Paszport dla noworodka ???

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Martinez, Maj 23, 2011.

1. Martinez

Martinez Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    Witam, potrzebuje info na temat angielskiego paszportu - o co chodzi ??? A wiec tak 12 maja urodzila mi sie sliczna dziewczynka, zabukowalismy termin chrztu w PL na 30 lipca a tu pan w Ambasadzie nam mowi ze najblizszy termin zlozenia wniosku o paszport to 13 lipiec - troche to chore ale jesli tak to nici z chrztu "i wycieczki do PL" bo oczekiwanie na odbior to okolo 6 tygodni. Wiec teraz pytanie czy ktos z forumowiczow wyrabial angielski paszport dla swojej pociechy - jesli tak to prosze o jakies info co gdzie i jak za co z gory dziekuje i mam nadzieje ze temat pomoze tez innym rodzicom

Pozdrawiam

2. maniekrr

maniekrr Beztroski Posiadacz

Browary:
    24
    Miasto:
    west midlands wombourne
    Motocykl:
    cbr xx sc59 hrc
    Eno cos pokielbasiles ze jak wniosek Ci przyjmom dopiero w lipcu!!!! chyba odbior w lipcu!! Skladasz papiery o wydanie paszportu od reki po przejsciu kolejki! na 150m tylko czekasz na paszport dludooo. Jak masz juz date chrztu to zalatw jakis papier na to np od ksiedza nie wiem! i idz do nich i powiedz zeby Ci wydali paszport wyjazdowy warzny miesiac czasu tylko nie pierdol sie z nimi!!! Niema czegos takiego jak angielski paszport dla polskiego dziecka po 10tym roku zycia mozesz cos sie starac o takie cos !

3. krak_fotoguard

krak_fotoguard Szalony Wulkanizator

Browary:
    6
    Miasto:
    Caterham Surrey
    Motocykl:
    Marauder; Yamaha FZ1 Grand Tourismo
  4. plamersky

plamersky Beztroski Posiadacz

Browary:
    1
    Miasto:
    lasy, lasy a niedaleko więzienie (dla kobiet)
    Motocykl:
    WRRRRRRRRRRRR
    poczytaj tutaj

http://www.londynkg.polemb.net/

tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. moj znajomy jedzie jutro zlozyc papiery o paszport dla dziecka (urodzila sie w listopadzie) i jedzie do polandii w sierpniu i z paszportem :)

5. krzysiuxy

krzysiuxy Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Welwyn Garden City
    Motocykl:
    ZX6R F2
    zrobic foto paszportowe o fotografa dzieciakowi, i do ambasaby, kolejka fakt, 150m, ale skladasz wniosek i za 3-4 tyg masz paszport do odbioru, tymczasowy - wazny rok. bez cyndolenia. 2 razy robilem :)

btw. gratulacje dziwczynki! jak ma na imie? i kiedy jej bike kupisz? :lol:

btw2. w ambasadzie nie trzeba zadnego terminu/appointmentu miec. tylko oboje rodzicow i dzieciak, przyjsc rano i wszystko da sie zalatwic!

6. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T
    No nie pokielbasilem najblizszy termin na zlozenie wniosku to 13 lipiec mimo proby wyjasnien ze chrzest itp. niestety w Manchesterze trzeba zaklepac termin i tyle kochana Polska :killer::killer::killer::killer::killer::killer::killer::killer: - jak nie ma opcji na angielski paszport to lipa :(:(:(

--- Update ---

Niestety w M-rze trzeba :(:(:(
    Dzieki na imie ma Emilka a moto juz czeka - starsza 6-letnia juz zasuwa na moto i na quadzie :D:D:D:D

7. krzysiuxy

krzysiuxy Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Welwyn Garden City
    Motocykl:
    ZX6R F2
    to chyba lepiej bedzie ci wsiasc z dziewczynami w puszke i do londka do ambasady, i olej Man ... drastyczne, ale jak ci sie spieszy, to mozna. jakies 3.5h -4h jazdy...

8. Degenerat

Degenerat Guest

Ja Ci rozwi??e problem nie chrzcij dzieciaka i z bani ::D

9. szczypior

szczypior Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Yamaha YBR 125 Custom
    Albo poci?giem b?dzie jeszcze szybciej. Ja dla mojego ma?ego czeka?em 4 tygodnie na odbiór paszportu, a wniosek z?o?yli?my bez appointmentu po odczekaniu 15 minut w kolejce.

10. BAndiT

BAndiT Public Relations

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Suzuki GSF 1200 R.I.P
    Wprowadzasz kolege w blad.
    Kluczowe jest, czy w momencie urodzenia dziecka ktores z rodzicow bylo "settled" czyli w naszym przypadku exercising treaty rights (pracowal, studiowal, swoj biznes i pare innych wypadkow) przez ostatnie 5 lat. Jezeli tak - to z automatu masz , jako obywatel UE - tzw. staly pobyt a dziecko urodzone z takiego rodzica - z automatu jest obywatelem UK.
    Urzedowi paszportowemu trzeba bedzie jednak te automaty udowodnic. Home Office dziala dosyc opieszale (do 6 miesiecy czeka sie na potwierdzenie statusu rezydenta), wiec mimo wszystko szybciej pewnie bedzie wskorac cokolwiek w polskim konsulacie...

Mozliwe, ze wystarczy wyslac dokumenty potwierdzajace 5 lat pobytu do paszportowki ale nie znam nikogo, kto tak to zalatwil.

#10 BAndiT, Maj 24, 2011
    Ostatnia edycja: Maj 24, 2011
  11. monis

monis Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    uxbridge
    Motocykl:
    kawasaki ninja 250r
    co TY Krzysiek wiesz o zyciu:rolleyes:

12. power07

power07 Szalony Wulkanizator

Browary:
    0
    Miasto:
    Bournemouth/ Katowice
    Motocykl:
    Carbonowa torpeda
    No wlasnie mnie tez to czeka jade w piatek synowy wyrobic paszport co musze wziasc jaki dokumentu no I sobie tez wyrobie bo sie skonczyl I ile taka przyjemnosc kosztuje a ja jaki papiery mam wziasc do swojego paszportu?

13. szczypior

szczypior Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Yamaha YBR 125 Custom
  14. romio51

romio51 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Eltham
    Motocykl:
    Yamaha YZF R125
    A ja w srode jade odebrac :)

15. Pietrucha

Pietrucha Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hayabusa (wczesniej TDM900, DL1000 i DL650)
    Przede wszystkim gratulacje dla kolegi ktoremu urodzila sie corka!

Mielismy podobny problem i dlatego wyrobilismy mojej corce brytyjski paszport co trwalo niecale 2 tygodnie bo korzystalismy z przyspieszonej procedury w Home Officie ktora kosztowala nas okolo £80 z tego co pamietam. Musialem udowodnic ze mieszkam w UK MINIMUM 5 lat (zaznaczam ze nie mam statusu rezydenta!). Potrzebne bylo rowniez potwierdzenie przez kogos z angielskim paszportem ze mnie zna (w moim przypadku byl to kolega z Polski ktory ma angielski paszport i wlasna firme). Procedura prosta jak drut. Wyrobienie paszportu dla corki ktorej skonczyl sie polski tymczasowy paszport trwaloby wieki. A tak to mamy problem z glowy a cora angielskie obywaletswo. na zrobienie polskiego paszportu znajdzie sie jeszcze czas.

16. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T

Na to wlasnie czekale :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D dzieki za to info mozesz napisac wiecej konkretow gdzie co i jak ????

:banan2::banan2::banan2::banan2::banan2::banan2::banan2:

Wlasnie ktos mi wmawial ze jest opcja na angielski paszport tylko nigdzie nie moglem znalezc info gdzie co jak i za ile :D:D:D:D Dzieki serdeczne ;)

17. bumet

bumet Beztroski Posiadacz

Browary:
    3
    Miasto:
    Chatham
    Motocykl:
    honda cbr 900rr / Kawasaki Z750 Black edition ? CBR 900 streetfighter petarda
    Wlasnie dzwonilem do nich i sprawa wyglada nastepujaco:

Jesli oboje rodzice sa Polakami i nie wazne ile przebywaja w UK dziecko nie jest uprawnione do otrzymania Angielskiego paszportu. Chyba ze zarejestrujesz dziecko w Home office i po uplywie 2 lat otrzyma obywatelstwo za kwote jedynie 540 funtow albo sam sie przerobisz na Angola za jedyne 836 Funtow + egzaminy.

Cenik : http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/documents/britishcitizenship/nationality-fees.pdf

Jesli ktos nie wierzy w to co pisze to prosze zadzwonic na numer 03002220000

Gostek mnie transferowal do innego biura zeby to potwierdzic.

18. BAndiT

BAndiT Public Relations

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Suzuki GSF 1200 R.I.P
    Ja wierze, zdarza sie, ze poprawne aplikacje sa odsylane zupelnie bez powodu, poniewaz pracownicy Home Office sa na bakier ze znajomoscia prawa a to, ze regulacje unijne wprowadzaja troche zamieszania - gubi ich zupelnie. Do niedawna urzedasy nie mieli swiadomosci ze Polacy sa w UE i moga pracowac legalnie, szkoda slow...
    To, ze gostek z drugiego biura tez nie wiedzial dowodzi tego, co napisalem powyzej :lol:

19. Martinez

Browary:
    0
    Miasto:
    M-cr
    Motocykl:
    950 SM, 300 2T

Sprawa zalatwiona wiec w ramach INFO dla innych jest mozliwe wyrobienie angielskiego paszportu dla noworodka.
    Paszport jest wazny 5 lat nie jak PL przez rok i co wazniejsze dziecko otrzymalo angielskie obywatelstwo
    Dziekuje za rady te madre i te madre inaczej :mur::mur::mur:
    Pozdrawiam

20. Tygrrysek

Tygrrysek Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Suzuki GSF 600 Bandit
    Ja tak tylko w kwesti informacyjnej, bo moze nie kazdy sie orientuje. Formularze I karty rezydenckie to procedura wymyslona dawno temu, chyba jeszcze zanim powstala unia europejska :)

Jesli o nas chodzi (i o kazdego obywatela innego panstwa ktore nalezy do unii) to taki status jest przyznawany automatycznie po roku ciaglej I legalnej pracy.

Ale tak jak pisze Bandit, wiekszosc urzedasow to debile nie majacy pojecia o swojej pracy I przepisach ich obowiazujacych I stad czeste pytania o "rezydenture" bo zaden nie wie, ze nam cos takiego przyznaje "automat" bez naszej ingerencji, a nawet wiedzy :)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!