Szkolenie z Pierwszej Pomocy od MotoPomocnych

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez MotoPomocni, Listopad 26, 2017.

1. MotoPomocni

MotoPomocni Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Motocykl:
    Yamaha XT1200Z
    Cześć,

mam na imię Marcin i współtworzę MotoPomocnych - największe w Polsce stowarzyszenie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów przez szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz techniki bezpiecznej jazdy.

Co roku (od 2014) organizujemy poza sezonem szkolenie Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista. W zeszłym roku odwiedziliśmy 16 miast w Polsce, przeszkoliliśmy 700 motocyklistów. Głównym obszarem szkolenia jest Pierwsze Pomoc w wypadkach komunikacyjnych.

Przygotowujemy się do jego kolejnej edycji w 2018 i znów planujemy wyruszyć w Polskę... Ale wpadło nam do głowy zrobienie również zagranicznej edycji - pierwsza myśl to właśnie UK. Pewnie Londyn, a może jeszcze jakieś miasto. Zobaczymy.

Pomimo, że nasze szkolenia w Polsce cieszą się ogromną popularnością, to ich organizacja w UK będzie dla nas dużym wyzwaniem. Przede wszystkim organizacyjnym i nie ukrywając finansowym. Najpierw więc chcemy rozeznać temat stąd mój post tutaj.

Czy bylibyście zainteresowani udziałem w takim jednodniowym szkoleniu? W jakim mieście? A jeżeli TAK to jaką kwotę bylibyście w stanie na nie wydać?

PS Nasza działalność w obszarze szkoleń z Pierwszej Pomocy jest całkowicie non-profit - nie czerpiemy z tego żadnych dochodów, nasi instruktorzy nie otrzymują wynagrodzenia. W Polsce szkolenia są darmowe dla uczestników choć część z nich (dość niewielka część) wpłata dobrowolną cegiełkę w kwocie 50 lub 80 zł. W przypadku UK podejrzewam, że nie bylibyśmy w stanie z powodów czysto finansowych (większe koszta organizacji) zapewnić całkowicie darmowy "wjazd" na szkolenie.

2. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    867
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    MotoPomocni lubi to.
  3. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Akcja dobra
    W Uk koszt podobnego wacha sie 50 /100 jesli sie niemyle

4. Zed

Zed Beztroski Posiadacz

Browary:
    47
    Miasto:
    Welshpool
    Motocykl:
    Honda VFR800X Crossrunner
    Pierwsza pomoc jak najbardziej. Mam troche watpliwosci co do technik bezpiecznej jazdy, ze wzgledu na roznice w przepisach drogowych (pozycja na drodze, filtrowanie, itp.). Ale moze niech sie wypowie ktos, kto ma wiecej doswiadczenia ode mnie w jezdzie na motorze w Polsce i pamieta lepiej obowiazujace przepisy.
    Ja mam to szczescie, ze kursy zarowno pierwszej pomocy (BikerDown), jak i bezpiecznej jazdy (BikeSafe), sa w moich okolicach darmowe, lub za grosze.

5. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Z moich doswiadczen powiem tak z 6 kolesi lata p.o asfalcie 4 wtym ja.
    2 n.a. niebieskich autostradach ( w ta samaniedziele , sloneczna pogode )
    Brawura alkohol Brawura
    Takie sa moje doswiadczenie z Pl

oyster1 lubi to.
  6. MotoPomocni

MotoPomocni Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Motocykl:
    Yamaha XT1200Z
    Też mam wątpliwości stąd nie pisałem nic o szkoleniach z techniki bezpiecznej jazdy. :) Na razie chciałbym wybadać sytuację odnośnie Pierwszej Pomocy.

7. superiwan

superiwan Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    GSX600F ---> TIGER 995 ---> v strom 650
    W uk działa biker down. Organizowane przez strazakow. Ocena zagrożenia po wypadku. Co zrobić jak ocenić. Jak zabezpieczyć etc. Kompletnie za darmo i większą część Anglii obejmuje. Kiedyś z grupa PB w Marlow bylismy;) co do technik jazdy bezpiecznej systemem IAM jezdzilem w Polsce również przed raduowozami i nikt mi uwagi nie zwrócił ze sie pozycjonuje od krawężnik a do kraweznika

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!