Yamaha fazer 600

Temat na forum 'Silnik, sprzęgło i napęd' rozpoczęty przez zyziu74, Kwiecień 17, 2017.

1. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Czesc wszystkim. Jestem nowy i juz mam problem mianowicie odkrecam srube do wlewu oleju w silniku a tam nic nie widac, pusto swiece latarka tez na tym oczku nic nie widze ciezko wchodzi jedynka czy to oleju brak czy po prostu tak jest.Zaznaczam ze moto bylo cieple jak sprawdzalem i tez nic nie widac.Pomozcie

#1 zyziu74, Kwiecień 17, 2017
    Ostatnia edycja: Kwiecień 17, 2017
  2. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1374
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Ogarnij sie zzbusiu

3. PatrykVFR

PatrykVFR Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha Tracer 2017, Yamaha R6 2012
    brzmi jak prowokacja na prima aprilis :D:D

skoro pomiaru oleju dokonujesz przez oczko, a oleju nie widac znaczy ze go nie ma...
    :cool::cool:

4. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    365
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
    no i motor oczywiscie stoi pionowo a nie na ponozce bocznej. :)

5. PatrykVFR

PatrykVFR Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha Tracer 2017, Yamaha R6 2012
    miejmy nadzieje ze kolega wie ze sprawdzamy olej nie na polozonym moto...;);)
    ja w R1 z 2007 roku jakos tak mialem ze olej byl na minimum, a po wyprostowaniu motocykla (zdjeciu ze stopy) poziom byl bliski max...;)

6. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    126
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Sprawdz Manual ... u Mnie na bocznej stopce sie sprawdza olej silnika i w pionie olej w skrzyni.

Ale moj moto jest inny-wiem

7. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Dziękuję za odpowiedzi. Moto stoi na głównych ale jest wyciek niewielki ale jest wilgotne w miejscu pod pokrywą na zebatke przednią nie kapie ale widać ze coś nie tak. Czy to cos poważnego?

8. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    Tak, z opisu wynika, że sprawa jest dosyć poważna. Nie chcę cię martwić, ale w fazerach to typowa sprawa, w nowszych to poprawiono, ale w starszych rzeczywiście zdarzały się takie wycieki. Zwykle kończyło się koniecznością wymiany silnika, bo naprawa była zbyt kosztowna.

Druga rzecz, to ten nieszczęsny stan oleju.
    Jak oleju nie widać przez otwór wlewu to też nie dobrze.Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze we wzierniku, takie oczko z boku silnika, ale tam to już tylko sprawdź dla zasady, bo na pewno jest i tak za mało.

I jak już pisał CeZaaR: ogarnij się, chłopie ;)

9. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    588
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    bez urazy do autora ,plakac czy smiac sie , tylko czekac jak ktos napisze ze moto nie chce zapalic bo w baku paliwa nie widac I prosi o pomoc

CezaaR lubi to.
  10. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Cześć dobra wiadomość to ze kapie z uszczelniacza walka zmiany biegów to drobnostka ale odkrylem to co widac na zdjęciu. To jest po prostu mistrzostwo. Czy można to jeszcze nie wiem zdjąć tą zębatke? Sezon pojezdze a potem. .. 20170418_145102.jpg

Attached Files:

komarecki lubi to.
  11. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Masz odemnie chlopie browara :D:D
    Dawno nie widzialem takiego przykladu kowalstwa artystycznego.
    Masz pewnosc ze cieknie z walka zmiany biegow a nie z uszczelniacza wqlka zdawczego i z tamtad cieknie na walek zmiany..... jak to widzisz bez zdjecia zebatki?
    Tak sie zastanawiam jak simmering na walku zdawczym przetrwal rozgrzanie walka przy tym spawaniu.......;)

12. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Ten wyciek jest na osce zmiany biegów widziałem leciutko sie poci jak zmieniam biegi i tylko z tamtad bo wyczyscilem i odpaliłem trochę pochodził zgasilem pomieszalem biegami i sie tamtendy sączy. To sam zrobię. Zebatka mnie interesuje da się ją zdjąć i założyć nowa później bo zglupialem nie mieszkam w kraju bo tam to moze by mi ktos coś doradził sorry że truje ale takie cos to nie wiem co napisać może to bezmyślność chama chyba jest

13. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1374
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    N.a. hu*** ktos tam zebatke zaspawal...
    Co za Stalin motoryzajny
    Nieda sie to zajebac n.a. amen

14. komarecki

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Jesli gosc byl lepszym spawaczem jak mechanikiem to sytuacja wyglada ZLE.
    Nikt nie mowi ze trujesz , ale czy przed tym sprawdzaniem uzupelniles poziom oleju,bo jak poziom niski to i moze sie nielac teraz z walka , pozatym latwo o pomylke olej ma wlasciwosci pelzania wiec mozna sie czasami zasugerowac ,a gosc niezle tam spawal wiec walek mogl sie dobrze nagrzac a sama warga simeringu jest bardzo delikata.
    Teraz jak zeszlifujesz spaw , zdejmiesz zebatke a co dalej? Od tego jak dobrze gosc sie wtopil zalezy ile walka , i jego gwintu jest stracona, i pytanie pierwsze czemu to zrobil? Nie mial podkladki zabezpieczajacej - byl idiota , wielowpust walka byl zciety?? No to i tak lipa na amen.
    Jak ci zalezy zeby to robic zacznij od szlifowania czola spawu gdy zaowazysz ze przebarwienie zacznie exponowac roznorodnosc materialow nakretka /walek zakoncz szlifowanie i postaraj sie kluczem zerwac polaczenie poprzez obrocenie , chodzi mi o to by jak najmniej szlifowac i jak najmniej stracic walka ,jego czesci gwintowanej.

15. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Widziałem tak chyba w WSK tej 3biegowej dawno temu to bylo czyżby ten mechanik jeszcze żył. Sprawdzac trzeba teraz wszystko przed zakupem. Co tu teraz zrobić z tym cudem mechaniki?
    --- Post updated ---
    Dziękuję komarecki za rade tez to jakos tak widze tylko to delikatna robota będzie później by go nagwintowac i po sprawie☺bylbym chyba mistrzem odnowya tak bez jaj to teoretycznie mozliwe chyba .Ale mam pytanie jak bym ten wałek wymienić chciał to co mnie czeka?

16. komarecki

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Rozbicie silnika , wyjecie walkow skrzyni ,biorac pod owage ze yen silnik nie nosi znamion dbania o niego to ja bym rozejzal sie za innym piecem i tyle. Ale zrobisz jak chcesz.

17. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1374
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Nowy piec Bedzie git ( pewnie tsniej niz robocizma vie wyniesie)
    No I litr czystej dla Komareckiego

18. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    Myślę sobie tak na tej zebatce pojezdze jeszcze trochę bo cham nową przyspawał chyba, rozejrze się za silnikiem i na zimę nowy sprawie znaczy używany kupię. Chociaż powinienem go czym predzej sprzedac ale jakoś mi tak glupio komus sprzedac. Jutro bym zdjęcia łańcucha wstawił i o naciąg zapytał bo tu bez kitu nie mam kogo.

19. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    298
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Polecam Ci zajrzeć na www.motocykl.org, kompedium wiedzy o fazerach i chętnie chłopaki pomagają.

20. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    588
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    jak bys tak opylil to odrazu by cie okrzyknieto mistrzem kowalstwa przez nowego wlasciciele chyba ze durny angol by kupil to nawet pewnie by sie nie polapal o co biega I myslal ze tak zebatkka jest fabrycznie zaspawana

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!