Wyprowadzka z Londynu, tylko gdzie?

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez Jacq, Maj 27, 2019.

1. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Moi drodzy,

Był już temat czy warto wyprowadzać się na północ >>TU<<

Nadchodzi powoli ten moment kiedy wraz z małżonką opuszczę to "piękne" miasto Londyn.
    Myślę, że realnie nastąpi to w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy.
    Powodów mamy sporo. Mówiąc w dużym skrócie nie chcemy tu dłużej żyć.

Ja mogę pracować z dowolnego miejsca w UK, byle bym miał dobre łącze do Internetu.
    Żona jednakowoż takiego luksusu nie ma, a zatem potrzebujemy na tyle dużej miejscowości,
    żeby rynek pracy nie był dużym problemem.
    Okolice Londynu odpadają. Skoro mam wybór to wolę mieszkać gdzieś gdzie jest taniej.

Dodatkowy warunek to lotnisko z połączeniami do Warszawy.

Mam kilka typów i będę powoli robił rozpozananie w terenie.

Na chwilę obecną moje/nasze typy to (kolejność przypadkowa):

-Cardiff
    Bardzo zielone miasto, ale takie trochę prowincjonalne.
    Transport publiczny nie jest tu mocną stroną.
    Najbliższe lotnisko z połączeniami do Warszawy to Bristol (1:40h dojazdu transportem publicznym).
    Ceny nieruchomości dużo niższe niż w Londynie i okolicach.
    Motocyklowo ekstra - ruszasz z domu i od razu jesteś w Walii. Poł godziny jesteś w Brecon Beacons.
    Minusem jest tu też to, że jednak dość często i sporo pada.​

-Bristol
    Miasta prawie nie znam. Byłem tu w sumie ze dwa razy przejazdem.
    Raz połaziłem ze 3 godzini w okolicy doków.
    Podobało mi się że jest sporo tras rowerowych.
    Odniosłem wrażenie, że jest sporo czyściej niż w Londynie.
    Ceny nieruchomości to coś pomiędzy Londynem a Cardiff.
    Większe niż Cardiff, a zatem i większy rynek pracy.
    Dobre połączenie kolejowe z Londynem.
    Lotnisko z połączeniami do Warszawy jest rzut beretem od miasta.
    Motocyklowo - blisko Walia, Kornwalia też nie jest bardzo daleko.
    Dodatkowo gdybym chciał dostać się do Europy to nie jest bliżej niż z Cardiff.​

-Edynburg
    Sporo zostało już napisane we wspomnianym już wcześniej wątku mniej więcej >>TU<<
    Taniej niż w Londynie. Rynek pracy nie wygląda źle.
    Jest lotnisko z połączeniami do Warszawy.
    Motocyklowo - Szkocja jest na miejscu :) Nieco dalej na południe...
    Pogoda nie jest atutem tego miasta. Zimniej i bardziej deszczowo.​
    -...

Na chwilę obecną na papierze punktami wygrywa Bristol a najmniej prawdopodobny jest Edynburg, ale...
    Decyzji jescze nie podjelismy, cały czas zbieramy informacje. Lista też nie jest zamknięta.

Właśnie spędziłem tydzień pracując sobie w Cardiff robiąc mały rekonesans.

Chciałbym też zrobić rozeznanie wśród ludzi, stąd pytam was i zapraszam do dyskusji.
    Wychodzę z założenia, że każda informacja pozwoli nam podjąć lepszą decyzję.

2. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1436
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    W samym Bristolu nie chciał bym mieszkać ale mieszkam pod Bristolem na wsi i nie zamienię tego na nic innego ;)
    Jak coś chcesz wiedzieć o tej okolicy to pytaj .

3. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Dlaczego nie chciał byś mieszkać w Bristolu?
    Nie lubisz tego miasta, czy poprostu bardziej pasuje Ci życie na wsi?
    Czy z takiej podbristolskiej wsi realnym jest dojeżdżać do pracy do Bristolu
    (mam tu na myśli moją żonę, która pracę na 99% będzie miała w mieście)?

4. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    375
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    HONDA:CB500Fy, CBR 1100 XX , CRF 1000 AT, CRF 50
    Jak dla mnie z punktu widzenia motocyklisty, wiocha to najlepsza opcja. Jest pod reka Bayway i tez mozna odkrecic 2 paczki na asfalcie...

CezaaR lubi to.
  5. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1436
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Coś w tym jest że bardziej mi pasuje życie na wsi ...
    Cisza, spokój, brak złodziejstwa , jest bezpiecznie , dookoła mili ludzie...
    Ubezpieczenie samochodu dużego 240 / rok małego 150 / motocykla 650cc 100 / rok
    Minus oczywiście taki że wszędzie trzeba jechać ale do Bristolu mam 30 minut do M5 10 minut .
    Więc dojazd do Bristolu do pracy jest jak najbardziej realny mnóstwo moich sąsiadów dojeżdża do pracy w Bristolu lub okolicach .
    Jak byś chciał mieszkać w okolicy Bristolu ale nie na wsi to polecam małe miasteczko Thronbury .

Jak bym miał wybór na Twoim miejscu to z tych trzech miejscowości a znam je dobrze wybrał bym właśnie Bristol ale obrzeża lub właśnie jakaś mała miejscowość pod Bristolem .

Według mnie Bristol nie jest takim bezpiecznym miastem ale może niech się wypowiedzą ludzie co tam mieszkają jest ich tu kilku. @matthew może coś doradzi

#5 piwko78, Maj 27, 2019
    Ostatnia edycja: Maj 27, 2019
  6. tomaszn76

tomaszn76 Beztroski Posiadacz

Browary:
    7
    Miasto:
    Houghton Regis
    Motocykl:
    Honda st1100 pan european
    po co tak daleko (Brystol, Cardiff) twoje wszystkie kryteria spelnia Dunstable 30 mil od Londynu roboty od cholery zycie dużo tansze niż w Londynie (mieszkałem 11 lat na Greenford) lotnisko z lotami do Warszawy (Luton) pod nosem latac na moto po wioskach jest gdzie wiec dawaj do Dunstable!

Ciaho lubi to.
  7. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1143
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Mieszkałem w Cardiff kilka lat temu, bardzo ładne miasto, czystsze niż Londyn i piękne walijskie drogi. Tylko ja tam byłem z 10lat temu nie wiem jak teraz ale bardzo mi się podobało.

Edynburg, my właśnie z żona jakiś czas temu kupiliśmy chatę ale w Kirkcaldy, blisko Edynburga a jednak nie w mieście a miasteczko. Bardzo ładna okolica, fajni sąsiedzi zaczyna nam się coraz bardziej podobać. Żona zjeżdża tu za miesiąc już na stałe a ja z końcem kontraktu na mieszkanie które mamy pod Londynem ;) pogoda? Umm rozumiem ze możesz pracować z domu a tu za cenę niska możesz mieć duuuuzy wiec tym bym się nie martwił idzie się przyzwyczaić, no i kultura ludzi tutaj do tych co w Londynie niebo a ziemia.

8. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    278
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
  9. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    @Xawery widziałem te wyniki :) Nie ukrywam, że jest to duży plus Szkocji.
    Co do miejscowości jak Kirkcaldy czy Dunstable, to tak jak napisałem
    muszę brać pod uwagę moją żonę. Ona pracuje w marketingu, a z pracą
    w tym zawodzie w małych miasteczkach może być trudno.
    Chcielibyśmy też uniknąć dojazdów przekraczających 1h w jeną stronę.
    Muszę się tam do Was na północ wybrać, aby wyrobić sobie zdanie.

10. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    278
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    @Jacq - Marketing to dosyc szrokie pojecie i trudno mi sie do tego odniesc w stosunku do popytu i podazy tego typu uslug. jednak co do czasu commuting'owania to na ten przyklad :

The average journey time between Edinburgh and Dunfermline Town is 34 minutes . The fastest journey time is 30 minutes . On an average weekday, there are 30 trains per day travelling from Edinburgh to Dunfermline Town.

Jednak to musi Twoja Pani zadecydowac, jako ze to ona bedzie musiala jezdzic. Taki pomysl, jako ze sie zbliza lato to sobie zorganizuj wypad z Malzowinka na na pare dni na Edinburgh Festival, Fringe zobaczycie sobie masto, klimat. Wynajmijcie samochod i dajcie dyla na polnoc. Co do okolicy to wiem ze was urzeknie. Co do rynku pracy to juz sami musicie zrobic research. Jak bedziesz planowal przyjazd daj znac, to zklece wam trase wycieczkowa.

Jacq lubi to.
  11. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Zdaję sobie sprawę, niemniej jednak na potrzeby tego tematu ten poziom abstrakcji raczej wystarczy.
    Research oczywiście zrobimy. Do Edynburga też pewnie wpadniemy.

12. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    62
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Moje marzenie, wyjechac jak najdalej od Londynu. Moze to dziwne ale chetnie bym wrocil w okolice Birmingham.
    Niestety, utrata mobilnosci stawia mnie w sytuacji takiej ze musze byc usadowiony komunikacyjnie dom-praca.

13. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    887
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Sorry ale sami Pakistanie mowie ze B-ham to Pakistanskie miasto. No chyba ze malzonka Pakistanka to rozumie.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

kostan77 lubi to.
  14. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    247
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    Mieszkam od ponad 4 lat w Bristolu, jednak to moje pierwsze i jedyne miasto po przeprowadzce do UK, wiec nie mam porównania i moje uwagi mogą być z dupy. Ja generalnie nie znosze dużych miast, natomiast uważam, ze Bristol jest super. Niestety jest on MEGA zakorkowany i uważam, ze jedyna opcja na to miasto jest po prostu rower. W te 4 lata zrobiłem tu rowerem około 20 tys. km i nie zamieniłbym tego pojazdu na nic innego. Pracy raczej dużo, ale koniecznie zwróć uwagę, gdzie będzie pracowala twoja zona, bo codzienne dojazdy mogą się okazac udreka. Mieszkam w spokojnej dzielnicy Bristolu, około 3-4km od samego centrum. Polecam znalezienie czegos spokojnego na uboczu, bo inaczej się umeczycie.

15. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    @yeuop Dzięki, właśnie miałem zapytać czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z Bristolem.
    Co sprawia, że uważasz że to miasto jest super? Z Twojego doświadczenia, które dzielnice są godne rozważenia?
    Co do dojazdów, myślę że to problem każdego dużego miasta.
    W tej chwili moja żona ma w jedną stronę 3 przesiadki - 1:15h (mieszkamy w 3 strefie w Londynie, a ona jedzie tylko na drugą stronę centrum).

CezaaR lubi to.
  16. Akislav

Akislav Beztroski Posiadacz

Browary:
    34
    Miasto:
    NI Lisburn / ENG Ashby de la Zouch
    Motocykl:
    Honda Africa Twin CRF1000
    Belfast lub całe te okolice;) czysto, biało, tanio , widoki fajne i połączenie do Wawy jest ;)

#16 Akislav, Maj 29, 2019
    Ostatnia edycja: Maj 29, 2019
    milemar lubi to.
  17. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    887
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Ja bym sie pchal w poludniowe wybrzeze, Worthing, Brighton itd. Zawsze cieplej, blisko tunelu do Europy, tez ladnie i przyjemnie, szybki pociag do Gatwick.

18. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    62
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    O ile jezdzi... hahaah
    temp spadnie ponizej 5stopni i caly transport stanie... Beda upaly, caly transport stanie.
    Caly swiat sobie radzi z transportem latem, zima, tylko angole jakos nie moga.

Ale przyznam racje.. Poludnie bardzo ladne, tylko takie miasta jak Brighton nie sa az takie tanie.
    Ja nadal obstaje przy Birmingham (lub okolicach). Jakos mi sie tam podoba. Moze dlatego ze wlasnie pierwsze 9 lat emigracji tam spedzilem.
    Mi zawsze odpowiadalo to ze we wszystkie fajne miejsca (zwlaszcza motocyklowe) bylo wzglednie blisko - Walia, Peak District, Lake District. Samloloty z Birmingham lub East Midlands. Do Dover daleko, ale ja jakos do PL nie jezdzilem nigdy auotem/motorem.

Narazie jestem mobilnie udupiony i nie wiem czy kiedys to sie zmieni, wiec musze miec prosta komunikacje publiczna wszedzie. Nie moge sobie pozwolic na mieszkanie na zadupiu.
    Zobaczymy. Jesli mi sie wszystko ulozy tak jak planuje to moze nastapia jakies wielkie zmiany.

19. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    887
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Kolega pisal ze ma byc ladnie a nie tanio. Niestety tam gdzie ladnie nie jest tanio

20. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    375
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    HONDA:CB500Fy, CBR 1100 XX , CRF 1000 AT, CRF 50
    Z Gatwick slabe polaczenia do PL

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!