Yamaha fazer 600

Temat na forum 'Silnik, sprzęgło i napęd' rozpoczęty przez zyziu74, Kwiecień 17, 2017.

1. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    594
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    durny to juz kupil - tyle ze polak ;)
    sorry zyziu nie bierz mocno do siebie - ale humor mi tym watkiem poparawiles dzis, a juz tekst ze ten spawacz nowa zebatke przyspawal to mnie rozwalil, koles mial finezje :):):)

CezaaR lubi to.
  2. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    mial tez mysl techniczna

legenda pijanego spawacza wiecznie zywa

3. zyziu74

zyziu74 Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Yamaha fazer 600 2000r
    No to rodak taką artystyczną robote wykonał bez kitu polak potrafi.

4. Mckaradziej

Mckaradziej Kierowca Kosiarki

Browary:
    11
    Miasto:
    Blackpool
    Motocykl:
    Honda VFR 800
    tak to sie właśnie kończy, nowa nakrętka w polsce kosztuje 15 zł w serwisie yamaha. ale dokreca się ją chyba z 15Nm. ma bardzo delikatny gwint. Ja przekręciłem dwie bo własnym oczom nie wierzyłem i serwisówce, ze taki element może być tak słabo dokręcany... A jednak... Tak po mojemu to wymień piec bo, z tego to już nic nie zrobisz. Leciwe sprzęty na pewno będzie taniej niż ratowanie tego. Tam jest raptem kilka kabli parę śrób. Masz manuala https://www.google.co.uk/webhp?sour...on=1&espv=2&ie=UTF-8#q=fzs+600+service+manual pierwszy od góry, od razu pobiera. BIER I RÓB ;)

5. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    148
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Miałem taki przypadek w Wsk 125. Kupiłem od starego dobrego mechanika , kupiłem ją za 100zl, chamulec był na drucie który czasami się wypinal, biegami chamowalem. Lepiej sprawdź dobrze swoje moto ja już znam takich speców. Z tego co pamiętam dobrze ja sprzedałem po dwóch sezonach i brakiem zapłonu poszla za 150zl

6. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    15Nm???? Toż to strasznie mało!!!1
    Nawet w warsztatach przy takich pracach nie sprawdzają zalecanej siły dokręcania tylko robią na "huj-czuja" (wiem, bo robiłem w kilku warsztatach)
    a zwykle jest tam gruuubo więcej!!!
    może dlatego gość uwalił gwint
    myślę jednak, że mogło wcale nie chodzić o tę cholerną nakrętkę, ale o gwint na wałku, jeśli się zwalił, a gość nie chciał iść w koszta, to...
    sami wiecie ;)

7. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    303
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Z tego co wiem to fazery miały tendencje do gubienia tej nakrętki więc może ktoś chciał zapobiec.....

8. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1375
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    to nie ten mechanik

9. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    367
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R, Yamaha MT09
    Nie dawalo mi spokoju to 15Nm. Ta zebatka poprostu nie ma prawa byc tak slabo dokrecona.
    Sprawdzilem wiec manual pierwszy jaki wyskakuje w powyzszym linku.
    Nakretka ma byc dokrecona z sila 70Nm a po 15Nm to pewnie nakretki na tylnej zebatce( tego akurat nie chcialo mi sie juz sprawdzac) .
    Wklejam link do zrzutu ekranu na szarym, podkresleniu dane dotyczace przedniej zebatki. 2017-04-20_062012.jpg
    --- Post updated ---
    Generalna zasada sily dokrecania jaka wbili mi w lep na pierwszym szkoleniu dla mechanikow w Hondzie 15 lat temu, jest na zdjeciu ponizej:

general r.jpg

Dodam ze do dzisiaj stosuje i sie sprawdza.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!