Spawarka do plastikow

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez Atomek, Październik 16, 2017.

1. Atomek

Atomek Beztroski Posiadacz

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Szukam kolejnej zabawki do garażu, czy ktoś używa jeżeli tak to jaki model, zaznaczam, ze ma byc to do amatorskich robót/napraw, nie profesjonalne urządzenie na 2k.
    Jest tego od cholery na ebayu i nie mogę sie zdecydować, np takie dwa:

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-WEP-2-in-1-SMD-Hot-Air-Gun-Soldering-Iron-Station-Rework-Welder-4-Nozzle/112520929520?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/1500W-220V-Plastic-Hot-Air-Welding-Gun-4-Speed-Welder-Nozzles-Roller-Pistol/122529310013?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

#1 Atomek, Październik 16, 2017
    Ostatnia edycja: Październik 16, 2017
  2. pioszc

pioszc Beztroski Posiadacz

Browary:
    95
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    suzi-k7 /zx1000
    To pierwsze to raczej stacja lutownicza dla elektronika.
    Ten drugi link wyglada lepiej , widac koncowki z podajnikiem .
    Pewnie to juz wiesz ze nie wszystkie plastiki nadaja sie do spawania.

3. Atomek

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Wiem, ze nie wszystko, zazwyczaj potrzebuje do naprawy mocowań lamp erc.

4. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    324
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
    Ja tam uzywam lutownicy kolbowej i najlepiej mi sie nia robi. :)
    W pracy mamy maszynke z podajnikiem, ale lutownica mi idzie szybciej

5. Atomek

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Mirusiek, jak narazie tez daje rade lutownica, ale czasami trzeba nadlac i lutownica juz nie wystarcza.

6. Tofik

Tofik Beztroski Posiadacz

Browary:
    128
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Honda hornet
    Ten drugi link odradzam niby spawa ale czesto podczas zmiany polozenia ma przesilenia i 32 bespiecznik wysadzi

Atomek lubi to.
  7. Atomek

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    O takie info mi chodzi, a masz cos sprawdzonego?

8. Tofik

Tofik Beztroski Posiadacz

Browary:
    128
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Honda hornet
    Ja caly czas uzywam tego zielonego i latam do skrzynki ale ten drugi nie powinien miec tego problemu jak bym robil wiecej to pewnie bym zmienil

9. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    mam jakiś model z PL, sprzed wielu lat. Strumień gorącego powietrza (płynna regulacja temperatury), plus masę różnych plastików, że generalnie idzie pospawać prawie wszystko, ale przyznam, że wymaga to naprawdę wielkiego doświadczenia.
    robiłem testy, tak dla siebie, że łączyłem elementy spawaniem, a inne, podobne, klejem przeznaczonym do danego rodzaju tworzywa i potem próbowałem przełamać. dopiero po wielu próbach udało mi się uzyskać wytrzymałość taką, jak przy klejeniu.
    jeśli chodzi o mocowanie lamp to OK, ale gdy trzeba łączyć elementy widoczne z zewnątrz, to niestety jednak klej lepszy, bo da się to tak zrobić, że prawie nie widać uszkodzenia, a przy spawaniu, żeby wyszło naprawdę dobrze, trzeba się niestety liczyć z koniecznością ponownego lakierowania.

10. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Ja zazwyczaj tez lutownica tylko trzeba to robic z glowa gleboko przetapiac i jak trzeba dodawac spoiwa topiac podobny material. Uchwyty lamp czy takie tam to stosuje wtapianie rozgrzanych elementow metalowych jak drot czy etc. Zeby bylo mocne . Na owiewki podobnie dobrze jest wtopic metalowa siateczke. No i czesto na koniec klade zywice z wloknem szklanym od niewidocznej strony. No wiec jak dlamnie taka spawarka do plastikow to szczerze mowiàc zbytek na dalekiej lokalizacj na liscie zabawek do garazu.

CezaaR lubi to.
  11. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    tylko że, Komarecki, to nie jest droga zabawka. Problem jest tylko taki, że rękach amatorach to nie daje takich super efektów. Jak już pisałem - łamałem spawane elementy porównując wytrzymałość z tymi, które kleiłem, więc wiem, co mówię.

Gdyby jednak mieć zapał, warunki i zaplecze, żeby takie zespawane elementy później zeszlifować i polakierować, to raczej nie ma lepszej opcji. A jeśli robi się samemu, to zawsze wyjdzie taniej od nowych.

12. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2568
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    No tak tylko na wlasny uzytek osiagne ten sam efekt moimi metodami bez tej ,,rozbudowanej opalarki"

13. Atomek

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Panie Komar i Kot (jeszcze tylko Kotka brakuje) macie racje, wczoraj naprawiałem lampe i tak jak Komar pisze, wtapiałem lutownica druciki, trzyma git, ale dla mojej satysfakcji mogłoby wyglądac lepiej, a żeby tak było, trzeba ładnie nadlać i tu już jest potrzebne dobre narzędzie np opalarka z opcjonalnymi koncówkami... A doświadczenie Panie Kocie, racja, trzeba jednak kiedys zdobyc, a ze lubie sie bawic w garażu to jazda.

14. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    tak, zabawa jest przednia, jeden lubi gotować, czy bawić się z psem lub kotem, a ja siedziałem w garażu i "lepiłem" plastiki :)
    z perspektywy czasu myślę, że zakup "spawarki" do plastiku był zbędnym wydatkiem, ale też nie jest to drogie, a do specyficznych napraw jest jak znalazł.

15. gabik

gabik Władca Szerszeni
    Członek Załogi

Browary:
    439
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    Ja mam to drugie i robi robote. Pod warunkiem ze wiesz jak dzialac.znajdz jakies stare panel na zlom i pocwicz. Zawsze kupuj paleczki odpowiediego materialu. Na owiewce zawsze pisz czy abs czy pe. Pozdro

16. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    tylko że plastiki w moto to nie tylko abs czy pe, rodzajów jest duuużo więcej, a zdarzają się jeszcze mieszanki (oznaczenie typy pe/pt (akurat nie jestem pewny trafności literek ;) )
    np. w mojej starej cbr600f3 wszystkie owiewki były z abe, czy czegoś takiego, w sklepie w wawie specjalizujacym się w plastikach powiedzieli mi, że to bardzo nietypowy materiał :( w takich wypadkach używam klejów
    co do mieszanek różnych plastików, to chyba możesz użyć któregokolwiek z komponentów mieszanki, połączyć - połączy, chociaż nie będzie to tak mocne / elastyczne jak oryginał.

są też sposoby na wyczajenie, jaki masz rodzaj plastiku, gdy nie ma oznaczenia. np. gdy kleję czasem klocki dla dzieciaka, klocki, czy inne zabawki, tam zwykle nie ma oznaczeń i teoretycznie mógłbym użyć tej metody na "wyczajenie" (bierze się próbkę i podgrzewa, po rodzaju płomienia i sposobie topienia da się podobno dość trafnie określić rodzaj materiału), ale jakoś nigdy się w to nie bawiłem

17. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    492
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    a czy mogl by ktos zapodac jakies fotki jak wyglada efekt takowego spawania w domowym zaciszu ,

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!