"lorry driving" dyskusja ogolna

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez xwiewiurx1983, Listopad 25, 2014.

1. xwiewiurx1983

xwiewiurx1983 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Yamaha xj 600 S Diversion
    Drodzy moto-truckerzy
    Jestem swiezakiem jesli chodzi o prowadzenie ciezarowki i ogolnie co kolwiek z tym zwiazane. Mam kilka pytan i dlatego postanowilem stworzyc temat na ktorym kazdy kto ma jakies watpliwosci moze je tu zadac . Na dana chwile mam 2 a z czasem napewno kilka dojdzie, prosze o wyrozumialosc i szczere odp bez zlosliwosci.
    1. Czy uzywacie w ciezarwce navi? jesli tak to korzystacie z profesjonalnego sprzetu takiego jak snooper czy raczej z aplikacji na telefon badz wgrywanych specjalnych map do zwuklej nawigacji samochodowej.
    2. Czy pracowals ktos w firmie Culina w milton Keynes badz innym miescie? Nie dlugo mam miec interview i chcialbym uslyszec jakas opinie. SLyszalem ze dobrze placa ale spi sie w cabinie.

2. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    O culinie niewiem nic, uzywam 5 letnietniego tom toma, i jest ok, navi ma cie doprowadzic generalnie w poblize miejsca i navigowac, do niego, ale i tak ostatecznie jedziesz po znakach, lub poprostu probujesz sie nie wpieprzyc w jakies mile ciapate osiedle!

Poza tym z kazdym tygodniem bedziesz lepiej jezdzil, taka moja skromna opinia

3. gero79

gero79 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    romet,wsk,mz 150,Kawasaki Ninja ZX6R.yamaha R1.Honda CBR 1000 RR
    Dobra navi to podstawa w pracy kierowcy , oczywiście ona nie pomyśli za ciebie ale dużo ułatwi ci pracę. Polecam tom tom truck navi przeznaczona dla kierowców ciężarówek i nie tylko , możliwość wyboru profilu pojazdu tzn samochód osobowy, ciężarowy, autobus , taxi. Przy samochodzie ciężarowym wpisujesz parametry takie jak długość wysokość , ciężar całkowity , ciężar na oś i navi oblicza ci taką trasę aby ominąć drogi i wiadukty pod które nie zmieścisz się itd również omija drogi z ograniczeniem tonażu.
    Jeśli był byś zainteresowany to mam taką navi na sprzedaż. ;-)

4. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    gero70 kryptoreklama:D zart!!!

W moim przypadku, jesli uzywalbym takiej navi, to w 50% miejsc ktore dowoze nie moglbym wjechac bo wszedzie Excepty tzw, w moim przypadku taka navi sie nie sprawdza, jak pisze gero myslenie przedewszystkim, potem to co gada "KASKA" oczywiscie nie dotyczy to motorway bo tam zazwyczaj ma racje:)

5. gero79

gero79 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    romet,wsk,mz 150,Kawasaki Ninja ZX6R.yamaha R1.Honda CBR 1000 RR
    Taka mała reklama hehe. fakt może nie wszędzie się sprawdzi ale jeśli niema drogi pod twój samochód to cie ostrzega a wówczas jedziesz na własne ryzyko co się wiąże z mandatami itp

6. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    zwykle bywa jak mowisz gero, ale ja pod zakazy nie jezdze, jak sa limity defitywne, jak sa excepty, to jade jak musze, zreszta co bede gadal, sam wiesz, pozdro

7. xwiewiurx1983

Browary:
    0
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    nie kumam... skoro ktos wydaje 400 funa na taka nawigacje to spodziewa sie juz czegos dobrego. jak ona moze nie prowadzic przez drogi ktorymi ty mozesz jezdzic (zakladajac ze macie te same pojazdy) a garo np nie... masz jakis przyklad? kumpel poradzil mi jeszcze tradycyjna mape z oznaczeniami wysokosci mostow itp. wydawnictwo philipsa bodajze z zeszlego roku

8. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    chodzi mi o to kolego wiewor, ze czesto gesto firma jest na koncu 2 drog, na ktory sa zakazy tonazowe, na jednej drodze jest defitywny zakaz powyzej 7,5 tony, a na drugiej zakaz 7,5 tony z tabliczka except fo acces, taka navi juz cie tam nie poprowadzi i pokaze , ze nie mozesz tam pojechac kiedy w rzeczywsitosci mozesz i musisz bo tylko jedna droga tam prowadzi ktora mozesz pojechac, bo akurat tam masz zaladunek!!!

Poza tym to ze ktos wydaje na navi 400 F nie oznacza , ze bedziesz jezdzil gdzie chcial i wszystko ona zalatwi za ciebie, napewno wiecej ci pomoze niz tomek za 100F ale i tak sie czasem napocisz tu i tam, NIE MA IDEALNEJ NAVI!!!

chyba , ze sie myle

co innego jesli bujasz sie pmiedzy dystrybucjami warehousami, wtedy wystarczy ci zwykle google map:D

9. xwiewiurx1983

Browary:
    0
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    dzieki bardzo kolego Nabu, nie zamierzam polegac na samej navi to oczywiste, ale przydac sie moze. zobaczymy czy w tej culinie bedzie trunking czy nie. wtedy wystarczy samo google map.
    czy ktos sie wypowie jak sie jezdzi chlodnia? bo w culinie wiekszosc takich arctic-ow to wlasnie chlodnie.
    gero pomysle nad ta navi

10. F_BOBEK

F_BOBEK Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    harley davidson
    nawigacja ma byc pomoca dla kierowcy,ale z tego co widze wiekszosc z nich korzysta jak z nakazu jazdy tak jak mowi navi.
    widac to przy zjazdach z autostrady,navi mowi trzymaj sie prawej i idiota zjezdza na prawy(srodkowy pas) mimo ze znaki pokazuja ze 4 pasy sa na wprost
    duzo drog jest 7.5 t ale maja wykluczenia dla dostawy wiec navi ci walnie taka trase ze sie zdziwisz
    inteligencja i umiejetnosc czytania znakow

11. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Bobek hahah "inteligencja i umiejetnosc czytania znakow" niestety ludzie traca te umiejetnosci:lol:. Pamietam w 2006 pracowalem na przeprowadzkach, wiekszosc prac w centrum, nawigacja byla mapa za pare funtow:lol: i dalo rade.

12. F_BOBEK

Browary:
    1
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    harley davidson
    na centrum nie ma nic lepszego,tam navi zawodzi i czesto nie dziala wiec tylko mapa

13. Mario_zx10r

Mario_zx10r Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    Scotland
    Motocykl:
    Zx10r - 2005
    Nie chce byc jakims przemadrzalym , ale ...... naucz sie czytac mapy . Nie mowie tu oczywiscie o jezdzie po miescie , bo tu nawigacja to podstawa . mowie o trasach , niekoniecznie miedzynarodowych hehe . Mialem kiedys taki przypadek ( w Pl jezdzilem " tirem " na miedzynarodowce ) , kiedys dzwoni do mnie spedytor i mowi , zebym innemu kierowcy wytlumaczyl jak ma jechac , bo mu nawi siadla . dzwonie do goscia , a on ...... nie wiedzial nawey w jakim panstwie jest ( czy juz we Francji , czy jeszcze w niemczech ).
    Ja osobiscie uzywam nawigacji Garmin i jestem zadowolony ( oczywiscie , trzeba " myslec " i patrzyc na znaki , bo nie raz chciala mnie na mine wyprowadzic .

Co do tej firmy to nie znam , ale cos mi sie kojazy , ze byla taka firma Wloska czy Francuska . Moze tu maja jakas filie ?

14. xwiewiurx1983

Browary:
    0
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    nawigacji w 100% nigdy nie ufam. z czytaniem mapy i znakow nie mam problemow i nie obawiam sie tego , myslalem o navi tylko w miescie bo nie wyobrazam sobie miec map na kazde miasto czy wydrukow z google map.
    chlodnia jezdziles moze? czy ta garmin to specjalna do ciezarowek czy mapy sobie wgrales??

15. Mario_zx10r

Mario_zx10r Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    Scotland
    Motocykl:
    Zx10r - 2005
    Tak , jezdzilem chlodnia , plandeka , kontenerem tu z double decka ( ta wilka naczepa ) . Z chlodnia sie fajnie jezdzi , tylko gorzej ze spaniem na parkingu , bo wszyscy cie przeganiaja :naughty:

16. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    taka ciekawostke powiem, mam dobrego kolege w robocie, Navi pierwsza klasa itp, ale czasem sobie gadamy i np mowie ze, wlasnie wyjechalem z doncaster i lece na poludnie ze 200 km po cos tam, jak nie kliknie w navi to nie wie gdzie poludnie, bez kitu, co jest najdziwniejsze radzi sobie bez problemu i nie ma jakich strasznych klopotow, czasem zadzwia, mnie beztroska i niewiedza inncyh driverow, albo gdzies sie rozladowal wyjezdza na trase dojezdza do mtorwaya, a ze navi jeszcze nie zlapala co i jak to staje na rondzie nad motorwayem i czeka az zalapie bo nie wie czy ma jechac na wschod czy na zachod,pytam go kiedys czy ma wogole mape jakby co, to nie bo poco bo w navi wzemie sobie 2D i tez bedzie git:D

Naprawde spoko ziomek, , nie nabijam sie ani nic, ale czasem jestem w szoku.

Zycze wszytkim driverom takiego bezstresowego podejscia,

17. F_BOBEK

Browary:
    1
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    harley davidson
    u mnie gosc(hgv driver) po pracy do domu jezdzi tylko z navi i tak od 2 lat balwan

18. NaBu

NaBu Beztroski Posiadacz

Browary:
    44
    Miasto:
    Grimsby
    Motocykl:
    KTM RC8
    dobrym rozwiazaniem jest tez TRUCKER AtLAS jak ktos zaczyna, tam jest sporo map z wyskosciami mostow i ograniczeniami wagowymi, polecam,wydawca chyba AA albo philips

ALE generalnie jak ktos jest mega tépy to nawigacja za tysiaka nie pomoze:D

19. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    986
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Ja kiedys po Londku vanem jezdzilem wylacznie z navi, tak bylo latwiej jak sie zadnej drogi nie znalo zaraz po przyjeździe. Z dobry rok pozniej z mojej navi polecial dymek i okazalo sie ze po roku jazdy to oprócz a406, a40 i innych glownych zadnej drogi nie znam. Od tego czasu zawsze sprawdzalem na google maps, lub w a-z a navi bylo tylko w razie gdybym sie zamotal. Teraz wyslecie mnie gdziekolwiek w Londku i nie zgine.

Kolejna sytuacja w terazniejszej pracy, wyslali mnie ze 3 razy na trase London-Manchester-Liverpool, robota dla dwoch kierowcow i ten drugi zawsze dzialal jak navi i mowil gdzie jechac, efekt taki ze jak 4 raz dowiedzialem sie niespodziewanie ze wyslylaja mnie z kolesiem ktory nie znal trasy to robilem w pory i zawziecie studiowalem google maps. Od tamtej pory znam cala trase na pamiec ;) za mega tempego sie nie uwazam (choc nie mi to oceniac) ale musze przyznac ze navi oglupia i powinna byc uzywana jako backup tylko. Jakby nie bylo to nazwa "professional driver" zobowiazuje ;)

20. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1638
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    snooper to drogie badziewie !!
    Mamy takiego w pracy szef kupil za 350 funtów jedynie do czego jest dobry to do oglądania TV
    Na mostach dodaje po pół metra !!

Mam tomka europe truck i mam chińczyka z ebaya za 40 funtów prowadzą podobnie
    a chińczyk ma lepsze opcje i filmy można na nim oglądać ;)
    sprawdza się w uk i w europie
    i też można wpisać dane pojazdu jak w tom tomie
    nie ma sensu wydawać na navi więcej niż 45 funtów ;)
    http://www.ebay.co.uk/itm/7-Truck-G...ics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item2a22223393

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!