KTM 990 SMT odpala i zaraz gaśnie

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez xedysx1986, Luty 17, 2018.

1. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Na moje oko, to pali jakby mial problem z paliwem... jakby przez noc gdzies cisnienie zeszlo. Potem jak odpalasz drugi raz to juz trzyma. Prubowales odpalic najpierw krecac rozrusznikiwm na odkreconej manetce, a dopiero potem bez gazu? Z filmiku ciezko powiedziec.
    --- Post updated ---
    Acha, no i nie bagatelizuj bo mozesz skonczyc tak :eek:

Attached Files:

CezaaR i moto lubią to.
  2. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    213
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
  3. xedysx1986

xedysx1986 Kierowca Kosiarki

Browary:
    12
    Miasto:
    Worcester
    Motocykl:
    KTM 990 SMT
    moto już naprawione lecz coś jeszcze mu dolega, jak jest temperatura na plusie tak z +7 +8 to odpala bez problemu po kilkudniowym postoju, problem pojawia się gdy temperatura jest 0*C albo niżej wtedy już ma problem z odpaleniem, w momencie kręcenia rozrusznikiem światła, licznik itd przygasają i ciężko mu kręcić, po chwili odpala i kolejny start już bezproblemowy. Zastanawiam się czy to nie starter albo starter relay. W momencie kręcenia rozrusznikiem ile powinno spadać napięcie na aku? AMS oczywiście odwołali wizyty ze wzgędu na złą pogodę i coś tam na sklepie robią kolejna wizytę mam na 28 marca najwcześniej i chyba pojade do birmingham jak bedzie wczesniej żeby mi tylko diagnozę zrobili.
    --- Post updated ---
    I zastanawiam się czy starter z ebay aftermarket będzie dobrą opcją lub czy starter od 1290 bedzie pasować.
    --- Post updated ---
    Problem wyglada dokładnie jak na filmiku, czym chlodniej na zewnatrz tym ciężej odpalić

#123 xedysx1986, Marzec 10, 2018
    Ostatnia edycja: Marzec 9, 2018
  4. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Tylko nie rozumiem co ma starter do temperatury?

5. xedysx1986

Browary:
    12
    Miasto:
    Worcester
    Motocykl:
    KTM 990 SMT
    Też tego nie rozumiem, moto nie odpalane od piątku rano teraz jest 12*C i odpalił od strzała. Ktoś potrafi to wyjaśnić, bo to nie jest jedyny przypadek jak widać na załączonych filmikach. Ja nic nie wymyślę mam już ustaloną date na diagnozę.

#125 xedysx1986, Marzec 10, 2018
    Ostatnia edycja: Marzec 10, 2018
  6. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Gdyby nie to ze opisujesz problemy z odpalaniem tylko przy pewnych temp, to z filmikow - slabe aku i ewentualne krecenie bez paliwa, jakby lewe powietrze dostawal. To z filmikow. Tylko dziwne to ze przy wyzszej temp pali normalnie. Dales niezla zagwozdke na forum

7. xedysx1986

Browary:
    12
    Miasto:
    Worcester
    Motocykl:
    KTM 990 SMT
    Tutaj jest tak samo jak były przymrozki -5 -6

Koleś pisze że wymienił szczotki na starterze, zastanawiam się nad tym czy warto https://www.ebay.co.uk/itm/Starter-...037132?hash=item1a42ede70c:g:ZQkAAOSwiqFadN0g

Szczotek nigdzie dostać nie mogę albo zakupić ten i szczotki przełożyć.
    https://www.ebay.co.uk/itm/SMU0535-...848652&hash=item361ff6adc3:g:4akAAOSwighZf6nd
    --- Post updated ---
    No i ogólnie na forach ludzie piszą że startery w KTM są do dupy dopiero od 1290 działa jak należy nawet od 1190 ma problemy, nie pisze że wszystkie ale przypadków jest sporo.

A tutaj kolejny przykład na tej samej baterii

8. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Co do szczotek to jak znajdziesz u siebie jaki kolwiek zaklad gdzie regenerują alternatory i rozruszniki samochodowe i zaniesiesz im rozrusznik to ci wymienia szczotki . Mozesz kupic jakies wieksze od auta i sam dotrzec na wymiar ale problem z podlaczeniem jest taki ze tam jest spore obciazenie i orginalnie warkocze / przewofy szczotek sa zgrzewane z punktem podlaczenia ....zazwyczaj choc noe wiem jak w ktm.
    Swoją drogą zmierz spadki napiec na lini plus minus miedzy aku a rozrusznikiem . Glownie chodzi o minus czyli woltomjerz do minusa aku jeden kabel miernika a drogi do bloku silnika i w tedy proba rozruchu ... im mniej voltomerz pokaze tym lepiej.

9. jarzymek

jarzymek Beztroski Posiadacz

Browary:
    34
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    Szukałeś kamerki w lidlu ma cos sie pokazac

Attached Files:

10. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Sluchaj, moja kobieta, zna sie wchuj i powiedziala, ze wie co dolega twojej maszynie. Nazywa sie to...hibernacja. Twoj ktm jest jak niedzwiedz - zapada w sen zimowy. Mowi zebys odpalil na wiosne:rolleyes:

CezaaR lubi to.
  11. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Cos w tym jest a ja mysle ze on jest stary i po prostu trzeba go zaprowadzic do lasu i zastrzelic......znam sie na tym bo tez juz jestem stary i tez jak jest rano zimno to mam klopoty z rozruchem......i tez trzeby mnie zaprowadzic do lasu............

CezaaR lubi to.
  12. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Las
    Ktm
    Lopatka

just_me lubi to.
  13. Aroon77

Aroon77 Kierowca Kosiarki

Browary:
    30
    Miasto:
    Boston
    Motocykl:
    Honda NT700V
    Może paliwo stare

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!