..przeprowadzka - jak?

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez yeuop, Wrzesień 13, 2019.

1. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    268
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    Tak sie zastanawiam - jak to robicie, kiedy zapada decyzja, ze przeprowadzacie sie do PL?
    Korzystacie z uslug kogos znajomego/z rodziny czy zlecacie to komus losowemu np z clicktrans?
    Jak jest z ubezpieczeniem towaru? Nie mam tego wszystkiego jakos duzo, ale jednak jest kilka pudel z elektronika (pianino, glosnik, inne), kilka zwyklych toreb z ubraniami, rower. W sumie ponizej 100kg.
    Jakiego rodzaju kasa jest do zaakceptowania za tego rodzaju przewoz?
    Jedno wiem, szukalbym tylko kogos, kto by i tak jechal PUSTYM vanem do Polski, bo ja nie chce, zeby czyjes badziewie bylo na moim badziewiu.....

Nie wyprowadzam sie jeszcze, ale..................... wszelkie rady i doswiadczenia mile widziane.
    Dzieks.

2. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    491
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Ja wiozłem pare razy rzeczy ludzi co się sprowadzali i robili to etapami - jedna pare zwozilem 3 razy w odstępach kilkumiesiecznych - ufali mi bo byłem z ich okolic w Polsce wiec czekali na moje wyjazdy i im się nie spieszyło .Mysle ze najlepiej kogoś znajomego lub bardzo z polecenia i najważniejsze rzeczy właśnie wysłać z znajomym co jeździ vanem - resztę sprzedać lub rozdać w pizdu...

3. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    376
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Duze i ciezkie rzeczy wyslalem Clicktransem; 1 van dal rade. Wszystko bylo porzadnie spakowane, zabezpieczone (gabki, koce, pasy). Lekkie rzeczy (ubrania, itp) wysylalem kurierem, wejdz na PaczkiDoPolski, naprawde spory karton do 30kg wyslesz do Polski za 17 funtow, taniej sie nie da.

4. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    628
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Pianino do Polski kurierem, a resztę załaduj na afre i heja.

Rob, apal i piotrekzzr lubiąto.
  5. Wojtas gsa

Wojtas gsa Kierowca Kosiarki

Browary:
    116
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    r1200 bmw gsa
    Albo wszystko inne kurierem a pianino na afre:)

Przechwytywanie.PNG

6. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    268
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    dzieki za te paczkidopolski - to rzeczywiscie dobra cena....
    natomiast pianino (duze pudlo, okolo 30kg wagi) musialbym wyslac clicktransem, bo kurier TNT zada za to prawie 200 funtow :)
    dzieki za wszystkie odpowiedzi!

7. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    439
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    A gdzie jestes z Polski? W grudniu moze, a w sierpniu przyszlego roku napewno jade do pl duzym samochodem i mam tylko pare toreb. Jade w okolice Gdanska.

8. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1913
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Chyba jak kojarzę okolice Cieszyna

9. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    628
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Toć to rzut kamieniem;)

CezaaR lubi to.
  10. LoganOx

LoganOx Beztroski Posiadacz

Browary:
    95
    Miasto:
    Tidworth
    Motocykl:
    Aprilia Caponord ETV 1000
    a nie lepiej kupić vana, ubezpieczyc go tuz przed wyjazdem do PL. Nastepnie po dojechaniu uniewaznic ubezpieczenie wykorzystując 14 days cooling period, to samo z road tax, nastepnie sprzedać vana w PL?

krytek, Rob i basior lubiąto.
  11. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    376
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    A istnieje cos takiego jak cooling off na road tax? Nie wiedzialem. Na ubezpieczniu tez sa admin fees ktore bedziesz musial zaplacic nawet jak sksujesz ubiezpiecznie . Jak do tego dodasz paliwo do Polski, tunnel/prom... to chyba nie ma to sensu.

Wasal lubi to.
  12. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1471
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Mozna ustawic tax na direct debits a po przyjezdzie do PL wrzucic na sorn i zamknac dd - zaplacisz tylko za miesiac a fees z insurancu to zwykle £50. To czy to oplacalne to juz inna sprawa. Ale sie da

13. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3526
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    sprzedaj wszystko spakuj sie na plaską plastikowa karte albo do portfela.....;)
    no chyba ze lubisz se utrudniac.....kup tira.....zaladuj towarem ....plus dobytek....plus uchodzcy....kuzwa noe uchodzcy nie zly kierunek...moze jakies narkotyki...albo przemyt herbaty earl grey ....pomysl do cholery jak patriota nie mysl jak wydac najmniej ale jak zarobic najwiecej ....flota coezarowek.co ci szkodzi obrucic kilka razy ( wraca temat uchodzcow ;)) .. z czasem moze to zalegalizowac (nie uchodzcow oczhwiscie) to sie spedycja nazywa....tzn wiesz nie licz na uslugi dla rodakow ....jak zaproponujesz im cos przewiezc ci kupia zaraz tir i zas konkurrncja rosnie....ale reszta narodowosci prawdopodobnie skozysta z twoich uslug.....nakrecilem sie i zapomnialem co ci mialem wlasciwie poradzic.
    a wiem to gdzie jedziesz bo ja jade wanem do pl moze za miesiac. kierunek olsztyn ....ten na warmi.

polly_20 lubi to.
  14. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Moi byli teściowie sprzedali tu wszystko to czego nie chcieli zabrać... I w sumie zostało tego tyle że zapakowali vana tylko. Kupili wcześniej jakiegoś szrota byle by jeździł, max wysoki, max długi i po przyjeździe do Polski chyba silnik się udało sprzedać a reszta na złom (chyba bo nie wiem na pewno). Ubezpieczenie skasowali za jakąś tam mała opłata i tyle. Zadowoleni byli z tego że sami to zwożą i mają pod kontrolą. I że sami to sobie spakowali... Ja już nieco mniej zadowolona byłam to rozpakować i jechać tym do Polski.... :)

15. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    970
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Byli tesciowie mowisz....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

zmudka lubi to.
  16. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Tak dokładnie... Byli :)

17. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    414
    Ja podziwiam ludzi co woza vanami za £700 za kurs...

Kiedys zamawialem calego tira przez click trans i koszt byl okolo 1000 euro.

Ja planuje zamowic naczepe pod dom, 2-3 dni na zaladunek i hura do Polandi.

CezaaR lubi to.
  18. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3526
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    ja zamowie helikopter i bede sie ładował tydzień , wygrałem.

19. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1471
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Za €1000 euro, gdybym mial firme transportowa, to bym te meble do dunkierki co najwyzej podrzucil. Moze ci sie @Arnie pokrecilo np z 4 miejscami paletowymi? Bo w innym przypadku kierowca jebie tydzien za darmo a szef dorzuca dla ciebie do paliwa.

20. Arnie

Arnie Szaman

Browary:
    414
    Kilka lat temu ale to byla cala naczepa, zaladowana sprzetem rolniczym. Jak trafisz jakies spedytora co ma kurs na pusto to mozna wlasnie tak wyrwac po kosztach.

Jak nie masz twardych dat co do przeprowadzki warto poczekac i upolowac tanszy transport.

Palety do UK wozilem w ten sam sposob za grosze tez, wychodzilo duzo taniej niz placic £0.50-£1.00 dla kurierow co woza vanami, i odbierali mi wszystko bez problemu z castoramy.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!