Yamaha MT-09 Tracer vs BMW R1200GS LC

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Eski, Listopad 29, 2015.

1. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Witajcie :)

Jako , że motocykl który obecnie posiadam nie spełnia moich oczekiwań postanowiłem go wymienić w następnym roku , jak tylko wskoczy mi dodatkowy rok ncd.

Ale jak to bywa zapewne nie tylko w moim przypadku nie bardzo wiem na co się zdecydować , na jazdy testowe nie za bardzo moge liczyć ponieważ prawko mam za krótko.

Do rzeczy :
    R1200GS

Początkowo byłem mocno napalony na BMW R1200GS LC od 2013r. w którym wprowadzono dodatkowe chłodzenie cieczą.
    Byłem w salonie siedziałem macałem noooo motorek wygląda super , pozycja za kierownica świetna , siedzenie super wygodne.
    I na tym w zasadzie mógł bym zakończyć ten temat , ale lubie dowiadywać się coś więcej o motocyklach wiec zaczynam szukać o ewentualnych usterkach , kosztach serwisu itd. bo jak wiadomo samo kupno motocykla to nie koniec wydatków.
    Noo i niestety okazuje się , że nowy GS ma dość dużo usterek.
    Skrzynie biegów , Przełączniki na kierownicy , Problemy z ESA , dziwne odgłosy z silnika i jeszcze kilka innych które można wyszukać w sieci.

Po przeczytaniu tych wszystkich informacji pomyślałem wydam 10-12tyś. za uzywany motocykl z może 1rokiem gwarancjii i co później jak coś się zacznie kaszanić , być może nie będę w stanie wyrobić finansowo na kosztowne wymiany Skrzyni biegów , które za pewne nie będą tanie.

Więc poszedłem dalej szukać coś innego.

Yamaha MT-09 Tracer

Za pewne tego motocykla nie dostane na jazde testową bo musze mieć prawko 2 lata.
    Siedziałem natomiast na nim i też pozycja mi odpowiadała , chodź siedzenie juz nie tak wygodne jak w bmw :)

CENA - to jest niesamowity atut tego motocykla, obecnie za kwote około 7tyś. można mieć prawie nową sztukę.
    Za około 7tyś. dostajemy ABS , Kontrole trakcji , Zmienne tryby jazdy . Za różnice w cenie chciał by dokupić większą szybke , podgrzewane manetki, nawigacje i jedyna różnica w wyposażeniu to brak ESA , bez której naturalnie że można przeżyć :)

Kieruje się do was , bardziej doświadczonych abyście doradzili mi co będzie bardziej praktyczne , lepiej opłacalne i mniej kłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Może wiecie co powinienem unikać szerokim łukiem , a co powinienem kupić od ręki bez obaw , że nie będzie to kasa wywalona w błoto. Główne przeznaczenie to codzienne dojazdy do pracy , i czasem wyjazd na dłuższą trasę po UK + chciał bym raz w roku wyskoczyć na jakąś dłuższą wyprawę , które są organizowane czasem na forum.
    Wymieniłem sporo PW z kilkoma osobami z forum i posiadaczami poszczególnych motocykli (dzięki chłopaki ) , ale nadal nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie który z motocykli będzie najlepszym wyborem.

Naturalnie , można by powiedzieć , że nijak nie można porównywać tych motocykli ze sobą no ale tak jakoś wyszło więc proszę o wyrozumiałość.

Dzięki za wszelkie informacje i porady.

All The Best
    Eski

2. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    16
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Hej,
    Pisalem Ci wczoraj o tym i w sumie porownujesz 2 rozne motocykle... To tak jakbys porownywal forda K do Forda S-Max (chodzi o gabaryty).
    Bardziej bys porownal ta Yamahe do GS800 a nie 1200 (jest tez chyba F800GT) jesli juz mowimy o BMW lub Honda VFR800 ktory jak dla mnie wyglada bardziej nieziemsko niz Yamaha...
    Z Yamahy jest jeszcze tenera...

Szczerze to wszystko jest kwestia gustu i mi osobiscie sie twoj Tracer w ogole nie podoba. Jest tez kwestia przeznaczenia.
    Z tego co wiem to nie mowimy o o jakims blotnistym terenie wiec cos na asfalt i tak jak piszesz, jazda na codzien + jakies weekendowe wypady i dluzszy raz w roku.
    Wszystkie wymienione przeze mnie modele absolutnie sie do tego nadaja... Honda zawsze miala opinie niezawodnosci...
    Nie wiem czy sie cos zmienilo bo Varadero mialem 6 lat temu i sie nie psulo :)
    Pewnie zaraz kilka osob dolaczy do tematu i zaproponuje jeszcze inne opcje.

3. impostor1981

impostor1981 Kat Komarków

Browary:
    32
    Miasto:
    Coventry/Rabka Zdroj
    Motocykl:
    MT-09 83 Street Rally (los wariatos, bananos na twarzos non stopos) ; GPZ 500 S "OSIOLEK"; BMW F650
    Jak na takie przeznaczenie jak piszesz to wybrał bym Tracera.
    Niskie spalanie
    Bardzo dynamiczny silnik
    W mieście mało wahlowania biegami
    Trzy tryby mocy
    ABS
    TC.
    Moto bardzo lekkie i sterowane

Jedyny minus dał mnie to niestety do całorocznej jazdy musisz moto dobrze zakonserqowac na zimę. Ja jedna zimę przelatalem MT09 i niestety korozją od soli pojawiła się na niespełna rocznym motocyklu.

Aha jeszcze zawias pasuje tylko do lekkich jeźdźców.

4. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Nie kazdy placze jak cipa ze rdzewieje moto ma jezdzic caly rok do grobu go nie wezmiesz hahah

5. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Dzieki panowie za info. Obecnie tez jestem bardziej sklonny kupic tracer.

Ale chetnie poznal bym tez opinie osob ktore posiadaja gs'y moze ktos rozwieje moje watplikowsci odnosnie awarajnosci. I ogolnie cos ktos napisze ;)

Ktos posiada tutaj nego wodnego bmw ?

Moja yamaha wr125r tez lubiala rdzewiec a byla nowa.

6. Cefa

Cefa Beztroski Posiadacz

Browary:
    89
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    Gelände/Straße 1200 Adventure
    Wodny to nie GS to tylko bmw :good:

7. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

Wodny mam namyśli nowy silnik który jest od 2013roku. ;-)

8. Cefa

Cefa Beztroski Posiadacz

Browary:
    89
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    Gelände/Straße 1200 Adventure
    Zgadza sie to tylko bmw.

9. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

A napiszesz coś konkretnego o tym motecyklu czy będziesz sie tak droczył ? :)

10. spiggi

spiggi Szalony Wulkanizator

Browary:
    61
    Miasto:
    lubelskie/coventry
    Motocykl:
    suzuki gsxr 750 k3 ; honda cbr 1000 superstock
    Pod jedna osobe napewno bym wybral Yamahe

11. impostor1981

Browary:
    32
    Miasto:
    Coventry/Rabka Zdroj
    Motocykl:
    MT-09 83 Street Rally (los wariatos, bananos na twarzos non stopos) ; GPZ 500 S "OSIOLEK"; BMW F650
    Sam jesteś cipa

Do grobu nie wezmę ale miło jak się błyszczy ✨ a nie jak obsrane taczki wygląda. Wiem że tobie obsrane taki nie przeszkadzają bo pasują do słomy co ci z butów wystaje.
    ;-)

Adee lubi to.
  12. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Nie zejde do twojego poziomu spoleczniaku:D

13. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    190
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    Eski, jedz do KTM dealera i wez na test ride 1050 adv. Sprzedaja teraz 2015 roczniki po £8k. Dobra fura za ta kase i idealne dla twoich potrzeb. Nowa z 2 etnia gwarancja.

http://www.ktmadventure.com/en/models/1050/

#13 moto, Listopad 30, 2015
    Ostatnia edycja: Listopad 30, 2015
  14. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Dzieki Moto. Tez fajnie wyglada wezme go pod uwage ;)

15. Byku

Byku Guest

Zdecydowanie MT 09 Tracer

- Jest nowy i ma dwa lata gwarancji,
    - Jest lżejszy od GS-a i lepiej się sprawdzi wkoło komina
    - Piszesz że nie masz doświadczenia, Tracer ci to wybaczy, dobre moto na początek
    - Wcześniej pisałeś ży wolisz asfalt od green lanes - Tracer
    - Dużo piszesz o kosztach użytkowania, spalanie + ubezpieczenie + serwis = Tracer

Jeździłem KTM-em 1050, fakt że krótko, ale jeżeli nie myślisz o dalszych podróżach i chcesz mieć poręczniejsze, lekkie moto - znów TRACER!

16. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Wszystko głosy są za Tracer :)

Ale nadal czekam na fanów BMW i opinii o GS ;-)

17. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Mi sie podoba bmw, ktm a potem na szarym koncu yamaha. Bierz co ci sie podoba pozniej sie bedziesz martwil:D rozsadek jest zlym doradca.

18. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

Jesli bmw da mi dobra cene zapewne zdecydowal bym sie na bmw. Moze przy codziennej jezdzie na ktotkich dystansach nie bedzie bardzo poreczny ale wynagrodzi mi to jak wyjade na dluzsza traske. No i wreszcie bede mogl sobie wyskoczyc raz w roku na urlop dlugo dystansowy ;)

19. impostor1981

Browary:
    32
    Miasto:
    Coventry/Rabka Zdroj
    Motocykl:
    Znaczy generalnie ja to widzę tak, już wybrałeś GS tylko rozsądek podpowiada ci Yamahe i jedyne czego szukasz to potwierdzenia jakiego kolwiek że GS jest fajny. Ja widzę że i tak na GS skończysz

20. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

Nie ukrywam ze gs mo sie bardzo podoba i bardzo chcial bym go miec. Ale ciagle czekam na opinie posiadaczy tych bmw..... czy nikt na forum nie ma BMW ???

Wiele z tego co wyczytalem to ludzie uwielbiaja te motocykle i nie zamienili by na zadne inne. Cos w tym musi byc?? ;)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!