Potrzebny prawnik do skomplikowanego wypadku

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez uL3k, Luty 12, 2020.

1. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    BMW s1000rr; Suzuki gsxr k5 1000
    Witam,

Było czerwone światło na przejściu dla pieszych i stojące auta w korku . Zmieniłem pas na przeciwny gdyż na moim stały auta bo czerwone światło nic nie jechało z przeciwka to zmieniłem pas i dojeżdżałem do przejścia dla pieszych. Nagle wyleciał mi dzieciak między autami, chcą uniknąć uderzenia w niego zahamowałem i wyglebilem się. Dzieciak ok ale moto uszkodzone i ja połamane palce. Wycena naprawy bajka to 1k plus moje zdrowie. Tata dzieciaka daje mi 200 funa wiec chce go wziasc do sądu. Czy ktoś kiedyś słyszał o takim przypadku ? Lub może polecić prawnika który wziął by to do sądu ? Mam wszystkie dane i nawet video z kasku. Za pomysły z góry dzięki ;-)

2. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Jak masz video i co tam jeszcze mozna, to idz do kilku prawnikow, porada pierwsza zawsze jest darmowa, zobacz co powiedza, moze tak, dobrego prawnika znalesc to jak k.... dziewice po 30stce...

3. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3964
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Stawiam 10 f ze nic nie wywalczysz w sadzie . Raz ze pieszy nie ma ubezpieczenia nie ma kogo obciazyc wiec zaden typowy solicytors nie wezmie tej sprawy , dwa ze to bylo na przejsciu i niezaleznie jakie byly swiatla powiedza ze powinienes zachowac ostroznosc (i masz to w pytaniach na egzamin z prawka) a nie wykonywac manewr wyprzedzania , po trzecie ni walnales go ( i tu chwala tobie jak naj bardziej za to) ale ciag przyczynowo skutkowy urywa sie w tym miejscu to jak z wypadkami z autem ze ten gdzies wyjechal a ty gdzies wczesniej chamujac sie glebisz mozna stwierdzic ze mogles zachamowac bez glebienia twoj blad brak umiejetnosci ( tak ja wiem spoko sam zaliczalem takie gleby nie chodzi o to jak jest na prawde ale o to na jaka interpretacje daje szanse to zdazenie)
    I zanim lunie jakis hejt , ja ci zycze zwyciestwa i milionowego odszkodowania ,ale stawiam dyche ( bo tyle nie szkoda mi stracic w razie W ) ze nic z tego nie bedzie , tylko wiesz musisz mi przy odbiorze dychy jakies papiery pokazac zebym w ciemno ci dychy nie oddawal.:)
    Ps. Kolega mial identyczna sytuacje z ta roznica ze nie dziecko a baba i przewrocil ja (nic sie nie stalo) masa swiadkow potwierdzila ze bylo czerwone dla przechodniow to samo policja z monitoringu ulicy nawet potracona powiedziala do policjanta ,,jakie swiatla ja sie do pracy spoznilam" i dupa to ona wziela kolege do sadu bo pelno tych nagabujacych reklam typu miales wypadek zadzwon i owszem wybronil sie ale ile mial z tym nerwow to jego a przeciez to on jechal na zielonym....ehhh
    Kiedys kumpel mial podobnie z rowerzysta wzial detale uja ugral solicytorsi sie z tym slamazyli bo i tak rowerzysta nie ubezpieczony wiec spore prawdopodobienstwo ze nie bedzie z kogo sciagnac....
    Nic tak czy siak jak mowilem ja daje dyszke i chlopie zycze ci zeby byla twoja;).

Pablocarlos lubi to.
  4. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    tzn nie do końca chyba dobrze to napisałem on nie przechodził na światłach tylko 3 auta przed nimi tak o, matka wypuściła go z auta przed światłami i on sobie wyskoczył i przebiegał przez ulice.

Tak myśle ze skoro mam utratę na zdrowiu plus fizyczne straty wycenione na papierze to mogą iść do sądu i założyć small claim Court case przeciwko rodzica czy nie ?

5. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3964
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    No wiesz jak z odwolywaniem sie od mandatow , ja zawsze powtarzam ze warto zawsze probowac , ale nadal podtrzymuje oferte zakladu. Plus taki dla ciebie ze w tym kraju jest pisana / niepisana (?) zasada ze ten kto pierwszy (kto kogo pozwie) ten jest na lepszej do zwyciestwa pozycji.

6. Subby

Subby Beztroski Posiadacz

Browary:
    102
    Miasto:
    Londyn, Colliers Wood, CR4
    Motocykl:
    CB600F Hornet
    A papuga nie moze tego podciagnac pod jej ubezpieczenie, ze wypuscila dziecko na droge w czego nastepstwie doszlo do 'wypadku' ?

7. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    dokladnie o tym samym pomyslalem, to przeciez narazenie i wszystkich w ruchu i dziecka, swoja droga glupota ludzka nie zna granic, ps. jaki mniej wiecej byl/jest wiek dziecka ?

8. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    No właśnie takiego szukam może ktoś coś miałem kiedyś do czynienia z prawnikiem którego może polecić ;-)

9. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2213
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Mój ziomek miał i kasy nie wyrwał

10. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Dziecko miało 9 lat zaraz załaduje filmik :

11. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    428
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Nic z tego nie wyrwiesz. Prawnicy stwierdza ze 'wyprzedzales', 'nie zachowales odpowiedniesz ostroznosci', dodatkowo to dziecko. Niestety lepiej na tym wyjdziesz jak wezmiesz te 200f od ojca chlopaka.

CezaaR lubi to.
  12. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    457
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    AFRA i Gixer- 1000 kazdy
    Ciekawi mnie interpretacja aut czekajacych na czerwonym na przejsciu. Jesli 1-2-4 auta wyraznie jeden za drugim zatrzymaly sie i stoja, to jak bedzie np. z 10ma autami i dluzszym sznurze aut ktore tez moga czekac, bo tam gdzies dalej swieci czerwone na przejsciu. A mozna chyba omijac stojace auta .
    Edit. Obejzalem filmik. Jak dla mnie to do przejscia hektary byly, a gowniarz wbiegl na droge.

13. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Omijanie, filtrowanie czy tez wyprzedzanie jest legalne jako na moto w tym kraju ja nie robiłem nic nie legalnego. Widoczna wina matki która wypuściła dziecko przed przejściem a on wyskoczył jak z procy . Tylko jak to ugryźć ?

14. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1306
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
  15. uL3k

uL3k BMW s1000rr

Browary:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Super dziękuje , już napisane . Dzięki

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!