Spawarka MIG

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez krycek, Listopad 14, 2017.

1. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    593
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    ...

#1 krycek, Listopad 14, 2017
    Ostatnia edycja: Październik 9, 2018
  2. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1372
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    240V i 400V ?
    Mig 400v to robi robote
    Jest "czulszy"

3. just_me

just_me Beztroski Posiadacz

Browary:
    527
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    najlepszy na swiecie ;)
    Ja mam to szczęście że mam znajomego spawacza, lubię dłubać przy różnych projektach ale żeby dobrze spawać to trzeba robić to codziennie , zanim ustawisz jak ma być to materiał do śmierci a spawacz tylko zerknie i już zrobione,.., więc uważaj by kasy w błoto nie wydać,a za jakąś flaszkę zawsze znajdziesz mistrza

4. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    593
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    ...

#4 krycek, Listopad 14, 2017
    Ostatnia edycja: Październik 9, 2018
    bazyl, bartek0016, Sly and 3 others like this.
  5. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    spawałeś już kiedyś? sam noszę się z podobnym pomysłem, ale jestem w temacie zupełnie zielony i trochę się boję wtopy, że kupię sprzęt, a i tak nie będę w stanie porządnie spawać gratów. podobno trzeba mieć dużo doświadczenia, żeby wychodziło to jako tako.

6. Sly

Sly Beztroski Posiadacz

Browary:
    385
    Miasto:
    Doncaster
    Motocykl:
    Honda dominator, zx6r J, WSK
    Ile dałeś jak można wiedzieć?

7. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1372
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    To teraz jakiegos motunga p.o. dzwonie
    Szwagier + 0.7 I juz praktyka idzie:) :)

Ja lubialem spawac
    Tak jak mialem z 9 lat jak zaczolem mielismy zwykla I miga
    Nawet rowery spawalem do kupy
    I raz nieczapomne jak cos mi odbilo
    I przyspawalem najlepszy mlotek ojca do sierpa
    Zaduzo telewizji:)
    Wpierdol bylo oczywiscie

P.o. migu spraw jest zajebisty czasem nawet ma swoja glebie

Ernesto i just_me lubią to.
  8. Gunbass

Gunbass Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Oxford
    Motocykl:
    Poczciwa LC4
    ile chcesz wydac ? najlepiej jak mozna z podwojnymi rolkami i zmiana fazy ze wrazie W mozesz aluminium spawac no i oczywiscie gaz ale jak niema duzego budzetu lub do nauki to biez cos taniego z amp powyzej 130A lub uzywane a jak juz dojdziesz do wprawy to i mozesz pomyslec nad czyms bardziej wymagajacym lub TIG iem

krycek lubi to.
  9. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Kto wam nawciskal pierdul krycku ze sie nie da migiemladnie spawac? Jasne ze sie da.
    Ja nie mam zmiany ze staleho na zmienny i aluminium tez spawam. No fakt spaw alu niejest tak estetyczny ale stal i nierdzewka bez problemu kwestia odrobiny wprawy kazdy da rade.

10. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    83
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Tez mam zamiar kupic spawarke ale TIG-a AC/DC,moze w przyszlym roku.Mam malego MIG-a 100A ale strasznie slaby.
    Jesli chodzi o aluminium to takim sprzetem rewelacji nie bedzie.Pare fotek na zachete
    WP_20171115_001.jpg WP_20171117_002.jpg WP_20171117_003.jpg

krycek lubi to.
  11. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    93
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    Maszyne gwizda jeno spawacz p.zda ;););)
    Pochwal sie jaka to maszyna bo widze ze sie troche spoznilem z odpowiedzia bo automat (ok polautomat) juz kupiony.
    Co moge powiedziecto zawsze warto zakupic cos najlepszego na co budzet pozwala a zazwyczaj jeszcze troche budzet naciagnac.
    Warto kupic cos markowego ( z tutejszego DIY rynku np.:Cebora, Sealey, Clarke,nawet Snap-on bo to tez hobbystyczne spawarki).
    Chodzi o to zeby mozna je bylo naprawic w razie w zeby, czesci byly dostepne. Chodzi rowniez o "build quality" czasami te chinskie tanie z ebaya pozostawiaja wiele do zyczenia :mad:

12. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    83
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    To zdjęcia z pracy.Te spawarki kosztują ładne pare tysięcy funtów(Miller XPS 350) i są 3-fazowe.Chciałbym takie w garażu. WP_20160208_001.jpg

13. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    93
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    No wlasnie eee tam z pracy.:fearscream:
    W pracy to my slonia w karafce mamy :sunglasses::wink::sunglasses:
    To z szedu/garazu ma byc
    Rzucilem okiem na swoja to mamy taki sam model Siegen taki zolty :confused2::confused2::confused2:
    £40 dalem w zeszlym tyg na Gumtree.(koles dwie butle{butelki} gazu dorzucil dwa reduktory worek koncowek do uchwytu i dodatkowa szpulke drutu-sprzedal tanio bo mu nie szlo spawanie:smirk::smirk::smirk:
    --- Post updated ---
    A do czego te burty?Transit?
    A to twoje spawy?
    Bo przycepic sie nie mozna, git-majonez
    --- Post updated ---

14. komarecki

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Przyczepic zawsze sie mozna. Na drogim zdjeciu koniec szwu- powinien sie konczyc wypoklà kropkà tak nalezy konczyc spaw a tam konczy sie wkleslà wiec ewentualne pekniecie ma gdzie sie zaczàc :p no i nie ma jak automat (u taty w pracy napatrzylem sie na takie )ten jak spawa to kazda fala identyczna a tu jednak widac jak oddychal spawacz. ;) Nawet widzialem taki automat co jeszcze goràcy szef rozwalcowywal efekt taki ze prawie nie ma co zaszlifowywac , u taty robili instalacje do mleczarni i browarow wiec kazdy szef byl robiony na gladko by nie byc miejscem zachowania sie brudu i bakterji....
    Ale spoko gruberx....ladnie pospawane .....ja migomatem tak ladnie nie zrobie ale jak dobrze ustawie swojego staruszka i elementy w miare grobe to tez niezle wychodzi tylko alu musze spawac 1.0 bo 0.8 przy kazdym drobnym bledzie od razu kotluje sie na rolkach podajnika.

15. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Suzi GSR 600 "el Diablo" & Suzi GSF 600 "el Bandito"
    Dobrze gadasz Krycek - takie garażowe spawanie inspiruje do działania.
    Ja kupiłem 10 lat temu Clarka w Machine Marcie, zwykła łukowa, 160A. Spawa jak marzenie. Oczywiście wkurwiające jest osadzanie się żużlu i syfu, ale korzystam z niej raczej kilka razy w roku do domowych potrzeb. Kiedyś nawet pospawałem piękny stelaż do kufra do Yamahy MT-03 - wyszło rewelacyjnie. Niedawno sąsiadowi stelaż Givi pękł od za ciężkiego kufra i tak mu pospawałem, że wygląda jak z fabryki.
    Spawać uczyłem się sam u ojca na zwykłej łukowej i obejrzałem 5000 filmów na YT :D:D:D Pierwsze moje dzieło, to ławka do ćwiczeń + stojaki do sztangi, które mam do dzisiaj (17 lat!) :)
    Przy łukowej podstawa to dobre elektrody. Kiedyś kupiłem elektrody z Lidla i tego spawania do końca życia nie zapomnę, hahaha :D

Pozdrawiam i miłego spawania!!!!

ps. Też za jakiś czas pokuszę się na zakup czegoś lepszego, MIG, TIG... Żeby spawanie było "czystsze".

CezaaR i krycek lubią to.
  16. komarecki

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Adee kazda spawarka elektryczna jest lukowa ;) ty mowisz o spawaniu z elektrodà topliwà w otulinie. No coz w sumie kazdy powinien zacźàc naoke od takiej bo wyrabia rèke tez od takiej zaczàlem .....i mam nadzieje juz nigdy do tego etapu nie wracac :D najgorsze jest ze nie mozna dokonywac spawu w stecz , bo spaw pokrywa skorupka . Znaczy da sie dac w stecz ale spaw bedzie nie czysty . Jeszcze fajnie sie spawalo tà metodà dozà spawarà 3f ale tymi malymi 1f to normalnie mnie doprowadzalo do wscieklizny.

17. Atomek

Atomek Beztroski Posiadacz

Browary:
    182
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    A powiedźcie mi Pany, butla? Mam w pl miga z butla i chce tu przywieźć, czy lepiej tu kupić butle bo np tu mają inne "normy"? A jeżeli tu butle, to gdzie kupujecie, napełnianie?

18. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    720
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
  19. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Suzi GSR 600 "el Diablo" & Suzi GSF 600 "el Bandito"
    Tak, tak - mówię o zwykłej, na elektrody - dzieki za poprawienie wypowiedzi Komarecki :rolleyes:

Na takie coś za 200 funa chyba się rzucę LINK

20. komarecki

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Ja mam clarka 165te ale nie wiem czy je jeszcze produkujà mam go jakies 13lat. Wierna bestia zero awrji. Reduktor do gazu musze w koncu zmienic . Ale to bylo dokupione a noe czesc tej spawarki. W polsce mialem miga 3f no to byl piorun ale przepadl mi on szkoda.
    --- Post updated ---
    Stara spawarka + nowoczesna metoda = swietny efekt finalny :)

gruberxr lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!