UK -> PL - wyjazd 11/12 lipca

Temat na forum 'Inne, Niemotocyklowe' rozpoczęty przez miejski, Czerwiec 20, 2018.

1. miejski

miejski Beztroski Posiadacz

Browary:
    72
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Witam,

Transportuje wlasne moto w vanie klasy VW Transporter do PL (swietokrzyskie). Jest wiec dodatkowe miejsce na inne moto (max 1.30m wysokie i 2.40m dlugie) lub jakis inny bagaz plus 1 osoba. Wyjazd z rejonu Southampton w nocy 11/12 lipca (termin sztywny). W PL moge leciec albo A2 albo dolem (czyli A4) - kwestia dogadania.

Potencjalnych chetnych zapraszam na priv celem dogadania szczegolow.

2. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    245
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    sorki ze nie napisze na temat ale jak jechalem 4 czerwca tunelem to 1 raz w zyciu od 14 lat jak jezdze do pl, mialem taki wywiad tam i sprawdzanie ze az prawie uwiezylem ze mam cos do ukrycia :)

Jesli jedziesz tunelem przygotuj sia na 100 pytan do , gdzie, jak dlugo, czyj van , czyje motory, dokumenty, , kiedy kupilem , po co je wioze, gdzie pracujesz, co robisz, powod wyjazdu, czy masz cash , ile , skad , pokaz itd itd.... jesli masz powyzej 1000 to musisz im powiedziec skad i tez udowodnic - wydruk z banku, online banking ?! ze to Twoje....

Ja wiozlem dwa moto na vanie i tez mialem troche kasy i wszystko sprawdzali, pozniej na bok i przyszlo 3 mundurowych z psem i szukali szukali... nie wiem czego .... Ze mialem troche gotowki to nie mogli uwiezyc ze poprostu ja sobie wioze od tak i skad ona jest ....
    Poprostu tragedia , jesli bedziesz mial jakas - wiecej niz 1000 kase to lepeij sie przyznac bo jak Cie wezma na bok to pies wszytko znajduje .... a pozniej wieksze tlumaczenia...

Coz my polaczki jestesmy dla nich troche jak CZARYMARY no bo jak taki co nie mowi dobrze po angielsku lepiej sobie radzi w UK i ma wiecej kasy niz przecietny anglik....to ich boli jednak.....

Tylko tyle :)

pozdr i szerokiej drogi

Jezman i CezaaR lubią to.
  3. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    421
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    teraz sprawdzaja takze v5 I wlasciciel lepeij zeby byl bo moga byc problemy ,tez w tym roku jechalem I pierwszy raz mialem kontrole paierow od auta ,zreszta kazdemu sprwadzali bez wyjatku

4. miejski

Browary:
    72
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Kanal bede przekraczal promem raczej (mozna sie chwilke zdrzemnac).

Osobiscie problemow sie nie spodziewam, bo:
    - angielskiego uzywam od wielu lat i nie mam z nim najmniejszych problemow,
    - od kiedy takie plastikowe kartki sa w powszechnym uzyciu, rzadko mam w portfelu wiecej niz 20funtow i tak tez bedzie tym razem,
    - beda mial komplet papierow na moto i vana na mnie,
    - mam dobra prace w ciekawej branzy (tyle moge napisac na publicznym forum :cool:), wiec wyznaje prosta zyciowa zasade trzymania sie z dala od potencjalnych klopotow, wiec nie widze powodow dlaczego mialbym byc 'trzepany' na granicy,
    ale mimo wszystko dzieki za info.

5. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    421
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    az takiego trzepania nie ma tylko sprawdzaja paiery I rutynowe pytania ,ciekawilo by mnie bardziej co by bylo jak bys wzial kogos moto na lawete ale bez wlasciciela

6. miejski

Browary:
    72
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Taka opcja mnie nie interesuje. Nie zajmuje sie transportem moto, chodzi o kogos kto chce ze mna jechac z wiekszym bagazem lub z motocyklem.

7. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    245
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    Ja milem kogoś motor już nie jeden raz i nie było problemu z tym , poprostu trzeba sie tłumaczyć ....
    Spróbuj im powiedzieć ze trochę gotówki to napewno poznasz ich pieska co bardzie szukał narkotyków czy kasy ... a oni będą zdziwieni dlaczego ja wieziesz jakby to był milion...
    Pozdr

8. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    421
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    jak dotej pory przez te 14 lat jazdy do PL czy to autem czy moto nie bylo nigdy zadnych problemow a o kase nigdy nie pytali ,jedynie w tym roku pierwszy raz zazadali v5 auta co mnie troche zdziwilo

9. miejski

Browary:
    72
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Podbijam, bo niewiele do wyjazdu zostało.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!