Wyważanie kół

Temat na forum 'Opony, Koła' rozpoczęty przez KamilV2, Czerwiec 30, 2020 o godzinie 21:43.

1. KamilV2

KamilV2 Beztroski Posiadacz

Browary:
    72
    Miasto:
    Reading
    Motocykl:
    MTS 1200 DVT
    Czy ktoś ma doświadczenie w nie wywarzaniu kol ? :eek:
    Ogólnie zmieniłem opony przód tył bez wywarzania ze wzgledu na to ze maszyna na której zmieniłem opony nie miala takiej opcji, zrobiłem około 150 mil w tym jechałem po autostradzie do 130mph..Szybkie zakręty pod gore i z góry.. ostre winkle .. i nie czuje żadnych wibracji ani nic co by wskazywało na nie wyważenie kol ..Ducati MTS 1200 DVT.

Koles moj jeździ Diavelem dosyć agresywnie i tez mówi ze nie wyważa kol a jak wyważy to nie czuje żadnej różnicy wiec dal se spokój ...:confused:

Wiele znajomych mówi ze tył to nie trzeba ..ze przód jest ważny.. Jak dla mnie na razie nie widzę potrzeby wyważyć przodu ..:D Jeżdżę motorami ponad 20 lat i zawsze wyważałem na maszynie lub ręcznie .. a teraz nie widzę potrzeby :cool:...

Ma ktoś jakieś doświadczenia którymi mógł by się podzielić ?

2. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    4060
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    W terenowkach wiadomo nie wywazam .
    A w swoich motorach do roboty zakladam sam opony od jakichs no nie wiem przynajmniej 15u lat ....no i oczywiscie nie wywazam ale zaznaczam ze ja nie jezdze nimi 130mph .... 85 na autostradzie czasami 90 . No i jest extra ani nic nie czuje ze zle ani jakiejs czestszwj zmiany lozysk w kolach . Generalnie masy kola motocyklowego to noe to co w kole samochodowym .
    No moze jak bym mial sporta to bym wywazyl sam nie wiem dla lepszego samopoczucia .

3. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    747
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    tez nie wywazam bo nie ma takiej potrzeby ,a juz opony zmienialem 4 razy caly komplet

4. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    1946
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Zdazalo mi sie niewywarzyc przodu. Choc zwykle przod wlasnie woze do wywarzenia. Jak nie wywarzylem to powyrzej 80 lapalem lekka shime. Ale opona sie z czasem “uklada”. Tyl nigdy nie wywarzam. A w enduro wogole nie ma potrzeby w obu. Opony zmieniam sam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!