Limit głośności wydechu w UK

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez xedysx1986, Sierpień 5, 2017.

1. xedysx1986

xedysx1986 Kierowca Kosiarki

Browary:
    12
    Miasto:
    Worcester
    Motocykl:
    KTM 990 SMT
    Witam jaki jest limit głośności wydechu w UK i jak prawidłowo według prawa na wyspach przeprowadzić test ( odległość miernika od wydechu i ile % maksymalnych obrotów ) Jeszcze jedno jeśli wydech jest bez db killera a mieści się w normie to czy jest legalny, jest jakiś zapis o obowiązku posiadania db killera?

Z góry wielkie dzięki.

2. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    529
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
  3. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    452
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    Z tego co pamietam na motocykle w UK nie ma limitu. Wydech ma byc legalny, tylko tyle.

Nomad lubi to.
  4. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    375
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Niby 96 dB jest tu. Ale wydaje mi się ze jak masz tłumik wyglądający na oryginalny nie powinni się czepiać policaje

5. pioszc

pioszc Beztroski Posiadacz

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    gdzies ktos kiedys powiedzial ze jezeli nie ma oznaczenia - not for road use - lub- race use only-
    to mozna z tym latac .
    limit to pewnie jest taki ile jestes w stanie sam wytrzymac zanim ci glowe rozjeb..
    podobna historia jak mala reg plate zalezy na jakiego policjanta czy testera mot trafisz .
    na full przelotach nigdy nie jezdzilem ale yoshi tez jest w chu.. glosny nigdy nie bylo problemu z mot z policja.

6. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    145
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Mam u siebie przelot i bylam ostatnio na zmianie gumy...Na zywo halasuje strasznie a gosc powiedzial ze mot przejdzie bez problemow bo w uk podobno nie ma limitow. Podobnie jak przedmowca pisze jak nie ma nalepki not for road use to wszystko jest legalne.

7. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    144
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Mi na MOT tylko advisory robia ze glosny wydech ;)

8. Tomik

Tomik Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    WSM
    Motocykl:
    YAMAHA FAZER S2
    Ja mam wydechy Scorpiona które bez db killerów są zbyt głośne. Ale jak rozmawiałem z gościem od MOT jak to sprawdza i czy bardzo są co do tego rygorystyczni to powiedział mi że z grubsza on to robi po prostu na słuch! Jak mu się wydech podoba to przechodzi. Więc w tej kwestii chyba nie są aż tak stalowi!

9. radomiro226

radomiro226 Beztroski Posiadacz

Browary:
    281
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    FAZER FZS 600

Dobrze musiał się drzec. Nie znam się ale jestem zwolennikiem żeby nie było limitu na hałas tłumika. Oczywiście nie dla wszystkich (jazda bez tlumika)

Niektóre sztuki naprawdę pięknie brzmią ze szkoda ich blokować zmianą tlumika :oops:

10. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    639
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    w Uk akurat co do wydechow to jest duza tolerancja ,
    dla przykladu w Szwajcari to jest osobno papier do moto I dodatkowy do wydechu

11. GabaŚ

GabaŚ Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Livingston
    Motocykl:
    Honda cbr600rr
    Ja czekam na dominatora...slyszalem ze sie dobrze drze :)

12. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1935
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Ja chyba mam 104 musze zerknac w papier
    N.a. mot test pisza mi .ze glosny;)

13. xedysx1986

xedysx1986 Kierowca Kosiarki

Browary:
    12
    Miasto:
    Worcester
    Motocykl:
    KTM 990 SMT
    Dzięki wszystkim, na weekend wyciągnę i zobaczę jak brzmią teraz pogoda nie dopisuje.

14. Ms B

Ms B Beztroski Posiadacz

Browary:
    156
    Miasto:
    Londyn NW9
    Motocykl:
    Suzuki SV650S
    Nie ma limitu - mi pisza na MOT advisory ze glosny i tylko tyle :)

CezaaR lubi to.
  15. Nomad

Nomad Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    London, Highbury and Islington
    Motocykl:
    HD Dyna Street Bob

Sytuacja z życia (mojego).
    Dojeżdżam do krzyżówki a tam mundurowy opieprza ciapka na mopecie. Coś pewnie odwalił ale gdy sie zatrzymalem ów policjant pokazuje na mnie i mówi do niego.. jesli juz tak jezdzisz to powinienes brzmiec jak on. Wtedy wszyscy beda cie widzieć i słyszec :D
    Moj wydech ściągłem z Rudego 102 hehe..
    A historia na faktach, nie zalewam.
    Ta sama sprawa co rejerstracje. Moze sie trafi jakis jełop co sie przyczepi ale wiekszosc ma to w powazaniu.. tez zamierzam niebawem

16. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1173
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Walne takiego trochę OT ale twoja sytuacja mi przypomniała co kiedyś starszy odjebal..

Kupił sobie s4 jakieś 10lat temu i lecieliśmy z Oświęcimia w stronę Łodzi i tak sobie ponad 200 lecimy przed nami s8 a za nami nagle dołącza się nieoznakowany passat i sygnały... policjant mówi ze wyprzedziliśmy ich i zanim dojechali to już zaczęliśmy zwalniać wiec pewnie mandat byłby gorszy. Ogólnie pyta się ojca ile to ma kucy a starszy z jego poczuciem humoru do niego a co nie było widać :tearsofjoy: No ale chłopcy znali się na żartach pogadali trochę o aucie a ze widzieli wkurw na twarzy mojej mamy to dali mu 10pkt i tylko 200zl. Żeby było lepiej po powrocie do domu stary złapał jeszcze fotkę na radarze i kolejne 10pkt i tak zarobił 20pkt w tydzień :tearsofjoy::tearsofjoy:

17. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    375
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Ja właśnie dominatora założyłem do V Stroma i pięknie gada teraz.
    Miałem oryginalny tłumik "stuningowany " i ten to dopiero darł ryja.
    Ale w korku był bezcennym narzędziem walki

18. Nomad

Nomad Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    London, Highbury and Islington
    Motocykl:
    HD Dyna Street Bob

No to Ci się staruszek udał hehe... 20 pkt w tydzień. Powinni mu pomnik postawić na jakiejś błyskawicy w środku miasta! A trasę na Łódź z południa dobrze znam i też kiedyś testowałem transporterem T4. Chyba więcej szczęścia niż rozumu było ale nie załapałem aż 20tu :D

19. ChaoticBiker

ChaoticBiker Beztroski Posiadacz

Browary:
    68
    Miasto:
    Edinburgh
    Motocykl:
    Honda CB1100, do tego jednorozec, pszczólka, klex, wieprz i inne
    nie ma limitu okreslonego dla motocykla (jest dla innych pojazdow!), ale mozna uwalic przeglad za zbyt glosny wydech - ostatecznie wg. uznania testera. Teoretycznie wydech bez DB killera nie powinien przejsc przegladu. Podobnie wydechy z napisami "not for road use" czy "for racing use only".
    Sam mialem motocykl juz raz ulany za glosnosc wydechu (na oryginalnej puszce, tylko pustej w srodku) w fail reasons bylo "exhaust excessively noisy", inny dostaje co roku advisory "exhaust noisy, but not excessively" (caly system Black Widow z db killer)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!