Szkolenie mechaniczne

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez Szymi, Wrzesień 6, 2018.

1. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
    Witam wszystkich,

Jak wielu motocyklistow z racji tego ze nie mam dostepu do porzadnego garazu ani moja wiedza mechaniczna nie jest na wysokim poziomie zastanawiam sie czy znalazla by sie osoba chetna na poprowadzenie szkolenia mechanicznego dla raczkujacych w tej materii. I mowiac szczerze mysle ze lepiej by bylo zrobic to za odplata niz na tak zwane piwo gdyz z wlasnego doswiadczenia wiem iz by cos otrzymac cos rzetelnego lepiej jest zaplacic. Przy okazji sam z checia poznal bym mechanika w okolicach Edynburga ktory mogl by od czasu do czasu spojrzec lub cos naprawic wiec lepiej dac zarobic komus z forum jezeli taka osoba by sie znalazla. Jak w opisie posiadam Xr250 ale mysle ze pewne czynnosci sa dosc zblizone w serwisowaniu wiec moze znalazla by sie nawet jakas grupa chetnych na takie szkolenie tylko wiadomo ja rzucam tylko mysl bo nie znam nikogo na chwile obecna kto by sie zdecydowal cos takiego sprobowac zorganizowac i przy tym zarobic.

Jezeli jest jakis chetny by czegos takiego sie podjac to prosze sie ujawinic :)

2. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    238
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Mozna jakis college znalezc. . Kumpel zrobil takie cos . Cos tam podlapal .
    Ciezko bedzie odnalezc osobe jednoczesnie mechanicznie kumata i nauczycielsko przedsiebiorczo uzdolniona. Ja moglbym pare spraw objasnic przy piwie w garazu. Przy tablicy siebie nie wyobrazam, ale zreszta i tak za daleko mieszkam i nie z Londynu:p:p:p:p

Szymi lubi to.
  3. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
    @piotrekzzr,
    Niestety poki co college odpada w moim przypadku ze wzgledu na obladowanie innymi zajeciami. Jedynie weekendy wchodza w gre w moim przypadku no chyba ze sprawa by miala wyniknac w przeciagu dwoch najblizszych tygodni to jeszcze bym dal rade. Fakt blisko nie jestes ale z drugiej strony moglbym wziac pod uwage wyprawe w tamtym kierunku na swojej dzielnej 250 :). W koncu przygoda hehe ! Zobaczymy jak sprawa dalej sie potoczy ale biora realnie pod uwage taka opcje wizyty w Twoimch progach jezeli bedziesz nadal chetny na male przeszkolenie. Dzieki za odzew :)

4. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Do Komareckiego :)

5. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1083
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Ja mechaniki uczyłem się z internetu jakieś 18 lat temu w obecnych czasach myślę że jest to o wiele łatwiejsze ;) . Biorąc pod uwagę że xr250 to bardzo prosta konstrukcja ogarniesz to sam bez żadnych szkoleń , po to jest to forum żeby sobie pomagać a jest tutaj kilka osób co naprawdę zna się dobrze na mechanice , jak coś nie wiesz to pytaj pomożemy ;)

6. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
    Problem w tym ze ja nie mam zaplecza technicznego by dlubac przy moto nawet i z kluczami tez bywa roznie. Nie mam gdzie na chwile obecna rozkrecic moto zeby bylo w miare such i bezpiecznie. Wiem ze xr250 nie jest trudne ale nauka od doswiadczonej osoby wg mnie jest po prostu bezcenna :). Ubolewam nad faktem ze nie mam garazu.... no ale musze sie z tym jakos przegryzc w najblizszym czasie. Troche sie obawiam ze rozkrece i bede mial po sezonie hehe ;)

7. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Jak 18 lat temu mialem dobty Telefon I to stacjonarny a duzy Komorkowy a inernet :) byl a nie dzaialal :D

Ja na wsia wychowany padliny wszedzie nastawiane nic tylko grzebac
    Pamietam akcje jak sasiad mial wsk 4 biegowa a w gararzu stala 3 biegowa I
    Ja jako inzynier podjolem sie " dobudowania biegu 4
    Pruba nie powiodla sie .Ojciec sie wkurwil ach te dziecece pomysly

piwko78 lubi to.
  8. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    536
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    mysle ze komar wkrotce otworzy jakas szkolke typu:Napraw sam!

CezaaR lubi to.
  9. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    132
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
  10. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
    @Xawery,
    Niestety to nie jest manual do mojego Xr bo już szukałem w necie trochę i nie łatwo znaleźć. Posiadam wersje z roku 2005 która była z zawiasem up side down. Niby to samo ale z tego co wiem były jakieś zmiany. Dlatego z chęcią bym dorwał Hanyesa konkretnie do wersji bodajże md30 motorad. Mam przez to tez problem z bakiem (9.2l) bo żaden Acerbis ims czy Clarke raczej nie pasuje. Jest jeden dedykowany z ims ale raptem 12.3l a koszt sprowadzenia ze stanów to jakieś 250-300 funtów ... hehe.

Attached Files:

11. Xawery

Browary:
    132
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    za wiki ..
    ...The changes between 1996 and 2004 consisted of decal updates, the mechanical parts being identical. The XR250R was discontinued after 2004.

12. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
  13. Xawery

Browary:
    132
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    sadze ze Hondziarz ci odpowie, lecz jezeli nie przeprowadzili mech upgrade od 1996 to Hanyes jest to czego szukasz - £13 mniej niz 3 piwa w Edi ;)

14. Szymi

Szymi Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Edynburg
    Motocykl:
    XR250L 2005
    Pewnie ze zakupie haynesa, chciałem mieć po prostu dedykowana do tego modelu i wiem ze istnieje. Tylko nie jestem pewien czy czasami nie w języku japońskim . A tak prawdę mówiąc to po zakupie poza olejem i filtrami nic nie było robione a trochę z tego co widzę ma trochę większe spalanie niż powinno wiec chciałbym mieć spokojna głowę ze moto działa poprawnie :)

15. Xawery

Browary:
    132
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    niestety Haynes mowi ze nie ma 2005
    https://haynes.com/en-gb/honda-motorcycle/xr250r/1986-2004

16. gabik

gabik Motorynek Kat

Browary:
    490
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    Komarecki tryskajacy wiedza i nudzi sie duzo on by sie nadal...

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2713
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Ja wiem tyle ile mi sie.w.zyciu przydazylo. Taka wiedza z.autopsji połączona z kobiecą intuicją.
    Btw mysle ze obslugi serwisowania mozna sie nauczyc to prosty powtarzalny proces ja to okreslam mianem ,,odtworczym"
    Ale juz takie naprawianie ,szukania przyczyny awarji to juz cos tworczego i wymaga jednak jakiejs intuicji , doswiadczenia i interesowania sie tematem. Niechcial bym tu gornolotnie gloryfikowac tych co to robią , kazdy moze wszystko zawsze uwazalem tak ale to trzeba naprawde chciec i niewiem czy od tak jest to do nauczenia....te naprawianie ...
    Moja pierwsza zasada bzmi jesli wiesz jak cos dziala to juz powinienes wiedziec jak to naprawic :) ...bez pierwszego to drogie bedzie zabawą w zgaduj zgadułe.

CezaaR lubi to.
  18. gabik

gabik Motorynek Kat

Browary:
    490
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    Czlowiek zrobil czlowiek naprawic umic powinien.
    Ludzie dziela sie na dwie kategorie- no pain no gain( to ja) ucza sie na wlasnych bledach albo ci wygodniejsi co nie dotkna czegos bez weryfikacji z kims typu guru- ci wychodza obronna reka nie tracac wiele oprocz tego ze wiedzy raczej nie utrzymaja za dlugo w glowie. Czlowiek najlepiej sie uczy jak wiedze kojarzy z sytuacja... wiec jak mnie palec bolal po wymianie klockow bede pamietal na zawsze jak to zrobic ;) mam racje Komarek?

Sent from my iPhone using Tapatalk

komarecki i lucky lubią to.
  19. Xawery

Browary:
    132
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    No i kurna filofuja, a koleś końkretnie pyta, a wiadomo kto pyta ten ma dwie pyty.

Do rzeczy w Szkocji bez dachu to se nie pdlubiesz przy moturze, zorganizuj sobie daszek ze scianami do dlubania wpierw.
    drugie wpierw to drobne serwisiki, klocuszki, łancuszek, lineczka preńdkosiomieża, itd. Profesor Google i asystent Youtube. co do mniesznki, to z gaśnikami raczej samemu nie bo zgaśnie, chyba ze wudlubiesz i zaniesiesz komus co mu przez ramie bedziesz partrzyl co robi i jeszcze ci bedzie opowiadal dlaczego i po co i do czego to sluzy, jak wyregulowac i czego sluchac i na co partzyc, jak juz sie wie to proste ;) .

Studiujesz technicznie to dasz sobie rade, maja u ciebie kierunek zwiazany z motoryzcja, moze maja jakies wlane lab (warstacik uniwersytecki) ?

20. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1338
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Dwie pyty to juz cos

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!