Yamaha MT-09 Tracer vs BMW R1200GS LC

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Eski, Listopad 29, 2015.

1. Cefa

Cefa Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    Gelände/Straße 1200 Adventure
    ja osobiscie to GS LC to bym niebral bo to narazie to motory nie doskonale maja problemy sa w trakcie doskonalenia i jak dlamnie to LC to juz nie boxer .
    jako pierwszy moto to proponuje
    https://www.youtube.com/watch?v=ENAebbj2cyY

2. rudy

rudy Beztroski Posiadacz

Browary:
    25
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha TDM 900
    slyszalem rozmowe na temat tego cacka GS 1200 2015 ,ktos byl nim w milton na poswieceniu motocykli.co tu duzo pisac przeklinal to moto,motor ktoremu nie mozna ufac.gasnie podczas jazdy i masa innej cupy juz szczegolow nie pamietam

3. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    Kawasaki z1000sx.
    Ja jestem zadowolony.

4. Cefa

Cefa Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    Gelände/Straße 1200 Adventure
    jedno pytanie a jak z ubespieczeniem :( ile ??????

5. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    3 lata ncb i zapłaciłem 700 moja historia wypadkowa to 6 wypadków w ostatnich 5 latach

6. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    2812
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Ja tak boczkiem temat lizne bo gs nie mialem choc jezdzilem nimi ale jesli idzie o bmw to mialem ich piec (5) z czego cztery boxery z czego dwa uzywalem zawodowo (rt) i powiem ze bmw boxera, bo ja osobiscie to ztych konserw co uwazaja ze bmw to boxer i juz, no wiec bmw raz przynajmniej trzeba miec i albo sie niespodoba albo wsiakniesz w bmw woda w piach. Mialem kiedys tu dwoch znajomkow ,braci, maniacy golas i street fighter ow jak proponowalem im rundke moim rt to sie smiali ze autobusami niejezdza. Ktoregos dnia padlo mi auto na autostradzie i zadzwonilem po jednego zeby podjechal do nnie wzial moje rt i kanister ropy i zapylal do mnie ,to bylo z osiem lat temu ....dzis jeden z braci ma trzy bmw a drogi z braci jest dyplomowanym mechanikiem bmw najpierw w guilford a teraz chyba gdzies w norwegji choc nie wiem bo kontakt sie urwal ....no wiec bmw mozna polubic. ;) ja te boxery uwielbiam i napewno jeszcze do nich wroce...

Ale ale zawsze bede walczyl z pierdzieleniem bajek o bezawaryjnosci tych sprzetow bo to bujda jest. No i te nowe chlodzone ciecza z obrocona skrzynia biegow, poprzekrecanymi o 90 glowicami to tez dla mnie pomiot szatana ,po ponad 90 latach trzymania sie zblizonej idei takie szalenstwo .....

7. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    716
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    W tej cenie masz multistrade 1200 :)

8. miejski

miejski Beztroski Posiadacz

Browary:
    73
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Mam wrażenie że wygląd i testosteron podpowiada Ci GSa, ale rozum i kieszeń Tracera. Nie zrozum mnie źle (mnie się też GS i Tracer podobają) ale jeśli weźmiemy pod uwagę stricte powyższe podane przez Ciebie kryterium to w żadnym wypadku ani GS ani Tracer nie są tu dobrym wyborem.

1. Na dojazdy stricte do pracy to polecam Honda NC750 a jeszcze lepiej w wersji Integra, no ale zapewne stukniesz się w czoło i napiszesz mi znowu: WTF? Niestety realia są takie, że to motocykle prawie bezawaryjne, tanie w eksploatacji (70 MPG to codzienność) i serwisowaniu. Osobiście dojeżdżam tym moto codziennie do pracy, w weekendy robię trasy, byłem nim w PL (2700 mil) i ani razu jak mam go ponad rok mnie nie zawiódł.
    Drugi raz z rzędu w tym roku Honda dostała tytuł Best Commuter Bike w rankingu Autotradera

[video=youtube;J5oWjF9qDmQ]https://www.youtube.com/watch?v=J5oWjF9qDmQ[/video]

2. Polecam również spojrzeć w stronę Suzuki V-Strom 1000 - komfortowe siedzenie i pozycja i moto zbiera całkiem niezłe opinie. Cena chyba porównywalna z Tracerem

[video=youtube;ww2qji84MtI]https://www.youtube.com/watch?v=ww2qji84MtI[/video]

3. Kawasaki Versys 1000 - następna niedoceniana maszyna. Oto co piszą o nim ludziska na forum GSa:
    http://www.ukgser.com/forums/showthread.php/374192-Versys-1000

I na koniec dodam, ze mam wrażenie że na razie teoretyzujesz. Pojechałeś do paru salonów i siadłeś na paru bajkach, które ci się spodobały lub sa trendy, a nie jeździłeś żadnym z nich. Dla mnie jazda testowa to podstawa, bo cóż z tego że moto mi się podoba, jak mi cos w nim nie będzie pasiło w trakcie jazdy. Możesz tu usłyszeć sto opinii a i tak w końcu to ty masz nim jeździć, a nie tylko patrzeć jak wygląda.

#48 miejski, Grudzień 3, 2015
    Ostatnia edycja: Grudzień 5, 2015
  9. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    716
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Nie sluchaj *******enia o komforcie i spalaniu ile nie pali napewno bedzie cie stac na dojazd do pracy:D. Kup cos co kazdy z*****y dzien zamieni ci w usmiech jak zobaczysz maszyne;). Ja sam nastepne moto kupuje z europy ;) niech sie kooooorwa przedszkole syna tylko skonczy:D

10. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    295
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    teraz wiem ze pytanie na forum jaki motocykl wybrac , dla normalnego czlowieka ktory choc troche sie zna siebie i wie co lubi jest totalnie bezsensu i uwazam ze taki temat to tylko lanie wody .....

Napisze tylko tyle ze wiekszosc ludzi na swiecie nie umie, nie potrafi , nie chca podejmowac decyzji bo tak sie latwiej zyje aby w razie czego zrzucic wine za porazke na kogos innego .....

Chlopie kup BMM-ke albo nie kup Tracera albo nie bmw moze jednak komarka......taki bedzie efekt tego tematu...lanie wody.

NIE BADZ BABA , PODEJMNIJ SAM MESKA DECYZJE JAK OKAZE SIE ***OWA TO MOTO SPRZEDAZ I KUPISZ TO DRUGIE ALE BEDZIESZ DOSWIADCZONY O TO PIERWSZE.... TU ANGLIA MOTO SIE NIE KUPUJE NA CALE ZYCIE BO TO TYLKO MOTOR I TAK PEWNIE ZA ROK DWA BEDZIESZZ CHCIAL INNE....

POZDR

11. PePe

PePe Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX Tourer
    KRYTEK nie do końca się z tobą zgodzę odnośnie do końca życia jeden bajk.
    Ja tak kupiłem i mam zamiar 9/10 lat się pobujać jednym bajkiem.
    Zgodzę się z tobą na temat tu jest uk i nie jest problemem zmiana bajka.

Do założyciela tematu
    Kup co chcesz, co Ci się podoba lub teraz coś taniego aby doczekać się 2 lat na prawku i wtedy próbować test ride i wtedy dopiero kupić wymarzone moto.

12. Eski

Eski Szalony Wulkanizator

Browary:
    145
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Nie mam problemu z podejmowaniem decyzji. Wiem natomiast ze sa ludzie na forum co mieli wiele motocykli i maja wieksze doswiadczenie. I zawsze warto wysluchac co maja do powiedzenia.

Kolejna sprawa jest fakt ze po ta istnieja takie miejsca aby wlasnie sobie pogadac nawet jesli to ma byc lanie wody. ;)

Juz po tych kilku postach mozna sie czegos dowiedziec zreszta my Polacy jestesmy mistrzami w doradzaniu ;))

Obecnie pozostane przy Tracer. Jazdy testowej pewnie nie dostane wiec zapewne kupie w ciemno , jak bede nie zadowolony to za rok mozna zmienic na bmw ;)

Dzieki panowie za porady ;-)

13. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    45
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Wydaje mi sie ze ten Tracert bedzie dobra opcja. Japoniec, wiec nie powinien sie psuc.. Lekki w porownaniu z GSiorem.
    Ja mialbym problem z jazda testowa bo nawet jakby mi sie lepiej na nim jezdzilo niz na GSie to i tak bym wybral GSa... No ale ja juz decyzje podjalem. Wiem co mnie czeka...
    Teraz tylko zeby prawko oddali. Nastawialem sie na Afryke ale dobila mnie informacja o cenie. Liczylem na cos za 10k po wszystkich plotkach na temat ceny w Europie. Wiem ze GS drozszy, ale to jest cos co chcialem a Afryka bylaby znowu jakas "alternatywa" zeby tylko cos miec.
    Wiec Eski, bierz Tracerta... a GSa za 3 lata jak juz wodniaka dopracuja.

14. Dziadek3004

Dziadek3004 Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    MT 125
  15. Byku

Byku Guest

A co to dziwadło ma wspólnego z Tracer-em, czy GS-em?! Z1000 prędzej tu widzę.

16. Eski

Browary:
    145
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

Wygląda spoko , ale tak jak Byku pisze :)

Już mam jednego Nekeda :)

Potrzebuje motocykl wygodny , z dobrą ochroną przed wiatrem i dobrym na dalsze wyprawy. :)

Obecnie mam na oku :

1- Yamaha Super Tenere 1200
    2-Yamaha Tracer
    3- Kawasaki GTR1400

;)

17. Byku

Byku Guest

Tracer i Tenerka latają w tej samej klasie, chociaż Tenere większa i lepsza na dalekie wyprawy. Tracer za to praktyczny i zwinny. Ale i tak jak siądziesz na GTR-a, to się zakochasz! Kawał maszyny i dużo mocy.

18. Eski

Browary:
    145
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

Czyli tak w zasadzie to powinienem kupić 3 motocykle :)

1 Sportowy
    1 Turystyczny
    1 Czoperek

hehe :)

edit: Zapomniałem że krossy też lubie :)

19. Byku

Byku Guest

Witaj w klubie, też mam niezłe rozstrojenie jaźnie, jeśli chodzi o motocykle...

20. Eski

Browary:
    145
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    A przy okazji zapytam. Miales okazje jezdzic tym kawasaki gtr ??

Sorki jak pytam ponownie ale juz sie pogubilem w tym wszystkim ;)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!