UK car driver wipes out motorcyclist - Who was at fault?

Temat na forum 'Zdjęcia i Filmy' rozpoczęty przez Jnxy, Wrzesień 2, 2016.

1. Jnxy

Jnxy Beztroski Posiadacz

Browary:
    10
    Miasto:
    Cambridge
    Motocykl:
    Yamaha XV1700 Roadstar silverado
  2. ALEXDOGAROV

ALEXDOGAROV Beztroski Posiadacz

Browary:
    11
    Miasto:
    WOOD GREEN
    Motocykl:
    ZX 10 RR
    motocyklisty wina jazda na wprost na pasie kz ktorego mozna tylko skrecac w lewo -gdyby lecial w lewo predkosc byla by duzo mniejsza na pewno obydwaj mieli by czas na reakcjet zn na stop

3. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    726
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    @ ALEXDOGAROV

wisz sobie wspolrzedne z filmiku do google mops i zoabczysz ze iwszem jest to pas do skretu ale na glownym skrzyzowaniu ktore jest kawalek dalej, wiec w 100% jest to wina puszki

4. piasek

Browary:
    726
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
  5. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1093
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Ale jak niby miał jechać prawo prosto skoro stzałka jest w lewo tylko na tym pasie ? Zdjęcie widziałem ale mi się zawsze wydawało że strzałki sa do najbliższego skrzyżowania a nie do tego następnego albo dwie ulice dalej ...

bazyl lubi to.
  6. piasek

Browary:
    726
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Jak dla mnie to jak najbardziej mogl jechac dalej tym pasem prosto.

7. piwko78

Browary:
    1093
    Miasto:
    Motocykl:
    Ok pod warunkiem że na następnym skrzyżowaniu miałał zamiar skręcić w lewo ... Kierunkowskazu nie właczył albo nie zdażył ... Ale na 99% I tak miał zamiar jechać prosto ;)

Ps jest tu kilku instruktorów niech się wypowiedza bo ja to tylko zawodowy kierowca z przebiegiem 100K mil rocznie tak jak Ty więc mogę się mylić

#7 piwko78, Wrzesień 2, 2016
    Ostatnia edycja: Wrzesień 2, 2016
  8. piasek

Browary:
    726
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Nie mogl jeszcze włączyc kierunku, jakby wlaczyl to by znaczylo ze skreca w ta pierwsza uliczkę. Jakbym jechal autobusem lub Ty ciezarowka to bylbys na lewym pasie jak tylko sie rozchodza na dwa, oczywisie biorąc pod uwage ze chce sie skrecac w lewo na glownym skrzyzowaniu.

PS. Z tymi 100k to w moim przypadku ciezko bedzie ;) godzinami pracy pewnie Cie przebije, ale ja w 2h przejezdzam ledwie 30 mil ;)

9. ALEXDOGAROV

ALEXDOGAROV Beztroski Posiadacz

Browary:
    11
    Miasto:
    WOOD GREEN
    Motocykl:
    ZX 10 RR
    panowie ja tez cisne w zabudowanym ale gdybym chcial patrzec gdzie mam prawo przejazdu to juz dawno bym gryzl ziemie prawda jest taka aby przezyc trzeba brac wszystkich za kompletnych idiotow na drodze wtedy jest szansa ze przezyje operator bajka.

bazyl, kafecz i Vader lubiąto.
  10. piwko78

Browary:
    1093
    Miasto:
    Motocykl:
    Jak robisz 60 h+ tygodniowo to mnie przebijesz choć miałem tygodnie 90+ taki minus jazdy busem I ciężarówka ... ale menagier już nie pracuje I wszystko wróciło do normy :) teraz wszystko zgodnie z prawem :) :)

11. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    Według mnie kierowca puszki w 100% winny

Driving lessons Northampton

piasek lubi to.
  12. piasek

Browary:
    726
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    No nie piwko78 nie przebije Cie, teraz to juz sie wogole obijam bo zona tez pracuje i ja robie tylko 4 dni w tygodniu, jak byla na macierzynskim to robilem 84h tygodniowo.

Wracajac do tematu zdania tez bardzo podzielone na FB stronie. Pokazuje to tylko jak roznie ludzie interpretuja przepisy ruchu drogowego. Ja zdawalem tutaj dwa razy prawko (kategoria A i D) takze sie highway code naczytalem troche, mimo wszystko wyznaje zasade ktora kiedys na forum wyczytalem, traktuj wszystkich jakby chcieli Cie zabic, stosuje to zarowno na moto jak i w samochodzie i autobusie i na razie (odpukac w niemalowane) dziala i codziennie moge wyliczyc conajmniej kilka przypadkow gdzie nie doszlo do wypadku dlatego ze mialem oczy dookola glowy i stosowalem sie do ww zasady.

bazyl i PePe lubią to.
  13. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    Ten pas jest ewidentnie w lewo na skrzyżowaniu w oddali a w tym miejscu to po prostu prosto. Puszka winny 100%

14. piwko78

Browary:
    1093
    Miasto:
    Motocykl:
    To że wina puszki to oczywista sprawa bo nie upewnił się czy nie ma nic na tym pasie. Według mnie oznaczenie na drodze do skrętu w lewo powinno być za tym pierwszym skrętem w lewo , ta strzałka w lewo bezpośrednio przed pierwszym skrętem w lewo jest zupełnie niepotrzebna. Mi chodziło głównie o to że biker filtrował na pasie do skrętu w lewo jadac prosto chyba ... A może i miał zamiar skręcić w lewo ? Ciężko powiedzieć

15. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    W tamtym miejscu mógł jechać gdzie chce, bo ma miejsce na zjechanie na prawy pas.
    On nawet nie filtrował, po prostu jechał lewym pasem

16. bazyl

bazyl Beztroski Posiadacz

Browary:
    431
    Miasto:
    sw16
    Motocykl:
    junakm10, Intruder 1400, honda1800, HD roadking,kredens.
    Przyglądając się na te skrzyzowania według mnie dotyczy to dwóch skretow pierwszy znak na jezdni informuje o pierwszym zjeździe drogi jest do tego później. Kiedyś uczyłem się że skrzyżowanie odwołuje wszystkie poprzednie znaki . Problem jest w tym że te skrzyżowania są dość blisko siebie.
    Jedno jest pewne kierowca Micry nie nie wsparł skrecajacego kierowcy auta . Większość pewno zauważyła ze spora grupa użytkowników dróg uwaza że droga jest tylko z przodu pojazdu z tyłu już nie. Lusterka wstecznego używa się do makijażu lub sprawdzenia czy nie jest się brudnym .
    Bazując na tym że skrzyżowanie odwołuje poprzednie znaki wydaje mi się że to kierowca motocykla nie zachował należytej ostrożności w przekonaniu że ten pas jest do skrętu dopiero na następnym skrzyżowaniu. To taka moja teoria w tej kwestii

17. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    867
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Panowie ale Co tu teorie gromadzic.. Puszka nie upewnil sie czy ma wolne, to on przecinal drugi pas I tyle. Motocyklisty szkoda bo jednak powinien myslec jak motocyklista a nie kierowca wywrotki :D

18. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    583
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    Zielony
    Wina winą ale jak powszechnie wiadomo: cmentarze pełne są tych co mieli pierwszeństwo przejazdu... Niestety ostatecznie to my zazwyczaj słabo wychodzimy podczas konfrontacji z samochodami.

W tej sytuacji motocyklista niestety "wykazał się":
    - niedostosowaniem prędkości do sytuacji i warunków na drodze,
    - słabą umiejętnością obserwacji i czytania ruchu drogowego.

krycek lubi to.
  19. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    To ze skrzyzowaniem i znakami to jest w Polsce nie w uk

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!