Zamiana FZS1000 na XJR1300

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez marekmarecki, Kwiecień 11, 2017.

1. marekmarecki

marekmarecki Kierowca Kosiarki

Browary:
    25
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    FZS1000
    Kilka dni temu zobaczyłem XJR na stacji benzynowej i tak mi się spodobała, ze nie mogę przestać o niej myśleć. Zawsze ciągnęło mnie do nakeda ale wiekszosc wydawala mi sie przez to za "chuda", masywność XJR nadrabia te braki. FZS absolutnie nic nie brakuje, no może brakuje trochę dołu ale do niedawna nie było motocykla który mógłby mi zastąpić FZS.

Stąd pytanie do właścicieli XJR, jak wygląda jazda w mieście i elastyczność ? Spalanie średnio mnie interesuje (o ile nie jest to 15 litrów na 100km ) jeżdżę bo lubię. Najczęstsze problemy ? Coś kłopotliwego albo coś co wam nie odpowiada ?

Chyba potrzebuje żeby mnie ktoś przekonał do zamiany :D wszelkie opinie mile widziane, z góry dzięki !

2. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    492
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    do zmiany baby tez potrzebujesz pomocy ? bez uirazy musialem :)

ps.nie wiem jak ty, ale jak mi sie moto podoba to sie nikogo nie radze poprostu, jezeli mnie na to stac to biore I kupuje ,

CezaaR lubi to.
  3. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Ja się radzę, czytam opinie, osiagi ,zalety,wady najlepiej jak przymierze się do siedzenia. Z kobietą jest to samo nie ma się co spieszyć bo w gówno możesz wdepnac, a pozory często mylą "powiedział jeż schodząc że szczotki ryżowej"...

4. ruthi

ruthi Beztroski Posiadacz

Browary:
    15
    Miasto:
    Nuneaton
    Motocykl:
    Same V-ki
    Z minusów to szybko wysychajacy bak :D A tak powaznie to spalanie adekwatne do pojemnosci, prowokuje momentem obrotowym.
    W polaczeniu z fajnymi kominami bardzo ladnie brzmi.
    Nie posiadalem osobiscie, ale mial moj brat i czasami uzytkowalem i czesto latalismy razem. Model 2005.

5. marekmarecki

marekmarecki Kierowca Kosiarki

Browary:
    25
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    FZS1000
    @riddickber non taken, że tak powiem ;)

Motocykle są dużo łatwiejsze w obsłudze niż kobiety. Szkoda ze do kobiet manuali nie robią.

Jestem z tych, którzy sprawdzają wszystko przez 3 miesiące zanim podejmą jakakolwiek decyzję, fora, opinie, artykuły za przeciw, mity, pogłoski :D a jako że cenie sobie wasza opinie, zapytałem o wasze zdanie.

Gdyby FZS doskwieral mi w jakikolwiek sposób to rzeczywiście dezycja byłaby szybka i bez wahania. Na dzień dzisiejszy jednak nie mogę narzekać i to najzwyklejsza zachcianka.

Na co zwracać uwagę przy zakupie ? Jaki rocznik najlepszy ? Nie ukrywam ze nowsze nie wchodzą w grę bo nie mam na to portfela. Raczej myślałem o rocznikach starszych niż 2004 a po prostu zadbanych. Z tego co wyczytałem to warto kupić taki z aftermarket exhaust z racji słabego dźwięku stockowych kominów.

riddickber lubi to.
  6. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Londyn, swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp, YZF 600R
    Witam kolego jako że jestem posiadaczem takiej właśnie Xjr to może się wypowiem,
    Zalety: na pewno frajda z jazdy duży moment od samego domu, zbiera się ładnie na każdym biegu nie zależnie od obrotów, moim zdaniem przyzwoite spalanie na zbiorniku przy spokojnej jeździe 190mil, jak kręcisz to wiadomo wypije ile wlejesz, polecam wersję 1300Sp z osprzętem ohlins, poza tym Moto wygodne, ale jak lubisz szybciej poszaleć to pamiętaj że to naked i po wyżej 90m/h już staje się to męczące.
    Przez duży moment szybko zjada napęd no ale coś za coś.
    Wersja 1300sp wychodziła 99-03, jeśli chodzi o silnik to naprawdę dużo zniesie i nie przejmowalbym się przebiegiem, czytałem n jakimś forum że koleś miał sporo ponad 100k i nie narzekał przy 80k zalecają zmienić rozrząd a przynajmniej napinacz.
    Wady:hmmm, chyba jedyna boloaczka to słabe sprzęgło poczytaj na angielskich forach zmieniają sprężyny w sprzęgle i jest ok, zdarza się też że cieknie wysprzeglik jak będziesz oglądał zwróć uwagę czy farba poniżej wysprzeglik na silniku po lewej stronie nie jest pomarszczona i się nie utlenia.
    Chyba tyle , pozdrawiam i powodzenia w wyborze.

GrzesiekGS lubi to.
  7. Atomek

Atomek Beztroski Posiadacz

Browary:
    181
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    kolega pytal o XJR a nie o FJR, a poza tym, FJR na pewno ma skrzynie 5-kę...?

8. Eski

Eski Szalony Wulkanizator

Browary:
    143
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha

aa sorki zle przeczytalem , Tak ma 5 biegowa skrzynie, dopiero teraz nowy model dostal 6.

9. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Suzi GSR 600 "el Diablo" & Suzi GSF 600 "el Bandito"
    Tez niedawbo kupowalem bajka i XJR byla na liscie jako... PIERWSZA! Niestety, jak zobaczylem Suzuki GSR600 (nie mylic z GSXR!) to oszalalem i kupilem bez wahania. Kocham to moto i pobede z nim na pewno jakis czas. O XJR zapomnialem szybciutko

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!