPI tej kategorii nie ma?

Podam moze przyklad dla ilustracji. Zobaczcie sobie to auto 2015 FORD FIESTA

Raport z HPI pozytywny: https://www.instantcarcheck.co.uk/reports/WH19552047/AV65EOT

Aukcja Copart: https://www.copart.co.uk/lot/38745798/

To auto na coparcie nawet mialo opis ze jest Category S i widac ze mialo wypadek, tego sie nie uda ukryc. Zglosilem ten fakt do mojego dostawcy danych i potwierdzil ze ten samochod jest czysty w bazie MIAFTR (ta ktora trzyma info o writeoff itp) i ze to auto nie bylo nigdy tam zapisane. Powiedziano mi ze te wpisy do bazy sa robione recznie i ze bledy sie zdarzaja. Taki sam rezultant jest na instantcarcheck (podfirma HPI).

Teraz pytanie jak myslicie jaki jest ten dopuszczalny "human error"? Zrobilem test narazie na 3000 losowo wybranych autach i powiem ze rezulat jest ciekawy. Testowalem auta z aukcji z 2016 roku zeby wykluczyc fakt ze insurance nie zdarzyl jeszcze dodac tych aut do bazy. Mysle 2 lata to bylo wystarczajaco na takie wpisy....

Jak myslicie ile z tych 3000 aut ktore sprawdzilem nie ma w bazie a powinno byc?

Pablocarlos lubi to.
  2. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    810
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Moze to byc wal ale tez moga slabo placic komus kto wklepuje to w system.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

3. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Wal czy nie wal ale zastanawiales sie ile takich aut i motocykli moze byc na sprzedaz po wypadkach i nie ma na to zadengo dowodu po naprawie nawet na HPI ?
    --- Post updated ---
    Dla podkrecenia watku kolejny przyklad: https://www.copart.co.uk/lot/26062405/

Auto "oficjanie" w HPI bezwypadkowe rowniez.

4. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    810
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Mi sie wydaje ze my sie przyzwyczailismy ze tutaj w Uk wszystko ladnie pieknie i niema takich numerow jak w Polsce.....moze sie myle.

5. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1061
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Widząc jak ludzie tu jeżdżą myśle ze 5-10% które sprawdziłeś takie są ;)

6. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3158
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    No tak arni tylko przypomne ci ze aut czy motocykli po wypadkach z czystym hpi jest masa bo wystarczy ze miales pojazd nie ubezpieczony na full jebles w kogos z twojej winy....zadna insurance company nie wyklada kasy na twoje auto to niby kto ma je wciagnac na liste???,, NIKT. naprawiasz za wlasną kase i ono pozostaje czyste. Pojazdy wchodza na liste tylko w tedy gdy jakies ubezpieczenie wybulilo na nie kase tylko i wylącznie w tedy.

Rob lubi to.
  7. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Nom to teraz pojechales bo to wogole bylo by przegiecie;)

Z moich danych wyszlo okolo 3.5%.

Zeby to zoobrazowac to 1 na 30 aut kategoria zaginela w systemie.

Biorac pod uwage ze z 2016 roku mam tylko 400k cat C/D to bedzie 14k aut. A to tylko jeden rok....

14 tys pojazdow jezdzi zapewne po drogach. Z tego 2016r, kazdy diler moze ci takie sprzedac bo jak ktos dal part exchange to u dilera na HPI nic nie wybilo i mozesz nawet kupic jako approved.

Ja osobiscie widze w tym niezly walek.

8. Tiny

Tiny Kierowca Kosiarki

Browary:
    22
    Miasto:
    w sussex
    Motocykl:
    cbr 1000rr
    Nie chce sie w....w temat ale jestem na etapie szukania focusa st nigdy nawet nie myslalem zeby szukać czegokolwiek z kategoria...

https://www.gr8prestigecars.co.uk/u...t_medium=mobile-web&at_campaign=website-visit

To jest ponoc stolen/recovered z cat s koles sie ciężko przez tel zarzekal...można to jakos sprawdzić?? Na standardowym hpi wychodzi tylko se byl write off w styczniu.tego roku...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

9. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Komarecki to jest inny temat. Ja tylko pisze o takich ktore byly na aukcji oficjalnie, byl opis ze kategoria C/D/S/N. Czyli za nie insurance wybulil kase ale to nie zostalo wbite wsystem.

10. Buszek

Browary:
    1061
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Arnie to jak wyszło ci na 3k aut 3.5% to przy większej liczbie moje 5-10 jest bardzo możliwe :D

11. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374

Tiny, nawet mi pomozesz a nie wpierdzielasz sie w temat.

Mialem swoj tmat na jednym forum BMW i taki "walek" ze cat S bo stolen/recovered to chyba juz setki razy slyszalem.

Ile zaplaciels za HPI ?

U mnie pelen raport ze zdjciami jak poniezej i gwarancja 40k bedzie za oklo £10

Zerknij sobie na to i zoabcze jakie to bylo stolen :)

img_a2svm0_wm.jpg
    --- Post updated ---
    Hmm ja mam nadzieje ze bedzie mniej. Twoje liczby to bedzie pomiedzy 20-40k aut rocznie ze znikajaca kategoria.... To bylby na material na BBC watchdog
    --- Post updated ---
    Hmm ja mam nadzieje ze bedzie mniej. Twoje liczby to bedzie pomiedzy 20-40k aut rocznie ze znikajaca kategoria.... To bylby

Uwierz mi sa tutaj lepsze numery tylko nikt se tego nie zdawal. Moj ulubiony opis z aukcji z eBay: "Light damage"...

#11 Arnie, Listopad 27, 2018
    Ostatnia edycja: Listopad 27, 2018
  12. Buszek

Browary:
    1061
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    :eek: A mówią ze my w Polsce klepiemy auta, przecież ten focus dostał po ramie napewno. Strach się rozbić nim znowu jak przód był spawany

13. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    810
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    No dobra ale duzo aut w czasie gdy byly stolen zostaly rozwalone bo debile sie rozwalili w czasie akcji. Wiekszosc szybkich fur tak konczy w trakcie kradziezy. Moze sie myle, zaraz sie okaze ze moj byl bity

Rob lubi to.
  14. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Dlatego dostal cat S ale ludzie bez zdjec se nie zdaja sprawy... Na ebaju widzialem ze gosc pisze z zderzak byl tylko, w bazie u siebie mam ze pol przodu nie bylo. Ja na chwile obecna z wiekszego forum BMW usunalem wszystkei sowje wpisy bo zaczalem sie bac ze mnie ktos zacznie scigac za odkrywanie tych walkow.

15. Tiny

Tiny Kierowca Kosiarki

Browary:
    22
    Miasto:
    w sussex
    Motocykl:
    cbr 1000rr
    Dostał po ramie stad s - structural damage, sam sie śmiałem do słuchawki jak sie typ zarzekal, ze jak s po kradzieży" trust my bro car is spotless"

Za hpi zapłaciłem az 1.99 nie chciałem więcej wydawac wiec podstawowe hpi tylko.

Dzięki wielkie!

16. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374

Stolen/Recovered to jest wlasny typ. Ten focus mial po prostu wypadek i tyle.

Stolen/Recovered auto dostaje jak komus ukradli, insurance wyplacil, a potem auto sie znalazlo i idzie na aukcje.

Jak ktos mial na mysli ze w czasie poscigu mu zrobili male "ryski" to takie auto nie dostanie stolen/recovered tylko mu odrazu dadza write-off.
    --- Post updated ---

To nie bylo HPI tylko jakas mniejsza firma. HPI wholesale dla innych firm sprzedaje po 4-5 funa przy wiekszych ilosciach.

Te firmy co sprzedaja raporty po 2-3 funa ciagna dane z nie do koncach rzetelncyh zrodel. Nie mowie ze sa zle ale maja tyle dziur nieraz w raportach co ser szwajcarski ;)

U mnie taki zwykly raport bez finance i valuation bedzie za £5 lacznie ze zdjeciami.

Jezman i Tiny lubią to.
  17. Tiny

Tiny Kierowca Kosiarki

Browary:
    22
    Miasto:
    w sussex
    Motocykl:
    cbr 1000rr
    To nic tylko czekac az Ci ta strona ruszy bo widze ładnie sie dzieje...

18. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    374
    Tutaj fajny przyklad:

A tak wyglada raport:

19. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    810
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Panie mowie panu, nie bity zona przerysowala pod szkola

20. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    625
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    nie do konca tak jest jak mowisz ,wjebal mi sie kiedys koles w tyl Audi ubezpieczalnie naprawila itd .Z ciekawosci sprawdzilem HPI pozniej czy cos bylo wbite jakas adnotacja I nic auto czyste jak by nigdy nic sie nie stalo a sprawdzilem 2l ata po wypadku zanim je sprzedawalem

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!