Papier od lekarza potrzebny!

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez ktm450, Wrzesień 6, 2018.

1. ktm450

ktm450 Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    gsxr 750 k4
    Witam. Mam pytanko. Mialem stluczke autem,a ze mna cala falilijaaa! Ja zona i 3 dzieci. Oczywiscie nie z mojej winy! Gosciu przyznaje sie do winy. Teraz potrzebuje od lekarza zalatwic ze wszyscy w jakims stopniu ucierpieli w tej kolizji zeby oczywiscie wysepic jak najwiecej zdrowotnego. Slyszalem ze taki dokument od lekarza jest potrzebny do tego. I pytanie do was bracia i siostry czy ktos z was mial podobna sytuacje i czy znacie jakiegos lekarza ktory wystawil by mi takie zaswiadczenia. Nie wiem czy jak pujde do swojego gp to czy wystawi jak zobaczy ze nikomu nic sie nie stalo. Prosze o jakies info jesli ktos cos wie. Dzieki i szerokosci

2. Tiny

Tiny Kierowca Kosiarki

Browary:
    14
    Miasto:
    w sussex
    Motocykl:
    cbr 1000rr
    W takich sytuacjach to się idzie do swojego gp - boli szyja czy tam dół pleców, jesteś w szoku nie możesz spać boisz się jeździć samochodem, dzieci płaczą jak słyszą że mają jeździć samochodem itp kto ci udowodni ze nie masz " whiplash- injury caused by a severe jerk to the head, typically in a motor-vehicle accident." Wszyscy tu na tym jadą...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

kostan77 lubi to.
  3. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2713
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Piwinienes zaraz po wypadku isc na emergency ze miales wypadek i zle sie czujesz to po pierwszem .potem beda komisje w trakcie toczenia sie sprawy. Nic innego nie mysisz se zalatwiac od zadnego lekarza. Mozesz isc tez do swojego lekarza rodzinnego ze boli cie to czy tamto i stalo sie to po wypadku wszystkie recordy ze szpirala czy od rodzinnego beda brane do sprawy.

4. zet

zet Beztroski Posiadacz

Browary:
    169
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    hd
    No co ty? Dzieci ustawić ?
    To już przesada.

5. suhar

suhar Kierowca Kosiarki

Browary:
    15
    Miasto:
    norfolk
    Motocykl:
    Suzuki GS750E
    Dzieci to nie wciagaj.w miescie gdzie mieszkam kolezka podobnie zrobil.poustawial dzieci jak maja mowic.za 2 miesiace przyszla komisja.na komisji pojawil sie psycholog(przewaznie jak dzieci uczestnicza w wypadku).porozmawial z nimi.a dzieci jak to dzieci powiedzialy jak to tata ich przygotowal.I kolezka mial niezle problemy.tak wiec,nie mieszaj w to dzieciakow.

kostan77 lubi to.
  6. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    289
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    wez moze usun lub zedytuj tego posta odpowiednio....

no :)

#6 krytek, Wrzesień 6, 2018
    Ostatnia edycja: Wrzesień 6, 2018
    gabik lubi to.
  7. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    126
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Jesli wam cos sie stalo to tod razu trzeba bylo cisnac do lekarza - domyslam sie ze nie skoro zadajesz ww. pytanie.

Jak nic wam nie jest to po co do lekarza??
    1. Zabierasz czas lekarzowi - a moze kogos by uratowal w tym czasie?
    2. Dzieciaki uczysz wlasnego postepowania
    3. Dajesz kolejny powod ubezpieczalniom do niezmniejszania kosztow ubezpieczenia pojazdow w UK
    4. Marnujesz moj czas na odpisywanie na twoj post :p hehehehehehehehehehehehehehe

Powodzonka z claimem - oby Ci miliony dali co bys mogl zalozyc wlasna-tansza ubezpieczalnie dla Motocyklistow :)

8. ktm450

ktm450 Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    gsxr 750 k4
    Spoko. Dzieki za odpowiedzi

9. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    134
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Idź do gp. Skutki wypadku możesz odczuwac nawet po 48h po zdarzeniu. Idź i powiedz że cię boli kark że plecy że masz bol glowy itd.. lek przed jazdą też może się pojawic ;) ale dzieci nie nakręcaj bo jak wspomnieli koledzy wyzej możesz sobie tylko kłopotu narobić. Ale żonę to już mozesz wkrecic w sprawe ;)

10. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    W czerwcu po PB day Doslownie puklem Kobiete rys Arabskich kolo Aca .
    Stalem w korku I puscilem hamulec auto sie stoczylo. Muj kredens niski.
    Rejestracja jej pekla w lewym rogu . golf 5
    U mnie nic .nawet musniecia
    Dogadalem sie na wymiene rejestracji
    .za dwa dni juz jej pyskata corka dzwoni ze trzeba 700 placic .zderzak tez niby rozjebany I pul golfa
    ( mysle golf 5 plus matka I pyskata corka ,ten kierat nie wart 700 stow )
    Tak przeciagalismy line
    Wkoncu mnie Tam zastraszyli. Ze ona w szoku. Ze plecy. Kregoslup do pracy niechodzi .I trzeba przez insurance
    Powiedzialem jej. Ze na psiarnie zadzwonilem ( nekanie. Zastraszanie )
    I sie sprawa rozwiazala.

Wiec teraz juz uwazam reczny zaciagam noga na pedale

11. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    342
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    KTM 450

Posty Komareckiego, Zmudki oraz Tiny ..... trafne i na pewno bardzo pomocne (tym sie zasugeruj i dzialaj jak najszybciej). To nie jest jakas zawiklana sprawa ale czas bedzie mial duze znaczenie (a co za tym idzie - pozniejsze adnotacje w papierach).

CWK SLAY

Wiem, ze napisales to lekko zartobliwie (uszczypliwie) wiec pelny luz z mojej strony ale ustosunkuje sie mimo wszystko jesli pozwolisz, bo kazdy ma swoje wizje (a pewne sprawy mnie bola):

Jak nic wam nie jest to po co do lekarza??
    1. Zabierasz czas lekarzowi - a moze kogos by uratowal w tym czasie?

Jakiemu lekarzowi? Gdzie tacy sa na wyspach? Sam wygugluje chorobe i sam sobie przepisze ibuprofen ... .
    A moze Ty mowisz o tych, ktorzy na zapalenie opon mozgowych przepisuja rumianek?

Powiem wiecej (dla smiechu) - jesli jasno i wyraznie nie zaznacze przez telefon, ze lekarz jest mi pilnie potrzebny a moja sprawa jest emergency, to Pani krolewna Sniezka - recepcjonistka nawet nie chce mnie umowic na wizyte (bo przeciez nie ma powaznego powodu).
    Nie ma znaczenia czy to zatrucie, wysypka, szczepionki na wyprawe, anemia czy regularna analiza badan krwi. Dla nich to jeden chuj. Ten system to farsa a nie pomoc medyczna.
    Full stop.
    Case closed.

2. Dzieciaki uczysz wlasnego postepowania

CWK - Masz calkowita racje.
    Bardzo zle rozwiazanie (i potencjalne konsekwencje) oraz z pewnoscia nienajlepszy przyklad "ojcostwa". Malzonka to inna sprawa.

3. Dajesz kolejny powod ubezpieczalniom do niezmniejszania kosztow ubezpieczenia pojazdow w UK

Przeciez kolega KTM nie chce ani kupic ubezpieczenia, nie chce pomniejszenia rat miesiecznych a chodzi mu jedynie o jednorazowy strzal gotowki za dane zajscie drogowe.... (nie byl pijany, nie jest winny i mimo, ze dzisiaj cala rodzina jest OK, to za 3 m-ce jego dzieci beda sie baly jezdzic autem). Tego przeciez nie wiesz .....

Biorac pod uwage jak wszyscy jestesmy robieni w chuja przy naszych rocznych "premium" .... dlaczego ma chlopak odpuscic? Jesli sie da "legalnie" wykreowac jakis pomocny dokument - niech sie ustawia pierwszy w kolejce. Swoich przykladow nie chce podawac a mam dosc mocne ...wlacznie z pomoca prawnika, ktory smiejac sie stwierdzil, ze to co wyprawiaja insurance companies zakrawa na BBC News.

4. Marnujesz moj czas na odpisywanie na twoj post :p hehehehehehehehehehehehehehe

Ha, ha, ha .... tutaj nie komentuje bo masz racje.
    Czas w UK jest drogi ....
    Peace brother !!!

Pozdrawiam, bez docinek i sarkazmu.

komarecki lubi to.
  12. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    830
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Prawda jest taka ze w tym kraju każdy leci w chu... z takimi rzeczami i jeden Kowalski na miliony który pomyśli a będę przykładnym obywatelem nie zgłoszę itp bo Ubezpieczenie drogie później przez takich, będzie ale przykładnym frajerem bo inni maja to w D i to się w tym kraju nie zmieni. Musieli by wyludnić z tego kraju ludzi z Afryki i Azji bo to oni maja taka mentalność kombinowania większa niż europejczycy, skargi za byle co, często nawet przez ich głupotę ale trzeba złożyć bo będzie kaska... składaj claim, nie kombinuj z dziećmi i tyle.

Kiedyś tez taki chciałem być a po co jak ni koles w firmowego vana uderzył czołowo jak stałem na swoim pasie. Starszy ciapaty dziadek, dobrze ze wtedy policja przechodziła i wziąłem namiary na policjanta bo po dwóch tygodniach z ubezpieczalni przyszło ze to ja w niego uderzyłem bo jechałem złym pasem.... tak mnie chciał udupic tylko zapomniał ze wziąłem namiary na świadków i do policjanta.

Pablocarlos lubi to.
  13. ktm450

ktm450 Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    gsxr 750 k4
    Dzieki Kato777, na na pisales sie sporo ale przydatnie i dobrze mowisz! Ja tylko chce swoje a przy okazji wyciagnac jak najwiecej jak jest okazja. Jeszcze raz wszystkim dziekowa. Pozdro

14. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    359
    Miasto:
    Richmond
    Motocykl:
    YAMAHA MT-10
    A ja tylko dodam od siebie... wstyd... miedzy innymi dzieki tego typu zachowaniom placimy tyle za ubezpieczenie... a uczyc typowego polskiego cwaniactwa dzieciaki ?? To juz naganne... ale to tylko moja opinia...

kostan77, moto, gabik and 3 others like this.
  15. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2713
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Co do rosnacych cen ubezpieczen ....wychdze z zalozenia ze ja tego swiata nie uratuje a okrasc złodxieja.... hmmmm w biblji stoji czarno na białym ,,oko za oko ,ząb za ząb"....
    A co do kretactw to kiedys lata temu poslizglem sie na motor i doslownie zrobilem ryske hindusowi na aucie....tez chcial klajmowac bol kregoslupa :D ale mu jednak nie wyszlo. Trzeba byc przedsiebiorczym i kreatywnym po co odrazu nazywac to negatywnie kretactwem?
    Poza tym na powaznie co innego jak kolega od jutra zacznie jezdzic wozkiem inwalidzkim pozyczonym od sasiada a co innego jak otrzyma kase za bol po pasach bezpieczenistwa i lekkie poobijanie za co mu sie nalezy.

16. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    359
    Miasto:
    Richmond
    Motocykl:
    YAMAHA MT-10
    Ja tam wychodze z zalozenia ze gowno zawsze wraca... dzisiaj poruchasz pana na kaske, a za jakis czas ktos Ciebie rozprawiczy... bilans ten sam ale samopoczucie kiepskie...

Jw_23, kostan77, GrzegoryGS and 2 others like this.
  17. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    57
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Dzieki kolego ze nam wszystkim fundujesz wyzsze ubezpieczenie !

18. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1083
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Dokładnie !!!

Też miałem kolizję też całą rodziną ...
    Nic nikomu się nie stało , wina nie moja ale jakoś nie miałem sumienia oszukiwać że jestem chory z tego powodu , z natury jestem osobą która nigdy nie kłamie i spać bym z tym nie mógł że zrobiłem taki przekręt ale każdy ma prawo wyboru ja zrobiłem tak jak mi sumienie kazało.

Jw_23, GrzegoryGS, gabik and 2 others like this.
  19. ktm450

ktm450 Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    gsxr 750 k4
    Nie wiem Karol o czym Ty tu piszesz! ,ze co ze jakie ubezpieczenie wiecej placisz ze przez co niby? Czlowieku walnol gosciu we mnie to nalezy mi sie i tyle. Wiec sie zastanow zanim cos napiszesz. A co do dzieci to msz racje i tylko w tym.
    --- Post updated ---
    Stary co Ty wogole za glupoty wypisujesz to masakra

20. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1083
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    A jak myślisz skąd jest kasa na takie właśnie odszkodowania ? Hmmm ....
    Może z naszych składek ? Czy skąd ubezpieczalnie biorą na to środki ?
    Więcej odszkodowań wypłacanych = wyższe składki dla kierowcy.

Karol i CezaaR lubią to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!