Paypal odrzucilo moj "case"

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez szuunaj, Wrzesień 3, 2019.

1. szuunaj

szuunaj Beztroski Posiadacz

Browary:
    121
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Witajcie
    po krotce sprawa ma sie tak ,zakupilem od firmy czesci do moto koszt ponad 300elek ,a ze przyslali mi nie to co chcialem po uzgodnieniu tego z paypalem (bo przez nich placilem )odeslalem czesci i wyslalem trucking no do paypala ,(bo paypal zblokowal kase na koncie)mialem otwarty case w tej sprawie ,wciagu ostatniego miesiaca wiele razy dzwonilem do nich ,pisalem maile ,bo caly czas przysylali mi maile,ze potrzebuja trucking no (jak do nich dzwonilem to mowili ze maja juz wszystkie dane ,i zeby tylko czekac ,a maile przysylali nadal.Az do dzis zadzwonilem do nich znowu i pytam co jest grane ,popoludniu dostalem maila ,ze zamykaja moj case bo nie dalem im "brakujacych "danych ,czyli nr referencyjny przesylki:((
    gdzie moge uderzyc z tym zeby paypalem "potrzasnac"?
    bo nie sadze ze beda chcieli cos z tym zrobic jak kolejny raz do nich zadzwonie,
    mam wszystkie kopie maili ,no i telefon swoj z ktorego dzwonilem do nich (wyciagi moge wziasc z mojej sieci ile razy i kiedy dzwonilem do paypala)

2. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1913
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Costumer service lub jakiś wyżej dział o kierownik Mendoza

szuunaj lubi to.
  3. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    491
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Kolego chyba nie piszesz tak jak było dokładnie .
    Odrazu napisze to co najważniejsze: jesli masz podpięta kartę kredytowa do paypala to będziesz miał łatwiej odzyskać pieniądze , jesi debetowa to szanse są ale zdecydowanie mniejsze ..... i to będzie zależeć od banku

Teraz paypal : to ze Ty gadałeś przez telefon itd z nimi 10000 razy to nic - paypal to duża machina co obsługuje 10000000 płatności na mikro sekundę i dlatego to wszystko działa pod systemem i ... który jest nieubłagany i sporadycznym okiem człowieka ..
    1.Założyłeś case to ok
    2.Później dodałeś numer tracking przesyłki to ok
    3. Teraz powinieneś - po określonym czasie ustawowym jesi sprzedawca nie oddał ci kasy a otrzymał przedmiot w kondycji i formie jaki ci wysłał zgłosić sprawę do paypala aby to oni wzięli mu kasę i tobie oddali ....

Jesli punkt 3 został zignorowany przez Ciebie tzn nie przekazałeś paypalowi sprawy do ostatecznego roztrzygnięcia i minął ustawowy czas na to to jesteś właśnie w takiej sytuacji ze payapal nie oddał ci kasy i zamkną case bo uzna system ze jest ok i nie potrzebujesz pomocy. Podkreślam ze to trza zrobić na swoim kancie paypa a nie przez telefon ....

To tak wyglada z mojego rozumowania Twojego opisu

LoganOx lubi to.
  4. szuunaj

Browary:
    121
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Niestety kredytowej nie miałem podpietej do PayPal, debetowa tylko, case miałem open i numer case też, więc każdy mail który wysyłałem do nich był wysłany z numerem case, odpowiadałem na maile z dnia na dzień, ustawowe 3 dni na odpowiedź która chcieli otrzymać nie przekroczylem, więc teoretycznie wszystko z mojej strony było ok, już napisałem complaina do Service customers, zobaczę co odpowiedzą, a jutro będę dzwonił do nich,
    Ale mnie wqurwili

5. krytek

Browary:
    491
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    Ty wysyłałes meila do nich z swojej prywatnej skrzynki meilowej ? Nie wysylles im wiadomowci ze swojego konta paypal tam gdzie case założyłeś ?

Z doświadczenia wiem ze paypal już Ci kasę nie odda i napisze ewentualnie abys się dogadywał z sprzedającym i/lub aby założyć case w swoim banku gdzie masz kartę płatności - ostatnia twoja nadzieja.

Możesz podać nicka sprzedawcy z ebay co nie chce Ci kasy oddać ?

#5 krytek, Wrzesień 3, 2019
    Ostatnia edycja: Wrzesień 3, 2019
  6. szuunaj

Browary:
    121
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Wiadomości wysyłałem z konta PayPal, nie ze swojej prywatnej skrzynki
    Business-world71
    (na ebay jeśli zamkniesz case to oni nic nie mogą zrobić, ja zamknąłem bo gościu napisał mi że jeśli zamknę case to on doślę mi brakujące części, faktycznie doslal, ale i tak tarcza hamulcowa była od innego rocznika i parę śrub były inne niż powinny, więc PayPal powiedział że mogę odesłać paczkę a kasę oni "załatwia" no i zalatwili :(

7. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    700
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Masz dowod ze koleś dostał to z powrotem?
    No i rozumiem ze sprzedawca ma głęboko gdzieś?
    Ogólnie to jest system jak krytek pisał ale oni raczej dbają o klientów - z mojego doświadczenia i kilku przejsc z paypalem czy ebayem zawsze się yo kończyło pozytywnie

8. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    375
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Ze tak się zapytam o te karty „połączone” z kontem paypal
    Ja tez mam połączone z moja debetowa karta konto, narazie nie miałem sytuacji o zwrot kasy.
    To znaczy ze lepiej mieć kredytowa kartę związana z tym kontem , bo w przypadku odzyskiwania kasy jest łatwiej to zrobić???

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą gołębia :))

9. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1471
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Z kredytowki latwiej odzyskac kase. Bez wzgledu czy placisz paypalem czy za wakacje a upadaja linie lotnicze. Karta kredytowa placisz nie swoimi pieniedzmi tylko banku i to bank zajmuje sie tym zeby odzyskac kase. Platnosci sa jakby to powiedziec - ubezpieczone

Jezman lubi to.
  10. krytek

Browary:
    491
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    mysle ze nie zrobiles tak jak mialo to byc zrobione - teraz musztarda po obiedzie ...
    tu potwierdzenie tego co pisalem :

If you’re unable to resolve your dispute, you can ask us to investigate by escalating the dispute to a claim. We will review the case and decide the outcome (usually within 30 days or less.
    You can escalate to a claim any time within 20 calendar days from the date the dispute was opened. A dispute will automatically close if it isn't escalated to a claim within 20 days. Closed disputes cannot be reopened or escalated to a claim.

To jest jakby trzecia opcja ochrony :) - ja w zyciu nie mialem karty kredytowej i jakos przez 14 lat kupuje na ebay i jest ok.
    Ebay i Paypal wytarcza jesli chodzi o zwrot kasy tylko trzeba robic tak jak trzeba z kejsami ....

Karta kredytowa moze pomoc w takich sytulacjach jak kolegi i moze warto dolaczyc karte do paypala ale minus taki ze zawsze musisz sie pilnowac aby karte spacic po zakupach na czas....

Jezman lubi to.
  11. szuunaj

Browary:
    121
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Mały update
    Wczoraj kasa wróciła na konto, PayPal odsylal mnie do mojego banku żeby odzyskać kasę, a ja uparcie dzwoniłem do nich, zeby to oni odzyskali tą należność, w między czasie pisałem do gościa że czekam na zwrot, bo jak nie to na forach porozsylam jego dane itp, niby chciał oddać, ale znów jest na urlopie i jak wróci to zajmie się tym, (dwa razy już był na urlopie w ostatnim miesiącu) ma za co to jeździ :)
    Ostatecznie PayPal niby przejrzal raz jeszcze historie tej transakcji i stwierdzili że należy mi się zwrot, i po 4 dniach kasę odeslali,
    Ale to co spędziłem czasu na telefonie wydzwaniajac do nich to już moje :((

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!