Sprawa w sądzie...

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez czarls1976, Lipiec 16, 2018.

1. czarls1976

czarls1976 Kierowca Kosiarki

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    witam,

nie wiem czy dobre dział...

Przedstawię sprawę i proszę o rady co robić czy iść samemu do sądu czy jednak potrzebuję adwokata lub radcy ?

Zawodowo jestem kierowcą ciężarówki (aktualnie są to wywrotki - popularne ośmio kołowce).
    W styczniu br. jechałem przeładowany co bylo powodem do zatrzymania mnie przez VOSA - taka policja od ciężarówek.
    Samo przeładowanie kompletnie mi nie zaszkodziło ale wyszły kwiatki podczas kontroli karty tacho.
    Mianowicie inspektor doszukał się jazdy bez włożonej karty i zamiany tego czasu na przerwę (dwa razy w styczniu br) oraz jazdy ciągłej ponad 4.5h jednak mniej niż 5.5h (jeden raz).
    Dzisiaj otrzymałem pismo od JPD Law Silicitors, że będą reprezentować DVSA przed sądem.
    Do pisma dołączone są moje zeznania, które zebrał oficer DVSA podczas naszego spotkania w lutym br.
    Mogę opierać się tylko na tych zeznaniach bez prawa ich zmiany i będą one przedstawione w sądzie lub wezwać świadka (i tak sąd decyduje czy będzie się musiał stawić) lub ponownie składać zeznania w obecności wspomnianego oficera DVSA.

Jakieś rady ?? (sprawa we wrześniu br)

pozdrawiam,

2. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Adwokat. Tlumacz zawsze !!
    --- Post updated ---
    Czy firma cie do tego naklonila?

czarls1976 lubi to.
  3. czarls1976

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    nie nakłoniła, to był styczeń dzieciaki wróciły chore z polski, żona pracuje na popołudniową zmianę - chciałem być szybciej w domu, ot co... - tak jest w zeznaniach.
    gdzie znajdę jakiegoś adwokata i tłumacza ??

4. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Powinna CI z urzedu dac
    Zadzwon zapytaj

5. Eski

Eski Szalony Wulkanizator

Browary:
    143
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    z tego co słyszałem , to za jazde bez karty moze być ban , a za przekrocznie czasu jazdy mandat wysoki pieniężny.

Nie obraź się , ale takie tłumaczenie a bo dzieci , a bo żona nic Ci nie da. Zasady znasz i musisz ich przestrzegać , a jeśli nie możesz się wyrobić to trzeba to uzgodnić z pracodawcą i urwać się wcześniej z pracy. Uważam , że takie tłumaczenie po prostu nic Ci nie da.

czarls1976 lubi to.
  6. czarls1976

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Z zasady mówię prawdę więc i tym razem tak było.
    Ban na całe prawko czy tylko kat C dla przykładu ??
    Jak pisałem wcześniej mam 14 dni na ustosunkowanie się do sprawy. Po tym czasie zeznania trafią do sądu tak jak są na piśmie.

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

7. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1083
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Ban jest na wszystkie kategorie

8. czarls1976

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Może ktoś polecić jakiegoś adwokata ??
    Tak samemu iść po odebranie kary trochę głupio będzie.

9. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    W UK kazdy ma prawo do adwokata i tlumacza bez platform
    bez wzgledu winny lub nie.
    Kuerujac sprawa do sadu dojda CI koszty sadowe

10. czarls1976

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Tak. Z tego co przeczytałem, to już mam 263£ do zapłacenia. Czy o adwokata i tlumacza trzeba się upomnieć ?? Jak to można załatwić ??

11. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    239
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Ta firma specjalizuje sie kwestiach wykroczen HGV drivers:
    http://www.trafficlawyers.co.uk/transport-industry/hgv-offences/

Nie dostaniesz adwokata z 'urzedu' bo to nie jest sprawa kriminalna. Albo reprezentujesz sie sam, co niestety oznacza niemal gwarantowana miazge w sadzie, albo szukasz sobie prawnika. Niestety dobry prawnik oznacza wysokie koszty ale wstepna kosultacja to 200-250f i napewno warto z tego skorzystac.

czarls1976 lubi to.
  12. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Tego niewiedzialem. Fakt to nie sprawa kryminalna

13. apal

apal Beztroski Posiadacz

Browary:
    183
    Miasto:
    Kingston
    Motocykl:
    R6 5SL
    Trza bylo huknac go w czerep to zaraz by byla kryminalna i papuge bys mial za darmo :D
    Sorry za offa ale nie moglem sie powstrzymac...

14. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    330
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Bierz adwokata bo sam niestety tego nie ogarniesz.
    Niestey dvsa od jakiegoś czasu bardzo wzięła się za kierowców. Ostanio z nimi rozmawiałem i inspektor otwarcie mówił „ jeżeli znajdziemy jakiekolwiek ingerencje w tachografu (magnes, odcięcia , zakłócacze) to kierowca na miesiąc idzie siedzieć niestety. Bo lapia takich coraz więcej szczególnie zagranicznych.
    Mówił ze jeżeli złamiesz prawo ( czas pracy czy jazdy) mniejsza kara jest jak to będzie na karcie niż jakieś „kombinacje” z nią robisz. Trzeba to po prostu „mądrze” opisać na wydruku. I do tego raczej się nie czepiają jeżeli to są jakieś małe i pojedyncze wykroczenia.

W sądzie dobry adwokat może ci podpowie tak żebyś nie miał bana tylko wyższa grzywnę i punkty. Możesz mówić ze jak stracisz prawo jazdy to teoja rodzina straci utrzymanie i nie będzie z czego żyć. Wielka skrucha przed sądem, łzy żalu i to powinno pomoc. Sędzia to tez człowiek i jak zobaczy twój przypadek to moze nie będzie tragedii
    Nie rób takich głupot więcej bo to chyba dobra lekcja dla ciebie.
    Teoje prawko to twój chleb a żadnego szefa to nie obchodzi.
    Wymieni ciebie jak zużyta zębatkę niestety.

Wiec niech każdy dba o swój tylnej

mirusiek, czarls1976 i Eski lubiąto.
  15. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Miesiac za tacho:mad:

16. czarls1976

Browary:
    40
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Już wymienili. Odsiadka ??

17. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    I
    szukaj adwokata niech ci wyjasni co I jak

18. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    330
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    No niestety
    Inspektor mówił ze złapali Greka który z Grecji prawie bez przerwy do UK jechał. Miał jakieś przerwy na drzemkę czy tankowanie 2-3 godziny. To jest masakra niestety.
    To wypadkach jakie powodują kierowcy z zewnątrz oraz stanie technicznym to bardzo są na to uczuleni.
    Spawy sobie nie zdają ze na każdej prawie kamerze jest skanowania jego rejestracja. I tak prosto mogą udowodnić gdzie o której jechał.

Opowiadał ze mieli przypadek ze klient miał jskis tajny wyłącznik z tachografu ale przez 4 h nie mogli go znaleść. Pomiędzy Dover a Nottingham brakowało 3 godzin. Facet szedł w zaparte ze nic nie ma.
    Jego do aresztu a auto do serwisu Scanii. W serwisie tez nie mogli znaleść ale jskis łebski facet znalazł w necie ze może coś wewnątrz tachografu jest. Jego nie brali pod uwagę bo orginalne plomby fabryczne były.
    Okazało się ze był odłożony elekroniczny chip sterowny bezprzewodowym pilotem przez kierowcę.
    To jedna z wielu historii wiec pewnie dlatego zaostrzyli prawo.
    Do tego dochodzi tysiące tzw „kabotaży” które robią zagraniczni przewoźnicy.

Wiele rzeczy na to co teraz dzieje z tzw transporcie ciężkim.

19. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    579
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Kary nie unikniesz. Z adwokatem czy bez trzepnie cie po kieszeni. Za przekroczenie jazdy 4,5h jest mandat 300+ o ile sie nie myle. I mowa tu o 15 min. Pozostaje ci linia obrony - rodzina na moim utrzymaniu bez prawka zginiemy. Adwokat niewiele ci pomoze. Nigdy nie przyznawaj sie do celowych zagran. Pomylilem sie. Korek byl. Wypadek. Smierc w rodzinie cokolwiek byle nie przyznac sie ze swiadomie zlamales prawo. Teraz juz niestety nie wyprostujesz. I jak juz ktos wyzej napisal - tylko skrucha i stwierdzenie ze rodzina jest na twoim utrzymaniu moze uratowac cie przed banem. Finansowo i tak bedziesz do tylu. Sorry. Illegal nie polaca

czarls1976 lubi to.
  20. Sebastian

Sebastian Szalony Wulkanizator

Browary:
    210
    Miasto:
    Gosport - Portsmouth/Kraków
    Motocykl:
    aRsIKS, AT DTC.
    Miesiąc za tacho jak masz magnez czy coś kombinujesz a nie jak przekroczysz czas jazdy. A nie ma tak że można przekroczyć jak nie ma gdzier zjechać czyt wypadek czy inne zdarzenie, u nas w firmie są formy jak ktoś przekroczy to idziesz i mówisz dlaczego i masz formę że było emergency oczywiście nie co drugi dzień ale czy to coś da potem przy kontroli sądzie to nie wiem.

czarls1976 lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!