Ręczne polerowanie

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez MarasBR, Październik 19, 2015.

1. MarasBR

MarasBR Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    do polerowania ręcznego samochodu jaki specyfik najlepszy ??
    chodzi o taki aby samrować i czyścić całe auto a nie uważać np.na uszczeli czy czarne plastiki bo zabieli albo pozostaje biały proszek po czyszczeniu....i jeszcze jedno pytanie....przednie lampy jak wypoloerować??
    chodzi o ręczne polerowanie ponieważ nie posiadam maszynki do polerowania

2. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Najpierw wyczysc cale auto glinka (claybar) a pozniej woskowanie. Ja polecam Farecla g3. Mozna dostac w halfordsie, kosztuje dwie dychy i mozesz smarowac po wszystkim, plastiki i uszczelki pozniej ladne i czarne sa. Pozniej wkleje zdjecia przed i po takiej wlasnie recznej robocie i woskowaniu.

3. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    bylem dzisiaj w halfordsie i widziałem Farecle G3 kupiłem nawet ścierną....ale tych rodzai do polerowania jest od uja możesz podać może konkretną nazwe?? bo jak mówiłem chyba z 7 różnych rodzaji

4. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
  5. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
  6. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Tutaj zdjecie przed

uploadfromtaptalk1445271583509.jpg

I zdjecie po

uploadfromtaptalk1445271607209.jpg

Chociaz zdjecia nie oddaja do konca efektu. Zanim zrobilem auto glinka to normalnie przy myciu bylo czuc jak lakier jest chropowaty, auto dlugi czas nie bylo myte, stalo pod drzewami, teraz blyszczy sie, a woda splywa jak po kaczce. Do tego na szyby polecam preparat RainX.

http://www.ebay.co.uk/itm/like/2213...ICEP3.0.0-L&ff14=122&viphx=1&ops=true&ff13=80

A tu przykladowa glinka

http://www.ebay.co.uk/itm/like/1713...ICEP3.0.0-L&ff14=122&viphx=1&ops=true&ff13=80

7. wysol2

wysol2 Beztroski Posiadacz

Browary:
    0
    Miasto:
    slough
    Motocykl:
    Suzuki GSXR 750 k2/Triumph speedtriple 1050
    Od glinki jest lepsza szmatka z glina tej samej firmy co wosk g3 do kupienia w halfords ie i jest o wiele wygodniejsza w uzyciu

8. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    no widać różnicę...ja używałem turtlexa który już mi się generalnie kończy jest nawet nie zły...chciałem wyprubować czegoś innego i kupię to co mi wyslałeś w linkach....a co do lamp masz jakiś pomysł?? bo widzę że masz passka a i one też mają ten sam problem z lampami....robią się matowo-żółte....kupiłem dzisiaj w halfordsie taki specjał do polerki lamp i uja dało żadnej róznicy

9. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Jak pasta polerska do lamp nie dala rady to polecam papier scierny. Miedzy 500 a 3000 w zaleznosci od tego w jakim stanie masz lampy

Dobrze wiedziec. Trzeba sie bedzie zaopatrzyc przed odchlewianiem kolejnego trupa :)

10. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    Oki....dzieki i pzdr

11. Sly

Sly Beztroski Posiadacz

Browary:
    401
    Miasto:
    Doncaster
    Motocykl:
    Honda dominator, zx6r J, WSK
  12. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Kurcze nigdy jeszcze tego ustrojstwa nie uzywalem. Jakos mi nie pasuje to mycie bez wody, przeciez piasek jest na lakierze i bedzie rysowal, no ale ja jeden z tych co myje z dwoma wiadrami, jedno z szamponem i drugie z wida do plukania gabki.

13. Sly

Sly Beztroski Posiadacz

Browary:
    401
    Miasto:
    Doncaster
    Motocykl:
    Honda dominator, zx6r J, WSK
    Ja też obmywam auto zanim to nałoże bo mam takie same obawy jak ty, a zalety tego są takie ze jednym płynem czyszczę wszystko, uszczelki czarne, szyby przejrzyste, a lakier jak po woskowaniu. Brud się tak nie czepia i efekt kaczki też jest. :thumbsup:

14. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    179
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Jak bedziesz polerowal lampy to papierem sciernym wodnym.
    zacznij od 500 i do gory. Wazna zasada - kazdym kolejnym papierem o mniejszej scieralnosci jedziesz 2* dluzej. JEsli 500 5 minut to 1000 juz 10min.
    wowczas usuniesz rysy.
    Na koniec polecam zakupic folie taka jak do oklejania aut tylko przezroczysta i nakleic na klosze lub lakier do plastiku bezbarwny (sa tez specjalne do kloszy po wypolerowaniu ale nie moge teraz znalezc) - ochroni to klosze przed zmatowieniem ponownym w krotkim czasie.

15. Piotr83

Piotr83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    39
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    Ja polecę jeszcze przed glinkowaniem , użyć tar remover na całe auto po czasie spłukać i ta sama czynność powtórzyć z środkiem do usuwania metali np. Valet pro dragon breath. Glinkowanie po tych czynnościach jest dużo łatwiejsze i szybsze.

16. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1086
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    No i kolejna zasada ze nie szlifujemy w kolko tylko na przemian, na przyklad 500 od lewej do prawej to pozniej 1000 gora/dol. Na koniec nalezy nalozyc preparat z filtrem uv kroty zapobiegnie zmatowieniu w szybkim czasie. Na przyklad cos takiego http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00...+uv+sealer&dpPl=1&dpID=31vmLlHpNXL&ref=plSrch

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!