Zaczely sie powroty :(....

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez krytek, Czerwiec 13, 2017.

1. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    459
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Bylem dwa dni temu w polsce - piekny widok sami biali , zero ninja i stresu z terroryzmem zwiazany. Ludzie wszedzie na imprezach zbiorowych w parkach ( warszawa) i tak jaby inny swiat - normalnosc , pomijajac walke o pieniadz jest super chociaz i tak juz wiele osob mowi ze w polsce jest duzo lepiej i nie zamierzaja wyjezdzac nigdzie ..... do zadnego sfu multikulti..

Do rzeczy - grono moich znajomych , minimum 10 rodzin zjechlo do polski w ostatnim roku to daje kilkadziesiat osob - kazda z tych rodzin sobie jakos radzi i nikt nie wrucil.

Slysze ze kolejni maja zamiar w tym roku zaraz po wakacjach ..

Z lotniska jechalem polskim TAXI i kierowca mowil ze w ciagu ost. 2 miesiecy conajmniej 80 kursow mial z ludzmi co wracalo juz do polski na stale ..

Smutne bo juz prawie nie ma z kim BBQ (zjesc spotkac sie na szybko tu, dzieci nie maja sie z kim bawic w weekendy ................

ale ja tez mam plany zjechac tylko zaluje ze nie w tym roku.....

...ok juz mi troszke lepiej.... :)

2. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1151
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Dużo ludzi którzy tu przyjechali i przed brexitem nie ogarnie tego okresu 5lat myśle ze zdecydowało w takim razie po co tu siedzieć jak nic nie dostaniemy. Są tez ludzie którzy chcieli wrócić już jak tu przyjechali i myśle ze akurat brexit ich pchnął do tego ze czas wracać teraz. Nie siejmy paniki kto miał zjechać to i tak zjedzie a Ci co tu przyjechali żyć mysle ze będą dalej pozdro ;)

3. Vader

Vader Szalony Wulkanizator

Browary:
    714
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    Nie dla każdego jest życie wiecznego tułacza.
    Też tyle co wróciłem po tygodniu na ojcowiźnie.
    Polska ma swoje plusy, ale minusów dla mnie nic nie cofnie.
    Mentalność ludzka też inna.
    Wchodzę do sklepu uśmiecham się do babiny a ta ma wzrok mówiący: "Po kiego huja żeś tu przylazł,,.
    Ludzie na ulicy mają pokerface a jak ty się do nich uśmiechasz patrzą na ciebie podejrzliwie.
    Urzędy, sądy, wszelka władza nadal zalatuje komuchem, a policja istnieje po to by dopierdolić każdemu, byle norma wystawionych mandatów się zgadzała (a jak się będziesz stawiał to cię w majestacie prawa wykończą na komendzie i nikt za to siedzieć nie pójdzie: patrz sprawa Igora zamordowanego na Trzemeskiej we Wrocławiu).
    Często żartuję że Polska to nie jest kraj dla ludzi z moim ilorazem inteligencji. Nasila się to zwłaszcza po wizycie w jakiejkolwiek instytucji.
    Przykład:
    Od roku gnije mi pod domem zewłok rozbitego passata.
    Sprawca nie przyznaje się do winy, ciągają mnie z UK. na sprawę jako świadka. Okazuje się ze sprawa jeszcze potrwa, a ja nie mogę się starać o odszkodowanie póki trwa.
    Pytam czy mnie powiadomią kiedy sprawa się zakończy?
    Nie. Proszę przyjść i się dopytywać.
    A co jak mieszkam w Anglii?
    To proszę dzwonić.
    Dzwonię i słyszę:
    Przez telefon nie możemy panu udzielić tego typu informacji.....

ARRRRRGH!!!
    Gdyby można było kogoś udusić przez telefon, zredukował bym znacznie populacje kadry urzędniczej.

To tylko jeden przykład a było tego sporo.
    Że nie wspomnę o tym że mnie osobiście na życie w PL nie stać.

Remy, jezzabell, Sly and 4 others like this.
  4. SheLoca

SheLoca Beztroski Posiadacz

Browary:
    121
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda
    Moje zdanie jest takie.
    Jeśli ktokolwiek z Was ma w głowie powrót do Polski to nie ma na co czekać.
    Czym prędzej tym lepiej.
    Polska aktualnie to zupełnie inny kraj niż 10 czy nawet 5 lat temu. Jest czysto, spokojnie i po naszemu. Ludzie maja życie poza praca i przede wszystkim czas na to żeby z życia korzystać. A pieniądze to nie wszystko i wielu z tych którzy wracają do Polski zdało sobie z tego sprawę. Bo życie mamy jedno
    --- Post updated ---
    Vader, ile można narzekać?
    A tutaj to niby jest tak wspaniale?
    Gowno prawda!!
    Ten kraj zginie prędzej czy później...

Eski, Sly, bartek0016 and 1 other person like this.
  5. krytek

Browary:
    459
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    tez zrozumialem ze pieniadze to nie wszystko ......

U mnie w miescie w polsce wraca normalnosc w urzedach jesli chodzi i stare baby i chlopy to zastepuja je mlode i naprawde sa usmiechniete i pomocne osoby - mialem okazje juz sie przekonac i bylem w szoku ze jednak da sie....

Policja to loteria ale i tak na + bo dwa razy mnie pusciuli a mieli podstawy dac mi mandat ....

6. Vader

Browary:
    714
    Miasto:
    Motocykl:
    Jestem z Polski.
    Narzekanie jest częścią mojego etnicznego dziedzictwa kulturowego.
    Mam na co, więc narzekam.

A co do pieniędzy, wiadomo że szczęścia nie dają, ale wygodniej się płacze w mercedesie niż w matizie :p

A tak na marginesie to do polski planuję wrócić... zostawiłem tam komarka i muszę go tu przywieźć z powrotem :D

matthew i Tofik lubią to.
  7. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    675
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    tez pare dni temu kolega ktory siedzi tu z 15 lat ,dobrze platana robota poinformowal mnie ze tego roku wraca do kraju chce spokoju u niemartwic sie ze jakis kozo...zaatakuje mu corke itd.

Marcin81 lubi to.
  8. Marcin81

Marcin81 Beztroski Posiadacz

Browary:
    36
    Miasto:
    Greenhithe
    Motocykl:
    Yzf-R6
    Lepsze gowno w polu niz fiolki w Neapolu

Sebastian, Sly, Karol and 2 others like this.
  9. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    597
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Jakbyś miał do wyboru mercedesa i matiza to i tak wybrałbyś na wpół rozwalonego poloneza;)

Vader lubi to.
  10. Vader

Browary:
    714
    Miasto:
    Motocykl:
    Co mogę powiedzieć. Prawie mnie rozgryzłeś.
    Prawie, bo wziął bym merca, sprzedał i kupił dwa polonezy :D

11. SheLoca

Browary:
    121
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda
    ehhh Vader
    Nie mam slow na Ciebie :p
    Wyobraź sobie, ze tez jestem z Polski.
    Ale nie mam we krwii tej chorej przypadłości.
    Mamy takie życie na jakie sobie zapracujemy. Narzekać można na wszystko.
    Ale prawda jest, ze Polska jest dla Polaków.
    Polska jako kraj wzrasta mimo wszystko. A Anglia upada. Mentalność w Pl się zmienia. Ludzie żyją ! Potrafią żyć. I maja się coraz lepiej. Ja pochodzę z Torunia i często tam bywam. Widzę co się dzieje. Nie wiem jak to jest w małych miejscowościach. Ale sprawdzę. Na pewno jest życie...
    A tutaj możesz mieć mercedesa i mieszkać w pałacu a i tak jest polaczkiem który nie ma najmniejszego znaczenia. Jesteś mrówka w mrowisku królowej.

12. Buszek

Browary:
    1151
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Mrówka się jest czy tu czy w Polsce. Dlaczego myślimy ze w polsce coraz więcej ludzie maja czasu itp bo o niego dbają by mieć a tu robimy bo chcemy. Przecież nikt nie karze wam robić 6-7dni w tygodniu, możecie wyjsc spotkać się ze znajomymi itp. Różnica taka ze jadąc do polski mamy dużo znajomych w jednym miejscu, tutaj znajomych często ma się zero a i ludzie tzn my którzy tu mieszkamy jesteśmy ciężcy w trzymaniu się razem i jak już znajomi są to jest ich mała grupka i nie zawsze komuś podpasuje się spotkać.

Karol, Wasal, moto and 1 other person like this.
  13. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    920
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Ostatnio mialem wizje powrotu do Polski ale tylko ze wzgledu na mozliwosc sprzedania chaty i kupna w Polsce... ale jak zaczalem pytac ile moge w Polsce zarobic...szybko zrezygnowalem. Co do kozojebcow, trzeba mieszkac tam gdzie jest spokojnie a nie pchac sie w centrum czy councilowe dzielnice. Jest nas tutaj tak duzo ze naprawde mozna sie tutaj poukladac.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

CezaaR, kafecz i moto lubiąto.
  14. SheLoca

Browary:
    121
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda
    Wszędzie można się poukładać, pytanie - kosztem czego?
    Wszystko kwestia potrzeb i priorytetów.

krytek lubi to.
  15. ruthi

ruthi Beztroski Posiadacz

Browary:
    31
    Miasto:
    Nuneaton
    Motocykl:
    Same V-ki
    Byłem z córka na dlugi weekend majowy w Polsce. Jedna rzecz przykula ogromnie moja uwage - podczas spaceru bylo bardzo.... biało ;)

Mozesz mieszkac w najlepszej dzielnicy, miec Bog wie jaka chate, ale wyjdz do parku, na zakupy i tutaj jest tego chujostwa od groma niestety

16. kafecz

kafecz Beztroski Posiadacz

Browary:
    98
    Miasto:
    Stąd nie widać
    Motocykl:
    szybki...był
    W PL przepracowalem 10 lat. I nie moglem kupic sobie nawet flata na kredyt. Nie pochodze z miasta i wiem jak w mojej wiosce ubywa ludzi. Zona wlasnie konczy tu studia. Jak wygram w euromilionos to wroce. Poki co w PL tylko urlop i to najlepiej z dala od wszystkich tych "miłych"i "uczynnych" ludzi.

CezaaR lubi to.
  17. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1862
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Tak sam man 3pary z dziecmi wraxaja w lipcu :) cieszy mnie to bo ciezko pracowali n.a. powroty

Kazdy jest dorosly I odpowiedxialny za swoj los
    Dlaczego Shelocka agitujesz non stop Pl.pl.pl
    Mojej P.l juz nie ma ludzie sa podlejsi zawistni a kurwa madrzejsi od Kopernika I Siekiewicza ....uj mnie strzela

18. SheLoca

Browary:
    121
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda
    CezaaR, ja tylko pisze jak to wyglada z mojego punktu widzenia.
    Ile ludzi tyle opinii, a moja jest taka jak wyżej napisałam :)
    --- Post updated ---
    Poza tym kiedy widzę ciekawy temat to i czasem się włączę w dyskusje. Bo ile można czytać jałowe teksty o tym co mnie wkurzyło
    Czy to poprawia humor?
    Mnie wqwia sąsiad który co wieczór odprawia modły ale o tym nie pisze. Wkurza mnie to, ze wszyscy narzekają. I ciapata z końca ulicy która mi psa opluła przez co miałam problem z policja bo za to ja oplułam ja. Ale kogo to w ogóle interesuje? He

19. Buszek

Browary:
    1151
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Dokladnie kazdy ma swoja opinie i srodowisko, ale moim zdaniem kazdy jak chce moze ulozyc sobie zycie gdzie chce. Tesknie za Polska a moze i inaczej za rodzina i bliskimi ale uwazam ze start syna na ta chwile bede mial lepszy zagranica ;) no i nie oszukujmy sie ilu ze znajomych tam ma to co czlowiek tutaj sobie moze kupic w chwile? Tutaj nie kupujac tych wszystkich rzeczy telefonow, drugich czy piatych motocykli, czy oryginalnych ciuchow tez czlowiek by siedzial na grillu co tydzien. Ale my tak mamy pracujemy by pozwolic sobie na wiecej ;)

Nie wiem jak wy ale ja tak mam bo lubie gadzety:tearsofjoy:

20. krytek

Browary:
    459
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    Przed chwila rozmawialem z napotkanym kierowca I gosc powiedzial ze zna kilku innych driverow co w ostatnim miesiacu wrucili pracowac w polsce na ciezarowkach.... Za Marne zlotowki ?
    Jednak ludzie maja dosc tego syfu tu....

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!