UWAGA! Zawody: KTO ZROBI NAJCIAŚNIEJSZĄ ÓSEMKĘ ? !

Temat na forum 'Technika Jazdy' rozpoczęty przez Pinczer, Listopad 30, 2017.

1. Pinczer

Pinczer Beztroski Posiadacz

Browary:
    157
    Miasto:
    Londyn/Poznań
    Motocykl:
    BMW R1200 RT Police spec. HONDA VFR 1200 F 2013

Witam wszystkich!

Zupełnie spontanicznie urodził mi się w głowie pomysł na zrobienie szybkich zawodów sprawnościowych na motocyklu.

Już w najbliższą niedziele 03.12.2017 o godzinie 14:15 zapraszam wszystkich śmiałków do sprawdzenia się u mnie na placu i pokazanie jak ciasno zrobicie dobrze nam wszystkim znaną z egzaminu na prawo jazdy ÓSEMECZKĘ!. :)

Wpisowe do zawodów będzie wynosiło 5 funtów a osoba która zrobi najciaśniejszą ósemeczke swoim motocyklem otrzyma ode mnie bezimienny Vaucher na Ł100 do wykorzystania na szkolenia w PB MOTO ACADEMY (np.CBT, DAS, doskonalenie technik), a także buteleczkę 0.7 JD. :)

Aby nie było wolnej amerykanki ustalimy zasady:

1. Odległość miedzy pachołkami 13.5 stopy mierzonej moim butem (rozmiar 44) :)
    2. Trzeba zrobić ciągiem 3 ósemki. (podobnie jak na egzaminie). Jest tylko jedno podejście .
    3. Po każdej rundzie będziemy zawężać o jedną stopę obszar na zewnątrz ósemki w którym trzeba będzie się zmieści. Przy czym odległość miedzy pachołkami pozostaje taka sama.
    4. Do zawodów dopuszczalne są tylko motocykle od 600cc.
    5. Traktujemy ten test sprawnosciowy jako dobra zabawe, ale liczymy się z tym ze motocykl moze upasc podczas wykonywania manewru. Nie biore odpowiedzialnosci za szkody wynikające z przewrócenia motocykla.
    7. Wasze motocykle muszą być sprawne technicznie, a Wy sami MUSICIE mieć na sobie kompletny ubiór motocyklowy, a przynajmniej protektory zabezpieczające Wasze ciało,
    8. Nie będzie możliwości rozgrzewki. Wjeżdżając na plac od razu robicie Ósemeczki. Praktykowanie poza placem będzie niedozwolnone, tak więc potrenujcie we własnym zakresie.
    9. Proszę o spokojną jazde na terenie obiektu.

Co dyskwalifikuje z kontynuowania w konkurencji:
    - potrącenie pachołka
    - podparcie się nogą
    - wykonywanie skrętu techniką driftu ( uślizgi kół nie są dozwolone)
    - wyjechanie poza określony na daną rundę obszar (najechanie markera)

Mam nadzieje, że spodobał Wam się pomysł bo zawody odbędą się tylko i wyłącznie jak nazbieramy minimum 20 osób. Maksymalna ilość osób to 30.

Startujemy o 14:15 i kończymy koło 16:00. Będzie kawa i ciasto.

Na teren szkoły wpuszczam tylko i wyłącznie motocykle biorące udział w zawodach znajdujące się na poniższej liście (wpisowe 5 funtów na wjeżdzie) i osoby które się na nich znajdują.
    Gapiów (oprócz potencjalnych plecaczków) niestety nie przewiduje w programie.

PB MOTO ACADEMY

Printing House Lane
    UB3 1AR HAYES
    LONDON

Konkurencja jest dedykowana "ekskluzywnie" dla członków Polish Bikers, ale oczywiście dajcie znać znajomym, również tym poza forum.
    Otwieram listę i czekam na śmiałków! Decyduje kolejność zgłoszeń :)

Najlepszy wynik zmierzymy, zapiszemy a zwyciężce ogłosimy na forum....i tak aż do następnych zawodów. Postaram się robić to cyklicznie:)

#1 Pinczer, Listopad 30, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 3, 2017
    Basstek88, bazyl, just_me and 3 others like this.
  2. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    668
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    A czemu te 100 do wykorzystania tylko u ciebie ,proponuje to co zostanie zebrane od kazdego uczestnika dac zwyciezcy ma sens- ma a 0.7 zatrzymaj dla siebie nie promoj alkocholu heeee

ps.fajny pomysl Pinczer I nie zapomnije wczesniej obloddzic nawiezchnie niech sie poca starujacy

3. Pinczer

Browary:
    157
    Miasto:
    Londyn/Poznań
    Motocykl:
    „A czemu, a czemu, a czemu”....kurde ciągle „a czemu”!!! :D

Uścisk dłoni prezesa by był jako nagroda główna i tak by było dobrze :p
    A co do alkoHolu to nikt o nim nie mówił - chodzi o samą butelkę. Zawartość już wypiłem pisząc ten post. ;)

4. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    1079
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Pisal bym się na to ale nie ma mnie w ten weekend. Troche mało czasu dałeś... Mam nadzieje, ze uzbierasz wystarczającą liczbę śmiałków. Niemniej jednak świetny pomysł!

Róbcie foty albo może lepiej jakieś filmiki! :)

CezaaR lubi to.
  5. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2212
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Pomysl swietny
    Ale ...
    5a0b4d6142cef.jpg

Zartuje

kato77 lubi to.
  6. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3952
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Konrad nie wymiekaj , ty propagator adwansow ......masz tam byc i brylowac.
    Ridick ....przypominam ze jest poza sezonem a za plac pinczer placi co miesiàc
    Pinczer......czy sà jakies punkty dodatkowe za najwiekszy milage na zegarze , czy musze miec rekawiczki , czy dostane sto punktow extra po jade z mufkami ??? Czy teren bedzie posolony bo wczoraj pruszyl snieg na e14 w polodnie ??:confused:
    --- Post updated ---
    Czy wjazd na osemke jest dowolnà stronà zalezy.mi zeby pierwszy skret byl w.konkretnà stronè ....zaznaczam zze nawet najlepszy driwer moze zmascic juz w pierwszej probie tzw prawo vadera potocznie najczesciej mazywane prawem murphiego. ;)

Konrad lubi to.
  7. Pinczer

Browary:
    157
    Miasto:
    Londyn/Poznań
    Motocykl:
    Komarecki czy jak napisze, że pierwszy skręt jest w lewo to przyjedziesz, a jak w prawo to nie przyjedziesz? ;))) Umówmy się, że zaczniesz od swojej ulubionej strony. Nie musisz zdradzać sekretu od której.
    Proszę o konkretne deklaracje to wpiszę na listę.
    Następne terminy będą z większym wyprzedzeniem. Słowo harcerza.
    --- Post updated ---
    Extra punktów nie przewiduje nawet jak założysz różowy Hi-viz. :p
    Z czasem zrobimy podział na pojemności. Osobiście (choć poza konkursem) będę robił ósemkę swoim RT-kiem z „dodatkami” (niespełna 350kg), ale to przecież nie waga się liczy tylko technika:)

8. komarecki

Browary:
    3952
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Czekaj czekaj na rt to latwizna mowie powaznie. Czy moge jechac na twoim? Odpowoadam za szkody.
    Te 13.5 stopy....przyjdziesz w trampkach czy kowbojkach ? To chociaz paznokci nie obcinaj w ten weekend zawsze to pare centymetrow na plus.
    Jaka jest startowa szerokosc osemki ? Musze sprawxzic sie najpierw bo jak mam sie niewyrobic juz na pierwszej to szkoda se robic publicznie obciach za 5 funtow :D
    Ps. Mam niebiesko czerwony hi viz jeszcze z marshalowania o_O

9. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    68
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Pytań jak były by to mistrzostwa świata w robieniu ósemki, a do wygrania był by polonez Vadera. :)

BTW. Myślałeś może żeby udostępniać plac(za drobną opłata i nie koniecznie w zimę), żeby można było sobie poćwiczyć gymkhane(slalom, ósemki i takie tam)?

Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

10. Pinczer

Browary:
    157
    Miasto:
    Londyn/Poznań
    Motocykl:
    Najpierw ósemka nie w tę stronę, teraz motocykl niewłaściwy, trenować po nocach chce...zaraz pomyśle, że Komarecki ma pietra.... :D
    A tak poważne my tu gadu gadu, a zaraz przyjedzie jakiś „Ryszard” i nas obu powycina.
    Nie bać się ludzie. Do odważnych świat należy! W ramach zachęty powiem tylko, że na koniec „zawodów” omówimy ze szczegółami jaka jest poprawna technika ciasnego skrętu.
    Komar każdy jedzie swoim moto.
    --- Post updated ---
    Krzyś będę robił właśnie takie sesje z wolnego manewrowania ale wciąż czekam na położenie nowego aswaltu i powiększenie tym samym placu. Kiedy to nastąpi z pewnością poinformuje.

Krzys PL lubi to.
  11. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    383
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Fajna sprawa jednak w ta niedzielę pracuje, a szkoda bo nawet ciepło ma być.
    A gymkhane też chętnie bym potrenowal tylko jakieś crash bary musze kupić

CezaaR lubi to.
  12. komarecki

Browary:
    3952
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    No ladnie czeka na nowy asfalt.....a ja mam zeby powybijac na tym gruzie co jest teraz....:confused:
    Nadal niewiem jaka szweokosc osemki , wiatr polnocny??? O tej 16.00 to slonce bede mial w twarz na zwrocie w lewo czy w prawo ???? No ja pier....nich bedzie fer. Pinczer se tam trenuje od dwoch lat zna kazdy kamyk i kazde miejsce gdzie kiedys upadla mu kanapka maslem w dol a ja mam tam tak z biegu wystàpic??? Najwieksze gwiazdy potrzebujà proby scenicznej...
    No zobacze.....ale mnie ostatnio w kosciach tak jakos lupie....;)
    Ps. Jako animator twojego pomyslu nalezy mi sie chyba 10% z utargu jak psu kosc do cholery.​

kostan77 i CezaaR lubią to.
  13. Vader

Vader Szalony Wulkanizator

Browary:
    884
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    Jak będzie dość chętnych to cały plac się ładnie wysprzata żeby nikt na kamyczki swojego braku umiejętności nie zwala ;)

14. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1829
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    xt600e / cezeta 477 175
    Gdyby to było lato i +20stopni do tego grill I piwko to obstawiam około 100 chętnych a tak to max 10 ale trzymam za Was kciuki :D

15. just_me

just_me Beztroski Posiadacz

Browary:
    543
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    najlepszy na swiecie ;)
    Już widzę jak wszyscy ograniczniki skrętu piłują ;)

16. Pinczer

Browary:
    157
    Miasto:
    Londyn/Poznań
    Motocykl:
    Napewno wszyscy zapracowani w tygodniu nie mieli czasu rzucić okiem na PB. :p
    Dziś jak się wszyscy rzucą to nie będę mógł nadążyć z zapisywaniem.
    A tak poważnie to wiemy nie od dziś, że umiejetność ciasnego skrętu, ba jakiego skretu/zawracania na średniej szerokości jezdni to pięta Achillesowa motocyklistów (czyt. słaby punkt). Jest miejsce i okazja by się sprawdzić więc zapraszam...i wcale nie chodzi o jakieś extremum. Zróbcie chociaż taką ósemkę jak na egzamine.
    Jeśli takie inicjatywy nie bedą przez Was wspierane, to ich po prostu nie będzie.

komarecki lubi to.
  17. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    761
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Nie uważasz ze może pora roku i wyprzedzenie z jakim dałeś to ogłoszenie, nie napawa? (czyt. wywołuje w kimś pewne uczucia - np. podekscytowanie)

Konrad, CezaaR i komarecki lubiąto.
  18. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1304
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Fajna sprawa ale ja mam rozwalony motocykl, kończę o 14 i do tego jeszcze pizdz.... :tearsofjoy:

No i na marginesie ja nigdy nie zawracam. zatrzymuje się podnoszę motocykl w kierunku którym chce jechać i jadę dalej :sweatsmile:

Pinczer i komarecki lubią to.
  19. komarecki

Browary:
    3952
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Mi sie bardzo podoba pinczerku pomysl , w koncu to ja zagadalem cie w kwestji gymkhany , jestem z tych motocyklistow co na zlotach brali udzialy w rajdach gdzie zawsze byla gymkhana a zawody ,,wolnej jazdy" byly dla nas najwiekszà weryfikacjà umiejètnosci opanowania motoru , dzis mlodziez upatruje to w stawianiu na kolo czy odwijaniu na prostej i chwala panu ze te ABSy pomagajà im potem wychamowac z tych predkosci nad jakimi nie panujà. Nie mowie ze napewno bo ja zawsze mam deficyt czasu ale raczej bym wpadl i nietwierdze ze sie tam popisze moze wylomotam orla na pierwszej osemce. Problem jest taki ze pogoda o ile nie zacheca do przyjazdu to nie stety uniemozliwia rozwiniècie skrzydel , przy tej temperaturze opony sà jak z ciosanego dèbu wiec owszem przejechac osemke mozna ale niewiedze popisow rodem z konkursow japonskich policjantow . Sam widze ze od dwoch tygodni juz nie robie rond tak jak lubie bo juz kilka razy przednie kolo samo podjelo mi probe zmiany pasa.
    Btw abstrachujàc mam pytanie ,przed momentem zapytalem zone jak szeroka jest osemka w uk na egzaminie i oznajmila mi ze oni nie mieli zadnego ograniczenia szerokosci poza rozstawem slopkow mijanych.....to prawda???? No za moich czasow osemke jechales wyznaczonà sciezkà z dwoch linji i najechanie chocby na linie eliminowalo zawodnika. Ocz przypominam jeszcze ze zdawalo nie nie na motorku z kursu o nie na osrodku pan tachniczny podstawial rozklekotanà mz i mowil do egzaminowanych : ,, trzymajcie na wysokich obrotach , gasnie, bo akumulator slaby" :(:mad: jak motor zgasl - egzamin oblany oczywiscie.

#19 komarecki, Grudzień 2, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 2, 2017
    CezaaR lubi to.
  20. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1304
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Jak mnie pamięć nie myli tak to prawda nie ma tak jak w Polsce ze musisz się zmieścić w obrębie ;)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!