Legalna kradzież i co teraz

Temat na forum 'Skradzione Sztuki ;(' rozpoczęty przez Horneciatko, Marzec 13, 2017.

1. Horneciatko

Horneciatko Kierowca Kosiarki

Browary:
    29
    Miasto:
    STIRLING
    Motocykl:
    Honda Hornet 900
    Swoją przygodę na forum zaczynam od bardzo nie miłej dla mnie sytuacji.
    Mój "kochany" były ukradł mi moje Horneciątko, teraz chce mi ją oddać ale....
    Dowód rejestracyjny jest na poprzedniego właściciela, umowa zakupu przepisana na niego i brak do niej dostępu, karta pojazdu - twierdzi, że teraz nie ma do niej dostępu.
    Moto jest jeszcze na polskich blachach.
    Sytuacja bardzo zawiła, dlatego nie rozpisuję się teraz, zainteresowanym napiszę więcej.
    Zastanawiam się czy mogę odebrać moje moto, tylko z dowodem rejestracyjnym i ubezpieczeniem, czy istnieje jakakolwiek szansa aby zarejestrować moje maleństwo, czy po prostu odpuścić sobie i żyć dalej.
    Wszelkie nawet najgłupsze pomysły na możliwość rejestracji bardzo mile widziane.

2. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    1246
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    zastrzel go i po problemie

ChaoticBiker i Horneciatko lubią to.
  3. Horneciatko

Browary:
    29
    Miasto:
    STIRLING
    Motocykl:
    Honda Hornet 900
    Myślałam o tym już, tylko nie mam w pobliżu budowy aby zwłoki ukryć :(

bazyl lubi to.
  4. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    1246
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    To podzuc do chlewni...I po problemie
    Lepiej strawia Jak wapno....
    Czesx tak wogule

Horneciatko lubi to.
  5. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2575
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Wez tego horneta rozpedz sie na maxa , i tak min wszystkie foto raday w miescie , potem zaparkuj w niedozwolonym miejscu , najlepiej pod komenda policji i zacznij nowe zycie.
    Tego kwiatu to pol swiatu ....

ChaoticBiker i Horneciatko lubią to.
  6. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    199
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Witaj Horneciatko,

Zeby jakos Ci pomoc, potrzeba nam jednak wiecej jasnosci sytuacji.

1. Piszesz ze ukradl Ci Honde, co dokladnie sie stalo? Motocykl byl zarejstrowany na Ciebie i po prostu zabral go ze soba?
    2. Dlaczego dowod jest na poprzedniego właściciela, skoro motocykl byl twoj? Dlaczego umowa zostala 'przepisana'? Kto ja podpisal? Przeciez taka umowa nie ma zadnej mocy prawnej. Nie masz dostepu do wlasnego motocykla??
    3. Zaraz potem pytasz czy mozesz odebrac moto z dowodem rejestracyjnym i ubezpieczeniem. Tzn. ze posiadasz dowod na siebie? Ale powyzej napisalas ze 'dowod jest na poprzedniego wlasciciela'?
    4. I w koncu pytasz czy 'istnieje jakakolwiek szansa aby zarejestrować moje maleństwo'... ?

Hmmmmmmm, naprawde nie rozumiem jaki jest stan faktyczny i dlatego nie wiem jak Ci pomoc.

7. tomis69

tomis69 Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Który to rok tego horneta? Sporo zabawy z rejestracją w UK moto przystosowanego do ruchu prawostronnego...

Obawiam się, że skoro dowód rejestracyjny jest na poprzedniego właściciela to potrzebujesz umowy kupna na Ciebie i trzeba zacząć prostować papiery od Polski bo w chwili obecnej nie ma żadnego dowodu, że motocykl jest Twój...

8. Schwartz

Schwartz Beztroski Posiadacz

Browary:
    89
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Triumph Tiger Explorer 1200
    Jak dla mnie to wykołował cię Twój były, pozmieniał papierki gdy już coiś było na rzeczy i teraz prawnie to nic nie zrobisz, bo wszystkie papiery świadczą, że moto jest jego :( Dać sobie spokój, cieszyć się życiem a nie walką ;) Tutaj jest dużo więcej fajniejszych moto :)
    LwG

9. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    1246
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    znajdxiemy Ci jakiegos ksiecia I to z bajki:tearsofjoy:
    fotoladsry dobry pomysl
    masx jakis wogule dokument potwierdzajacy ze moto kiedys bylo Twoje.
    Moze ten ex to Wor
    Zlodziej w prawie ..tylko oni maja juz pod 7p

10. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    24
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Z fotoradarami to sliska sprawa... Bo tam jest tez zdjecie motocyklisty.... Moze byc tak ze on ci potem udowodni ze to ktos inny na tym moto siedzial a nie on. No chyba ze jestescie oboje podobni.
    A jako ze UK jest krajem okamerowanym... jesli zaparkujesz w niedozwolonym miejscu i sie oddalisz to pewnie beda w stanie przesledzic po kamerach kto tak naprawde ten motor zostawil, bo kiedys ten kask bedziesz musiala sciagnac.

11. Piotr

Browary:
    199
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Odbiegamy od tematu, a Horneciatko nie ma dostepu do motocykla :rolleyes:

Horneciatko lubi to.
  12. Horneciatko

Browary:
    29
    Miasto:
    STIRLING
    Motocykl:
    Honda Hornet 900
    Sprzedałam starą Hornetę, za którą kupiłam nową. On ją odebrał bo tak nam było wygodniej. W domu on zawsze rejestrował sprzęty a że ja papierów nigdy ze sobą nie woziłam to się nie zorientowałam co się dzieje. Gdy się rozstawaliśmy zarządałam papierów, co się okazało moto nie przerejestrowane a umowa na niego. Wyjechałam z PL. Cały czas mówił, że da mi umowy pierwotną i drugą na mnie, jak tylko się spotkamy. Sprowadził tu moto, i wydzwania kiedy ją odbiorę. Raz już byłam, dał ale bez umów, więc jej nie wzięłam. Od przed wczoraj znów mnie męczy abym ją odebrała i nie wiem co robić. Moto chce mi dać ale bez umowy bo twierdzi że do pierwotnej nie ma dostępu :(
    --- Post updated ---
    Co do fotoradarów... Hmm jak nic nie wymyślę to to wygląda na najlepszy pomysł narazie :D

13. Piotr

Browary:
    199
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    No to proste:
    1. Pod wzgledem prawnym twoj ex ma umowe kupna-sprzedazy z poprzednim wlascicielem i jest de-facto wlascicielem twojego motocykla.
    2. To na nim lezy obowiazek przerejestrowania moto na siebie w Polsce.
    3. Musi podpisac umowe kupna z Toba, a Ty zarejestruj je na siebie w Polsce a potem przerejestruj tutaj w UK, ale bedziesz pewnie musiala dostosowac przednia lampe (dowiesz sie w DVLA).

Mozna tez zrobic prosciej ale to zalezy od dobrej woli ex-a. Skoro ma umowe z poprzednim wlascicielem i dowod, to niech on zarejesteruje tutaj moto na siebie, dostanie nowy V5 i 'sprzeda' Tobie moto juz zarejstrowane w UK.

Update: zaraz, to czy twoj ex ma ta umowe z poprzednim wlascicielem, czy nie? Jest chyba skonczonym kretynem jezeli mysli ze 'wezmiesz sobie moto zarejstrowane na kogos w Polsce'. W takim razie napiszcie sobie druga umowe z poprzednim wlascicielem (macie jego dane prawda?), podpisz sie na tym i tyle. Nikt tu nie bedzie sprawdzal umowy z Polski jezeli dane zgadzaja sie z tymi ktore sa na polskim dowodzie.

14. Horneciatko

Browary:
    29
    Miasto:
    STIRLING
    Motocykl:
    Honda Hornet 900
    Co do fotoradarów... Hmm jak nic nie wymyślę to to
    Sorry ale muszę hahaha hahaha dobra wola po jego stronie. On robi wszystko aby trzymać mnie w garści. Tego na pewno nie zrobi.

15. Piotr

Browary:
    199
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Pod wzgledem prawnym lezysz. Nawet jezeli pojdziesz na policje (i to w Polsce bo tutaj Ci nie pomoga, sprawa miala miejsce w Polsce), to ex powie 'Sorry, to moj motocykl, kupilem sobie a moja ex klamie'.

Napisz umowe pomiedzy Toba a poprzednim wlascicielem. Podpisz sie i popros zeby on podpisal sie jako poprzedni wlasiciciel. Wez dowod, umowe i zarejstruj na siebie w Polsce.

Dla niego cala sprawa skonczy sie na jednym podpisie.

ChaoticBiker lubi to.
  16. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2575
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    A mozesz skontaktowac sie z poprzednim wlascicielem motoru ? Jakis gosc do dogadania czy niebardzo??
    Jaki rocznik???? Tego horneta???;)

17. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    605
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Telenowela brazylijska

Horneciatko lubi to.
  18. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2575
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    To wracaj obejzeec poprzednia do konca , jak pamietam ostatni odcinek byl o wedlinie z biedronki czy cos tam ????:p

CezaaR lubi to.
  19. Horneciatko

Browary:
    29
    Miasto:
    STIRLING
    Motocykl:
    Honda Hornet 900
    Oj telenowela, telenowela ;-). Z poprzednim wlascicielem bym się dogadała, ale on ma umowę na siebie i tu robi się lipa. Spróbuję dzisiaj mu podsunąć umowę na mnie, a o pierwotną pomartwię się później.
    Jeśli nie podpisze będę szulać innej drogi np. Jak Cezaar sugerował - chlewnię :-D
    --- Post updated ---
    Rocxnik Horneta to 2003 14352166_1794869387422553_3878700615607389002_o.jpg

bazyl i CezaaR lubią to.
  20. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2575
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Ale jaki to rocznik bo mam pomysla .....chyba ze to ostatni wypust to nie.
    --- Post updated ---
    Prosta sprawa i niech nikt nie baknie ze nie.mam racji o to rozwiazanie :
    Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/122192606313
    Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/252789358390
    Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/152420820500

Maksymalnie 150 funtow i masz motor na swoje nazwisko juz zarejstrowany w uk zero problemow taniej nie bedzie nawet jak ci chlopak odesle umowe poczta kwiatowa.
    Przelozenie ram to jeden dzien pojdzie ci lekko jak ustawianie zaplonu w tej motorynce.
    Jest jescze jeden extras na koniec mozesz te polska rame zapakowac w cylofan przewiazac rozowa wstarzka dodac list pozegnalny napisany szminka i wyslac te rame , na koszt odbiorcy , do chlopaka......choc ja osobiscie w drodze na poczte poszukal bym w okolicy robot drogowych i zapytal milego pana kierowce walca czy by sie nie karnal po tej ramie w te i we wte ....zawsze to lepiej dla listonosza bedzie mogl zostawic rame bylemu w skrzynce na listy

bolek.t1, jarzymek, just_me and 5 others like this.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!