Podróż do USA

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez wneku, Czerwiec 4, 2019.

1. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Cześć, mam takie pytanie odnośnie podróży do USA. Może ktoś z Was leciał w ostatnim czasie do USA i może podzielić się odpowiedzią. Lece do USA we wrześniu, wraz z małżonką mamy wizy turystyczne. Na stronie operatora lotniczego jest prośba o aplikowanie o ESTA (When travelling to/from the USA, all passengers eligible to travel under the Visa Waiver Program must apply for an Electronic System Travel Authorization (ESTA)). Chodzi o to czy potrzebujemy aplikować o ESTA czy jako iż już mamy wizy to nas nie dotyczy. Operator lotniczy nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie a z tego co czytam na stronie ambasady nie potrzebujemy składać aplikacji. Pytam się bo może ktoś ma doświadczenie co do tego a nie chcielibyśmy aby nas cofnięto na granicy czy tam przed wejściem do samolotu.

2. Amstaff

Amstaff Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Macie wizy w pasku wazne to nie, ja nie mialem i robilem esta na lotnisku sprawdzali czy w paszporcie jest wiza a ze nie mialem to zapytali tylko czy zrobilem esta

Sent from my iPhone using Tapatalk

wneku lubi to.
  3. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Czyli tylko mnie upewniłeś w tym co czytałem, dzięki. Nie potrzebowałeś wizy czy podróżowałeś nie na Polskim paszporcie ?

4. Amstaff

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Na angielskim, na polskim nie zrobisz esta

5. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Dzięki Amstaff za odpowiedź :)

6. Amstaff

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Spoko, milego wypoczynku

wneku lubi to.
  7. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    498
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS

odpowiedz

" Individuals who possess a valid visa will still be able to travel to the United States on that visa for the purpose for which it was issued. Individuals traveling on valid visas are not required to apply for a travel authorization"

P.s

USA sa w moich plachach od dawana ale dopuki nie zniosa wiz dla polakow nie polece tam bo nie bede placil 160 dolcow od osoby (4os rodzina - 640 $) aby moc wydac kilka tys .dolarow jeszcze na u nich miejscu .... i dawac im zarabiac podwujnie - takiego huja !

8. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Raczej to nie nastąpi nigdy aby znieśli dla nas wizy. Co prawda 160 dolarów to zdzierstwo straszne aczkolwiek jak jedziemy z żoną to jeszcze nie jest tak źle, gorzej jak faktycznie chciało by się pojechać z rodziną a wiadomo, że ceny na miejscu do małych nie należą. Nam na razie ciężko powiedzieć jak się kwota całkowita zamknie a już jest około 6 tyś funtów szacowane.

9. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    976
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Nie musisz, ale esta nie zrobisz na lotnisku. Czesto mam takich gagatkow ktorzy na lotnisku sobie o tym.przypominaja i maja pretensje ze nie leca

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

10. Amstaff

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Na lotnisku esta robic ludzie to maja pomysly moga przeciagnac decyzje do 48h wogole to radze to robic przed kupnem biletu to w koncu US&A

11. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    381
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Zniosa, zniosa, pewnie w przyszlym roku, wszystko zalezy od % odmow, musi byc ponizej 3%, a w 2018 bylo chyba 4%. Oczywiscie nasi 'wielcy przyjaciele zza wielkiej wody' mogli by to przyspieszyc gdyby im na tym naprawde zalezalo bo to w koncu urzednicy ambasady decyduja o odmowach...

12. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    639
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s

popieram w 100% ,nie bylem i nie mam zamiaru sie tam wybrac chybaz e wizy zniosa

13. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    498
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Oj coś w radiu teraz bąknęli ze do września tego roku już to może być :) .... trzymam kciuki :)

14. Akislav

Akislav Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    NI Lisburn / ENG Ashby de la Zouch
    Motocykl:
    Honda Africa Twin CRF1000
    Też o tym słyszałem, niby do 90 dni... Ale tak od paru lat mówią także zobaczymy

15. Crocodile

Crocodile Beztroski Posiadacz

Browary:
    168
    Miasto:
    HERTS
    Motocykl:
    Wueska
    Masz wize B1/B2 nie potrzebujesz nic wypelniac, na lotnisku przed wylotem bedziesz musial odpowiedziac na kilka pytan czy sam sie pakowales czy masz jakies dziwne przedmioty w bagazu, po co jedziesz nastepnie dostaniesz naklejke na tyl paszportu i bedzisz mogl podejsc do check in, po przyleocie do USA w wiekszosci lotnisk nie musisz juz wypelniac landing card, po wyjsciu z samolotu idzisz do stanowisk kontroli paszportowej, Ty musisz podejsc do takich automatow gdzie wkladasz paszport otwarty na stronie wizy amerykansiej nastepnie skanujesz paszort i odciski palcow i po tym automat wydrukuje Ci kartke z twoim zdjeciem, nastepnie podchodzisz do przyspieszonej kontroli paszportowej za kazdym razem mialem 2 pytania na ile i po co. Moj ostatni przylot na JFK w Nowym Yorku 10 minut od wyjscia z samolotu po wyjscie poza kontrole paszportowa, a ludzie co maja ESTA musza sobie stac w dlugiej kolejcie i odpowiadac na wiele pytan, wiec po obserwacjach jak dla mnie wiza w paszporcie to jest duzy plus dlatego ze oni juz maja wszystkie informacje na nasz temat bo wypalnialismy D160 przy aplikowaniu o wize. Przekracalem granice USA na wiele sosobow pociagiem, statkiem, samolotem zawsze pozytywne wrazenia i nigdy nie dluzej jak 15 minut, zawsze dostawlaem pieczatke na 6 miesiecy nawet jak mowilem ze przylecialem na 5 dni, a takze nigdy nie mieli problemow ze mam 2 wizy z Iranu w paszporcie, wystarczy mowic prawde i zawsze z usmiechem

mirusiek lubi to.
  16. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    682
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    mowimy stanowcze nie dla pejsow z usa .polacy nie gesi i swoj piekny kraj maja.

17. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Dzięki bardzo za odpowiedź. Miejmy nadzieje, że nie napotkamy żadnych problemów na lotnisku. Ja to się najbardziej bałem, że spędzę 2-3 godziny na lotnisku po wylądowaniu zanim nas puszczą ale po ostatnich Twoich doświadczeniach na JFK rozwiałeś moje wątpliwości :) (też tam ląduje)

18. Crocodile

Browary:
    168
    Miasto:
    HERTS
    Motocykl:
    Wueska
    Mam jeszcze 2 karty na metro i autobusy za ktore trzeba na miejscu zaplacic 1 dolara za kazda karte a ktory jest juz nie do odzyskania, na jednej karcie chyba mi 3 dolary kredytu zostalo a nie wybieram sie w najblizszym czasie do NY wiec moge oddac za free 20190614_161236.jpg

19. wneku

wneku Kierowca Kosiarki

Browary:
    24
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Dzięki bardzo, na pewno się przydadzą. Gdzie mogę po nie podjechać w takim razie ?

20. Crocodile

Browary:
    168
    Miasto:
    HERTS
    Motocykl:
    Wueska
    Potters Bar albo w niedziele na Polish Bikers Day, jak ladujesz na JFK bedziesz musial zaplacic 5 dolcow za kolejke ktora jezdzi miedzy terminalami to jest zdzierstwo ale nie ma innej opcji, nie wiem jak dlugo bedziesz w Nowym Yorku ale nie ma biletow dziennych a 1 przejezd metrem czy autobusem to 2,75 $ bardziej sie oplaca doladowac karte na 7 dni za 33 $, nie obejmuje to wewnetrznej kolejki na JFK

#20 Crocodile, Czerwiec 15, 2019
    Ostatnia edycja: Czerwiec 15, 2019

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!