Ubezpieczenie - Albania, Serbia, Czarnogóra,Macedonia, Bosnia&Hercegovina

Temat na forum 'Inne, Niemotocyklowe' rozpoczęty przez marvi, Marzec 12, 2018.

1. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Witam
    Wybieram sie w tamta strone ale moja ubezpieczalnia nie pokrywa tych panstw. Ktos z was kupował tymczasowe ubezpieczenie na taki wypad ?

Pozdrawiam

2. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    jak może ubezpieczenie nie pokrywać TYCH państw?
    chyba że mówisz o AC... to już inna bajka, tam każdy ustala własne zasady
    ale OC z UE z automatu działa w całej UE a na pozostałe kraje prosisz o wydanie tzw. "zielonej karty" (bezpłatne, w ramach ubezpieczenia OC)
    zdarzyło mi się jechać w tamte rejony, jeszcze z PL i na zielonej karcie miałem wszystko na legalu poza... Kosovem, wówczas to jeszcze była "wolna amerykanka", wojska nato i nieokreślony status państwowy (niby część Serbii, ale pod zarządem międzynarodowym), tam rzeczywiście ubezpieczenie nie działało i trzeba było wykupić jakieś na wjeździe.
    BTW. olałem i przejechałem bez, ale gdyby coś,,, byłoby chyba nieciekawie ;)

3. mazak

mazak Beztroski Posiadacz

Browary:
    474
    Miasto:
    hastings
    Motocykl:
    honda transalp 700
    podepne sie pod pytanie bo tez mnie to interesuje w Polsce bez problemu daja zielona a tu podobno roznie bywa z ubezpieczycielami zwlaszcza jak jakis nieogar podrugiej stronie sluchawki

4. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    289
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    Przerabialem temat rok temu - bieda z ubezpieczeniem na te kraje. Trzeba się naszukać jaka firma ubezpieczeniowa w uk daje zielona kartę, ja szukałem dzwoniłem i znalazłem.... cdn.

CezaaR lubi to.
  5. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
  6. krytek

Browary:
    289
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    generalnie zielona karte daje firma AVIVA ale sama ona nie sprzedaje ubezpieczenia na motor w UK, wiec trzeba kupic ubezpeczenie przez brokera - BEWISER insurance - ceny maja porownywalne z innymi i dodatkowo dozucaja ubezpieczenia na gadzety rozne oraz co roku bonus - w postaci znizki ilestam % za urodziny - wiec suma sumarum sie oplaca u nich kupic ubezpieczenie na motor....

Jak juz sie ma to uzbezpoeczenie to trzeba (bezpiecznie min 2 miesiace przezd wyjazdem) dzwonic do BEWISER i pytac o zielona karte a oni zalatwaiaja u AVIV-y - tu odrazu napisze ze to jest droga przez mekke, poniewaz ludzie co pracuja tam nie maja pojecia co to wogole UNIA jest i jakie panstwa do niej naleza a jakie nie. Generalnie ja mialem przyjemnosc kilkukrotnie tlumaczyc co to zielona karta i po co mi ona a oni przekazywali to dalej do AVIVy i po ok 3-4 tygodniach przyslali mi poczta zielona karte - musi byc odrecznie wypisana - jakie kraje obejmuje i jakie terminy .

nie jest latwo :)

7. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Dzieki Krytek

Bende szukal czgos przez brokera bo to co opisales nie trafia w moje plany terminowe.

Pozdrawiam

8. martini1404

martini1404 Beztroski Posiadacz

Browary:
    119
    Miasto:
    Greenwich
    Motocykl:
    Transalp xl700v
    Temat istotny, warto sobie to wyjaśnić jak pobrać zieloną kartę w UK, a dla tych co są leniwi to mogą takowe na granicy wykupić . Czyż nie?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

9. krytek

Browary:
    289
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    niby mozesz ale nie zawsze bo czasem granice przekraczasz wczesnie rano czy w nocy to te budki sa pozamylane aby kupic ubezpieczenie na granicy ....

10. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Moja firma ubezpieczeniowa twierdzi ze na te państwa trzeba wykupić tymczasowe ubezpieczenie bo nie sa zkfalifikowane na europejskiej liscie bla bla ...
    Wolałbym jechac ogarniety z AC bo inaczej GAP insurance nie działa. Spokojna glowa to podstawa na takiej wycieczce.

Dzieki

11. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    576
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Przy przekraczaniu granicy, mily pan celnik pokaze ci palcem miejsce gdzie mozesz wykupic takie ubezpieczenie. Na Bosnie na miesiac kosztuje chyba €17 o ile dobrze pamietam. Co do zielonych kart... jednak Polska pod tym wzgledem byla bardziej ogarnieta. Wykupujac ubezpieczenie w UK jest one wazne w calej UE - przynajmniej do brexitu:p Poza UE to jak 3 swiat :) kogo tutaj obchodzi jakas Albania ;) To jak z breakdown cover. Wykupisz na cala europe czy na unie europejska? Zalecam sprawdzanie gdzie obowiazuje bo sie mozna zdziwic

12. dyziu

dyziu Kierowca Kosiarki

Browary:
    9
    Miasto:
    sx15
    Motocykl:
    zielony
    ubezpieczenie kupujesz na wjezdzie do kraju, sa budki z ubezpieczeniami.
    Tak bylo w Albanii i Czarnogorze, 2013.

13. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Jest to tylka OC czy mozna wykupic AC ?

Dzieki

14. martini1404

Browary:
    119
    Miasto:
    Greenwich
    Motocykl:
    Transalp xl700v
    Rozmawiałem z Hastings direct dzisiaj.... Z rozmowy wynikało że o takich państwach jak albania, Czarnogóra czy Bośnia nie słyszeli nigdy :)
    Na forum lonely planet czy horizons widziałem tylko jedne odpowiedzi- ubezpieczenie w budce na granicy...
    Z AC to nie wiadomo...

15. martini1404

Browary:
    119
    Miasto:
    Greenwich
    Motocykl:
    Transalp xl700v
    Gdzieś coś kiedyś czytałem że ludzie ubezpieczali pojazdy na zagranicznych blachach w Polsce jest za miesiąc takiego ubezpieczenia płacili ok 30zl...
    Może dalej jest taka opcja ?

16. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Dzieki, czekam na odpowiedz od brokera. Dam znac jak cos znajde w UK.

17. ciepel

ciepel Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Warrington
    Motocykl:
    Virago 1100 + Roadstar 1600
    w kosowie 2 lata temu placilismy za wjazd 10euro za moto.

w na granicy albania -> czarnogóra (kolo szkodry) w godzinach pomiedzy 6-7 rano anglik kupował ubezpieczenie zeby go wpuscili do kraju. twierdził wtedy ze angielskie ubezpieczenia nie obejmują wiekszosci z bałkanskich krajow i na kazdej granicy musi placic po kilkanascie euro.

niestety nie wnikałem w temat bo wetedy jeszcze mialem ciepla posadke w PL bez planow emigracyjnych:)

18. krytek

Browary:
    289
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    W Polsce nie kupisz ubezpieczenia - zielonej karty na angielski motor - info z zeszłego roku.

19. marvi

marvi Kierowca Kosiarki

Browary:
    5
    Miasto:
    londyn
    Motocykl:
    BMW R1200GS
    Dzieki za info, jeden broker sie poddal czekam na info od drugiego.
    Pozdrawiam.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!