Narobilem se problemow

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Frezer, Marzec 9, 2020.

1. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Na parkingu pod bloczkiem w ktorym mieszkam jeden sąsiad ma wykupione miejsce parking owe na ktorym ma postawiony slupek zeby nikt mu nie zajmowal. Czasami slupek stoi czasami lezy a auto stalo na nim moze z 3 razy odkad tam mieszkam (8 miesiecy) ale mniejsza o to. Pewnego dnia w styczniu wsiadam do vana, ruszam do przodu i slysze jak przejezdzam po slupku. Mysle sobie pieknie, gowna nie bylo nawet widac zza kierownicy ze stoi. Wysiadam z vana patrze slupek wygiety lezy no i teraz trzeba wspomniec o tym ze koles ma swoje miejsce parkingowe na CCTV 24h...(taki typ)

No i w tej chwili patrze na vana czy sa jakies uszkodzenia, nie ma nic zero null po czym postanawiam zrobic pierwsza glupia rzecz otoz olewam sprawe.

Pare dni potem widze kartke za wycieraczka ze wszystko ma nagrane i zebym podam my swoje dane to zalatwimy to przez ubezpieczalnie albo prywatnie. I wtedy zamiast mu dac np £50 zeby sobie drugie takie gowno postawil robie druga glupia rzecz otoz... Olewam sprawe. Kolejne kilka dni potem oddaje vana firmie bo juz go i tak nie potrzebuje i zapominam o wszystkim. Vana nie ma problemu nie ma. Logiki w moim mysleniu tu tez nie ma.

No i wczoraj dostaje maila z pracy ze przyszlo do nich pismo z policji zeby wskazac kierowca odpowiedzialnego za caly cyrk. Na pismie jest napisane alleged offences:

Dangerous, careless and considerate driving
    Fail to stop at the scene of accident

Pogrzebalem w necie i nie wyglada to zbyt kolorowo... Najmniej Co moge dostac to 5 punktow, podbijajac moje obecne konto do 11... Prawko bym zatrzymal ale ubezpieczenie niewatpliwie idzie w gore. I tu moje pytanie - czy ktos z was lub znajomy znajomego, corka fryzjera lub pies sąsiad a byl kiedys w podobnej sytuacji i migkby wspomoc porada??

2. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Ciekawe :) ale najrossadniejszym wyjściem było by chyba zgłoszenie sie na policje i wytłumaczenie sprawy, to samo z sąsiadem, i nie jestem pewny czy na drodze prywatnej ( parking pod blokiem) obowiązują te same przepisy co na zwyklej publicznej drodze...ale musze przyznać , pogratulować tobie zachowania ! ;)

3. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    692
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Odjebałem podobną głupotę na samym początku mojej kariery lorkowca.
    Załatw to przede wszystkim najpierw przez ubezpieczenie, leć do tego kolesia w te pędy, wymień się danymi ubezpieczenia, i dopiero wtedy odpisujesz policji co się stało z lekką ściemą i informacją że już sprawa jest wyjaśniona z sąsiadem i ubezpieczenie pokryje koszty.
    Po wysłaniu liściku musiałem jeszcze zjawić się na miejscowej psiarni by wypełnić jakieś tam papierki i to był ostatni raz gdy słyszałem o tej sprawie a było to 6 lat temu.
    Też zdrowo obsrany byłem ale skończyło się bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych.

4. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Dzieki za info, serio nie scigali cie juz mimo ze nie zrobilem z tym nic az do dostania listu? To sprobuje tak zrobic ale szczerze wolalbym to zalatwic nawet bez ubezpieczalni, taki slupek z 50 funtow kosztuje a jak mam miec kolejnego claima w cv to wiecej mnie to moze wyjsc...

5. Atomek

Atomek Beztroski Posiadacz

Browary:
    200
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Stary, idź do sąsiada przysięgaj się ze nie zauważyłeś, kartkę pewnie wiatr przewiał a ty jesteś święty jesteś i ze zapłacisz mu ile chce ale niech wycofa sprawę i nie robi kłopotów z takiej głupoty, a następnym razem nie olewają sprawy, ten świat zbudowany jest na claimach i odszkodowaniach.

CezaaR i Judasz666 lubią to.
  6. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Tylko ze koles urzadzil Big brothera na podworku wiec zasne sciemy nie wchodza w gre ;) ale OK sprobuje to z nim ogarnac, rozumiem ze jak on na policji wycofa sprawe to powinno obejsc sie bez bolu?

7. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Dobra butla jakiejś whiskey, nowy słupek i powinno byc ok, a z ta kartka / listem, no ze nie dostales, ( nie dotarł, pies zjadł , nie wiem ) ale pogadać trzeba, tez bym sie w....ł jak by mi ktoś na moim podjeździe moj slopek rozpierdeiil i mial na mnie wywalone...

8. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1809
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Nie wiem czy jak zglosil na policje to nie jest juz za pozno. Bo teraz to nie jest juz problem wlasciciela pogietego slupka tylko policji, ktora chce ukarac typa ktory odjezdza z miejsca zdarzenia.
    Nie wiem jak to dziala w uk. Przerobilem to w pl jak moja ex wjechala w ogrodzenie jakiegos typa. Skonczylismy w sadzie na sprawie
    Oczywiscie tobie zycze jak najlepiej. no i nie bede pisal zes idiota:p bo jest nas (idiotow) duzo wiecej jak widac :cool:
    Ale sasiada zignorowac...
    powodzenia

9. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    692
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Moim zdaniem policji bardziej będzie zależeć żeby sprawa została rozwiązana bez ich udziału, ewentualnie z jak najmniejszym ich udziałem i robotą papierkową. Dlatego opcja załatwienia wszystkiego przez ubezpieczenie, a później wyjaśnienia listowne pozwolą na (miejmy nadzieję) bezbolesne załatwienie sprawy.

10. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Dobra gadalem z sasiadem, bardzo spoko koles nawet nie mial pretensji ze tak pozno sie odzywam (przez Co w sumie mi jeszcze bardziej glupio) ugadalismy sie ze mu zaplace £128.40 za nowy slupek plus wymiane. Jeszcze tylko babka z mojej firmy sie upewni czy ubezpieczalni a sie tym jeszcze nie zajela.

Z policja to mam nadzieje ze beda laskawi jak sie do mnie dorwa a ja im powiem ze wszystko juz zalatwione... No coz trzeba sie przygotowac na najgorsze ale liczyc jak najlepiej.

okupant, Mag147, Anallog and 2 others like this.
  11. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    692
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Mięczak. Trzeba było mu nie tylko nie płacić ale i nasrać na jego miejsce parkingowe, wiedziałby że z panem z Polski rozmawia!

Anallog lubi to.
  12. olgierd792

olgierd792 Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    southampton-gliwice
    Motocykl:
    bmw r1200gs mz baghira
    Kamień w okno dla kropki nad I

basior lubi to.
  13. krytek

krytek Szalony Wulkanizator

Browary:
    595
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
  14. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    adski lubi to.
  15. krytek

krytek Szalony Wulkanizator

Browary:
    595
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!