Mandat za parkowanie

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez piwko78, Luty 13, 2019.

1. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1163
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Dziś dostałem mandat za parkowanie pod praca !
    Ewidentnie stoję na żółtej kopercie notabene ta koperta jest zrobiona dla mnie żeby mi nikt nie blokował wyjazdu z bramy ciężarówką .Stawiam tak samochód od ponad 6 miesięcy i nigdy się jeszcze nie doczepili , powód jest taki że wymalowali nowe pasy i pomniejszymi miejsca żeby wcisnąć więcej aut . Miejsca są wąziutkie a auto szerokie i auta są notorycznie obijane dlatego staram się zostawić trochę miejsca pomiędzy moim samochodem a samochodem obok.

Firma która wystawiła mandat to firma prywatna ...
    Teraz pytanie płacić ? Nie płacić ? Składać apelację ? Jak tak to co napisać ?

Każdą odpowiedź mile widziana również ta że parkuje jak pizda :p Screenshot_20190213-210302.png

2. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2931
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Jeszcze sie noe wczytalem w temat , ale co to za pizda tak zaparkowała? o_O
    :D
    Zartuje
    A jaki jest powòd mandatu wypisany?
    Napisz ze auto w nastepnym box.ie satalo zle i byles zmuszony tak postawic. I ze masz fotke na dowod tego.:cool:

piwko78 lubi to.
  3. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    333
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Kiedyś czytałem ze firmy prywatne nie maja podstaw prawnych aby ściągnąć kasę za mandat jeśli ktoś nie płaci .... ale ile w tym prawdy ?

Napewno dużo jest tego w necie wiec odpowiedz znajdziesz...

4. piwko78

Browary:
    1163
    Miasto:
    Motocykl:
    Powód to not parked within a marked bay.
    To nie przejdzie bo jest też zdjęcie z drugiej strony i auto stoi w liniach idealnie :(

5. Goall89

Goall89 Kierowca Kosiarki

Browary:
    10
    Miasto:
    Chester
    Motocykl:
    Cbr 600 f2
    A co jest napisane na mandacie? Jeśli jest „invoice” to nie musisz płacić. Kilka tygodni temu widziałem artykuł w którejś z gazet ze to ściema i w ten sposób wyłudzają kase i nie masz obowiązku płacić takiego invoicu

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. piwko78

Browary:
    1163
    Miasto:
    Motocykl:
    To nie jest invoice jest adres strony i płaci się przez stronę internetową .
    Mandat wystawiony przez firmę prywatną a nie przez council czy policję .
    Tak jak Krytek napisał też gdzieś kiedyś czytałem że można takie mandaty zlać ale również obiło mi się o uszy że można przez taki mandat nie zapłacony trafić do krajowego rejestru długów.

7. Goall89

Goall89 Kierowca Kosiarki

Browary:
    10
    Miasto:
    Chester
    Motocykl:
    Cbr 600 f2
    Może zadzwoń do councilu i się upewnij czy to z ich upoważnienia

8. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    141
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Sa firmy prywatne działające w porozumieniu z policja i możesz się z nimi skontaktować w celu potwierdzenia czy ta firma miała prawo ci ten mandat wystawic. Bo oszustów jest pełno i znam taki przypadek aż za dobrze bo przez mandary znajomy miał wizytę komornika w domu nawet nie będac poinformowanym iz sprawa zostala gdziekolwiek przekazana. Możesz próbować się odwolywac od mandatu tłumacząc że jak parkowales to stało tam inne źle zaparkowane auto i byłeś zmuszony tak zaparkować. I możesz dodać że tyle czasu tam parkujesz i nigdy ci się nie zdazylo "nie zmieścić w liniach". Ale szczerze nie wiem czy coś ugrasz. Powodzenia

9. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    53
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    ostatniomoj znajomy walczyl z podobnym gownem, ale chodzilo o to ze wiatr podczas zamykania drzwi zdmuchnal permitke z podszybia. Uderzyl do MP i odpuscili. Ale troche maili i tel sie nawysylal.
    Ale to jest 50/50. Takie firmy to mafia i z reguly dzialaja w porozumieniu z councilem lub policja.

polly_20 lubi to.
  10. 73bobi

73bobi Kierowca Kosiarki

Browary:
    14
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Jesli to firma prywatna to nie musisz placic ja mam taki juz ze cztery lata i nic tax sie odwolywalem nic nie dalo i ich olalem dostaniesz list od jakiejs kancelarii typu seven I to wszystko nie ma co sie stresowac

piwko78 lubi to.
  11. suhar

suhar Kierowca Kosiarki

Browary:
    17
    Miasto:
    norfolk
    Motocykl:
    Suzuki GS750E
    Rok temu mialem podobny problem.pojechalem z rodzina do Cambridge.zaparkowalem na parkingu przy ulicy.miejsca oddzielone.ale jakis baran najechal na moje miejsce parkingowe tak wiec automatycznie ja zajalem kolejne miejsce.moze z 30cm.wracamy a za szybko mandacik.firma prywatna.dzwonie do kolegi prawnika.odpowiedz brzmiala.do kosza.do dzisiaj nic nie przyszlo.

piwko78 lubi to.
  12. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2931
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Nigdy nie mialem mandatu od prywaciaza alr kolega kupe lat temu zalapal blokade na kolo of prywaciaz.....jak se ja odcial to od razu zabral i potem dla beki przystawialismy ja do samochodow kolegow :D:D:D ale bylo smiechu.
    Generalnie prosze nie traktowac tego jako porade zeby olac , noe mialem takiego mandatu i sie nie znam.:)

Basstek88 i LoganOx lubią to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!