Pomocy ---Co kupić na pierwszy motor w UK ?--- Pomocy

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez ryba1990, Grudzień 11, 2017.

1. ryba1990

ryba1990 Kierowca Kosiarki

Browary:
    12
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Suzuki Bandit GSF650S
    Witam wszystkich forumowiczów , chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób o motocykle w uk.

A dokładniej to :

Jaki motor na pierwszy raz w uk ? w Polsce jeździłem Kawasaki ZZR 600 , a tutaj chciałbym kupić coś co mi posłuży na chwile i da przyjemność z jazdy. Chciałbym go również później zabrać do Polski jak będę wracał.
    Myślałem o jakimś turystycznym ,abym mógł podróżować z żoną i zwiedzać Anglie. Bądź się szarpnąć i pojechać w dłuższą podróż... Również chciałbym abym nie płacić za ubezpieczenie nie wiadomo ile ... a propo ubezpieczenia , czy znacie jakieś dobre firmy które tanio ubezpieczają ? Tutaj mam tylko zniżki na samochód ale z tego co się orientowałem to na motor trzeba osobne, więc zaczynam od zera ... chyba ,że moge z Polski wziąsc zniżki ?

Mam okazje kupić Honde CBR 600 z 99r za 1200f , czy opłaca się to wziąść za tą cene ? tak zebym rok sobie nią pojeździł do pracy,a później przesiadł się na coś konkretniejszego ? jak patrzyłem ubezpieczenia na ten motor to najtaniej znalazłem za 400f/rok .Poniżej zdjecie.

Fakt jest taki, że nie mam tutaj nikogo kto zna się na motocyklach , kto mógłby ze mną podjechać i go obejrzeć ,dlatego też ten motocykl o którym pisałem na samym początku , zapewne będę chciał kupić w jakimś komisie aby mieć pewność,że wszystko jest ok .

Prosze o jakieś porady na początek,z góry dziękuje.

Pozdrawiam

2. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1093
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Napisz ile chcesz przeznaczyć na zakup to będzie łatwiej cokolwiek doradzić. Co do ubezpieczenia to wszystko co sportowe będzie droższe od np adv czy turystyka.

3. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Ja bym poszedl n.a. bandita 650
    Mlodsze itp

Chyba .ze chorujesz na sporty

Wyslane z dziupli

4. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    588
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    nie ma czegos takiego jaki motor na pierwszy raz w UK -kupujesz to na co cie stac co ci sie podoba ,I jaki styl jazdy preferujesz koniec kropka .Jedynie warto sobie kogos kumatego zabrac jak juz sobie tam cos upatrzysz by moto obejrzal I wtedy doradzil .A doradzanie tupu kupic honde 600rr czy bandita 650 nie ma sensu (to tak jak bys chcial sie zapytac czy masz sie ozenic czy nie),sam decydujesz I sam powinienes wiedziec na czym ci sie bedzie jezdzilo najlepiej ,od tego sa salony by tam pojsc I zabukoweac jazdy testowe na kilku bajkach a ubezpieczenia to masz porownywarki tam wszystko znajdziesz

5. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    253
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Chcesz mojego gixxxa 750 . Stary i drogo chce no coz... ale igieleczka. Moze byc troche slaby bo to nie 200koni litrowka ale warto.

6. rudy

rudy Beztroski Posiadacz

Browary:
    25
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha TDM 900
  7. Slawcbr

Slawcbr Beztroski Posiadacz

Browary:
    81
    Miasto:
    Walkden/G.Manchester
    Motocykl:
    Honda CBR 125/Honda CBF600sa4,cbf1000a7
    Te 400f za rok to pewnie mce insurance z 1700f excess hahhahaa. F4 to dobry sprzęt, ale znajdź kogoś kto Ci pomoże ocenić ten konkretny egzemplarz.

8. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    253
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Sam kiedys zzr600 smigalem i powiem, ze to swietny motocykl. O przesiadce na cbr 1100 zadecydowalo wlasciwie wiadomo - lepszy trep. Solo na zzr smigalo sie zadawalajaca, ale z kuframi i kobitka podczs jazdy myslalem tylko o XX. Ta F4 niegdys moje marzenie bedzie cos podobnego do zzr 600 z duzym plusem oczywiscie na cbr. . Ogólnie za 1200£ jak dobra to tylko brac !

9. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    148
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Jaki przedział cenowy?? Motocykl sportowy to i droższy w ubezpieczeniu jak wspomniał piwko78. Czy jest wygodny na dłuższą podróż? kwestia indywidualna. Jedni nazekaj drugim nie przeszkadza wymuszona pozycja za kierownicą. Jeśli jechać z żoną to i jakiś kuferek na drobny bagaż by się zdał, tak samo na jazdę do pracy co by było gdzie kanapkę włożyć (jeśli nie lubisz używać plecaka). Stawiam na Fazer fz6 używam od roku i nie narzekam.

10. ryba1990

Browary:
    12
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Suzuki Bandit GSF650S
    Dzięki za odzew. to tak. Chorować nie choruje na sporty, ale to jedyny motocykl na jakim jeździłem i jeździło mi się bardzo dobrze. Nie mam porównania niestety z innymi . Co do przedziału cenowego , to chciałem na motor przeznaczyć do 4000f na sam początek.

Czy kuferek bądź jakiś bagażnik moge dokupić osobno do każego rodzaju motocykla ?

11. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    538
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
  12. rudy

rudy Beztroski Posiadacz

Browary:
    25
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha TDM 900
    adi chcesz zeby chlopakowi motocykle zbrzydly

13. PatrykVFR

PatrykVFR Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha Tracer 2017, Yamaha R6 2012
    ja polecam w niewielkich pieniadzach Honde VFR800 . osobiscie mialem moto z 2002 roku. fajne moto na lekka turystyke czy fajniejsze posmiganie solo. w miare wygodny, wystarczajacy zwawy i nienajgorszy z wygladu :)

14. turecki

turecki Beztroski Posiadacz

Browary:
    7
    Miasto:
    Londyn CR0
    Motocykl:
    Kawasaki GTR 1400
    Kup sobie gs 1200.

15. Slavik

Slavik Beztroski Posiadacz

Browary:
    26
    Miasto:
    Fakenham
    Motocykl:
    BMW
    A jak długo masz prawko? Niektóre firmy pewnie jeszcze akceptują zniżki z PL.
    Jak sprawdzasz ubezpieczenie i wpisujesz zniżki od momentu kiedy masz prawko to dużo taniej wychodzi?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

16. ryba1990

Browary:
    12
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Suzuki Bandit GSF650S
    Jak dałem,że mam 4 lata zniżki , czyli te co mam w samochodzie to było o jakies 300f taniej , wychodziło mi około 180f na rok . Prawko mam około 7 lat, zniżek też będzie z dobre 5-6 lat. Raczej ubezpieczalnia w PL nie bedzie robiła problemów by wysłać mi potwierdzenie zniżek w języku ang.

A ten gs 1200 to odpada ,zbyt drogi , ale fajny . tak samo jak VFR 800 też do tanich nie należy :D

#16 ryba1990, Grudzień 13, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 13, 2017
  17. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    59
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    z uwagi na brak czasu i powiekszenie rodziny mysle sprzedac swoj motocykl ... Honda CBF1000 z 2006 i jakos 17k mil na liczniku.

Kolor srebrny, sporo dodatkow, w tym kufer

tanie ubezpieczenie

motor nie bity i w dobrym stanie ...

18. Jarek-bmth

Jarek-bmth Nabywca Suszarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    VFR800 A-9
    vfr z 2000 mozesz dorwac za calkiem niezle pieniadze a moto nie do zajechania.
    Po za tym nie powiedziales jaki masz budzet chyba ze nie doczytalem gdzies :)

19. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1093
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    4000 napisał w 10 poście ;)

CezaaR lubi to.
  20. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    126
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Ciagnac fakt ze wszyscy polecaja swoje - Bierz Buella :) Nikt nie zrozumie wyboru ale w tym cala frajda :)

#20 CWK_S_L_A_Y, Grudzień 14, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 14, 2017
    CezaaR lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!