Jaki kask wybrac na nakeda?

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Lyminton, Lipiec 27, 2016.

1. Lyminton

Lyminton Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Witam!

Nadszedl dla mnie czas aby wymienic kask. Po kilku dniach szperania po necie kompletnie sie pogubilem.
    Poszukuje kasku do jady w pozycji "upright" i jestem pewien ze taki kask rozni sie konstrukcja, aeorodynamika itp.
    Jesli ktos orietuje sie w temacie i moze cos podpowiedziec (marka, model) to byl bym wdzieczny :)

P.s. cena do £400

2. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    340
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    Zielony
    Kiedyś, gdzieś wyczytałem, ze Arai Rebel jest zaprojektowany specjalnie do jazdy na nakedach/streetfighterach. Ile w tym prawdy a ile marketingowego bełkotu, nie wiem. Ale wygląda fajnie.

3. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Wlasnie tez tak slyszalem.... Dzieki!

4. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Moim zdaniem nie ma zadnego znaczenia czy latasz naked, sportem czy turystykiem. I nigdy nie slyszalem zeby kaski na nakeda 'roznily sie konstrukcja'. Kask ma po prostu jak najlepiej pasowac do ksztaltu twojej glowy, potem dobierz to na czym najbardziej CI zalezy, tzn. waga, wyciszenie, wietrzenie, blenda sloneczna itd. Jezeli chcesz dopasowac potem kask do 'stylu' motocyckla to dobierz jakies malowanie, matt, ciemna szybe, ale to juz kosmentyka.

5. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Hmm... a jednak ma znaczenie: http://www.swiatmotocykli.pl/Motocy...ask_Arai_Rebel___z_dedykacja_dla_nakedow.html

6. gabik

gabik Władca Szerszeni
    Członek Załogi

Browary:
    376
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    ja na nakedzie smigam w shoei nxr z szyba fotochromatyczna i nie czuje zebym jechal golasem, powaga, lekki, wygodny i nie szumi za wiele jak masz jakies pytanka daj znac

aa co do Arai zapomnij o tym ze bedzie cicho, te panlekiki na bokach szybki gwizdza az leb boli...
    pozdro

7. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Polowałem na nxr ale okazał sie za drogi. Gosciu na jabaju wspomniał ze zakupił i okazało sie ze to nie jest jednak to.... Noe wiem, byc mkze zgľupialem i za bardzo napaliłem sie na Rebel'a. Tym niemniej ciesze sie ze jednak ze jest jakis rozgłos na naszym forum i dziekuje wam za poświecony czas.
    Jak juz dokonam zakupu i przelece kilkaset mil to zdam relacje.
    Dziękuje i dozo na trasie ;)

8. Skucior

Skucior Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Telford
    Motocykl:
    Kawasaki ZX10R 08
    Sprawdź sobie HJC RPHA 11. Ostatnio taki kupiłem w malowaniu Lorenzo i jest mega, cena 480funtów ale na ebayu znajdziesz po 300 nówki (Ja tak własnie dorwałem). Chyba że chcesz bez malowania to spokojnie kupisz za ~300 Sklep to OnYerBike - Kask polecam, bardzo dobra wentylacja, dwie szyby, pinlock itd w zestawie.

9. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Dzieki! Typek na jebaju nie sprzedal za 320 a drugi od rebela nie może przełknąc mojej oferty. Wszystko jest otwarte. Dam znac.
    Dzieki za info!

10. Konrad

Browary:
    340
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    Zielony
    Zwróć uwagę, ze nie jest to test tylko "informacja prasowa". Co w praktyce oznacza, ze ten "artykuł" to nic innego jak zakamuflowana reklama. Tak jak wspominałem wcześniej - Rebel wygląda kozacko ale z tym jego przeznaczeniem na nakeda - to może być ściema marketingowców. Tak czy inaczej to na bank bdb kask. Jeżeli leży dobrze na Twojej głowie i Ci się podoba (w to akurat nie wątpię) bierz i tyle.

11. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Jezeli akurat ten model podoba Ci sie i pasuje do twojego ksztaltu glowy to bierz i smigaj. Ale nie wierz w bajki o roznicach w konstrukcji czy aerodynamice. Rebel ma niemal identyczny ksztal w porownaniu z innymi modelami Arai (RX7V, Chaser, QV) a wewnatrza struktura i materialy sa dokladnie takie same (SFL, FCS, EPS). 'Artykul' a raczej jawna reklama sklepu z linku zaraz ponizej tekstu, to typowy 'marketingowy belkot', smiac mi sie chce jak widze kiedy autorzy reklamy bardzo starali sie udowodnic ze to wyjatkowy kask dla nakeda. Bo ma oslone brody i szyi z tylu 'zeby nie wialo na nakedzie bo nie ma szyby'? Prawie kazdy kask tej klasy ma dokladnie te same rozwiazania.

Nie zrozum mnie zle, to swietny kask... bo to Arai. Jak Ci pasuje to bierz i sie nie zastanawiaj.

bazyl lubi to.
  12. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    629
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Jw napisane, w tym kraju i limitami predkosci nie wiem po co komu aerodynamika :D chyba ze kupujesz kask zeby latac na torze i czasy robic ;)

gabik lubi to.
  13. Arturpl

Arturpl Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    Yamaha Fazer FZS600
    Siemka ja na nakedzie smigalem w Roof Boxer. Wygodny i zajebiscie wyglada na jebaju wyrwiesz za 200

14. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Jednal padlo na Rebel'a. Rewelka!

15. Konrad

Browary:
    340
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    Zielony
    Czemu mnie to nie dziwi ;)

To napisz nam tu szczere i bez naciągania odczucia użytkownika. Pewnie się nie jednemu przyda.

16. gabik

gabik Władca Szerszeni
    Członek Załogi

Browary:
    376
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    a cichy jest ? bo mnie sie zdawa ze gwizda

17. Arturpl

Arturpl Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    Yamaha Fazer FZS600
    Moze troche bo ma otwierana kopare, ale mozna się przyzwyczaić

gabik lubi to.
  18. Wolfhound

Wolfhound Beztroski Posiadacz

Browary:
    19
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    jakies suzuki czy cos...
    Rebel nie ma otwieranej kopary.. ? hmm..

Tee.. Lyminton czekamny na recenzje! :D

19. Lyminton

Browary:
    2
    Miasto:
    Sheffield
    Motocykl:
    YAMAHA FZ1S
    Rewelacja!.... Ale tak naprawde przekonalem sie jaki jest dobry, kiedy przy wymianie szybki polamalem jeden z tych "pi*dzielnikow" po bokach i musialem polatac w starym (AGV seria K), to dopiero zauwazylem roznice!!! Podczas jazdy zapomina sie za ma sie kask na glowie. Nic nie cisnie, lezy pewnie na glowie. Nawet przy duzych predkosciach nie ma sie uczucia ciaglej walki z oporem powietrza.. Jedyny minus jaki znalazlem to halas (tak wiem uprzedzaliscie)... No i system wymiany szybki zupelnie popie***lony!

Zapasowe pokrywki z odpowiednim malowaniem i czasem oczekiwania dwa miesiace (dostawa z Japonii) zamowilem w SMC Sheffield. Obsluga jak zawsze doskonala! Wypozyczyli mi nawet przezroczysta oslone do czasu przyjscia mojej!

ARAI Rebel Prospect
    arai_rebel_prospect_1.jpg

Konrad lubi to.
  20. Wolfhound

Wolfhound Beztroski Posiadacz

Browary:
    19
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    jakies suzuki czy cos...
    No to super, fajnie by bylo zalozyc posta gdzie sie mozna dowiedziec czegos o roznych kaskach rozne opinie, nie tylko o Arai Rebel, Ja zdecydowalem sie kupic ostatnio wlasnie ten kask i moge go smialo porownac do RPHA 11 oraz Shoei GT Air ktore mialem ostatnimi czasy i jezdzilem na nich sporo a wiec:

Gt Air - cichutki, do mojej glowy pasuje super ale to kwestia dopasowania, blenda w chlodne dni bezuzyteczna(zaraz paruje) nawet w cieple mi sie zdarzylo, i jest w nim cieplo (mowie o zimie) takze nie trzeba zakladac kominiarki lecz z drugiej strony w cieple lato nie czulem sie w nim az tak komfortowo (cos za cos - wiadomo) zapiecie super

RPHA 11 - Super kask, mnostwo wlotow powietrza, super aerodynamika jak na sportowy kask przystalo, lekki, smukly, swietny na lato, ale glosny/ glosniejszy niz Arai Rebel, w zimie bym tym nie pojezdzil po pierwsze nawet przy zamknietych wszystkich wlotach i wylotach jakos dziwnie ciagnie i zimno a po drugie paruje szybka nawet przy otwartych wszystkich wlotach, i paruje ona nie miedzy szybka a wkladem pinlock tylko na powieszchni pin locka od srodka zbiera sie para. Ci ktorzy jezdza trasy ect moga nie zauwazyc ale ci co stoja troche na czerwonym zaraz spostrzega defekt (wydaje mi sie ze to blad konstrukcyjny kasku i strefa szybki nie jest wogole wentylowana) zapiecie troszke gorsze nie wiem mnie ten pasek latal gdzie chcial przy zapinaniu kiedy w shoei praktycznie sam wchodzil gdzie ma wejsc.

Arai Rebel - Pin Lock dziala super, glosnosc umiarkowana, ale tez w nim za cieplo nie jest mysle ze kominiarka w zimie wskazana, wentylacja daje rade mysle ze sprawdzil by sie super w lato. Aerodynamika - wiadomo ;) Glowa wchodzi miekko ale pasownie. Zapiecie podobnie jak w shoei ale moim zdaniem gorzej zapina sie kapsel Problem jest z dostaniem szybki photochromic, jedynie maja pinlocki na zasadzie photochromic.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!